Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogadajmy o moich zamiarach.
Autor Wiadomość
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-05-29, 23:45   

Z tego co wiem nie chce Jacek sprzedać, ale możesz pogadać o aucie, zabudowie i silniku...
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-05-30, 13:07   

Auto i silnik znam, mam taki sam i prawie identyczny przebieg, nieco ponad 30tys.
Tu nie ma się czego czepić, a o zabudowie cóż gadać? Wszyscy wiemy że współcześnie dominuje tektura i tania gąbka :(
Ale zadzwonię pogadać, choćby dla przyjemności, a może i jakaś uwaga...
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej77 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato Benimar Mileo
Dołączył: 25 Lut 2018
Skąd: Łosice
Wysłany: 2019-05-30, 17:46   

Miałem taką alkowę jak wy, zamieniliśmy na Benimara takiego jak chcecie. Wybór był pomiędzy Adrią , Benimarem i Dethelffsem. Weinsberg odpadł bo nie miał homologacji na 5 osób, a to był podstawowy warunek. Wybraliśmy Benimara bo miał największy i najwygodniejszy salon i piąte miejsce. Gdyby mógł być 4 osobowy była by Adria- bardzo dobrze wykonana i porządna. Teraz Weinsbrg ma podzieloną łaziekę, moim zdaniem materiały średnie i o dziwo mimo takich samych wymiarów w środku najbardzej ciasny i klaustrofobiczny, nie wiem dlaczego. Benimar wydaje się dużo przestronniejszy, nie trzeba się schylać pod opuszczane łóżko by wyiść z kampera. Plusem półintegry jest przestronniejszy salon, jest ciszej w trasie, wielkie łóżko z tyłu. Minus to komunikacja jak jest opuszczone łóżko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-05-30, 20:09   

:gwm
Teraz odkryłem jeden bardzo istotny minus. Przeglądam zdjęcia bo jutro oględziny w realu.
Zauważyłem że nie ma tam schowka na butle gazowe z dostępem od zewnątrz :(

Pierwsza modernizacja to koniecznie wstawienie zbiornika LPG pod podłogę, wywalam butle na złom, a schowek po nich przeznaczam na śmierdzące sprawy związane z paliwem, silnikiem do pontonu, mało sympatyczne przedmioty i 3 gaśnice w tym jedna śniegowa.
Trudno jest spać, jak cokolwiek waniajet.
Kto smrodu doświadczył ten wie, że takie rzeczy wozi się tylko w schowku po butlach bo jest zawsze mocno wentylowany.
Teraz pytanie, gdzie jest schowek na butle w tym Weinsbergu?
Dostęp, szczelność wobec budy i wentylacja schowka.
Muszę zadzwonić do Andrzeja puki słońce nie zaszło.

Edit 21.30:
Dobra, rozwiane, uff. Schowek na butle jest pod prawym łóżkiem, wentylowany, zamykany, dostęp od garażu.
Pasuje.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-06-01, 11:25   

Pojechaliśmy do Warszawy :)
Oględziny Weinsberga wypadły bardzo pozytywnie, technicznie, wizualnie, wszystko zgodnie z tekstami i rozmowami, nie było się do czego doczepić więc nawet nie próbowałem negocjować ceny.
.

Niestety zakupu nie dokonałem z powodu pewnego Urzędowego drobiazgu ale tak po prostu w PL jest.
O rocznik chodzi. Został wygenerowany z numeru podwozia, Fiata jako półproduktu, jeszcze nie gotowego do użytku. Wszyscy mamy pod maską ZFA2500000 itd.
Dopiero jak Weinsberg założył zabudowę i oddał do użytku produkt finalny, powinno się nadać rok produkcji ew. własny nr vin dopiero gdy pojazd jest gotowy do użytku a nie brać pod uwagę podzespoły wcześniej wyprodukowane na potrzeby fabryki zabudowy.
Tym mechanizmem w PL pojazd został o rok postarzony, tzn urodził się rok przed własnymi narodzinami.

Ja mam w DR wpisaną markę Dethleffs z własnym nr VIN. Nie ma mowy o rok starszym Fiacie wykorzystanym pod moją zabudowę a zapewne historia powstawania obu pojazdów była identyczna.

.
Cóż teraz? Jestem krok bliżej do decyzji nowej Adrii, rozmawiałem z naszym kolegą Jarkiem, mówił że jest szansa na ładne upusty po wakacjach, ale trzeba brać z placu np rocznik 2018 z przebiegiem 1 km.
A jeśli na placu będzie egzemplarz z oczekiwanym układem to czemu nie?
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***