Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Budżetowy SOG do Thetford C2 C3 C4 , i innych.
Autor Wiadomość
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2021-08-06, 16:14   

Wg mojego skromnego zdania, to ten wentylatorek ma bardzo małą wydajność. Ma małe obroty, minimalny pobór prądu, to i wydajność poniżej 1m3/godz. Porównaj https://allegro.pl/oferta/wentylator-12v-dc-40x40x20mm-ha40201v4-sunon-vapo-7972815794

To taki pierwszy z brzegu był.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-08-06, 20:30   

Możesz mieć rację. Oryginalny ma prawie 3W czyli jakies 0.25A https://www.primaleisure....tric-ventilator jest nawet tej samej firmy :D

Zaglądałem tam dzis. Jest zagłębienie na went ok 1 cm, wiec went tez może być chyba 2cm. Sama klapka jest mala, spokojnie można to wydrukować. Myślę ze można by doprojektowac "dno" wykorzystujące tą klapkę jako część obudowy. W środek albo mate z węglem, albo zasypkę. I huzia. Wylot można wydrukować na luziku albo bezposrednio pod samochód, albo jakieś kolanko albo jak tam komu pasuje.

Teraz niech ktoś ogarnie elektronikę.
Na guziczek.
Wylaczenie ze zwłoką.
Zamienię wydruk za instalacje elektryczną. ;)
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2021-08-06, 20:39   

Dzisiaj w końcu złożyłem wszystko w całość. Zastosowałem jeden z wentylatorów z takiego modułu: https://allegro.pl/oferta/modul-zespol-3x-wentylator-12v-0-98a-40x40x48mm-10532602968 Maleństwo.
Tak jak pisałem wyżej wentylator pracuje w moim rozwiązaniu jako kanałowy. Wstawiłem go w rurę odprowadzającą gazy. Zrobiłem próbę polegającą na tym, że otwór kibelka zasłoniłem dość grubym ręcznikiem papierowym. Włączyłem SOGa i gdybym nie przytrzymywał tego papieru, to pewnie znalazłby się w tej rurze sogowej. Pewnie trzeba będzie zastosować jakiś regulator obrotów i ograniczyć wydajność wentylatora, gdyż obawiam się, że może wciągać papier do użytku odtylnego.
Jaki jest ciąg powietrza w Waszych rozwiązaniach?
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2021-08-06, 20:46   

decumanus,
masz może jakiś namiar na matę z węglem?
Podsunąłeś mi pomysł z tą matą na to jak ograniczyć ciąg mojego wentylatora. Byłoby trzy w jednym. Likwidacja zapachów, ograniczenie ciągu, wygłuszenie pracy.

PS. Już na allegro znalazłem.
Ciekaw jestem, czy te stosowane w akwarystyce do filtrowania wody zdałyby egzamin?
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2021-08-06, 22:44   

decumanus napisał/a:

chyba że ma ktoś namiary na lepszy wiatraczek.
R


Używany serwerowy będzie najlepszy wyborem do tego gównianego interesu :)
Do wyboru do koloru :)
https://allegro.pl/oferta/avc-db04028b12m-12v-0-45a-3-pin-40x40x28mm-fan-9560543973
https://allegro.pl/oferta/everflow-r124028bu-12v-0-40a-4-pin-40x40x30mm-fan-9217855498
https://allegro.pl/oferta/sunon-gm1204pqb1-8a-2-f-gn-12v-2-6w-3pin-40x40x28-10821130380

może być też taki jeśli lepiej podpasuje
https://allegro.pl/oferta/wentylator-turbina-nidec-gamma30-12v-0-46a-97mm-10192240109


do kompletu kawałek przetwornicy aby móc wyregulować cug i głośność, :)
https://allegro.pl/oferta/przetwornica-step-down-lm2596s-cc-cv-prad-napiecie-10876810307
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2021-08-07, 07:03   

W tych wymiarach tzn.40x40 i kasie bardziej wydajny trudno znaleźć :
https://allegro.pl/oferta/modul-zespol-3x-wentylator-12v-0-98a-40x40x48mm-10532602968
To są zblokowane dwa wentylatory przeciwbieżne. No i jest zapas na ewentualną wymianę.
Tak ssie, że kombinuję jak to ograniczyć. Filtr gąbkowy węglowy może pomoże.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-08-07, 07:58   

Janusszr,
Potwierdzam, nawet zwykła gąbka włożona do rury przed i za wentylatorem obniża mi siłę ciągu oraz zmniejsza głośność :wyszczerzony:
Ostatnio zmieniony przez LukF 2021-08-07, 09:04, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2021-08-07, 08:41   

Ja zastosowałem zamiast wkładu oryginalnego przycięty z włókniny filtra wkładu węglowego do okapów, działa jest oki i na wiele lat jest zapas :idea
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-08-07, 09:55   

Znalazłem prawie taki sam wiatrak, maj różne oznaczenia, jeszcze nie dotarłem do strony producenta.
Cechą charakterystyczną jest grubość 15mm i wydajność na poziomie 27m3/h.
Ma łożyska kulkowe, ale nie wiem czy to dobrze, czy te tańsze z napisem maglev, to może juz wyższa polka.
Z tych tańszych na allegro znalazlem maks. 9m3/h. Mowie o 10mm.
20 sa juz do 18m3. Tylko musze pomierzyć czy tam 20mm bez problemów wejdzie.
Ale najpierw poranna kawcia.

Ps. oczywiście na ali pełen wybór PSD1204PHB1-A, tylko czas oczekiwania rozbraja.
W polsce tez można kupić te 3W ale cena ok 80. Znalazłem za 47 na allegro archiwum. Wysłałem zapytanie.

R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2021-08-07, 10:28   

Chyba pójdę inną drogą i też zrobię podobnie jak patent Thetford. Obetnę oryginalną rurkę, wstawię większą w którą wmontuję wiatrak i filtr. Kupiłem za parę złociszy wkład do kuwety :wyszczerzony:
Zastanawiam się tylko skąd problem z wyborem wiatraczka?? Przecież on ma tylko gaz wyciągać..
Ja zamówiłem malucha 25mm, sprawdzę czy się nada. Co do hałasu, to przecież zamknięty w puszce będzie i pod kasetą, poza tym będzie chodził tylko chwilę... Cztery mam do chłodzenia lodówki i praktycznie ich nie słychać...

IMG_20210807_101820.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 1,1 MB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2021-08-07, 14:42   

Zastosowałem wentylator przeciwbieżny 0,95A/11,4W 40x40x48mm. Zapierdziela jak głupi. Trochę szumi. Zastanawiam się nad regulatorem obrotów, aby go poskromić. Wstawiłem w kratkę matę z włókniny. Efekt wyciszenia praktycznie żaden. Jednak czym więcej o tym myślę, tym więcej mam wątpliwości. Przecież ile razy na dobę będzie uruchamiany, na minutę, dwie?
Pewnie odpuszczę już, bo przedobrzę.
PS.Ludzie montuja webasto na ropę, a ja zamartwiam się głośną praca SOGa.
Zaślepiłem odpowietrzenie i zastanawiam się, czy to dobre rozwiązanie. Przy zamkniętym otworze w kibelku nie na przewietrzenia kasety. Nie ma ruchu powietrza. Niby coś tam przez rurę sogową wejdzie, ale ile tej wymiany? Przy otwartym odpowietrzeniu podczas jazdy następowałaby stale wymiana powietrza w kasecie. Co o tym myślicie?
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-08-07, 15:05   

Ja myślę: po co chcesz wymieniać to powietrze w kasecie? Nie ono sobie tam siedzi :bajer
Przynajmniej ja mam taki cel :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2021-08-07, 15:10   

LukF napisał/a:
Ja myślę: po co chcesz wymieniać to powietrze w kasecie? Nie ono sobie tam siedzi :bajer
Przynajmniej ja mam taki cel :mrgreen:
I jak otworzysz kibelek, to masz je w kamperze :) A jak nie w kamperze, to podczas pielęgnacji kota dopadnie Cię zapaszek.
Chyba w SOGu chodzi o to aby napowietrzyć kasetę. Przyśpieszyć procesy rozkładu. Sprzedawcy SOGów twierdzą, że nie potrzeba stosować nawet chemii. Możliwe, że błądzę.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-08-07, 19:58   

Janusszr,
Przecież ZANIM otwieram kasetę (siedząc na kibelku) to włączam SOGa. I wtedy to powietrze o które się martwisz jest wywalane na zewnątrz :bigok

Do tego mój SOG nie zamyka dopływu powietrza z zewnątrz więc napowietrzanie istnieje. Zresztą który SOG blokuje dopływ powietrza z zewnątrz (kiedy wentylator nie pracuje) ???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2021-08-07, 20:18   

LukF napisał/a:
Janusszr,
Przecież ZANIM otwieram kasetę (siedząc na kibelku) to włączam SOGa. I wtedy to powietrze o które się martwisz jest wywalane na zewnątrz :bigok

Do tego mój SOG nie zamyka dopływu powietrza z zewnątrz więc napowietrzanie istnieje. Zresztą który SOG blokuje dopływ powietrza z zewnątrz (kiedy wentylator nie pracuje) ???


U mnie SOG się włącza jak się otworzy kasetę - chodzi cały czas jak się korzysta i go słychać ale znośnie. Odnośnie nie używania chemii - to mity sprzedawców leję standardowo.
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***