Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moja Albania
Autor Wiadomość
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-05-05, 08:27   

Ja równiez byłem raz w Albanii i wystarczy. :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janus 
weteran


Twój sprzęt: Pössl 4F 2,8 idTD "BILA DODAVKA"
Nazwa załogi: DorJanki
Dołączył: 25 Lis 2010
Piwa: 42/47
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-05-05, 08:36   

No to rzeczywiście pechowo Wam się to Edziu poukładało :( . Szkoda :!:
Spokojnie ruszcie sobie na Grecję i za kilka dni się gdzieś na Kasandrze spotkamy :spoko
_________________
Pozdrawiamy:
Dorota i Janusz
www.pozadomem.y0.pl
Jeszcze sporo możemy, ale nic nie musimy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek49 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymer Eriba 2005 r.
Nazwa załogi: jarkowie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2012
Piwa: 9/1
Skąd: Puszcza Kampinowska
Wysłany: 2019-05-05, 08:57   Himare

Czy byliscie na campingu u Nashosa w Himare ?
Jadac od Vlore 2 km przed Himare zjazd w prawo na dol i do konca plazy-ostatni camping po lewej z knajpa.
Bylem tam 3 razy // 8 E// to rodowity Grek-kucharz z pysznym jedzeniem.B.sympatyczny.
Dawal mi swojego Land Rovera abym zrobil zakupy w Himare.
Sa na miejscu sklepy -wzdluz plazy.
Ale w Al. wszystko mozliwe--moze juz zaorany pod hotele.
Dalej--Hellada--blisko Karavostasii--piekna plaza --brak kamp.---swietne miejsce na spacery.Jezeli jestes zaint. pisz podam koordynaty.
Cieplo z zimnej Puszczy Kampinowskiej Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-05-05, 12:48   

To ja skomentuje wszystko :!: Co do Albani sprawdzają się moje wersje,jak zmienila się na niekorzyść.Nie chce mi się liczyć ile razy tam byliśmy. Ostatnio wiosna na cieplych wodach koło Permentu,nad rzeka Lan.... i powrót do góry przez Czrnogóre,i moni Ostrów.W Golemo zaraz za lub przed Dures na plazy mamy hotel Kosmirai zawsze możemy tam stanąć.
:kwiatek2 .zabudowa Albani obecna przypomina Horwacje.Ciekawa jestem /ktoś miał być/jak jest teraz na plazy w Gjipe. :kwiatek2 Juz jak byliśmy z Kaziami w 2016 to na plazy byrek kosztował 200 nie pamiętam dokładnie, a ten sam byrek w Dures, ale nie na plaży 50leka,a na trasie w naszej budce 30leka. :roll: Saranda zawsze była dla nas tylko przejazdem,przeciez to duże miasto,no i budowane góra ,dół,tak ze niejeden raz zgubiliśmy się w niej. :oops: Ksamil jak pisze Bim jest tez zmieniony i sa zakazy.
Tak jak pisze Jarek 49 ,pozostaje Ci Edziu ,Grecja,ale polecam Ci sprawdzoną w tym roku plaże Drepano koło Igumenisty.My byliśmy i inne kampery na dziko.Dla ciebie jest tam również kemping.To tyle,bo dzikiej dyskoteki w Borsh już dawno nie ma :haha: Ale nasze wspomnienia sa niezapomniane,niech nie piszą inni bo byli tam raz no i im się nie podobało.Turyścvi psuja tubylców :!: :!:Albania jest przepiekna ale teraz zabudowana,buduja hotele,a o drogach do nich zapominają,bo nie ma miejsca :kwiatek2 :kwiatek2
Ostatnio zmieniony przez Barbara i Zbigniew Muzyk 2019-05-05, 12:54, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-05-05, 12:51   

Plaża w Karavostasi tez Wam się nie spodoba,nam też nie,chociaz dawniej byliśmy tam zachwyceni.Jechać na Parge to cos sobie znajdziecie,droga piekna brzegiem morza.Barbara
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-05-05, 14:09   

Drepano to "nasze ulubiene jest" :spoko Dobry punkt na wypady..

PS Dzięki Zbyszkowi "Rawic Rawickiemu... A propos Uny coś zamilkł? :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2019-05-05, 17:43   

Kemping Nashosa byl zamkniety ,my stanelismy jakies 200m wczesniej na kem Kranea 15eu.ito bylo najlepsze miejsce w calej Albani.trafilismy na pieczonego barana10eu porcja super,wlasciciele mlodzi Grek i Albanka bardzo mili i pomocni jednak domiasteczka Himare to ponad 5 km ale przeslismu sie na nogach po skalach i krzakach oznakowanym szlakiem.upatrzylismy fajna knajpe z parkingiem i postanowilismy sie tam zatrzymac na obiad jak bedziemy wyjezdzac.na drugi dzien widzac nas podjezdzajacyck kamperem widzimy jak dwoch kelnerow zaciera rece na nasz widok.zamawiam kalmary w zestawie z frytkami z karty 8eu, on koniecznie namawia mnie i moja zone na jaki mix owocow morza ale w karcie tego nie ma, stanowczo odmawiamy i prosimy o danie z karty poniewaz wczesniej taki mix z poza karty kosztowal nas na osobe prawie 20eu.tym razem nie dalismy zie nabrac i co? kelner przynosi nam kalmary bez frytek bo ta cena zawiera tylko kalmary wiec domawiamy i cena 10eu. i tak na kazdym kroku. wczesniej w Orikum idziemy do knajpy obok na piwo, nie maja z beczki tylko butelka wiec prosimy o jakies Albanskie ,nawet nawet ale rachunek 1200lek za dwa.w tym kraju jest wszystko porabane ale bylem zobaczylem i mam na ten temat swoje zdanie. Z pewnoscia bede jeszcze zdobywal nastepne kraje choc wiem od kolegow ze nie warto tam jechac, ja pojade zeby wyrobic sobie wlasne zdanie. serdecznie wszystkich pozdrawiam.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-05-05, 20:36   

Panie Edwardzie, bardzo serdecznie dziękuję za szczere relacje, doznane przykrości przeżywam razem z panem. To przykre, kiedy ktoś patrząc na nas widzi banknoty, a nie człowieka. Życzę jak najmniej takich przykrych sytuacji w dalszej części podróży. Tylko gdzie teraz jechać jak całe adriatyckie wybrzeże jest już skomercjalizowane?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-05-05, 21:32   

A nie pisze że tylko ukochana Grecja.szkoda że tak późno zaczeliscie bywać w Albani
My mamy same dobre wspomnienia.Barbara
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2019-05-08, 15:28   

Basiu , to nie tak ,my mamy rownierz dobre wspomnienia z Albani tylko latwiej opisac te brrr ktore sa sporadyczne jak te fantastyczne widoki kazdego dnia.Ale zeby dyskutowac o Albani trzeba tam pojechac, ja zachecam wszystkich ktorzy chca zobaczyc ten kraj,koniec kropka.Po ksamilu zapada decyzja jedziemy przez Grecje. w zwiazku ze do domu musimy sie zameldowac gdzies okolo 15.05. postanawiamy pojechac na wschod Grecji od Halkidiki, zeby zaliczyc ten region.zaczelismy od bardzo fajnego miasteczka Stavros gdzie stalismy w porcie w miejscu wskazanym przez nasza wielce szanowna Basie.pozniej jechalismy do Kavali od miasteczka do miastecza i wszedzie stawalismy spokojnie na nocleg bez zadnego problemu. zaliczylismy wszystko po drodze do Kavali, najbardziej przypadla nam Nea Iraklista ,jest tam duzy parking i spokojnie mozna sobie stac,malutkie miasteczko z wieloma knajpkami i ladnym deptakiem. na koniec pojechalismu do Kavali,miasto duze jedyny kemping 3 km przed miastem, nie ma chocby chodnika zeby spokojnie przespacerowac sie na starowke. Ruszylismy w koncu do do domu przez Bulgarie Rumunie i Wegry. jeden nocleg w Rumuni i na drugi dzien meldujemy sie prawie jak w domu bo na granicy juz Wegierskiej. przekraczalismy ja wGyula,i tutaj niespodzianka ,procz celnikow i policji wegierskiej nie ma zywego ducha, a oni nam kaza zjechac na boczny nie czynny pas ruchu i zaczyna sie robic kipisz. czegos takiego nie przeszedlem nawet za moich dawnych czasach w glebokiej naszej komunie. myslalem ze beda rozbierac mi kampera na detale, w koncu przysli z psem ,pikus buszowal po calym naszym kamperze na zewnacz jak i w srodku a oni osiem osob ciagle sie nam przygladali, nam ludziom ktorzy co by nie powiedziecsa sa juz w etapie jesieni zycia. trzymali nas tak z poltora godziny ,w koncu ich pikus byl wyraznie zmeczony i oddali nam dokumety .Ot nasze bratanki, widac golym okiem jak bardzo wspolpracuja z naszymi. Nie zrazeni dojechalismy w koncu na odpoczynek do Bogacsia , a tu nasi znajomi.cudownie.w Wszystkim ktorzy w czsie mojej podrozy udzielali mi wiele info ,bardzo dziekuje, ja rownierz jestem do dyspozycji dla tych ktorzy beda uwazali ze moge im w jakis sposob pomoc.Bardzo wszystkich pozdrawiam.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2019-05-08, 18:40   

@Edward... śledziłem pilnie Waszą podróż... po tym jak rozstaliśmy się w Bogacsu w marcu ja wróciłem do kraju a Wy pojechaliście dalej, ja niedługo potem ruszyłem ponownie na południe Europy i podobnie jak Wy spędziłem Wielkanoc na bośniackej ziemi... rozminęliśmy się o jeden dzień na/przy Wodospadach Kravica (szkoda :( ) niewiele brakowało a spotkalibyśmy się ponownie w Bogacsu ale po tym jak zobaczyłem (1 maja) zagęszczenie na kempingu to mi odeszła ochota i pojechałem do Hajdunanas a tam luuuzik... mam nadzieję, że uda się znowu spotkać gdzieś na trasie... cieplutko pozdrawiam :)
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-05-08, 18:58   

Edward napisał/a:
na granicy juz Wegierskiej.


Nie mogli uwierzyć że uczciwy Polak ,moze miec takiego kampera. :diabelski_usmiech
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2019-05-08, 19:25   

Wlodek w tej chwili w Bogaciu pelna kultura i totalny luzik.Zapraszamy.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2019-05-08, 19:59   

do Bogacsa zawsze chętnie ... ale tym razem to się nie uda... Wy lada chwila kończycie wyprawę a nie da się tak wystartować "z marszu"... ale jestem optymistą i na pewno sprzyjające okoliczności nastąpią :spoko
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janus 
weteran


Twój sprzęt: Pössl 4F 2,8 idTD "BILA DODAVKA"
Nazwa załogi: DorJanki
Dołączył: 25 Lis 2010
Piwa: 42/47
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-05-08, 20:16   

W takim razie Edziu, bawcie się i wypocznijcie po podróży w Bogacsu.

Nie spotkamy się niestety w Grecji :-/
Ruszamy jutro :spoko
_________________
Pozdrawiamy:
Dorota i Janusz
www.pozadomem.y0.pl
Jeszcze sporo możemy, ale nic nie musimy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***