Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Aby się powymądrzać i utwierdzić, że to my wiemy lepiej ...
Autor Wiadomość
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-05-04, 08:27   

A pan premier obiecal samochodziki elektryczne w Polsce, jeszcze tylko nastepna kadencja...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-05-04, 12:35   

Ten Pan to kłamczuszek. Chyba, że myślał o takich z portali chińskich?

https://s.click.aliexpress.com/e/cHJoDXDA

Właśnie to takim gadał. Jak nic, bo traktują nas jak dzieci.

tempFileForShare_20190504-133243-1024x896.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 165,9 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Den-tal 
zaawansowany

Twój sprzęt: Pathfinder
Nazwa załogi: An-To
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2012
Piwa: 26/3
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2019-05-04, 18:42   

Ja z tym pracuje Bronku i sciema z dieslami to nie jest ,ale zadra w oku zwolennikow elektrycznosci. Ja tez bylem kiedys oczarowany wizja samochodu elektrycznego i mam od kilku lat Tesle ale znam rowniez matematyke,fizyke i chemie i tak jak i moi koledzy w zespole robilismy wyliczenia ze dopoki nie bedziemy miec "czystej" elektrykcznosci i innych bateri to diesel wygrywa.Laik uwaza za prawde to co mu jest wygodne i czyta to co mu ta "prawde" potwierdza bo tak weselej i latwiej jest zyc.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-05-04, 19:51   

Obie technologie idą niemal łeb w łeb.
Obie trują globalnie, tylko jedną czuć lokalnie a druga wali po płucach i komórkach, innych.
To jedno.

Drugie zupełnie pomija eko itp. Kwestia użytkowa.
Mam diesla, benzyniaka i elektryką.

95% to jazda tym na prąd i to nie z powodu ekologii czy skąpstwa a przyjemności.

To nie Tesla czy inna szpanerska marka. To auto nierozpoznawalne w kolorze wyszczuplającym i brzydkie. Niknące w ruchu.
Ale "fan" daje.
I niech tylko Tesla zawita u nas na full... :mrgreen: To 100% zmieniam dla samej ciekawości.
.................

Zakładam, że jeśli będziemy czekać na "czystą energi~" to bez motywacji w postaci urządzeń i transportu na prąd nie będzie motywacji.
Są dwa wyjścia do rozpoczęcia zmian.
1. OZE jako źródło, a potem zmiana korzystania z paliw

2. Lub jednocześnie, tak by popyt na zasilane czystą energią motywował do zaprzestania korzystania z paliw kopalnych.

Lobby jest silne aby status quo trwało. To biznes dla wielu potęg i korzyść dla biedaków, choćby w postaci tanich samochodów dla ludu w starej technologii.

Generalnie, to że umiera od smogu tyle tysięcy osób u nas, mało kogo to obchodzi. Tego tak nie widać jak katastrof czy wypadków...

Co tu gadać, jak masz Teslę to powinieneś wiedzieć... że nie samą ekologią się żyje. :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-05-04, 20:46   

Wróciłem z kotliny Kłodzkiej. Jest piękna, ale jak przechodzisz na Srebrnej Górze, w Dusznikach, Kudowie, Polanicy obok wilii opalanych Polskim złotem, to nóż się w kieszeni otwiera. Z wyższością disla nad elektrykiem to taka ściema jak z "eko" groszkiem. Czemu to gó...no ma w nazwie "eko" przecież nie przechodzi poza sortowaniem żadnej obróbki. Elektrownie węglowe, które bezwzględnie należy zlikwidować (w dodatku działają w większości na ruski węgiel - co powinno niektórych wzburzyć) mają w odróżnieniu od piecy domowych i disli dość skuteczne filtry, (nie emitują takich ilości na jednostkę pracy tlenków azotu jak disle). Dlatego pisanie, że elektryki też nie są ekologiczne to czysta demagogia. Bo jak narazie wszystko wytworzone w fabrykach jest z definicji nieekologiczne. Ale elektryki są mniej, a disle więcej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-05-04, 20:58   

Skuter jest fajny, zawsze mnie jarał, ale kupowanie skutera do kampera to conajmniej nieporozumienie. Na skuterze nie wjedziesz w żaden teren nie ryzykując wywrotki, a przecież nie bierze się go do jazdy po Florencji bo co zrobisz z klamrem jak już dojedziesz. Do kampera może się przydać mały lekki motocykl o dużych kołach. Ale wie to każdy który urodził się na motorze. Jak już ktoś naprawdę musi i nie da rady z pięty, to niech posłucha Bronka, bo dla takich elektryk to najsensowniejsze rozwiązanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-05-04, 21:20   

Zaczynam nie lubić kominków domowych itp.
Paliliśmy sobie dzisiaj na tarasie drzewem suchym dębowy w kozie i było miło. Żona ma Monika w imieninowym nastroju... :kwiatki:
Do czasu było miło, aż poszliśmy sobie do wanny ogrodowej, co by na słoneczku ale w zimne (8stC) majowe popołudnie wygrzać stare kości.
Ale miło już tak nie było, bo dym sympatyczny, naturalny i ekologiczny, stał się upierdliwy i im mniej wyczuwalny tym bardziej denerwujący.
A to był własny ekologiczny dym, nie intensywny, dający nastrój w kominkach, kozach i ogniskach....
Leciutka nuta spalenizny, gdy powinno pachnieć wiosną... wkur. Zgasilem
. Ale to zemsta za ekogroszek, bo niektórzy sąsiedzi tym syfem palą :mrgreen:

Punkt widzenia....

Będę teraz miał wyrzuty paląc w kozie . Kominek w domu mam na gorzalę :spoko Komin jest dla pucu. :mrgreen:

Jako półślązak, pamiętam syf powietrze w tamtych rejonach.

PS. Było o wypadkach, kulturze jazdy itd. Kończymy na ekologii. A to wszystko przez kobietę co kazała mi od przodu, nie od tyłu. :mrgreen:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-05-04, 21:36   

Apropo syfu, to rok temu wczesną wiosną odbierałem kampera w Poznaniu. Takiego syfu i mgły jak nad okolicznymi wsiami nad Śląskiem daaawno na szczęście nie widziałem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-05-04, 21:55   

I to fakt. W innym wątku pisałem, że nawet w Kołobrzegu w sezonie i niestety po za nim też wali dieslem i z kominów. Nie cieplowni z filtrami ale domów opalanych węglem itp.

Rozumiem tą kobietę a propos stawiania samochodów rurami do "tyłu".
Te 3 metry to dużo by rozwiać bardziej spaliny.

Patrząc teraz na parking, to widzę że jej agresja była uzasadniona. Mnie za niewinność opier...ła, bo ok 50% aut stoi kufrem do okien. A to mieszkańcy co sobie uchwaliłi inaczej :mrgreen: i mają jako Prawdziwi... w :dupa ie co sami zatwierdzili w głosowaniu.

:mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***