Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Renault Master jaki wybrać L2?-L3? Jaki silnik najlepszy ?
Autor Wiadomość
Salmon969 
początkujący forumowicz

Dołączył: 15 Sie 2018
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Leszno/Mazowieckie
  Wysłany: 2019-05-12, 22:44   Renault Master jaki wybrać L2?-L3? Jaki silnik najlepszy ?

Witajcie
Jestem przed zakupem Ducato ale raczej zatrzymam się na Masterze 3 rok 2010 ze względu na kasę , na samochód przeznaczam max 20-22 tys

Nie zdecydowałem tylko jaki model masera L2 wystarczy ? Czy L3 jeśli chodzi o wysokość to najlepiej H2 jak nie znajdę to i H3 będzie OK.

Bez prysznica tylko kaseta wc i wyrko dla 3 osób z czego syn to i na podłodze z dmuchanym materacem się prześpi .

Myślałem żeby łóżko było w poprzek , moja małżonka ma 175 ja 182 ona na styk ja lekko po przekątnej i by było ok ?? Mam nadzieję .

Co sądzicie jak radzicie ?

Jaki silnik radzicie co jest mało awaryjne i mało pali ?


Plany wyjazdowe:

Raczej nie będziemy siedzieć na mazurach max w promieniu 2 000 km
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-05-12, 23:11   

Salmon969 napisał/a:
masera L2 wystarczy ? Czy L3
Mam L2 , za krótki (3,30 paki) przydało by sięte 40 cm z L3
Salmon969 napisał/a:
małżonka ma 175 ja 182 ona na styk ja lekko po przekątnej

robiąc ocieplenie cieńsze na szczytach łózka , to wyjdzie ci te 180 z groszami .
, kojo nad-równo z wręgą podłużną ,
Salmon969 napisał/a:
Jaki silnik radzicie co jest mało awaryjne i mało pali
Nie masz wyboru , w III jest jeden 2.3 dci , różni się tylko mocą , do awaryjnych nie należy.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2019-05-13, 07:27   

Salmon969, siemka :spoko
Co do mastera to bym się na twoim miejscu zastanowił... Auto dobre, wygodne i chyba nie drogie w naprawach bo popularne. Ale...
Nie jest łatwe do zabudowy. Bo zweza się dosyć mocno ku górze. Nie ma tego problemu w bliźniakach.

Szukając auta pamiętaj, że ideału nie dostaniesz w tym budżecie a dużo rzeczy można naprawić czy pomalować później. Wiec przy szukaniu poluzuj kalesony. Za pierwszym razem szukałem długo jeżdżąc po PL aż w koncu odpuściłem z wymaganiami i kupiłem na miejscu. Za drugim razem odrazu kupiłem dosłownie za rogiem. Bez dodatkowych kosztów i marnowania czasu.

Łóżko w poprzek jest możliwe i będziesz miał po minimalnym ociepleniu 185cm. Nie robiąc prysznica nadal dużo przestrzeni. Uwaga bo będzie dosyć wysoko. Mierzac pamiętaj, że będzie materac. Im grubszy tym wygodniej. Ale łóżko będzie wysoko. Drugie łóżko możesz zrobić na przednich fotelach. Jedno osobowe.


Co do silnika nic nie wymyślisz... Jest 2.3 i tyle. Dobre opinie i jak wszędzie coś się może zdarzyć. Moc można zwiększyć. Mój ma 120 koni i daje rade ale i tak go dziabne na 150 jak da rade.

A tak to życzę Ci dobrej zabawy :spoko
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Viper 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Master 2,8 TD
Nazwa załogi: Viper
Dołączył: 18 Maj 2011
Piwa: 2/10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-15, 11:07   

Witamy, l2 H2 spokojnie wystarczy jeżeli nie budujesz prysznica. Dodatkową zaletą L2 jest parkowanie auta na każdym miejskim parkingu. L3 jest za długi. Wybór należy do Ciebie.
_________________
Pozdrawiamy
Iwonka & Tadeusz

Noclegi w Polsce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***