Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
pytanie o adaptery gazowe set 4 do napełniania butli
Autor Wiadomość
Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2015
Piwa: 20/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-02-03, 15:56   pytanie o adaptery gazowe set 4 do napełniania butli

Dzień dobry

Czy ktoś ma adaptery gazowe, set 4?
http://allegro.pl/adapter...962798538.html#
Czy coś jeszcze potrzeba do napełniania butli gazowych na stacjach? Dzwoniłem do tej firmy, ale pani na infolinii twierdziła że ten adapter wystarcza do napełnienia butli i nic więcej nie potrzeba.
Jednak mam wątpliwości, bo jak podłączyć pistolet LPG np: systemu włoskiego (czyli taki sam jak w Polsce) do tego adaptera?
Wygląda tak jakby coś jeszcze było potrzebne, jakaś przejściówka m-dzy tym adapterem a pistoletem na stacji.
Jak ktoś wie jak napełniać butle tymi adapterami, to proszę o informację.
Przygotowuje się do wyjazdu Hiszpania/Portugalia i szukam rozwiązania na tankowanie butli. Na stronie Truma.com jest informacja że na niektórych stacjach w Portugalii, oznaczonych na niebiesko, można zatankować gaz do butli.

Przy okazji pozdrawiam panią z infolinii firmy Go Market, która podczas rozmowy ze mną rozmawiała równocześnie z koleżanką o wyższości spłaty kredytu za mieszkanie zamiast wynajmu w Warszawie. Pełen profesjonalizm w obsłudze klienta
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
nikita55 
stary wyga

Twój sprzęt: Hobby T600 2,5 TDi 115PS
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Sty 2015
Piwa: 28/12
Skąd: Nieokreślone
Wysłany: 2016-02-03, 16:51   

Z mojej wiedzy wynika ,że to są tylko adaptery ,,do butli w danym kraju,, a do tego musisz mieć taki co wkręcisz jeszcze ten adapter,a pistolet na stacji. Jak miałem samochód na gaz to w Niemczech potrzebowałem adaptera do pistoletu na stacji ,kupiłem w Polsce za 50 zł.
_________________
nikita55
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2015
Piwa: 20/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-02-03, 18:45   

nikita55 napisał/a:
Z mojej wiedzy wynika ,że to są tylko adaptery ,,do butli w danym kraju,, a do tego musisz mieć taki co wkręcisz jeszcze ten adapter,a pistolet na stacji. Jak miałem samochód na gaz to w Niemczech potrzebowałem adaptera do pistoletu na stacji ,kupiłem w Polsce za 50 zł.


Dziękuje za odpowiedź, tak mi się wydawało że coś jeszcze potrzeba.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
willi7 
doświadczony pisarz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Wrz 2015
Piwa: 2/1
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-02-03, 21:19   

chyba takie coś Tobie potrzeba:
http://allegro.pl/przejsc...5643511133.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-02-04, 08:54   

To może dokładnie ktoś wyłoży, jak chłop krowie , jakie końcówki kupic do naszej butli 11 kg aby zatankować w Hiszpanii. :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2015
Piwa: 20/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-02-04, 13:03   

zbyszekwoj napisał/a:
To może dokładnie ktoś wyłoży, jak chłop krowie , jakie końcówki kupic do naszej butli 11 kg aby zatankować w Hiszpanii. :roll:


Wg: https://www.truma.com/pl/...pply-europe.php nie można oficjalnie tankować butli w Hiszpanii.
Można w Portugalii na stacjach z logiem niebieskiego słonia.
Ponadto czytałem na brytyjskim forum że aby zdobyć butle hiszpańską 11kg lub 12,5 kg w firmie Cepsa to trzeba przejść audyt instalacji gazowej kampera a potem czekać ponad tydzień na wydanie pozwolenie na zakup/wypożyczenie butli!
Anglicy byli zszokowanie biurokracją w Hiszpanii.
Podobno z butlami firmy Repsol nie ma takich problemów :)

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-02-04, 20:32   

Tamtam napisał/a:
zbyszekwoj napisał/a:
To może dokładnie ktoś wyłoży, jak chłop krowie , jakie końcówki kupic do naszej butli 11 kg aby zatankować w Hiszpanii. :roll:


Wg: https://www.truma.com/pl/...pply-europe.php nie można oficjalnie tankować butli w Hiszpanii.
Można w Portugalii na stacjach z logiem niebieskiego słonia.
Ponadto czytałem na brytyjskim forum że aby zdobyć butle hiszpańską 11kg lub 12,5 kg w firmie Cepsa to trzeba przejść audyt instalacji gazowej kampera a potem czekać ponad tydzień na wydanie pozwolenie na zakup/wypożyczenie butli!
Anglicy byli zszokowanie biurokracją w Hiszpanii.
Podobno z butlami firmy Repsol nie ma takich problemów :)

Pozdrawiam


Pytałem o końcówki ,a nie czy można czy nie można. Ja robię wszystko to co nie można bo tak mnie w komunie wychowali i daje radę.Kolega DAKOTA tankuje od lat i może. Zapytałbym jego, ale on tajemną wiedzę zatrzymuje dla siebie.

Dlatego czekam na konkretną odpowiedż tych co wiedzą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2016-02-04, 21:31   

Zbyszek jeszcze nie tankowałem w Hiszpanii gazu ,ale kupiłem zawór do tankowania na CPN i będę go montował w drzwi od butli gazowej.Dalej wężyk do butli (odkręcanie reduktora itd )

Następna opcja to reduktor bezpośrednio na butle (końcówki na cala Europe--podobno :haha: )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-02-05, 09:33   

andi at napisał/a:
Zbyszek jeszcze nie tankowałem w Hiszpanii gazu ,ale kupiłem zawór do tankowania na CPN i będę go montował w drzwi od butli gazowej.Dalej wężyk do butli (odkręcanie reduktora itd )

Następna opcja to reduktor bezpośrednio na butle (końcówki na cala Europe--podobno :haha: )


Masz racje Andrzej, że zawór do tankowania auta powinien być jednakowy wszędzie . Ale tu w dyskusji ludzie pokazuja jakieś przejściówki do butli gazowych z poszczególnych krajów zaciemniając temat. Ja nie zamierzam kupować butli tylko zatankować swoją np w Hiszpanii na stacji LPG. Rozumiem ,że zakładam końcówkę uniwersalną do tankowania , otwieram drzwiczki i tankuję 20 l do pustej. Wiadomo że twoje rozwiązanie z zaworem w drzwiczkach będzie bardziej" zmyłkowe"żeby się nikt nie przyczepił z obsługi, ale ja będę może zmuszony do dotankowania może raz w sezonie ,dlatego interesuje mnie ta końcówka do tankowania i czy ktoś z tego korzystał, bo kupic na allegro za 50 zł i wozić w kamperze to co innego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2016-02-05, 09:38   

Niedługo się wybieram, to będę wiedział czy te trzy adaptery co je dostałem w komplecie do butli Alugas.de nadają się do tankowania w Hiszpanii.

Tak przy okazji, to gdzie zatankować gaz do pełna po drodze do Maroka? W którym kraju będą problemy?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Beata i Leszek
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: półintegral
Dołączył: 30 Mar 2015
Piwa: 23/7
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2016-02-05, 12:20   

:spoko W całej Portugalii jaki Hiszpanii są tylko butle z innymi zaworami naszej polskiej nigdzie nie można wymienić ani nabić na stacji benzynowej. W jednym tylko miejscu nabiliśmy naszą polską 37°01'37.5"N 7°54'01.3"W naniesione na moją mapkę. W każdym innym mówili nam że to bomba. Pozdrawiam :bigok
_________________
Wieczności nie starczy na podróżowanie:)Cyklady2014 http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=21226 Wrzesień Irlandia,pażdziernik Portugalia listopad Hiszpania http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=23189
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-02-05, 13:39   

Dziad swoje ,baba swoje. To poczytajcie bloga Dakoty jak podjeżdza na stacje lpg i tankuje do butli w Hiszpanii i pokazuje paragony po ile kosztuje gaz. Praworządni znowu będą przekonywać ,że to nielegalne, u nas zresztą też. Ale kto się tym przejmuje, podjeżdząsz ,tankujesz i płacisz. Też jest napisane że nie wolno tankować do kanistrów paliwa i ktoś tego przestrzega? :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ed 
zaawansowany


Twój sprzęt: Knaus
Nazwa załogi: Grażka i Edi
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Gru 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Opolskie
Wysłany: 2016-02-05, 15:12   

dakota ma zamontowany oryginalny wlew do gazu na stałe zmienia tylko końcówki na dany kraj
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-02-06, 10:24   

Ed napisał/a:
dakota ma zamontowany oryginalny wlew do gazu na stałe zmienia tylko końcówki na dany kraj


Edek, dałbyś jakiś rysunek jak to technicznie wygląda, ewentualnie poproś syna, bo to on chyba specjalista.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2016-02-06, 10:39   

zbyszekwoj napisał/a:
Ed napisał/a:
dakota ma zamontowany oryginalny wlew do gazu na stałe zmienia tylko końcówki na dany kraj


Edek, dałbyś jakiś rysunek jak to technicznie wygląda, ewentualnie poproś syna, bo to on chyba specjalista.


Zbyszek tak to chce zrobić ,ale nie znalazłem jaka końcówka pasuje na Hiszpanie i Portugalię
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***