Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zimowo, na narty do SkiWelt Brixten im Thale
Autor Wiadomość
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-01-16, 22:20   Zimowo, na narty do SkiWelt Brixten im Thale

Wybieram się w lutym na narty kamperem do SkiWelt Brixten im Thale. Na forum nie znalazłem nic o tym rejonie.

Ktoś był kamperem (ewentualnie osobówką)? Jakieś porady i wskazówki gdzie można pod wyciągiem spokojnie nocować? Nabrać wody (wiem, że na stacji benzynowej :-P ) ? Proszę o info i porady :)

Kilka słów o regionie za serwisem ski.online.pl :

Rejon narciarski SkiWelt uznawany w świecie za jeden z najlepszych nie tylko w Austrii ale i całych Alpach. W Polsce raczej mało znany i nieczęsto odwiedzany. Jest to dość dziwna sytuacja bo należy do największych ośrodków na świecie i do tego łatwo dostępny, z autostrady w głąb Tyrolu jest tylko 20km. Region prezentuje się bardzo zachecajaco-279km tras z czego większość to niebieskie i czerwone. Cały region otaczają łatwo dostępne doliny w których leży osiem miast: Brixten im Thale, Ellmau, Going, Hopfgarten, Itter, Kelchsau, Scheffau, Soll i Wesfedorf.
Dojazd: we wschodniej części Tyrolu, autostradą A12 z Salzburga i Monachium. Z Warszawy 1150km, Krakowa 890km, Wrocławia 790km, Poznania 950, Gdańska 1240km.

Chce pojechać w ferie zimowe w drugim tyg.lutego. Proszę o wskazówki i rady. Po powrocie będzie krótka prakryczna relacja :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-01-17, 22:31   

Nikt tam nie był? Ratunku :mikolaj
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majmarek 
weteran

Twój sprzęt: camper knaus fiat ducato
Nazwa załogi: alibaba
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Piwa: 23/50
Skąd: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2019-01-17, 23:18   

Zapytaj w biurze turystycznym?
Mm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-01-18, 19:58   

Jakim biurze, o czym mówisz?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stander 
zaawansowany

Twój sprzęt: LMC LIBERTY EXPLORER I 720 G
Nazwa załogi: STANDER
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 24 piw(a)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2019-01-18, 21:30   

http://www.camping-brixen.at/
Popatrz sobie na to co prawda nigdy nie byłem w tym rejonie ale wygląda ok zarówmno stoki jak i kamping
Powodzenia :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-01-19, 17:19   

Dzięki wielkie. Tak jak wcześniej pisałem chyba Polacy rzadko tam zaglądają. Czyżbym był pierwszy z naszego forum ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2019-01-19, 19:16   

LukF napisał/a:
Czyżbym był pierwszy z naszego forum ?


Może i tak choć sądzę, że wielu tam szusuje. Bardzo dobry dojazd i mnogość kombinacji. W tym roku jest ogrom śniegu i jestem pewien , że będziesz zadowolony.
Jeśli chodzi o mnie to raczej preferuję wyższe partie gór.

Powodzenia :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mandus 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro 295
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2015
Piwa: 14/4
Wysłany: 2019-01-20, 18:13   

Ja byłem kilkakrotnie w niedalekiej okolicy - w Zell am See - polecam kemping Seecamp a szczególnie ich zarąbistą knajpę. Skibus spod kempingu dowoził nas na stok. Polecam też parking na Schmittenhoche (pierwszy od strony Kaprun - pod kolejką Araitbahn 1) - jeśli jedziemy kamperem - jest duży i można się przenocować pod wyciągiem. Tzn. średnio można, ale czasem kampery nocują :) Tam gdzie autokary.

Nigdy nie chce mi się jechać gdzie indziej kamperem, bo tam jest blisko i sprawdzone wszystko mamy. Chyba, że pogoda średnia, to wtedy Włochy - Madonna di Campiglio - parking Fortini (pod wyciągiem na Groste). I to jest nr1 dla mnie rejon. Za dzień i noc kasują nas na parkingu 17€ - bez żadnych udogodnień, ale bezpiecznie i pod samym stokiem.
_________________
W tym sporcie... zawsze jest sezon w pełni...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-01-20, 21:12   

W Zell już byłem, wprawdzie osobówką, ale wszystko się zgadza co piszesz. Teraz wybrałem Skiwelt z uwagi na setki km łatwych tras dla 8 latka i nie tylko. A że górki raczej niskie to nie przeszkadza przy tegorocznej zimie i ilości śniegu... :mikolaj
Jeśli nie objawi się nikt kto był to po powrocie w lutym napiszę recenzję.

Na 6-7 nocy, 3 butle 11kg propanu planuję, że starczą. Jak myślicie???
Trzecia musi w bagażniku pasami być zamocowana bo schowek jest standardowy na dwie sztuki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mandus 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro 295
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2015
Piwa: 14/4
Wysłany: 2019-01-20, 22:33   

Ja też wybieram się gdzieś na narty w okolicach 15 lutego - z tym, że ja zawsze planuje cel przed wyjazdem - mam kilka typów, gdzie byłem i gdzie mi się podoba - i wybieram cel patrząc na pogodę. Łagodne stoki też w tym roku mile widziane u mnie, bo córka 9 lat zaczyna na desce (po kilku latach na nartach odechciało jej się), syn już jeździ 3 lata, a i ja kupiłem dechę i też zaczynam... choć z nart nie rezygnuję, to deska to takie urozmaicenie będzie...

W każdym razie też wezmę pod uwagę ten Twój rejon - są tam kempingi - ale wszystko zależy od pogody - a w Austrii jak wiadomo pogoda jest bardziej kapryśna niż we Włoszech - ale po to mamy kampery, żeby teraz nie planować, tylko jechać gdzie chcemy - i to na nartach się sprawdza!

Co do butli - nam na 5 dni teraz w okresie noworocznym poszły niecałe 2 butle, ale nie było specjalnie zimno - nocą parę stopni na minusie, w dzień w okolicach 0st było. Ale jak jest zimniej, to gaz leci - ja biorę 4 butle na tydzień.
_________________
W tym sporcie... zawsze jest sezon w pełni...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-01-21, 20:10   

Masz rację, pogoda potrafi nawet zwykle miejsce upiększyć lub popsuć :-/
Co do miejsca i kempingu to w zasadzie nie biorę pod uwagę nocowania gdzie indziej niż pod wyciągiem. No chyba, że mnie zmuszą :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 793/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2019-01-23, 08:30   

Byłem tam kamperem w 2017r. Podobnie jak w calym Tyrolu na parkingach przy stacjach narciarskich nie wolno stać w nocy. W okolicy są czynne zimą kempingi. Ja dogadałem się i stałem przy pensjonacie za 15 euro. Miałem prąd i serwis. Rano jeździłem na parking pod gondole. Teren narciarski jest rozległy i urozmaicony. Polecam i życzę miłego szusowania na stoku. P. S. Jadąc od Manachium nie potrzeba winiety na autostrady. Pozdrawiam
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 793/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2019-01-23, 08:43   

Aby nie płacić za winiety należy jeszcze w Niemczech, przed Kufsztajnem zjechac z autostrady i taki sam powrót. W Kufsztajnie na granicy kontrolują aktualnosc winiety. Pozdrawiam
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-01-23, 17:48   

Bardzo dziękuję za Twoje informacje ZbigStan.
O jaka winetę Ci chodzi? Niemiecką?
Co do parkowania poza kempingami: widziałeś tam jakieś kampery które stały w nocy pod wyciagami mimo zakazu? Bo mnie tym zmartwiłeś :gwm Nie rozmawiam po niemiecku więc pod pensjonatem będzie ciężko się dogadać, że chce zostać tydzień na noc... :(
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/119
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2019-01-23, 18:12   

LukF napisał/a:
O jaka winetę Ci chodzi? Niemiecką?
W Niemczech nie ma winiet, autostrady są darmowe dla samochodów do 7,5tony. Kolega chciał ci podpowiedzieć jak uniknąć austriackich opłat jadąc od strony Niemiec.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***