Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pelion 2019
Autor Wiadomość
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 432/315
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-07-02, 13:56   

Wczoraj wieczorem zmieniliśmy plażę. Z Potistiki pojechaliśmy na plażę Mylopotamos, to ta z przejściem w.skale na drugą jej część. Jest wtorek, miejscowych sporo ale wielkiego tłoku na plaży nie ma. Chociaż takiego wrażenia pustki jak na.poprzednim miejscu to tu nie uświadczymy. Stoimy koło "wyższego" zejścia na plażę, możliwość ustawienia kampera tylko w godzinach wieczornych koło 19 lub wcześnie rano koło 8. Potem nie należy tu się zbliżać, nie ma możliwości postawienia tak tużego auta. Innych k amperow brak. Co do dojazdu: nie ma problemu. Można zjechać na parking prawie każdym kamperem (nie autobusem), warunek jazda to mniej niż 40km/h. Pobyt tutaj tak na dwa dni, bo tłok i brak cienia na parkingu oraz uzupełnienia wody na dłuższą metę męczy.
Nastepne będzie Papa Nero :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2019-07-02, 15:56   

LukF napisał/a:
Nastepne będzie Papa Nero

Kemping?

Mnie Papa Nero nie powaliło może dlatego że trafiłem 2 razy na duży przypływ glonów na plaży z kempingu nie korzystamy, a stanie na parkingu :-/

Taka mała uwaga nie skręcaj na Mauresi na skróty w dół chyba ,że się nie boisz ciasnych serpentynek lepiej jest jechać drogą nr 34 na Ag. Dimitros i Ay Joanis :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 432/315
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-07-02, 16:47   

Bim,

Kolejne podziękowania za info praktyczne.

Kemping nie, dziękuję.

Patrzę na mapę, że Agnis Ioannis a szczególne plaża Papa Nero jest długa, składa się z 2 dużych części (???). Więc myślałem, że znajdę tam fajną miejscówkę pod drzewami, na tydzień, tak fajnie jak było na Potistice. A Ty piszesz o parkowaniu parkingowym czyli marnym??? Jakieś sugestie ktoś coś? :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-07-03, 10:29   

LukF napisał/a:
Jakieś sugestie ktoś coś?
zerknilj co pisze Jarek 49.on jest stałym bywalcem Pelionu,lub napisz mu na Pw może przeczyta
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 432/315
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-07-03, 20:01   

Dzięki Basiu.
Przyjechaliśmy wieczorem do Agnis Ioanis. Sporo turystów w miasteczku, wrażenie jak w...Bułgarii. Czyli nie bardzo się podoba. Stoimy narazie w centrum na ulicy, ze 100m od bramy wjazdowej na kemping Papa Nero (jest tablica koło recepcji z napisem, że NIE PRZYJMUJĄ KAMPERÓW!!!).
Na ulicy w cieniu wielkich starych drzew też może będzie fajnie. Stąd mamy bardzo blizko na plażę Papa Nero. Wielka, piaszczysta, nic na niej nie ma. Więc skoków do wody nie będzie. Szkoda. Żonka już chce stad uciekać.
Na Potistikę ponownie.
A ja się zastanawiam czy da się iść spacerem z buta przez plażę Papa Nero do zatoczki i plaży Domouchari (Ntamouchari)? Był ktoś? Warto?

I stąd wracać na Potistikę czy na inną plażę: Chorefto? lub Paltsi? Co wybrać? Ktoś poleci co może jeszcze konkurować z Potistiką??? :roll: Mamy jeszcze tydzień urlopu.
Ostatnio zmieniony przez LukF 2019-07-03, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2019-07-03, 20:04   

LukF napisał/a:
Chorefto?


Oduść sobie
Takich klimatów ja na Potistce nie znajdziecie są inne ;)

Może wycieczka na Skiatos? :spoko
_________________
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 432/315
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-07-03, 20:28   

[quote="Bim")
Takich klimatów ja na Potistce nie znajdziecie są inne ;)

Inne? Jak Papa Nero? :gwm Czyli: warto czy nie warto ?

Wycieczka na Skiatos? Czy ja wiem? Film bardzo lubię, ale wycieczka ? To dlatego chcę iść z buta na Domouchari.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2019-07-03, 21:02   

LukF napisał/a:
To dlatego chcę iść z buta na Domouchari.

Z buta to mogłeś iść z kocykiem i żonką przez gaje oliwne z Mylopotamos za małą przerwą na podziwianie uroków na domouchari nie chodziliśmy na podziwianie klifów :haha:

Może inni mają fajne wspomnienia
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-07-04, 20:39   

LukF,co Ci radzić,my objechalismy od Kato Gatzea, /lubimy to miejsce/,tę niższą strone,i zajechaliśmy do Agia Kiriaki.Ładny parking ale bez prysznica,cos poprubój :!: :!: Odkryj dla nas cos nowego nie tylko powielanie starych zdjęć :?: Na yutubie masz beaches [Pelion mt.][b]Hellas Greece.Przepiekne plażki Pelionu.Mam to w ulubionych.Agioi Sarantaoglądam filmik i przypomniałam gdzie jeździ Jarek 49
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 432/315
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-07-05, 10:33   

Basiu, dziękuję za info. Plaża Saranta nie dla kamperów, bodajże Jedrek49 pisał, że zjechał tam i nie poleca się pchać bo pięknie, ale nie chcę sobie kampera rozwalić.

Byliśmy, tak jak pisałem w Agios Ioannis. Dzień spędziliśmy na plaży Papa Nero koło samego kempingu. Wracamy na obiad do kampera a tu kartka za wycieraczką: "Free camping is forbidden. The police will be called immediately. Law 2160/93".
Dziękuję bardzo. Stoimy jeszcze troszkę bo poszliśmy na lody. I o 18.00 ruszamy gdzie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 432/315
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-07-05, 11:45   

Różne były pomysły. Na pewno nie wybieramy Chorefto bo ze zdjęć wynika, że są inne ładniejsze. Wracamy 60km na południe. Do głównej drogi z Agios Ioannis wdrapujemy się nie przez Mouresi (stromo, kręto i wąsko) lecz wybraliśmy podjazd dłuższą drogą przez Agios Dimitrios. Tu się wygodnie jedzie, nawet ciężarówka da radę.
Wracamy na Potistikę. To jest miejsce na resztę urlopu. Chociaż chodzi mi po głowie by pojechać jeszcze w dwa miejsca. Agios Konstantinos w Paltsti. Tutaj podobno jest kartka umieszczona przez kogoś z tawerny, że nie dla kamperów . I plaża Mourtias koło Lyri. O tej drugiej chyba tu na forum nie czytałem? Spróbuję po niedzieli uderzyć w tamte miejsca :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 432/315
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-07-09, 09:59   

Dziś rano opuściliśmy Potistikę. Przejechaliśmy kilkanaście kilometrów na południe. Jesteśmy teraz w Paltsi na plaży Agios Konstantinos. Bardzo ładna plaża, parking wzdłuż plaży pod niskimi tamaryszkami. Brak udogodnień oprócz koszy na śmieci. Ludzi bardzo mało pomimo środka sezonu. Ludzie z miejscowych pensjonatów dochodzą na tę plażę. Co do możliwości kamperowania: na tamaryszkach przyczepione na trytytkach zalaminowane kartki A4 z napisem po grecku, niemiecku i angielsku, że nie wolno kamperować a pokuta to 300€. Na razie nie kamperujemy tylko parkujemy. Zamierzamy zostać tu na noc do jutrzejszego ranka. Obok stoi alkowa z Włoch. Zobaczymy co będzie :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Access450 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Chausson 625 Welcome
Nazwa załogi: Access450
Dołączył: 04 Cze 2015
Piwa: 14/3
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2019-07-09, 11:32   

Jakie macie wrażenia z plaż Pilonu oraz z samego poruszania się kamperem po tamtejszych drogach ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-07-09, 12:59   

LukF napisał/a:
Na razie nie kamperujemy tylko parkujemy
tak trzymaj jak taki zakaz.Nawet na dużej plazy jak Karathona w Nafplio wolno stać bez rozkładania parasolek itp.Kurort Tolo stoimy już na twardym piachu plaży ,2 razy pukali i kazali nam się przenieś bo im widok zasłaniamy.Polski grek powiedział na kołach możesz stać wszedzie :!: :!: oczywiście trzeba ocenic każda sytuację. Z tym,że my nie bywamy w wakacje,bo raz na Halkidiki doniesli czesi i policja dała nam czas do następnego dnia rano,no i przyjechali sprawdzić czy odjeżdżamy :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mazur 
weteran
Robert Mazur


Twój sprzęt: CI Mizar Garage , Ducato 2.8JTD
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Kwi 2012
Piwa: 84/104
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-07-09, 13:51   

jak mogę podpowiedzieć to tam byliśmy dwa lata temu, cisza i spokój :

płw.Pelion, okolice Volos, miejsce: Agios Minas
Wąskie uliczki, ale bez większego problemu można dojechać. Cicha i spokojna okolica, prysznice blisko. Byliśmy sami.

Stopnie (D):
39.316215°, 23.025551°
N 39.316215°, E 23.025551°

Stopnie i minuty (DM):
39° 18.9729', 23° 01.5331'
N 39° 18.9729, E 23° 01.5331'

Stopnie, minuty i sekundy (DMS):
39° 18' 58.37", 23° 01' 31.99"
N 39° 18' 58.37", E 23° 01' 31.99"

IMG_0135.JPG
Plik ściągnięto 8 raz(y) 123,58 KB

DSC_7627.JPG
Plik ściągnięto 8 raz(y) 162,27 KB

_________________
Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku.
'Lao Tzu'
Ostatnio zmieniony przez Mazur 2019-07-09, 14:23, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***