Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Świstak
2020-06-17, 07:25
Opony wielozezonowe
Autor Wiadomość
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-09-12, 23:07   

:spoko
Oldzbig napisał/a:
Na pejsbooku chyba w rto kolega ma już na geolanderach 2 purchle z boku które mu się zrobiły na serbskich szutrach. Dla mnie najbardziej komfortową oponą jest GY Wrangler duratrac ale jest delikatniejszy i nie mogę znależć 245/70 / 17 a to jest max co mi wchodzi bez podnoszenia budy. :(


Jaką masz szerokość felg?
do tych BFG 245/75 R16 muszę jakieś felgi fajne ogarnąć, wybór do PSA bardzo mizerny w europie, w USA szaleństwo :spoko

DSC05658.jpg
Te są smaczne, tylko drogie
Plik ściągnięto 2 raz(y) 131,69 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Oldzbig 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Grand California 4motion 680
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Kwi 2020
Piwa: 20/6
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2020-09-13, 08:29   

Zdecydowałem się na felgi 17 szer 7 dedykowane do MANa tge.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-09-13, 19:18   

marcincin napisał/a:
darek 61 napisał/a:

https://www.camperteam.pl...pic.php?t=34484


Z opisu modelu wynika, że spełniają wymagania więc problemu za granicą nie będzie.

Kod:

The Nokian Weatherproof product family offers first class safety and durability for year-round use. All of the sizes have the Snowflake symbol (3PMSF), which indicates that the tyres have been officially approved for winter use


dokładnie, sprawdziłem, NOKIAN WEATHERPROOF C ma homologację zimową i znaczek śnieżynki.

chodzi mi o porównanie do zimówek , bo mam wrażenie że za wiele się nie różną , a od wielu lat używam zimówek Nokian i mam o nich jak najlepsze zdanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-09-14, 10:48   

Dzisiaj zauważyłem, że moja żona jeździ na nokianach weatherproof - w wersji osobowej. Jak je zakładałem mój oponiarz powiedział, że ze względu na układ bieżnika będą się szybko zużywać i miał rację. Opony założyłem do osobówki żony w 2017 - planowałem, że będą jeździły cztery lata, jednak wygląda na to, że na tą zimę będę musiał zakupić nowe - przejechały ok 40 tyś. Oczywiście w przypadku kampera charakterystyka jazdy jest zupełnie inna - moja żona jeździ w zasadzie tylko po mieście. Generalnie ze śniegiem u nas we Wrocławiu jest problem, ale jak już był to opony spisywały się dobrze. Na zdjęciu opona, która była używana na tylnej osi i na wiosnę przełożona na przód. Przednie zjechane są jeszcze bardziej.
Ja w kamperze używam Vredestein comtrac 2 z nośnością 116 w moim rozmiarze (235/65/R16) - osobiście polecam te opony - mają za sobą test zimowy w Dolomitach, przejechałem 23000 - nie widać śladów zużycia. Prawdopodobnie są droższe od nokianów, ale myślę, że przetrwają 4/5 sezonów lepiej niż nokiany.

nokian.JPG
Plik ściągnięto 15 raz(y) 108,55 KB

_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-09-14, 17:19   

marcincin napisał/a:
Dzisiaj zauważyłem, że moja żona jeździ na nokianach weatherproof - w wersji osobowej. Jak je zakładałem mój oponiarz powiedział, że ze względu na układ bieżnika będą się szybko zużywać i miał rację. Opony założyłem do osobówki żony w 2017 - planowałem, że będą jeździły cztery lata, jednak wygląda na to, że na tą zimę będę musiał zakupić nowe - przejechały ok 40 tyś. Oczywiście w przypadku kampera charakterystyka jazdy jest zupełnie inna - moja żona jeździ w zasadzie tylko po mieście. Generalnie ze śniegiem u nas we Wrocławiu jest problem, ale jak już był to opony spisywały się dobrze. Na zdjęciu opona, która była używana na tylnej osi i na wiosnę przełożona na przód. Przednie zjechane są jeszcze bardziej.
Ja w kamperze używam Vredestein comtrac 2 z nośnością 116 w moim rozmiarze (235/65/R16) - osobiście polecam te opony - mają za sobą test zimowy w Dolomitach, przejechałem 23000 - nie widać śladów zużycia. Prawdopodobnie są droższe od nokianów, ale myślę, że przetrwają 4/5 sezonów lepiej niż nokiany.


niestety polecene przez Ciebie Verdesteiny nie występują w moim rozmiarze :(

potrzebuje 225/75R16 nośność min 116

w zasadzie nie licząc dalekowschodnich producentów do których nie mam przekonania w rozsądnym budżecie w tym rozmiarze mam tylko do wyboru:

- Barum Vanis AllSeason
- Matador MPS400 Variant All Weather 2
- Nokian WeatherProof C
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-09-15, 08:06   

Jak dobrze pamiętam to mój Crafter jeździ na:
225/75/16c Continental VancoFourSeason2 (121/120R)
Całkiem fajnie się to sprawuje

Moja większość aut jeździ na Vredkach ale rzeczywiście w tym rozmiarze nie było...
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2020-09-15, 08:28   

suzu4x4 napisał/a:
potrzebuje 225/75R16 nośność min 116

w zasadzie nie licząc dalekowschodnich producentów do których nie mam przekonania w rozsądnym budżecie w tym rozmiarze mam tylko do wyboru:

- Barum Vanis AllSeason
- Matador MPS400 Variant All Weather 2
- Nokian WeatherProof C


Ja ma takie opony(225/75R16 nośność min 116) TORQUE - własnie "dalekowschodnich producentów" i jestem bardzo zadowolony- trzy lata użytkuje zima lato i są naprawdę super - wcześniej o nich pisałem na forum, też im nie ufałem ale przeszły chrzest w zimę i lato. Wato spróbować a 1200zł za 4 szt to nie majątek i ma nadzieję że jeszcze z 5 lat pojeżdżę.
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-10-25, 11:20   

finalnie zamówiłem Nokian WeatherProof C 2020 w rozmiarze 225/75R16C indeks nośności 121R

w stosunku do poprzedniej wersji zaszła zmiana , jest to opona asymetryczna ma całkowicie inny układ bieżnika , zobaczymy po zimie jak się bedzie sprawować ;)

Screenshot_2020-10-25 4x 225 75R16C 121R Nokian WeatherProof C 2020.png
Plik ściągnięto 4768 raz(y) 302,53 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Neno 
zaawansowany


Dołączył: 14 Lip 2011
Piwa: 73/24
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2020-10-25, 14:36   

suzu4x4 napisał/a:
finalnie zamówiłem Nokian WeatherProof C 2020 w rozmiarze 225/75R16C indeks nośności 121R

w stosunku do poprzedniej wersji zaszła zmiana , jest to opona asymetryczna ma całkowicie inny układ bieżnika , zobaczymy po zimie jak się bedzie sprawować ;)


Jej nośność to 120, 121 dotyczy bliźniaczych kół, chyba , że takie posiadasz u siebie.
Nie mniej to bardzo wysoka wartość i dobrze zapowiadająca się guma. Z ciekawości daj znać czy Made in Russia i jakie odważniki poszły do wyważenia tych opon/kół.
_________________
https://www.youtube.com/c...idC1vPGRfkTj4GA
https://www.facebook.com/PERYPETIE-323246362400502
https://www.instagram.com/_perypetie/
http://www.przezswiat.eu/blog
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-12-28, 13:42   

Neno napisał/a:

Jej nośność to 120, 121 dotyczy bliźniaczych kół, chyba , że takie posiadasz u siebie.
Nie mniej to bardzo wysoka wartość i dobrze zapowiadająca się guma. Z ciekawości daj znać czy Made in Russia i jakie odważniki poszły do wyważenia tych opon/kół.

po przyjściu opon okazało się że przysłali mi opony z kierunkowym symetrycznym bieżnikiem. Okazało się że jednak dla opon z indeksem "C" występuje tylko ta wersja, ale postanowiłem je zostawić . Opony są "Made in Russia" , z wyważeniem nie było żadnego problemu (odważniki 10-15 gr) .Póki co przetestowałem już swoje Nokiany we wszystkich jesienno -zimowych warunkach (deszcz, zamarzająca mżawka, śnieg, błoto pośniegowe, suchy asfalt w temperaturze do +10) i mogę napisać że w warunkach jesienno - zimowych NIE WIDZĘ ŻADNEGO dyskomfortu w stosunku do zimowych. Strome górskie podjazdy na całkowicie białej drodze czy nieodśnieżone parkingi pod stokami z kilkucentymetrową warstwą śniegu nie powodowały w żadnym z przypadków utraty trakcji. Prowadzenie 3,5 tonowego kampera w trudnych warunkach też bez zastrzeżeń, pełną opinię wydam po całym sezonie ale jak dla mnie na razie same plusy.

20201227_175618_resized.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 581,35 KB

20201227_112744_resized.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 917,86 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-01-04, 18:00   

mam takie same w roboczym aucie i kampervanie
działają :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-01-04, 22:36   

Neno napisał/a:
suzu4x4 napisał/a:
finalnie zamówiłem Nokian WeatherProof C 2020 w rozmiarze 225/75R16C indeks nośności 121R

w stosunku do poprzedniej wersji zaszła zmiana , jest to opona asymetryczna ma całkowicie inny układ bieżnika , zobaczymy po zimie jak się bedzie sprawować ;)


Jej nośność to 120, 121 dotyczy bliźniaczych kół, chyba , że takie posiadasz u siebie.
Nie mniej to bardzo wysoka wartość i dobrze zapowiadająca się guma. Z ciekawości daj znać czy Made in Russia i jakie odważniki poszły do wyważenia tych opon/kół.


121 to jest Single czyli 1450kg
u mnie w kampervanie ważyły się tak 15, 35,40,40 gram
w furce roboczej sprawdzę ale chyba coś podobnego
są zaskakująco mało hałasujące
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_66 
weteran

Twój sprzęt: kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2007
Piwa: 15/36
Skąd: warszawa
Wysłany: 2021-02-16, 21:14   

suzu4x4 napisał/a:
do wyboru:

- Barum Vanis AllSeason
- Matador MPS400 Variant All Weather 2
- Nokian WeatherProof C


macie jakieś własne odczucia na temat hałasu z tych opon

bo będę na dniach potrzebował coś do nowego serwisbusa a na jesieni do kamperka

nie ukrywam, ze hałas jest dosyć istotnym dla mnie czynnikiem
_________________
Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często, i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jb 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe - Traveller Active Z
Dołączył: 18 Sty 2016
Piwa: 128/21
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2021-02-16, 21:24   

Jeszcze w grudniu założyłem do kampera Matadora. Wyważyły się ładnie, zachowują się przyzwoicie, co prawda w górach nie byłem a i kilometrów na razie wiele nie zrobiłem. Czy głośne? Wcześniej były letnie i chyba nie widać różnicy.
_________________
jb
https://www.znamiotemikamperem.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-02-17, 11:45   

chris_66 napisał/a:


macie jakieś własne odczucia na temat hałasu z tych opon

bo będę na dniach potrzebował coś do nowego serwisbusa a na jesieni do kamperka

nie ukrywam, ze hałas jest dosyć istotnym dla mnie czynnikiem


nie zaobserwowałem żadnej różnicy w głośności po zmianie z fabrycznych na Nokiany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***