Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Blaszak do budowy kampera
Autor Wiadomość
siwy1705
początkujący forumowicz

Dołączył: 17 Cze 2013
Wysłany: 2019-04-14, 19:02   Blaszak do budowy kampera

Witam szukam blaszaka do budowy kampera cos co bedzie w miare długie ale nie za wysokie
Oglądalem sprintera long tam jest ponaf 5500na pace lecz nie wiem czy to nie bylo by za wysokie
Ktoś może ma jakis inny model auta ktore mozna przerobic na kampera?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drFeelGood 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Blue 599
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lip 2018
Piwa: 19/8
Skąd: Toruń
Wysłany: 2019-04-14, 19:48   

siwy1705 napisał/a:
Ktoś może ma jakis inny model auta ktore mozna przerobic na kampera?

Rozejrzyj się kolego po forum, ludzie mają różne auta, wystarczy poczytać, żeby znaleźć coś dla siebie odpowiedniego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2019-04-16, 19:56   Re: Blaszak do budowy kampera

siwy1705 napisał/a:
Oglądalem sprintera long tam jest ponaf 5500na pace


Oficjalne dane producenta mówią, że 4700 mm...
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2019-04-16, 20:05   

lublin z podniesionym dachem jest idealny :idea
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kajkosz 
trochę już popisał

Twój sprzęt: blaszak Jumper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lis 2018
Piwa: 7/2
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2019-04-17, 19:51   Re: Blaszak do budowy kampera

siwy1705 napisał/a:
Witam szukam blaszaka do budowy kampera ...


Ok, zatem z cyklu "nie znam się więc się wypowiem" :)

A teraz poważnie. Zanim kupiłem swojego Jumpera obejrzałem kilkanaście różnych blaszaków, co nieco też poczytałem o nich, oto moje subiektywne wnioski:

- Sprinter/Crafter, raczej dobre silniki i mechanika, ale blacha rdzewieje na potęgę, unikać jak ognia. . Chyba jedne z najdłuższych dostępnych, w środku chyba coś koło 470cm wychodzi, ale niestety wąskie.

- Iveco Daily - auta dość pancerne, na ramie, przez co mają trochę mniejszą ładowność od konkurencji, teoretycznie do 3.5 tony, ale jak załadujesz do 5 to nawet nie jęknie. Również wąskie w środku i na dodatek dość mocno zwężają się na górze. Blacha również rdzewieje na potęgę, to samo rama, kiepskie zabezpieczenia antykorozyjne. Częste problemy z elektryką. Raczej unikać. Długość do 440 cm, chociaż coś słyszałem też o wersjach 470cm ale nie spotkałem

- Master, Movano, - nie mam pojęcia, KASZUB na takim zrobił kampera, możesz jego zapytać.

- Ducato/Boxer/Jumper - najszersze z tych co widziałem, można zrobić łóżko w poprzek, długość maksymalna to 407/415cm, zależy jak mierzyć. Blacha ocynk, przynajmniej w tych sztukach które miałem okazję sprawdzić, W starszych sztukach, powiedzmy r.2009 i starsze podłoga potrafi być od spodu pordzewiała i wymaga konserwacji, ale _raczej_ bez dziur. Silniki 2.3 i 3.0 są ok, 2.2 HDI niby gorszy, ale przy przebiegach jakie robi się kamperem nie powinno to mieć większego znaczenia.
Z tych co widziałem z trojaczków to najlepsze blachy widziałem w Boxerach a najgorsze w Ducato.

Jest jeszcze jakiś nowy wynalazek forda, od niedawna je widzę na drogach. Są też inne mniej spotykane, np MAN, ale nie wiem o nich prawie nic.

W każdym z powyższych znajdziesz wersje o różnej wysokości i długości.
Aha, te co oglądałem to nie starsze niż rok 2008 więc o takich modelach mówię.

Przy zakupie zajrzyj w każdy kąt, np od środka w progi, obejrzyj, postukaj, pomacaj podwozie, czasem czają się niespodzianki, w jednym blacha na progu od spodu, niby cała i ładna, ale jak nacisnąłem palcem to się okazało że sama mastyka została a w  środku przegniło na wylot :)

Jak chcesz znaleźć coś dobrego to albo od razu szukaj młodszych roczników(od 2012) większa szansa że będzie ok, albo uzbrój się w dużą dawkę cierpliwości. Ja przejechałem prawie 8tyś km zanim znalazłem swojego :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gregusz 
początkujący forumowicz

Dołączył: 04 Wrz 2018
Skąd: Kórnik
Wysłany: 2019-06-27, 11:21   

MECENAS napisał/a:
lublin z podniesionym dachem jest idealny :idea


Tak na poważnie piszesz? ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Access450 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Chausson 625 Welcome
Nazwa załogi: Access450
Dołączył: 04 Cze 2015
Piwa: 14/3
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2019-06-27, 11:57   

witam

może to was zaintersuje - mamy go praktycznie od nowości więc przebieg 100% gwarantowany

https://allegro.pl/ogloszenie/opel-movano-2-5-dci-brygadowka-150tys-km-master-8173019987
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***