Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moja Albania
Autor Wiadomość
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-04-29, 22:55   

Bim napisał/a:
mija 11lat

Piękny czas na zwiedzanie innej Albanii zostaną tylko wspomnienia
nie 11lat a w 2011roku.My kamperujemy dopiero 10 lat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-04-30, 08:19   

No teraz w sklepie sie juz wymieniac nie oplaca, licza 1do 100,jak piwo 100leka to biora 1euro.A i wydaje mi sie ze zaczeli chyba znacznie podnosic ceny-piwo 100leka male w sklepie, pepsi w puszce 100leka,fanta.100 leka- pozostale ceny akceptowalne, w spar wedliny okolo 700leka za kilo, sery 600-900, byrek 35 leka, ale kurs wymiany zlotowki zdrozal, mi potracili z konta za 10 000 leka 385zl,wiec teraz trzeba liczyc ze 100leka to blizej 4a nie 3zlotych :ok

Natomiast ludzie dalej serdeczni i uczynni, widac tak z serca a nie z musu i dla pieniedzy, wiec warto przyjechac :mrgreen:
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-05-02, 11:31   

Czyli bardziej opłacalna jest wymiana w kraju i zakup leków, mniej Eur. Dużo korzystniej. Tutaj aktualizowane info o kursie ze strony "cinkciarz. pl" Śledzę wątek bo planuję wyjazd w tym roku przez całe wybrzeże. Od Szkodry (przez H20, 21) do Ksamilu) https://cinkciarz.pl/wymiana-walut/pozostale-kursy-walut-cinkciarz-pl/all A w NBP jeszcze taniej https://www.nbp.pl/Kursy/KursyB.html
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2015
Piwa: 20/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-05-03, 16:03   

tom-cio napisał/a:
No teraz w sklepie sie juz wymieniac nie oplaca, licza 1do 100,jak piwo 100leka to biora 1euro.A i wydaje mi sie ze zaczeli chyba znacznie podnosic ceny-piwo 100leka male w sklepie, pepsi w puszce 100leka,fanta.100 leka- pozostale ceny akceptowalne, w spar wedliny okolo 700leka za kilo, sery 600-900, byrek 35 leka, ale kurs wymiany zlotowki zdrozal, mi potracili z konta za 10 000 leka 385zl,wiec teraz trzeba liczyc ze 100leka to blizej 4a nie 3zlotych :ok

Natomiast ludzie dalej serdeczni i uczynni, widac tak z serca a nie z musu i dla pieniedzy, wiec warto przyjechac :mrgreen:


Jak kilka lat temu byłem w Albanii to najbardziej opłacało się wymieniac € w kantorach.
Z ciekawości sprawdziłem ile kosztuje wypłata z bankomatu moja kartą Curve 10000 ALL z datą 2.05 to 347,34 zł - rozliczenie po kursie Mastercard bez dodatkowych przewalutowań i opłat.
Z mojej karty Revolut dzisiaj 10000 ALL to 345zł.
Z mojej karty kredytowej w Visa 10000 ALL to 348,81 zł liczone po kursie organizacji Visa bez dodatkowych przewalutowań, ale tutaj będzie opłata za wypłatę z bankomatu.
Nie używaj kart bankowych z wysokimi kosztami przewalutowaniami, sa nowocześniejsze i tańsze rozwiązania.
Pisałem o tym tutaj:
https://www.camperteam.pl...p=764826#764826

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-05-03, 19:11   

Spoko, te kilka zlotych roznicy nie robi. Gorzej, ze zrobilo sie sporo drozej niz w zeszlym roku, knajpy w centrum Sarande skoczyly o 100%,suflaki w zeszlym roku placilem 120leka, teraz 220leka,piwo w sklepie 100leka, pomidory sic! 300leka czyli, 12zlotych,rakija domaca na targu 600leka,w zeszlym 400,morele 1000! leka za kg i zaczyna robic sie niefajnie w sklepach, nie wystawiaja cen i jak slysza obcokrajowca to podaja ceny z kosmosu, zostaly tanie fajki(ale i tak nie pale) ale tez juz nie tak jak zeszlorocznie - 230leka,sery w cenie naszej polskiej i wedlina takie kielbasy na grilla 600leka czyli 24zl za kg, czyli raz drozej jak u nas. Paliwo 176leka czyli pod 7 zlotych. Bilety wstepu na razie jeszcze tanie, twierdza ali paszy 100leka od osoby. No i zaczyna sie - autokary niemieckich emerytow wiec za chwile i nie bedzie czego tu szukac, rozbestwią ich eurusami.Zrobilem se jednodniowy wypad do Grecji do Sivoty i w sumie tam taniej duzo niz tutaj, wiec dla taniosci sie juz tu przyjezdzac nie oplaci, lepiej leciec na Hellade. Moj to juz ostatni pobyt w Albanii, chyba ze przelotem. :spoko
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2015
Piwa: 20/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-05-03, 20:43   

6 lat temu jak byłem w Sarande, Ksamil, Borsh to pamiętam że też kilka razy jak słyszeli obcą mowe to ceny rosły, ale wtedy rezygnowałem z zakupów i szedłem na inne stoisko i kupowałem w normalnych cenach owoce i warzywa. Widzę że stało się to powszechne... Szkoda, bo może Jońskie jest najładniejsze na odcinku Albańskim..
Za to ewidentnie nacieli mnie na promie w Butrint, wjechałem i usłyszałem cenę 100% większą niż powinienem i nie było gadania... tyle mam zapłacić i koniec... za mną inne samochody już na promie i musiałem zapłacić... Cóż, takie kraje... Robi się powoli druga Chorwacja...
Zgadzam się z Tobą: pozostaje Grecja :)

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-05-03, 21:49   

Co do tego promu to porazka, w zeszlym roku wzial 3euro,w tym wjechalem a on do mnie :Ten. Mowie, nie, nie euro- lek, skrzywil sie i mowi ten hundert, czyli 1000leka,porazka,zaczalem sie wyklucac, oddal 200 i tyle, od lokalesow bral w drobnoakach, czyli moze 100 moze 200 leka :gwm
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-05-03, 22:20   

Jak napisałam na jakimś forum albański że turyści psuja albancow to skoczyli na nas.co do promu to macie małe auta bo nasz 7,6
metra to zmieścił sie sam no 14 czyli 1400leka..Mam 1000lekow ciekawe jak będzie za rok.w Ksamil jest sklep koło pomnika tancerzy gdzie brali euro i płacili jak w banku 140.ceny mieli dobre.My mamy 2 miejsca do zobaczenia i będzie żle to pożegnalny Albanie :!:
Ostatnio zmieniony przez Barbara i Zbigniew Muzyk 2019-05-09, 15:14, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-05-04, 08:36   

No to teraz optymizmem powiało (-: Ale kempingi cgyba o połowę tańsze niż w Chorwacji. Na dziko chyba też jeszcze łatwiej niż w CRO.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-05-04, 09:15   

Z kempingami nie wiem, na kazdej plazy da sie w sumie na dziko, bylem na Monastiri Beach, zamkniete wszystkie budy i nikogo nie obchodzi kto stoi, w ksamil tez jest fajne miejsce kolo Puerto Rico Beach, piekna piaszczysta plaza super dla dzieci ale do plywania mul, a za 50metrow, za gorka piekna laguna z kamieniami do plywania.

https://goo.gl/maps/wexH6CGe1t8S9Drn9

Tam spokojnie stal jeszcze jeden kamper, nastepna to plaza Lukoves

https://goo.gl/maps/NMSCRoTyNaLQxDnR7

Na plazy zywej duszy, kamperem mozna pid sama wode prawie podjechac, swinie sie pasa, ale brudno wszedzie, w zeszlym roku na majowke bary na plazach byly pootwierane, teraz zabite na glucho, chyba sie oblowili w zeszlym roku za bardzo i juz maja wychustane, ta serdecznosc tez zaczyna sie gdzies zapodziewac, ogolnie tak :male miasteczko albo knajpa po, a duzym na obrzezach dalej jeszcze tanio i im zalezy, knajpa w centrum- maja ceny z kosmosu, nowe bryki pod knajpami i czujesz sie jak piate kolo u woza

Pierwszee zdjecie plaza ksamil, drugie lukowes, trzecie prom kolo butrintu, czwarte plaza zdjecie z drogi, na llamal tez byliśmy ale tam na kampera patrza krzywo

SAVE_20190504_101616.jpeg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 157,73 KB

SAVE_20190504_101751.jpeg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 312,27 KB

SAVE_20190503_181628.jpeg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 197,23 KB

IMG-20190503-WA0023.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 145,56 KB

_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-05-04, 11:48   

Tom-cio, bardzo dziękuję za odp. Tylko ty jesteś poza sezonem. Ciekawe jak wygląda sytuacja w lipcu, sierpniu. Ceny mnie przeraziły. To w takim razie lepiej kupować niewerbalnie. Pokazać palcem i czekać na cenę (-: coby nie dać poznać, że cudzoziemiec. No i paliwo. To przy ich zarobkach, wogóle czymś jeżdżą? Pewnie w Macedonii lub Czarnogórze taniej. Druga lokalizacja jaką udostępniłeś, piękne miejsce, ale miejsca na kilka kamperów. Pewnie będzie w lipcu zapchane.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-05-04, 23:05   

Myślę że czas by odezwał ale założyciel tematu Edward.Kto jedzie w wakacje niech założy sobie temat Albanii.Barbara
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2019-05-05, 03:23   

Miałem trochę problemy z internetem ale do tematu.. Do Sarandy wyjechaliśmy z nadzieją że staniemy na kempingu ale tam jak w Himare kupa jakis śmieci gruzu i ne ma gdzie stanąć, przejechalismy tam i z powrotem bulwar nadmorski chcieli nam poobrywac lusterka byliśmy oszolomieni ich klaksonami na każdym kroku dawno nam do zrozumieniu że jesteśmy tu intruzami i w końcu postanowiliśmy z tego miasta niesamowicie zatłoczone wyjechać. Nie wyobrażam sobie być tutaj w sezonie wakacyjnym chyba że tak jak Tomcio małym autem i na apartamencie. Poza tym południe Albanii od Vlory to ceny równe do Chorwacji, co z tego że kempingi tańsze których nie ma. Pojechaliśmy do Kamil tam są trzy kempingi i co? Na tym przy morzu chciało nam głowy pourywac taki wiatr na pozostałych nie staniesz nawet osobówką a co dopiero wiekszym kamperem.jestesmy zdruzgotani, prubujemy gdzieś stanąć na dziko ale okazują nam że tylko za miastem więc mamy ich w dupie i wyjeżdżamy. Dla nas to dramat tyle sobie obiecywalismy a tu taka kicha. Przejechalismy zobaczyliśmy choć trochę tych pirknych krajobrazów Albanskich i teraz wiemy że tutaj wcale nie jest taniej jak w Chorwacji, Tomcio podzielam twoją opinię w zupełności. Chcieliśmy jechać na Ohryd przez Perm i Leskovik ale zaprawiony w Albanii Słoweniec powiedział mi czy nie szkoda ci kamera? To droga dla terenówka, więc co dalej chyba Grecja. Pozdrawiam serdecznie.
.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2019-05-05, 08:05   

Piwo za szczery opis.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-05-05, 08:38   

Też dziękuję za relację... :pifko
Bałkany, to nie moja bajka o czym zawsze wiedziałem i zawsze liczyłem na to , że zmienię zdanie. :-/
Za stary jestem ba eksperymenty. Dawne wspomnienia gdy człowiek był bardziej "elestyczny" i tolerancyjny nie wrócą chyba. Kiedyś to...motocykl, namiot i zabawa.. w ciągłym ruchu. Wtedy mi się podobało w tej Jugosławii i okolicach :wyszczerzony:
Zamykać się w zatłoczonych kepingach chorwackich? Ostatecznie z desperacji?

Jedźcie do kolebki cywilizacji :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***