Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Albania 2019
Autor Wiadomość
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-05-07, 16:43   Albania 2019

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Wybieram się w sezonie letnim do Albanii jadąc z południowo wschodniej Polski przez Słowację, Węgry, Serbię, Czarnogórę. Dlatego, że chciałem przejechać odcinek drogi SH 20 (bardzo urokliwy), przejeżdżając długość jeziora szkoderskiego (około 48 km) od albańskiej strony. Finalnie wybrzeżem do Ksamilu przez przełęcz Llogara (dla pięknych widoków). Albania bardzo dynamicznie się rozwija, weryfikując swój stosunek do turystów. Tych korzystających z wypoczynku zorganizowanego, jak i indywidualnych. Uważam, że turyści są w tej chwili w najgorszym położeniu, ponieważ Albańczycy sami nie wiedzą (w obliczu tych przemian) czego od nas oczekiwać. Jedni żyją jeszcze nietknięci nowymi trendami, inni skomercjalizowani, widzą w turystach pieniądze i kompletnie nic poza tym. Jedni piszą, że w 2018 Albania tania jak barszcz inni w 2019, że druga Chorwacja, a tam byłem ponad 20 razy od 2002 roku i nie mam ochoty wracać, chyba, że będę musiał. Bardzo proszę o wszelkie ważne finansowo informacje na temat wyjazdu do Albanii w sezonie 2019. Trasa, kempingi, dzikie sprawdzone miejscówki, ceny, wymiana waluty, paliwo, zaopatrzenie (szeroko rozumiane). Bardzo proszę, aby wypowiadały się tylko i wyłącznie osoby, załogi, które Albanie odwiedziły w minionym 2018 roku lub podróżują obecnie w 2019 (z powodu dynamicznych zmian informacje z minionych lat są mało wiarygodne). Informacje niech służą wszystkim. Nie tylko nam. Jeżeli podróż dojdzie do skutku, naszą relację zamieścimy pod tym postem. Dziękuję i zachęcam do wypowiedzi.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janus 
weteran


Twój sprzęt: Pössl 4F 2,8 idTD "BILA DODAVKA"
Nazwa załogi: DorJanki
Dołączył: 25 Lis 2010
Piwa: 42/47
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-05-07, 17:06   

Zajrzyj obok do tematu tworzonego na bieżąco
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=32886
_________________
Pozdrawiamy:
Dorota i Janusz
www.pozadomem.y0.pl
Jeszcze sporo możemy, ale nic nie musimy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-05-07, 18:27   

Janus dobra podpowiedź nie trzeba nic dublować.niektorzy koledzy wogole nie czytają relacji,chca wszystko na talerzu. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-05-07, 19:31   

Pani Basiu, to jakieś nieporozumienie. To pani nie czyta tematu w którym bardzo mocno się pani udzielała. Proszę zerknąć na poniższy temat "Albania pierwszy raz" i zobaczyć mój wpis z października 2018 roku. Cały ten wątek przeczytałem od deski do deski. Ba, nawet założyłem nowy temat za pani sugestią, bo się pani nie podobało, że za dużo pytam i piszę w nie swoim wątku. Nie rozumiem pani postawy. Niczym nie zawiniłem, a już dostałem veto na dwóch płaszczyznach. Proszę przemyśleć swoją postawę wobec mnie. Uważam, że te dwa tematy się nie dublują. "Albania pierwszy raz" to może być Albania z lat 80 tych 90 tych, a mnie to nie interesuje. Mnie interesuje dzisiaj. Tu i teraz. A to diametralna różnica. Albania jaką pani zna, to już inna Albania z opisu i relacji podróżujących dzisiaj. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez spanian 2019-05-07, 19:39, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2019-05-07, 19:37   

spanian napisał/a:
Jedni piszą, że w 2018 Albania tania jak barszcz inni w 2019, że druga Chorwacja,


Są dwie Albanie nie wiem czy wolno mi się wypowiadać byłem parę razy, ale nie byłem w 2018 roku.

Dla bywalców , którzy sobie cenią poznawanie czegoś nowego nie szkoda im kampera nie boją się integracji z tubylcami i spania poza kempingami wtedy jest w miarę tanio.

Dla grupy kamperowców chcący poczuć luksus na kempingu to nie ten kierunek ,kiedyś było w miarę tanio, ale bez wygód.
Nauczyli się przez modę na Albanię jak zarabiać pieniądze poza wypasem kóz nauczyli się również jak "strzyc barany" nie dając im nic w zamian na kempingach.

Oglądałem waszą relacje na YT z Chorwacji i kierunek Albania nie jest dla Was dogodny termin to poza sezonem czyli wrzesień.

Dopiero liznołeś przygody z kamperem pomyśl może nad Grecją
_________________
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2019-05-07, 19:45   

spanian napisał/a:
Proszę przemyśleć swoją postawę wobec mnie. Uważam, że te dwa tematy się nie dublują. "Albania pierwszy raz" to może być Albania z lat 80 tych 90 tych, a mnie to nie interesuje.


Widze że masz bardzo mgliste pojęcie o Albanii i ogólnie o Bałkanach
spanian napisał/a:
Mnie interesuje dzisiaj. Tu i teraz


Czyli oczekujesz tzw gotowca z realnym podglądem :haha:

na tym forum nie ma panów i pań :bigok
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-05-07, 19:55   

Jacku, jeśli w dobrej wierze, to zawsze wypowiedź jest mile widziana. I bardzo ci za twoją poradę dziękuję. Czytałem już sporo i dbam o kampera jak o własny dom. Wiem, że drogi są tam coraz lepsze, dlatego biorę pod uwagę ten wyjazd. Ta dzikość, dziewiczość w relacjach innych mnie tam ciągnie. Coś, co te 18 lat temu dało się czuć w Chorwacji. Tego mi brakuje. Ale ludzie piszą, że ostatnie 2,3 lata wszystko zmieniły. Z 4 dzieci ciężko podróżować, ale z roku na rok czuję, że coraz mniej mi się chce. Więc kiedy? I gdzie? Nawet jeśli do Grecji, to grzechem byłoby nie odwiedzić tranzytem tej Albanii. Dla widoków kilku odcinków trasy. Dla wspomnień, których już nie mało. To niewiele dalej niż przez Macedonie. Gdyby jeszcze jakieś sugestie ci się nasunęły, pisz śmiało. Szczególnie cenne to informacje, bo znasz naszą sytuację i preferencje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-05-07, 19:56   

Pani Basiu, to jakieś nieporozumienie :lol: poparłam kolege ponieważ to co podpowiedział jest to relacja bieżaca Edwarda,a nie pamiętam wszytkich imion kamperowców. którym cos pisałam,Barbara :kawka:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-05-07, 20:03   

Jacku, tak. Mam mgliste pojęcie o wszystkim na Bałkanach co poza Chorwacją i Bośnią i Hercegowiną. Czy podane na tacy? Nie wiem. Na pewno wyciągnę wnioski ze wszystkich źródeł informacji. Znam uwarunkowania historyczne (co powiązane z moim zawodem). Myślę, że sensem tego forum jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Wnioski wyciągamy sami i podejmujemy decyzje. Chorwacja też zmieniła się praktycznie w 3,4 lata.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2019-05-07, 20:27   

spanian napisał/a:
Jacku, tak. Mam mgliste pojęcie o wszystkim na Bałkanach co poza Chorwacją i Bośnią i Hercegowiną. Czy podane na tacy? Nie wiem. Na pewno wyciągnę wnioski ze wszystkich źródeł informacji


Jak ma być to Twój wątek to może zacznij od terminu , podaj poglądową trasę , Wasze sugestje
może temat sie rozwinie i będziesz miał gotowca :-P

spanian napisał/a:
Myślę, że sensem tego forum jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Wnioski wyciągamy sami i podejmujemy decyzje.


Zadzoń do 'PANI BASI" :szeroki_usmiech jej się jeszcze chce

Mnie już mniej bo mimo czasu jaki upłynął nie bardzo się coś pozmieniało w mapie dróg poza kursami walut :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-05-08, 12:49   

Myslę, ze Pani Basia nie spi na kempingach i nie jada w restauracjach i nie ma takich przygód jak Pan Edward. :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2019-05-08, 13:23   

SPANIAN, to nie tak albo chcesz zobaczyć Albabnie albo nie, nie sugeruje się co kto napisal bo każdy znas widzi to innaczej. Albania od Vlory na południe jest piękna i naprawdę warto ją zobaczyć.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-05-08, 19:04   

Dziękuje wszystkim za każdą informację, sugestie, przemyślenia. Gdybym jechał tylko z żoną, kempingi mogłyby dla mnie nie istnieć. Raz na tydzień, pozbyć się nieczystości. Prąd mam, gaz mam, woda do zdobycia. Jednak w znacznym stopniu ogranicza mnie załoga 4 dzieci i czuwanie nad ich bezpieczeństwem. Jestem min. historykiem. Pozwiedzał bym, zrobił jakiś materiał na zajęcia z przedmiotu, ale się nie da. Moje potrzeby odkładam całkowicie na plan dalszy. Zjawiska natury, podziwiane przejazdem w trakcie podróży i poszukiwanie miejsc przyjaznych dzieciom docelowo. Innego wyjścia nie mam. Mam też świadomość, że wiecznie jeździć ze mną nie będą, dlatego są dla nie priorytetem. Słuszna uwaga, że jak się chce zwiedzić, to trzeba się zdecydować i nie oglądać na innych, ale inni kształtują wyobrażenie w drodze do. Pozwalają uniknąć błędów. Tego tutaj szukam i dziękuję za każdą szczerą uwagę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Yans 
weteran
wielbiciel pieczonych pyrek, grilla i wędzenia


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Sty 2009
Piwa: 106/1683
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2019-05-08, 20:14   

Jedź i oddychaj Bałkanami. Twoje i Twojej gromadki przeżycia i wspomnienia będą Wasze i tylko Wasze...Jedźcie na wakacje., a o resztę się nie martw. Bo jedni potrzebują czerwonego dywanu na wjeździe na kemping, a inni go omijają.. :diabelski_usmiech :bigok :spoko
A te strony się coraz bardziej komercjalizują... I za jakiś czas zostaną tylko jesienne wspomnienia...Zazdroszczę Wam. :mrgreen: :spoko
_________________
Praca jest najgorszą formą spędzania wolnego czasu....

A każdy dzień jest raz w życiu...


Tomek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2019-05-08, 22:04   

Jedz i bedziemy Ci kibicowac,Yans bardzo trafnie to podsumowal, w razie potrzeby pamietaj ze na tym forum sa bardzo zyczliwi ludzie do ktorych mozesz w kazdej chwili zadzwonic.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***