Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
sprinter ninjamper - ukryty kamper
Autor Wiadomość
koolcik 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Sprinter 315 2007 max L4h2
Dołączył: 06 Sty 2019
Postawił 10 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-11, 03:00   sprinter ninjamper - ukryty kamper

No Cześć, jestem Arek i przez ostatnie 10 lat tułałem się trochę po świecie na różne sposoby i zawsze 4 kółka darzyłem dużym sentymentem. Ten moment gdy jest piękny widok i nadchodzi załamanie pogody, a ty wiesz, że nie musisz się śpieszyć bo samochód jest niedaleko. I ta satysfakcja chwilę później, gdy zacina deszczem, a człowiek zza szyby dalej zagląda co tam się dzieję.

No więc stanęło na sprinterze max, brygadówka na 5 osób. Specjalnie szukałem takiego bo na tamten moment każdy powtarzał, że nie dodam do dowodu miejsc za nic.



2007 rok, spory przebieg, ale dobre wyposażenie, automatyczna klimatyzacja, tempomat, ksenony, mokre webasto, a reszta to wyjdzie w praniu.

Plan jest taki, żeby być na maksa niezależnym. Duże solary, duże aku (na tą chwilę raczej zwykłe kwasiaki 3x125ah, ok 1000zł), jak potestuje w terenie i będzie brakowało no to kwasiaki zamienię na LIFEPO4. Do tego zbiornik białej wody z filtrem, tak aby można było nabierać na stacjach, albo z fajnych strumyków i używać do picia.

Z zewnątrz raczej wszystko poukrywane, tak aby dla postronnych nie było widać, że to kamper. Są już okna w tylnych drzwiach, i w pierwszym rzędzie zabudowy. Do tego dwa okna dachowe: jedno okno 40x40 i może coś większego nad łóżkiem, żeby był fajny widok i dało się wejść na dach, przetrzeć solary - poważnie zastanawiam się nad zamontowaniem szyberdachu z osobówki, ale z drugiej strony muszę pogadać z blacharzem i zapytać was, dlaczego nikt tak nie robi? Już taki szyberdach z golfa 3 fajnie by pokazał niebo leżąc na łóżko, a co dopiero taki z renault scenic. Do kupienia praktycznie za darmo, tylko trzeba doliczyć blacharza. Pewnie będę musiał wyciąć jedną z poprzeczek/żeber ale z drugiej strony zabudowa dodaje sztywności - np. metalowa, skręcana rama łóżka.

Solary, już kupione 3x275W sztywne Trina do tego regulator tracer. Nie wiem tylko czy AN czy BN. W zaleceniach Świstaka powinien być BN, ale w sprinterze mam główny regiel odcinający całe zasilanie przy siedzeniu kierowcy i odłącza on wszystko od masy. Musze się dowiedzieć czy przypadkiem mercedes nie zrobił jakoś instalacji po swojemu.

Izolacją pianą z puszki (raczej polynorem może pół na pół z inną zwykłą). Ogrzewanie z suchego webasto z chin, (już kupione). Kuchenka gazowa 2 palniki z małym piekarnikiem. Może butla lpg, może zwykła, zobaczymy jak z miejscem i wagą.

Lodówka, raczej mała, wydajna, hotelowa na 230. Używana raczej gdy będzie bardzo ciepło i co za tym idzie dużo energii z solarów. Widziałem, że temat teraz się dynamicznie rozwija, może pojawi się na forum jakaś alternatywa. Rozumiem, że jak coś ma w nazwie kampert/jacht to kosztuje 4x więcej ale ceny lodówek z agregatem 12v są kosmiczne.

Prysznic i suszarnia w jednym. wylot z webasto do prysznica, wentylator i grzybek na dachu, mam nadzieję, że pozwoli to suszyć ubrania i pianki do pływania - jeden z większych problemów.
WC raczej zwykłe chemiczne, może kasetowe, ale tak abym nie musiał robić otworu na kasetę w bocznym poszyciu. Z założeniem minimalnego używania. W dzisiejszych czasach toaletę można znaleźć wszędzie, a jak nie ma, to można znaleźć odpowiednie miejsce z saperką.



edit by było widać zdjęcia.

IMG_20181102_144009.jpg
Plik ściągnięto 3568 raz(y) 112,96 KB

Ostatnio zmieniony przez koolcik 2019-01-11, 11:18, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2019-01-11, 07:14   

Siemka Arek. Solarów to wrzuciłes ci powiem sporo :shock: z taką ilością baterii lodówka może śmigać na maksa :haha: będziesz na kempingu lód dla wszystkich robil :lol:
Jak zdejmiesz co nie potrzebne wjedz na wagę i napisz ile ci wyszło. Ciekawi mnie ile sprintki na wyjściu ważą.
A tak co? Życzę powodzenia! Działaj :spoko

A zdjęcia ja przesyłam do żony na whatsup a ona mi spowrotem i już są pomniejszone. I wtedy wklejam jako załącznik do wiadomości.
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koolcik 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Sprinter 315 2007 max L4h2
Dołączył: 06 Sty 2019
Postawił 10 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-11, 11:24   

Co do prac.
Paka była ocieplony chałupniczo więc trzeba było wszystko wypruć.



Podłoga źle nie wygląda, w kilku miejscach trzeba przeszlifować i jakaś farba w stylu cynkal.

Na ścianach widać, że ktoś wcześniej się niezbyt troszczył o ich stan. W jednej z wnęk znalazłem instrukcję montażu placu zabaw, więc to chyba było wożone lub rzucane jak kto woli. Na szczęście pomijając rysy nie ma rdzy, a to co było pod pasem osłon bocznych poprzedni właściciel zrobił.

IMG_20181117_112516.jpg
Plik ściągnięto 3559 raz(y) 212,32 KB

IMG_20181103_223927.jpg
Plik ściągnięto 3559 raz(y) 203,04 KB

IMG_20181103_214118.jpg
Plik ściągnięto 3559 raz(y) 187,67 KB

IMG_20181103_155810.jpg
Plik ściągnięto 3559 raz(y) 182,19 KB

IMG_20181102_221231.jpg
Plik ściągnięto 3559 raz(y) 175,89 KB

IMG_20181102_202634.jpg
Plik ściągnięto 3559 raz(y) 142,64 KB

IMG_20181102_202328.jpg
Plik ściągnięto 3559 raz(y) 141,38 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Woj-tek 
zaawansowany


Twój sprzęt: wilk, Iveco Daily, Jumper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Piwa: 5/45
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-01-11, 11:29   

Ale długi...
Będę kibicował.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Matheus 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Renault Carrier
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Sty 2013
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-01-11, 12:27   

Cytat:
Solary, już kupione 3x275W sztywne Trina

Jaki planujesz do tego regulator? Bo nawet Tracer 40A tego nie obrobi przy 12v instalacji.
_________________

Renault Carrier - autobus kamper

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janus 
weteran


Twój sprzęt: Pössl 4F 2,8 idTD "BILA DODAVKA"
Nazwa załogi: DorJanki
Dołączył: 25 Lis 2010
Piwa: 42/47
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-01-11, 12:37   

Witaj i działaj :spoko
A szyberdach był robiony już. Zapytaj @mecenasa :ok

Przemyśl jeszcze kwestie okien. Trochę chłodniejszy dzień i masz w środku, może nie potop, ale na pewno problem z wodą :-/
_________________
Pozdrawiamy:
Dorota i Janusz
www.pozadomem.y0.pl
Jeszcze sporo możemy, ale nic nie musimy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2019-01-11, 12:49   

koolcik napisał/a:
zastanawiam się nad zamontowaniem szyberdachu z osobówki, ale z drugiej strony muszę pogadać z blacharzem i zapytać was, dlaczego nikt tak nie robi?


Bo kamperowe okna mają podwójne szyby
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
koolcik 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Sprinter 315 2007 max L4h2
Dołączył: 06 Sty 2019
Postawił 10 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-11, 13:31   

Matheus, planuje tracera 40A. Zależy mi aby mieć dużo energii często, więcej niż 40A ciężko przyjąć i jak już będzie to występować to pewnie i tak będę miał wystarczającą ilość energii. Z tego co się dowiedziałem to po prostu nie wykorzystam tego prądu, który pewnie i tak bym nie wykorzystał. Za to w dni, w których będzie słabo z oświetleniem będzie większa szansa, że nie będę musiał odpalać silnika.

janus, Sprawdzę czy jest wątek z jego budowy
kimtop, Szyberdach ma fabryczną grubszą zasłonkę, do tego na pewno będę miał różnicę w grubości dachu na plus dla mnie, więc jest miejsce na jeszcze jedną albo wpinaną na magnesy. Oczywiście tylko teoretyzuje, muszę dopytać kogoś kto próbował. ale śpiąc w osobówce zawsze parowały szyby, a z szyberdachem nie było raczej problemu.

Tak czy inaczej 2000zł za szeroki kawałek plastiku i bez takiego wow to według mnie super słaby deal.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Viper 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Master 2,8 TD
Nazwa załogi: Viper
Dołączył: 18 Maj 2011
Piwa: 2/10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-11, 13:58   

Witaj, zapoznaj się z ofertą firmy. ,,Polimpex,, sprzedają okna dachowe do busów, autokarów, tirów. Otwierane w każdą stronę mocne i wytrzymałe.
_________________
Pozdrawiamy
Iwonka & Tadeusz

Noclegi w Polsce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2019-01-11, 18:54   

Viper napisał/a:
Witaj, zapoznaj się z ofertą firmy. ,,Polimpex,, sprzedają okna dachowe do busów, autokarów, tirów. Otwierane w każdą stronę mocne i wytrzymałe.


gdzie ta oferta?
bo na stronie to tylko obrazki różnych przedmiotów i to jeszcze na ogół kiepskiej jakości obrazki
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Matheus 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Renault Carrier
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Sty 2013
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-01-11, 19:27   

bert napisał/a:
gdzie ta oferta?
bo na stronie to tylko obrazki różnych przedmiotów i to jeszcze na ogół kiepskiej jakości obrazki


najlepiej telefonicznie dopytać o wymiary i ceny. Ja byłem tam osobiście i wybór mają bardzo duży. Strona faktycznie mało czytelna
_________________

Renault Carrier - autobus kamper

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2019-01-11, 19:41   

Matheus napisał/a:
bert napisał/a:
gdzie ta oferta?
bo na stronie to tylko obrazki różnych przedmiotów i to jeszcze na ogół kiepskiej jakości obrazki


najlepiej telefonicznie dopytać o wymiary i ceny. Ja byłem tam osobiście i wybór mają bardzo duży. Strona faktycznie mało czytelna


najlepiej jednakowoż to jakoś tak:
obrazek/wymiar/cena/kup teraz
jawi się zdecydowanie prostszym/wygodniejszym/nieczasochłonnym

przynajmniej dla mnie
szukam tego i owego, co być może i jest na tej stronie, ale odpuściłem zbyt to absorbujące
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2019-01-12, 07:52   

Kolejny sprinter... fajnie :ok

Będę zerkał :spoko
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Danyxm 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato 1991 Knaus Traveller
Dołączył: 24 Sie 2015
Piwa: 3/5
Skąd: Szkocja
Wysłany: 2019-01-12, 11:16   

Gratki !:)
Swoją droga to jaki zestaw paneli polecacie optymalny ? Tak żeby tracera wykorzystać na maksa i niekupowanie paneli więcej niż może obsłużyć?

Sam myślałem o sprintu ale testy objętościowe oblał - a trudno z dobra blacha kupić u mnie w Szkocji ..

Trzymam kciuki , obserwuje :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VincentVan 
doświadczony pisarz


Dołączył: 29 Lis 2017
Piwa: 56/8
Skąd: Elbląg | Oława
Wysłany: 2019-01-12, 12:06   

Koolcik, jesli masz takie standardowe, 30v panele, to kup tracera 150v. Ja wlasnie takie mam zamontowane 30v x 280w i generuja na sloncu 107v, tracer 40a 100v pokazywal blad zbyt duzego napiecia na wejsciu i nie ladowal wcale. Musialem odlaczyc jeden panel do czasu zakupu nowego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***