Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyposażenie nowego Kampera
Autor Wiadomość
kamelleon_2005 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 31 Paź 2018
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-10-31, 18:41   Wyposażenie nowego Kampera

Witam serdecznie,
Chciałabym Was prosić o porade w temacie wyposazenia Kampera.
Kupujemy nowego kampera marki Dethleffs Trend 7057EBL. Bedziemy podrozowac dwie osoby (ja i maz) + 2 psy.
I pojawiło się pytanie od Dethleffsa czy chcemy to łóżko podwójne podwieszane ? Bo ono jest dodatkowo płatne. Nam jest nie potrzebne. Jednak sporo osób doradza zeby dodać to dodatkowe łóżko zeby kamper miał spanie dla 4 osób bo będzie wtedy łatwiej sprzedac. Zdaję sobie sprawę że większa część rodzin posiada dzieci i tak podróżują na wakacje, jednak tez mi sie wydaje ze jest sporo ludzi co podrózuja w dwójkę i cenia sobie wygode. Wtedy taki Kamper bez tego dodatkowe łóżka ma większe szafki te podwieszane i wiekszą przestrzeń bo nic nie wisi pod sufitem :)
Mam takie pytanie? Czy uwazacie ze rzeczywiscie to łóżko jest konieczne zeby Kamper był sprzedawalny? Czy uda sie taki Kamper dwusosobowy sprzedac takze?
Dziekuje za podpowiedzi :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-10-31, 18:44   

Jeździmy w identycznym składzie. :roza:

Nie kupujcie kampera z myślą o sprzedaży.

Że tak spytam macie też intercyzę? :mrgreen:

Ale czasem to wyrko się może przydać, np "ciche dni" itd...
Mi też radzono aby nie brać przedniego z w,/w powodów, ale my śpimy oddzielnie. Czasem jedno śpi a drugie się udziela towarzysko w salonie.
Tylko ten Wasz w półintegrą i to wyrko jest na środku.

Jeśli zależy Wam na szafkach i przestrzeni, wadze, to kwestia odsprzedaży jest bez sensu.
To jakby dom budować dla sąsiada i przyjaciół.
To chyba z 40kg najmniej?
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2018-10-31, 18:56, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-10-31, 18:48   

A ja uważam ,że jeśli stać na nowego to to łóżko dodatkowe to nie problem a będzie atutem , nigdy nie wiadomo kiedy będzie trzeba sprzedać a nawet jak przyjdzie Wam ochota kiedyś to mało jest amatorów ma kampa z tak słabym wyposażeniem jak TYLKO dwa miejsca do spania . Dodatkowo jak powiecie że góra nigdy nie była używana to jak by kawałek nowego w starym :) :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotr.sto 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2011
Piwa: 5/27
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-31, 18:54   

kamelleon_2005 napisał/a:
Zdaję sobie sprawę że większa część rodzin posiada dzieci i tak podróżują na wakacje


Ale skąd wyliczenia, że "większa" część? Z mojego doświadczenia i obserwacji na kempingach wynika, że "większa" część rodzin jeździ w 2 osoby :) Nie można tak patrzeć, kupując nowego kampera.
Patrz tylko na potrzeby własne i w ogóle nie przejmuj się kimś, kto za kilka/kilkanaście lat będzie go od Ciebie odkupował. Na każdy rodzaj zabudowy i wyposażenia bez problemu znajdzie się amator - pod warunkiem, że kamper będzie w dobrym stanie.
Zresztą pomyśl - weźmiesz to dodatkowe łóżko, i przez X czasu będziesz się męczyła z mniejszymi szafkami, większą wagą i mniejszą - dla Ciebie - funkcjonalnością. A na koniec przyjdzie klient i się skrzywi mówiąc, że jemu to łóżko niepotrzebne ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamelleon_2005 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 31 Paź 2018
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-10-31, 19:47   

No tak mi sprzedawcy Kamperów podpowiadali że duża większość kupuje Kampery minimum na 4 osoby... i ze procentowo gdyby przyjać to np. w zeszłym roku sprzedali 1 szt tylko dwuosobowa (be ztego dodatkowego łóżka) a pozostałe wszystkie 4-5 osobowe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
J.Leboski 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2017
Piwa: 32/27
Skąd: Drome
Wysłany: 2018-10-31, 19:53   

Być może "podpowiadali" bo droższe, większy zysk :mrgreen: z moich obserwacji, wynika ze w kamperze zazwyczaj jest kamperowców dwóch, ale!...nie jeżdżę zazwyczaj na campingi i tam sytuacja może być odwrotna, wiecej dzieci...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arti33 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Elnagh T-Loft 450 3.0L 180KM Automat
Nazwa załogi: Artuś
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2017
Piwa: 1/1
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2018-10-31, 20:44   

Kamper to coś dla przyjemności. Jak was jest dwoje i pasuje wam układ z jednym łóżkiem to kupujcie.
Jeśli nie ma na horyzoncie dzieci, wnucząt ,sąsiadów itp. to po co Wam dodatkowy balast. Pozdrawiam.
_________________
Caravanig to wolność.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ewka B 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: pasażer Ford Transit Trigano Challanger
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lut 2018
Piwa: 7/6
Skąd: Chełm
Wysłany: 2018-10-31, 21:36   

kamelleon_2005 napisał/a:
No tak mi sprzedawcy Kamperów podpowiadali że duża większość kupuje Kampery minimum na 4 osoby... i ze procentowo gdyby przyjać to np. w zeszłym roku sprzedali 1 szt tylko dwuosobowa (be ztego dodatkowego łóżka) a pozostałe wszystkie 4-5 osobowe.

To logiczne sprzedawca zawsze doradzi żeby kupiec kupił więcej i więcej zapłacił bo i on wtedy więcej zarobi. Jeśli kupujecie nowego kampera to pewnie nie na rok czy dwa a na dłużej więc po co się męczyć z niepotrzebnym balastem kosztem wolnej przestrzeni bagażowej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 262/72
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-10-31, 21:43   

My mamy łóżko opuszczane , ale jeździmy z synem.
Gdybym mial tylko używać dla nas dwojga , to bez łóżka opuszczanego.
Wiadomym jest , że łatwiej sprzedać czteroosobowego niż dwuosobowego kampera.
Jednak przeważnie w kamperach jest dodatkowe spanie w części dziennej z wykorzystaniem kanapy i stolika z dodatkowym uzupełniającym materacem.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2018-11-01, 20:13   

Popieram przedmówcę.
Niedawno sprzedałem trzyletniego kampera bez podwieszanego łóżka. Jeździmy w dwójkę i piesek, więc jedno "królewskie " łóżko wystarczy , ale na wypadek "W" zrobiłem tak jak pisze Andrzej , czyli składałem stół i dzięki dodatkowym materacom ( uszył je właśnie Andrzej 73 :) . Można było jechać w czwórkę. A co do późniejszej sprzedaży.. Jak ktoś szuka czteroosobowego to go nie kupi , ale każdy się sprzeda. Tylko trzeba mieć na niego kupca . Po mojego przyjechał Pan który właśnie takiego szukał. Teraz mam integrę i po problemach.
Ja bym brał bez łóżka. Choćby dla mniejszej wagi.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-11-01, 20:34   

A propos, daj parę fotek co by oczy nacieszyć
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2018-11-01, 20:46   

Jeśli różnica w cenie nie jest dotkliwa, brałbym z łóżkiem. Po zakupie demontaż zbędnego łóżka/balastu i do przechowalni do czasu potrzeby przywrócenia stanu fabrycznego czy sprzedaży z opisem o uniwersalności z oryginalnym nie używanym łóżkiem do dyspozycji.
Sprzedaż prędzej czy później nastąpi bo to jest taka typowa choroba.
Bez łóżka ogranicza się potencjał zainteresowanych a utworzenie dodatkowego w przestrzeni gdzie fabryka mogła to zrobić, będzie ulepem bo dokupienie oryginału później to cena kosmos.
Nas jak wiele innych, para. Ja i ona. Wojtek i Ewa. Samiec i samica. Małżeństwo. 6 miejsc do spania fabrycznie, jedno łóżko zdemontowałem bo zbędne a garaż się przydał by więcej radochy gratowej pomieścił.
Kupiłem możliwości z góry dla... wnuków, choć wówczas było to niekonieczne i... po latach doczekuję się :)
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamelleon_2005 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 31 Paź 2018
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-01, 21:54   

Tez tak mi sie wydaje że sprzedac sie uda, ale ewentualnie troche dłużej... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-11-01, 22:15   

Tok myślenia, dla mnie zupełnie obcy.
Ale rozumiem to , tylko robiąc wiele rzeczy, budując dom, kupując mieszkanie, itd. Wybierać pod kątem sprzedaży?
Deweloper, diler czy handlarz byłby że mnie ? Tak nie potrafię...

Ale cóż, przyjmuję i takie sposoby oceny , gdzie przedmioty mające dawać mi stysfakcję, kupuje się pod kątem zadowolenia ale innych.
To tak jakbym kupił kanapę niebieską, a tego koloru nie cierpię, ale wiedząc, że wielu on się podoba... I łatwo opchnę jak sobie na niej pocierpię z trzy lata.
Akurat kamper wg mnie to bardzo osobisty przedmiot, jak gacie niemal i takie kupuje się na wymiar, by nie uciskały jajek i nie spadły z tyłka.
:spoko

Oczywiście, zawsze to może być interes, lub tylko eksperyment a czasem konieczność.

Ps W kamperze chodzi najczęściej o przestrzeń i wagę. A to wyrko zajmuje miejsce i swoje waży.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2018-11-01, 23:39   

Waży i kosztuje. Koszt za łóżko to ok 10 tys. Jak je zdejmiesz to będzie dziura nie do zastąpienia. Zły pomysł. Albo kupujesz i z nim jeździsz albo odpuszczasz. Jak Was jest dwoje , a tylko od wielkiego dzwona więcej to odpuść. Są ludzie którzy właśnie takich kamperów szukają. A pamiętaj że zanim go sprzedasz to musi Was cieszyć.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***