Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup kampera dla siebie + wypożyczanie
Autor Wiadomość
Grzenekostrow 
początkujący forumowicz

Dołączył: 28 Sty 2019
Skąd: Ostrów Wlkp
  Wysłany: 2019-01-30, 12:05   Zakup kampera dla siebie + wypożyczanie

Witam wszystkich. Na początku chcialbym sie przedstawić, mam na imie Grzegorz i pochodze z Ostrowa Wielkopolskiego, zastanawiam sie nad zakupem kampera na firme do użytku własnego i we wszystkich wolnych terminach go wypożyczać, nie zależy mi żeby na tym zarobić tylko żeby ułatwić sobie jego spłatę. Proszę powiedzcie mi czy to ma sens i jakąkolwiek racje bytu, jak jest z terminami w wypożyczalniach na okres letni? Pozdrawiam serdecznie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mazur 
weteran
Robert Mazur


Twój sprzęt: CI Mizar Garage , Ducato 2.8JTD
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Kwi 2012
Piwa: 84/104
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-01-30, 12:59   

Witaj Grzegorzu :spoko
Temat wielokrotnie przewijał się przez forum. Są chętni na takie wypożyczenie, ale wypożyczających swój "domek" raczej brak lub niewielu. Zdecydowana większość traktuje kampera jako coś bardzo osobistego i nie wyobraża sobie żeby ktoś używał jego WC, spał na jego łóżku, jadł z jego talerzy. Druga sprawą jest uszkodzenie przez wynajmującego lub po prostu wypadek. Szukaj, a na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje wątpliwości.
Tutaj na przykład.
https://www.camperteam.pl...forum.php?f=399
_________________
Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku.
'Lao Tzu'
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzenekostrow 
początkujący forumowicz

Dołączył: 28 Sty 2019
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: 2019-01-30, 13:40   

Dziękuje bardzo za odpowiedź, rozumiem że większość nie chce wynajmować i mieć swojego kampera tylko na własność ale niestety nie stać mnie wydać ponad 200tyś, wynajmując go było by łatwiej spłacić, a kupić jakiegoś starego wydaje mi się bez sensu, marzenie o własnym kamperze mam od dawna więc pomyślałem ze móglbym kupić i tez wynajmować , taki kamper byłby jednak bardziej moj niz z wypożyczalni z którego również korzysta wiele osób, chciałbym się jeszcze dowiedzieć na jakie jest największe zapotrzebowanie i na co zwracać uwagę przy zakupie, co powinien posiadać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2019-01-30, 13:56   

Grzenekostrow napisał/a:
..........chciałbym się jeszcze dowiedzieć na jakie jest największe zapotrzebowanie i na co zwracać uwagę przy zakupie, co powinien posiadać.


Myślę ,że powinieneś przestudiowac oferty paru wypożyczalni .
Będziesz miał info o wyposażeniu poszczególnych kamperów ; jakie są najbardziej popularne i ich wyposażenie . Dowiesz sie o kosztach wynajmu oraz najbardziej popularnych terminach :ok

Ale rozważ słowa Mazur'a........lubisz spać w łóżku po kimś ? Nie wiesz co sie tam działo :-P :chytry

Swój dom też traktujesz jak noclegownie ? A łazienkę jak publiczny szalet ?

Mówisz o tym jak o pomyśle na łatwiejszą spłatę kredytu na tego kampka . A myślałeś o sprzedaży potem tego kamperka ? Zawsze powypożyczalniane kampery są.....tańsze . Nie ma siły ; nikt nie traktuje wypożyczonego kampera jak własnego . Zawsze są uszkodzenia ; zalane materace ; urwane klamki ; uszkodzenia okien itd. Dlatego nie znajdziesz tutaj entuzjastów swego pomysłu ......... :chytry

Ale powodzenia w spełnianiu marzeń o wyśnionym kampku :ok
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-01-30, 14:23   

A co bedzie jak twój klient powie , jestem w Hiszpanii silnik dalej nie chce jechac, prosze zabrac sobie kampera ja ide do hotelu, wracam samolotem za co wystawie rachunek?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzenekostrow 
początkujący forumowicz

Dołączył: 28 Sty 2019
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: 2019-01-30, 15:13   

Jasne że nie lubię spać w łóżku po kimś ale skoro nie stać mnie na kupno tylko i wyłącznie dla siebie pozostaje mi skorzystać z wypożyczalni więc chcąc nie chcąc jestem do tego zmuszony. Myślałem też o sytuacji w której kamper zepsuje się podczas podróży wiec myślę o zakupie nowego lub max 2 letniego z małym przebiegiem i najlepiej gwarancją żeby jak najmniej narażać się na tego typu sytuacje, na razie jest to tylko mój luźny pomysł i dlatego pytam was o opinie i porady ponieważ niestety nie mam do czynienia z kamperami na codzień.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/43
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2019-01-30, 15:36   

Może najpierw zorientuj się ile kosztuje pełne ubezpieczenie kampera dla wypożyczalni
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
stander 
zaawansowany

Twój sprzęt: LMC LIBERTY EXPLORER I 720 G
Nazwa załogi: STANDER
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 24 piw(a)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2019-01-30, 17:10   

Grzenekostrow napisał/a:
nie stać mnie wydać ponad 200tyś, wynajmując go było by łatwiej spłacić, a kupić jakiegoś starego wydaje mi się bez sensu

Witaj
Jakiś stary wcale nie znaczy zły.Jak poczytasz trochę o problemach z wypożyczaniem i policzysz obciązenie kredytowe ,koszty ubezpieczenia i inne nie przewidziane +stres po każdym wypożyczeniu do dnia powrotu to z pewnością dojdziesz do wniosku że lepszy starszy ,tańszy inwestycyjnie ,ale własny.Bo święty spokój najważniejszy.
Większość z nas zaczynała przygodę z tą formą spędzania wolnego czasu od zakupu pierwszego starszego ,ale swojego kamperka.Trzeba tylko określić swoje preferencje i poszukać .Nie kieruj się preferencjami wypożyczających bo dla nich najważniejsza jest możliwośc przewiezienia i spania dla 6 ,7 osób ,bo to najtaniej.Wyobraż sobie ,co się dzieje w kamperze przy siedmiu osobach ,kiedy leje przez trzy dni :shock: Wypożycz takiej grupce parę razy i będziesz miał nowy -stary jeszcze nie spłacony a już bardzo mało warty.
Powodzenia :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
M@rio
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-30, 17:14   

Z drugiej strony Grzegorz o ile zakładasz że od auta odpiszesz Vat, wszystkie koszty związane z leasingiem czyli raty to niezły pomysł. Wystarczy poszerzyć zakres działalności i pożyczać go w zaufanym gronie.
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-01-30, 21:36   

stander napisał/a:
...
Większość z nas zaczynała przygodę z tą formą spędzania wolnego czasu od zakupu pierwszego starszego ,ale swojego kamperka.
...

Tak było również w moim przypadku. Ewolucja a nie rewolucja.
Koledzy mają rację, to nie najlepszy pomysł, bynajmniej dla nas. Pomyśl, wielu z nas to już doświadczeni kamperowcy, ilu z nas zajęło się profesjonalnym wypożyczaniem kamperów? Kilku.
Trzeba oddać całe serce tej materii żeby machina działała i to w mądry, doświadczony sposób.

Jest antidotum na pomysł założyciela tematu, by pogodzić sprzeczne kwestie. Kupić 2 kampery, jeden na wypożyczanie, zarobi na obydwa jak mądrze pomanipulujesz ale to dopiero jak trochę kamperem pojeździsz.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2019-01-30, 21:42   

Grzenekostrow napisał/a:
Dziękuje bardzo za odpowiedź, rozumiem że większość nie chce wynajmować i mieć swojego kampera tylko na własność ale niestety nie stać mnie wydać ponad 200tyś,


To wydaj 100 tys i nie chrzań się w wynajmowanie. Bo to mniej więcej tak jakbyś kupił dom za milion (mimo, że stać cię na taki za 500tys) i go potem podnajmował. Durne.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stander 
zaawansowany

Twój sprzęt: LMC LIBERTY EXPLORER I 720 G
Nazwa załogi: STANDER
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 24 piw(a)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2019-01-30, 22:28   

M@rio napisał/a:
Z drugiej strony Grzegorz o ile zakładasz że od auta odpiszesz Vat, wszystkie koszty związane z leasingiem czyli raty to niezły pomysł. Wystarczy poszerzyć zakres działalności i pożyczać go w zaufanym gronie.

No ciekawe rozumowanie i pojmowanie prowadzenia działalności gospodarczej :shock:
Choć może w Toruniu to możliwe :lol:
Powodzenia :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzenekostrow 
początkujący forumowicz

Dołączył: 28 Sty 2019
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: 2019-01-31, 11:39   

Chyba nie ma co porównywać domu do kampera bo w nim spędzę tylko trochę czasu w roku, fakt odliczenie vatu to tez jest jakiś plus, lecz chwilowy bo teraz bym go odliczył ale za każdy wynajem trzeba wystawić parago lub fakturę wiec znów będzie ten podatek.Sam już nie wiem co robić...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
runner123 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Nobel Art A900
Dołączył: 24 Lip 2018
Skąd: Koszalin/Maszkowo
Wysłany: 2019-01-31, 13:35   

W zeszłym roku też miałem taki dylemat. I po wielu przemyśleniach i poszukiwaniach zakupiłem rocznego kampera prywatnie. A nie na firmę. Też myślałem o wynajmowaniu ale szybko mi ta myśl minęła. Trochę dzięki lekturze Forum stwierdziłem, że to nie ma być inwestycja tylko takie trochę droższe hobby. I nie ma się to wcale opłacać. Niektórzy znajomi i członkowie rodziny dziwnie na mnie spoglądali gdy dowiedzieli się o moim zakupie. Inni stwierdzili, gratulując, że to moja decyzja i nic komu do tego. Grunt to podjąć świadomą decyzję.
No i teraz stoi sobie pod kołderką i śpi czekając na wyjazd . No.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-01-31, 14:10   

Cytat:
Chyba nie ma co porównywać domu do kampera


Jak to??? To raczej najbardziej osobista przestrzeń , porównywalna z sypialnią małżeńską i kiblem.

Oczywiście jeśli ktoś prowadzi biznes : "wypożyczalnia itp" to inna sprawa . Takie kampery najczęściej pracują , najlepiej rok lub dwa i idą w świat . Właściwa amortyzacja i za kilka kupionych następnych kamperów, jest już tylko czysty interes. O ile coś nie wyskoczy ....

Zresztą są wśród nas tacy co wiedzą lepiej jak ten interes wygląda .

Cała przyjemność posiadania, to możliwość jechania w każdej chwili .

Inaczej zamiast kupować i wypożyczać , lepiej wypożyczać, a nie kupować .
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***