Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
2.5TD co sprawdzać przy kupnie
Autor Wiadomość
Horte 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ford Nobel Art
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lip 2017
Piwa: 13/8
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2019-02-03, 06:43   

Mam transita, co prawda z silnikiem 2,4 tddt i przy jeździe do 110km/h zazwyczaj mieszczę się w 11l pod warunkiem, ze nie jadę pod wiatr. Kampere wazy 3500 ( a nawet więcej) i ma bliźniaki.
Jak z kolegą który ma dokładne takiego samego transita tyle, że półintegrę śmigamy po autostradach, to zazwyczaj wychodzi, ze mój „Robur” pali 0,5 litra więcej. Silniki mamy dokładnie takie same i oba kampery są na bliźniakach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekKliny 
zaawansowany
https://www.facebook.com/mg.campers


Twój sprzęt: To co wolne :)
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Wrz 2013
Piwa: 20/5
Skąd: Kliny / k.Lublina
Wysłany: 2019-02-03, 13:16   

to jeszcze co do wagi, 6,5m dlugosci, okolu 60litrow wody, zbiornik paliwa na fuul ja wsrodku (71kg:) garnki etc, solar na dachu i waga pokazała 2980kg.
Jak jechałem ok 90km/h nad morze udalo mi sie zmiescic w 10l, ale to jest tak jak pisza koledzy pod wiatr lub z wiatrem, za tirem etc.
Każde 10km/h wiecej robi roznice.
_________________
Pozdrawiam
Mirek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2019-02-03, 14:43   

Horte napisał/a:
Mam transita, co prawda z silnikiem 2,4 tddt i przy jeździe do 110km/h zazwyczaj mieszczę się w 11l pod warunkiem, ze nie jadę pod wiatr. Kampere wazy 3500 ( a nawet więcej) i ma bliźniaki.
.


Przy 110km/h z alkową i tym ciężarem to jest wynik rewelacyjny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2019-02-03, 15:22   

Byłem oglądałem , pojeździłem, zaklepałem.

Porównanie nie jest obiektywne bo ja dawno nie jeździłem swym kamperem tylko osobowym w dodatku nastawiłem się że to turbo to ma wgniatać w fotel, to inne inne silniki Ford OHV Fiat OHC, ford całkiem inaczej reaguje pedał gazu bo jest elektroniczny.

Fiat wydaje się że wchodzi dużo szybciej na obroty i po mieście 1,2,3 wydaje się być dynamiczniejszy mimo mniejszej mocy (ale może tylko złudzenie bo operowałem gazem jak w fiacie no i to nie był mój kamper)
Skrzynia chodzi jak w osobowym leciutko, hamulce szybciej łapią, ogólnie jazda b.dobrze wsiadłem i za chwilę po centrum jeździłem później na obwodnicę 120km/h i wyprzedzam osobówki, jest naprawdę cicho a pojazd prowadzi się pewnie, wspomaganie nie przeszkadza.
Jazda naprawdę fajnie po 10 min czułem jak bym jeździł nim od dawna.

Ale ale pozycja za kierownicą jest jakaś dziwna, głową sięgam podsufitki, żona mówi że z siedzenia zabudowy przy stoliku w fiacie widziała drogę a w fordzie nie widać bo aklowa niżej i przeszkadza, fiat chyba mniejszy promień zawracania.

-
Wziąłem bo w środku jak nowy *łazienka małej poprawki, poszycie nie z blachy alu ale płaskie włókna szklanego!!! czy jak to zwał, wbudowane dodatkowe ogrzewanie webasto wodne grzeje silnik środek i różne tam dodatki schodki el., piekarnik gaz., wbudowany, zamrażalnik z 4x większy jak u mnie itd. itd.
Tylko o niego zadbać bo wszystko oryginalne nie ruszane oryginalnie przykurzone, zabrudzone.

EDIT.
Pasek rozrządu ma 60tys ale za to 12 lat!!!!, pokazuje mi rachunek za wymianę olei flitów i pasków innych a ja pytam dlaczego rozrządu nie zrobił , a on że mechanik oglądał jest dobry nie popękany(mikropęknięcia), pasek w nim ten najszerszy 28mm i nie Norwegia ale chyba 8lat to maks.

Wentylator na całkiem zimnym silniku stawiał duży opór a gorącym jak wróciłem kręcił się z 3-4x lżej a chyba powinno być odwrotnie.

Opalił całkiem zimny z aku które ledwo żyje (ładowane całą noc a kontrolka na centralce kolor żółty, to było słychać jak ledwo kręci) na hali gdzie stoi było z 2 stopnie
Ostatnio zmieniony przez pasza 2019-02-03, 15:47, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawel-m 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: laika ecovip
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Gru 2008
Piwa: 5/1
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2019-02-03, 15:44   

prawda że to fajny wóz ? powodzonka. zobaczysz że na bliżniaczku to i stabilnosć lepsza i naped na tył to bardzo wiele zalet
_________________
pawel
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2019-02-21, 18:20   

pawel-m napisał/a:
prawda że to fajny wóz ? powodzonka. zobaczysz że na bliżniaczku to i stabilnosć lepsza i naped na tył to bardzo wiele zalet


Fajny ale odbieram dopiero teraz w sobotę więc jeszcze nie testowałem.
Poszycie z laminatu!!!, meble super, cena bardzo fajna słowem nic mu nie brakuje z dodatków webasto wodne silnik/wnętrze
Trochę kosmetyki, pomalowanie zżółkniętych plastików na zewnątrz, zdrapanie paskudnego sylikonowania i będzie jak ta lala na lata :)
niżej fotka poglądowa Doral 108 coś ala Laika :)

FB1465430.JPG
OGINAŁ
Plik ściągnięto 1608 raz(y) 51,56 KB

FB1465430--222.JPG
Trochę kosmetyki
Plik ściągnięto 1608 raz(y) 70,11 KB

pp--33.jpg
ten starszy z blachy alu
Plik ściągnięto 11 raz(y) 1,58 MB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekKliny 
zaawansowany
https://www.facebook.com/mg.campers


Twój sprzęt: To co wolne :)
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Wrz 2013
Piwa: 20/5
Skąd: Kliny / k.Lublina
Wysłany: 2019-02-22, 17:32   

Na tych fotkach nieźle się prezentuje, gratulacje.
_________________
Pozdrawiam
Mirek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2019-02-23, 20:37   

MirekKliny napisał/a:
Na tych fotkach nieźle się prezentuje, gratulacje.

Dzięki z 2 godz temu właśnie nim wróciłem po odebraniu.

Kamper jest bardzo porządny taki jakiś pancerny, wygląda jak by miał z góra 10lat (tylko ta morda forda) a ten na fotkach to nie mój ale identyczny tylko plastiki na zewnątrz mój ma jeszcze bardziej zżółknięte.

Ma autentyczne 120tys a od ostatniej wymiany oleju (rok temu) zrobił 40 kilometrów!! cały czas w garażu, na początku jechał jakoś kiepsko ,ciężko na obroty wchodził, podjechałem do Obi wlałem mu na 1/2 baku 2 środki jeden do czyszczenia wtrysków i ogólny czyszczenie/smarowanie i jak dojeżdżałem do Triestu to to był zupełnie inny silnik.
Idzie jak diabeł, pod górę gdzie Adria zwalniała mi do 80 ten 120Km/h i dalej się rozpędza :) na wolnych zaczął chodzić wiele ciszej ale zrobiłem dopiero z 120km i dalej to musi czyścić układ paliwowy.

Myślałem to prawie 20letni gracik ale to naprawdę nie gracik dopiero teraz mu się porządnie przyglądnąłem wszystko oryginał dywaniki z oryg logo kampera jakby wczoraj kupione.

Sprzedający mega porządny gość zostawił mi 2 butle pełne ,kable, węże , oscuranti wewnętrzne i zewnętrzne (jak to po polsku link ) dywanik taki wielki przed kampera itd. itd. itd.

Na autostradzie niby jest pewnie i nim nie buja to jednak ja nie jestem przyzwyczajony do niego i wspomagania , układ kier. z wspomaganiem nie jest tak precyzyjny jak w Ducato bez wspomagania tam na kierownicy wszystko czuć a z wspomaganiem taki gumowy jest.

Dobra co tam będę ględził jestem bardziej zadowolony niż się spodziewałem przynajmniej z stanu technicznego całego kampera a do reszty zobaczymy czy się przyzwyczaję.

ps.
Nie mogę się do skrzyni przyzwyczaić jest bardzo długa 100km/h i tylko 2650-2700 obrotów w Ducato było z 4tys ? i tak na wszystkich biegach różnica bardzo duża.
Prędkość odczuwalna też inna jadę np. 100km/h a wydaje się mi że to z 75-80, w porównaniu do mej Adrii.


W środku film nie mój ale identycznie -> https://www.youtube.com/watch?v=Vy6Ebg8TnQU
Ma wbudowany piekarnik gazowy ale właściciel mówił że on nie do pieczenia jest , więc do czego?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-02-23, 21:21   

No to Adria pójdzie...do ludzi
Gratulacje
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
MirekKliny 
zaawansowany
https://www.facebook.com/mg.campers


Twój sprzęt: To co wolne :)
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Wrz 2013
Piwa: 20/5
Skąd: Kliny / k.Lublina
Wysłany: 2019-02-24, 12:49   

po obejrzeniu filmy w języku włoskim jeszcze bardziej mi się podoba nie ma to jak "burdello matrymoniale" :wyszczerzony:


bedzie pan zadowolony
_________________
Pozdrawiam
Mirek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bazyli 
Kombatant
+125 punktów do życia po odpaleniu kampera


Twój sprzęt: T.E.C. Rotec 680G automat 196 KM
Nazwa załogi: Bartek/Magda/Kasia/Filip
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Mar 2011
Piwa: 195/183
Skąd: Lublin->BOTANIK
Wysłany: 2019-02-24, 13:09   

pasza, super, wygląda na zadbaną sztukę - oby Ci dobrze służył
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2019-02-24, 21:01   

Dzięki...
Dziś nie odpalił i schodki el. przestały działać :(

Aku tak słaby że ledwo co pokręcił 2 obroty i stoi, mierzyłem mu napięcie i miał 12,6v po kręceniu 12,3v.
aku 70Ah i niby napięcie ma ale słaby jak by miał z 15Ah, po godzinie znów spróbowałem i odpalił!!!
Diesel bez świec żarowych praktycznie nie kręcił a zapalił szok a było dziś zimno z 7stopni.
Silnik musi mieć b.dobre sprężanie, po nagrzaniu wyciągnąłem korek wlewu oleju i zero przedmuchów znaczy minimalne takie miałem w nowym Scenicu 1,5DCI.

Aku wiedziałem że do wymiany a może to coś z rozrusznikiem?
Z schodkami nie wiem co jest jutro zobaczę, może jakieś zabezpieczenie może bezpiecznik nie mam pojęcia nigdy el. schodków nie miałem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2019-02-24, 21:51   

Jutro tak aku sprawdzę https://www.youtube.com/watch?v=yTq52EF7ABE

Mierzyłem dziś napięcie ładowania i aku silnika ładuje 14,35V , dziwne bo aku zabudowy ładuje 14,65V.
W Adrii zupełnie inaczej silnika 14,77v a zabudowy 13,2v.

Tam jest zmienione miejsce akumulatora oryg. dwa były pod maską, teraz aku zabudowy jest na dole w mniejszej szafie AGM 100Ah , może tu coś jest namieszane?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzesiek-lbn 
początkujący forumowicz


Dołączył: 25 Paź 2018
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-02-24, 23:04   

Od jesieni też mam transita 2.5 z pompą Lucas Epic. Świecy płomieniowej też nie mam i zaraz poniżej zera nie chce palić przy nowym aku. Jak jest na plusie to od strzała. Ładowanie obydwu akumulatorów jest mniej więcej na tym samym poziomie napięcia, powyżej 14V. Miejsce zabudowy akumulatora raczej nie ma nic dorzeczy.











+
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2019-02-25, 08:26   

Grzesiek-lbn napisał/a:
Od jesieni też mam transita 2.5 z pompą Lucas Epic. Świecy płomieniowej też nie mam i zaraz poniżej zera nie chce palić przy nowym aku. Jak jest na plusie to od strzała. Ładowanie obydwu akumulatorów jest mniej więcej na tym samym poziomie napięcia, powyżej 14V. Miejsce zabudowy akumulatora raczej nie ma nic dorzeczy.

Ja nie wiem nawet czy mam świecę płomieniową ale ona i tak działa z tego co czytałem dopiero od -5.
Dziś zobaczę, zrobię fotki bo są tam dziwne rzeczy przy silniku.

Adria stoi w warsztacie na wymianie sprzęgła więc nie mam jak sprawdzić czy to wina aku, mi rozrusznik praktycznie nie kręci, gdyby kręcił szybko tak jak w Adrii to i przy -20 bez świec by zapali.
Jestem w stanie pokręcić rozrusznikiem tylko kilka sekund i koniec dalej nie kręci a przy dobrym aku to i z minutę powinien kręcić?

Jeśli masz Epic to turbodiesel.

ps.
Jest taka możliwość że aku trzyma pięknie napięcie 12.6v ale jest zużyty i zamiast 70Ah jest tam już tylko z 15Ah ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***