Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeśli masz kampera, musisz nauczyć się prosić!
Autor Wiadomość
KamperManiak 
zaawansowany


Twój sprzęt: vwt4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2017
Piwa: 176/22
Skąd: Z youtuba
Wysłany: 2019-01-01, 12:16   Jeśli masz kampera, musisz nauczyć się prosić!

W Nowym Roku życzymy Wszystkim caravaningowcom wszystkiego najlepszego i publikujemy nasze noworoczne przemyślenia.

Twój wymarzony dom na kołach stoi już na podjeździe i nadchodzi ten moment kiedy wybierasz się nim na pierwszą przygodę. Niesie Cie fala poczucia wolności, kultywowana już przed zakupem. Tylko czy ktoś wcześniej wspominał, że o tą wolność trzeba będzie prosić?

https://www.kampermaniak....zyc-sie-prosic/
_________________
-K-A-M-P-E-R-M-A-N-I-A-K-
Youtube: http://www.youtube.com/kampermaniak
Patronite: http://patronite.pl/kampermaniak
Instagram: http://www.instagram.com/kampermaniak/
Facebook: http://www.facebook.com/pg/KamperManiakOfficial
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2019-01-01, 12:59   Re: Jeśli masz kampera, musisz nauczyć się prosić!

Zajrzałem nieopatrznie w link. Same Bezsensowne Pierdoły.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 185/875
Skąd: San Escobar

Wysłany: 2019-01-01, 13:24   Re: Jeśli masz kampera, musisz nauczyć się prosić!

Bajaga napisał/a:
Zajrzałem nieopatrznie w link. Same Bezsensowne Pierdoły.
Też zajrzałem. I postawiłem piwo ... To, co uprzejmie raczysz tak spostponowować, to podstawowe co prawda informacje, ale dla początkujących ważne.
Więcej szacunku dla ludzi, którym się chce.
Ja, przez szacunek dla ciebie, nie napiszę tutaj, że to, co napisałeś było chamskie ...
_________________
Marian
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2019-01-01, 13:39   

jak nieopatrznie tu trafiłeś to forum dla malkontentów jest;
prosto potem w lewo następnie długo prosto dwa razy w prawo i w piz...u
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-01-01, 14:36   

Najpierw próbowałem sie wkur... , potem mi przeszlo, nie znalazłem powodu, bo konkluzja jedna jak z wieloma sprawmi w tym Kraju : "Kraju Węgla i Stali Wódy i Konwalii" jest jak jest
A ja tego doświadczam dodatkowoz ladowaniem elektryka . Podobnie jest jak w kamperze, z wodą itp.

A mianowicie, po prostu : brak infrastruktury i.? . I nasze kołtuństwo narodowo/żarówkowe

Ludzie nie wierzą ,że 100 l wody, to są grosze a prąd do auta, to raptem kilka zlotych za ładowanie np 4 godziny. .. Niemozliwe !!!! Podejrzane i dlaczego tak mało ??? Itd..

Brakowalo nam 20 lat by dogonić tych lekko z przodu , teraz robimy ten krok w przód ......jak MJ tancząc"moon walk" :mrgreen:
Cytat z tekstu:
Cytat:
Mam nadzieję, że po takiej lekcji nie pozostanie Ci nic innego, jak spakować swojego kampera i ruszać w podróż, z mniejszą obawą o to, co może Cię spotkać po drodze. Ruszaj na podbój natury,

Cytat z komentarza
grom napisał/a:

1 stycznia 2019 o 00:32
Od 2016 roku żyjemy w małym kamperku, wszelkie opisane trudności po prostu zmusiły nas do wyjechania z kraju. ( w Niemczech jest o wiele łatwiej a wystarczy wjechać do Francji i mamy raj pond 8000 punków do zrobienia serwisu z wodą i nieczystościami i to prawie wszystkie za darmo w najgorszym wypadku 2 E za serwis 🙂


Wolność ??? Przesada . Ale na pewno wlasne roztocza i wydzieliny a nie francukie czy niemieckie lub krajowe jak to hotelach bywa .... :spoko .
Zawsze byliśmy " wesołym barakiem w obozie " ,kiedys to był powod do chwały, a teraz .... Barak to w końcu tylko barak ... Niestety, ale to bolesna prawda.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-01, 19:01   

z tekstu: "Twoja wolność w kamperze trwa tyle ile masz w nim czystej wody, miejsca na brudną oraz w kasecie wc."

inaczej mówiąc Twoja wolność w normalnym życiu trwa tyle ile wytrzymasz bez jedzenia i picia oraz zależy od pojemności Twojego pęcherza moczowego i kiszki stolcowej.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2019-01-01, 19:28   

Mocno staram się doszukać celu, albo powodu powstania tego artykułu.
Jeśli ma zachęcać do kamperowania i rozwoju naszego sposobu uprawiania turystyki to chyba średnio to robi.
Jeśli ma zniechęcać to może odnieść jakiś niewielki sukces. Nie podejrzewam jednak żeby maniak kamperowania popełnił taki tekst wbrew swojemu hobby.
Może szukam za głęboko, może chodziło o to żeby coś napisać bo autora dopadł bardzo popularny wśród nas, kamperowców, syndrom zimowego odstawienia kampera. :haha:
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-01-01, 20:42   

A ja zazdraszczam tych 30 litrów, na kupę i siki . Ale w tym widze tez klopot , bo 30 litrow niby dużo a jednak ???? To nie sto ! :spoko

Niemniej nie widzę w tym tekście niczego złego < BO TO PRAWDA>
Ale wiadomo ,że w oczy kole :shock:

Bo problemy są szczegolnie dla mniej zaradnych , wprawnych lub doświadczonych . Wstydliwych , niskich , rudych i gender....i dla mnie :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2019-01-01, 20:52   

janusz napisał/a:
Mocno staram się doszukać celu, albo powodu powstania tego artykułu.

A ja widzę. Wyświetlają się na górze strony, pośrodku i na dole też. :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :spoko
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2019-01-01, 20:58   

Bronek napisał/a:
Bo problemy są szczegolnie dla mniej zaradnych , wprawnych lub doświadczonych . Wstydliwych , niskich , rudych i gender....i dla mnie :mrgreen:

I tu pozwoliłby sobie nie zgodzić się. :haha:
Myślę, że w Polsce jest "circa about" przynajmniej tysiąc albo i więcej miejsc gdzie legalnie można "oporządzić" kampera. Ci wszyscy których wymienił Bronek mają je jak na dłoni w rożnych internetowych zestawieniach. "Problem" zaczyna się dopiero gdy nie chcemy za obsługę zapłacić albo kamperowa klauzula sumienia zabrania nam korzystania z komercyjnych możliwości, ale to już jest wyższy stopień wtajemniczenia kamperowego, który przeważnie zdobywa się wraz z kamperowym stażem. :haha:
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Maxior 
początkujący forumowicz


Dołączył: 21 Sie 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Żagań
Wysłany: 2019-01-01, 21:06   

Lekkie bzdury ten artykuł autor chyba nigdy nie podróżował.

Na Podlasiu w Grajewie w muzeum Mleka nawet nam kawę zrobili jak się dowiedzieli ze 600km do nich zajechałem :diabelski_usmiech
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-01-01, 21:10   

Ad Janusz

Właśnie o tym myślałem... o tym płaceniu. BO to jak z tą żarówką, bez paragonu...
Kurcze, a może można np. na stacjach paliw, taką stwożyć " Serwis auta turystycznego".

Inaczej, to po uważaniu. A to zalezy od humoru i dobrej woli pracownika.



Ad kawa: trzeba rozmawiać , a jak kamperowiec nieśmiały jest?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Maxior 
początkujący forumowicz


Dołączył: 21 Sie 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Żagań
Wysłany: 2019-01-01, 21:40   

Jak nieśmiały to wozi swoją albo kupuje na orlenie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 214/480
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2019-01-01, 21:48   

Maxior napisał/a:
ten artykuł autor chyba nigdy nie podróżował.

Podróżował i to T-4 :bigok
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2019-01-02, 01:04   

Niestety ale ten artykuł to stek pierdół i bzdetów .

zacznę może od saperki

" Jeśli stoisz daleko w dziczy może być to jedynym rozwiązaniem, ale nie traktuj tego jako normalną zasadę usuwania nieczystości. Sposób ten wykorzystuje się tylko w nadzwyczajnych przypadkach"

w jakich nadzwyczajnych ??? Ptaki , sarny , słonie , kobiety /każda / zostawiają po sobie syf bo ja nigdy nie widziałem słonia z saperką albo wybiegającej z auta niewiasty która zakopuje w przydrożnym rowie swoją podpaskę albo papierek po obtarciu od przodu do tyłu bo bakterie itp , nigdy kobieta z saperką nie wybiegła ale jak zobaczę to powiadomię i fotę strzelę dla potomnych. Co za bzdury ,że zakopanie kasety coś nadzwyczajnego ? To raczej norma , nadzwyczajne to jest wylać goowno do studzienki kanalizacyjnej albo do kosza na śmieci . Już starczy bo to żenada takie bzdury .


dalej lecimy

"120 litrów wody czystej
40 litrów wody brudnej
30 litrów na nieczystości z wc"

Zapytam kto to projektował ? Jakiś głab i niech lepiej nie buduje takich kamperów bo obciach . 120 litrów leci do spłuczki , załóżmy że 20 litrów wody tam wleci i 10 sików , 40 do brudnej i zostaje 60 litrów które wypadało by wypić i odparować , gdzie bilans by serwis robić wtedy jak trzeba a nie jak najwęższe gardło się zapcha? A słyszał o tym,że maszyna tyle warta ile jej najsłabszy punkt ? nie słyszał...szkoda .

Wiecie co , jak słyszę ,ze trzeba się prosić o czystą wodę to zapytam grzecznie kogo pytać na cmentarzu? pierwsze dwa groby z prawej to poborcy czy wartownicy bo na każdym cmentarzu jest normalna woda i to przeważnie przy samej bramie i śmietnikach , cmentarzy tyle co kościołów a tych wszędzie po kilka , każda wieś ma cmentarz a jak jedziesz na dziko to przez wiochę każda droga prowadzi ... po co to marudzenie ?

Kiepski ten artykuł i ten co to pisał , tyle wie o kamperowaniu na dziko co normalnie nic , szkoda czasu , niedorajda jakaś życiowa i tyle , może inne hobby będzie fajniejsze ? Pomyśl chłopie i się nie ośmieszaj.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***