Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Klimatyzator 12V czy ...
Autor Wiadomość
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2019-06-24, 16:37   

Tak wiem. Konrad ja się przyznam ,że dopiero dziś gościu mi tę klimę poustawiał tak jak powinno być. Teraz spadło do ok 25. A na zewnątrz nadal 36-38. W cieniu. Lodówkę porozłączałem z wtyczek. Czekam przez noc i zobaczymy. Ale chyba kumaty gość , Stwierdził,że im nowszy kamper tym bardzie gówniana ( czytaj ekologiczna ) lodówka. Podobno tylko sprężarkowa ma sens w tych temperaturach . Ta jest na gwarancji. Ale Dometic robi takie Sprężarkowe .Pasujące w moją dziurę w meblach. Odezwał się Marcin .On też produkuje sprężarkowe. Umówiłem się z nim na powrót w wojaży mam do niego zajechać i zamontować. Myślę ,że dotrzyma słowa.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria

Wysłany: 2019-06-24, 16:51   

MAWI napisał/a:
Już po wizycie serwisanta. stwierdził ,że jak w kampwerze jest 30 stopni a na zewnątrz 38 . To w tej lodówce nie będzie mniej niż 15 stopni. Coś tam posprawdzał pomierzył I pojechał. :-/

Nie wiem jaki jest standard w nowszym sprzęcie ale moja 17letnia przy 35na dworze chłodzi normalnie. Gdy zbliża się 40 wtedy zaczyna być gorzej ale chłodzi. Zawsze jest poniżej 10stopni.
Jak nawrzucam ciepłych rzeczy wtedy potrzebuje długo żeby wszystko schłodzić ale w końcu to zrobi.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2019-06-24, 17:03   

Mnie też już nauczyło ;)

Teraz przed każdym wyjazdem uruchamiam pustą lodówkę na 1 a nawet 2 dni. Dopiero w tak wychłodzoną pakujemy artykuły.
Dodatkowo, co bardzo istotne mięsa i inne zamrażamy w domowej lodówce.

W gorące dni częściowo przydaje się markiza. Rozwinięta może nam osłonić górną jak i dolną kratkę od słońca.

Dodatkowo... nie otwieram szeroko drzwi lod. tylko uchylam i delikatnie wsuwam rączkę w ulubione miejsce po zimne..wiadomo co :mrgreen:
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robba 
weteran


Twój sprzęt: Zabudowa nie wiem jaka na 508D do remontu
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Paź 2015
Piwa: 91/174
Skąd: Nicelea
Wysłany: 2019-06-24, 18:00   

MAWI napisał/a:
Tak wiem. Konrad ja się przyznam ,że dopiero dziś gościu mi tę klimę poustawiał tak jak powinno być. Teraz spadło do ok 25. A na zewnątrz nadal 36-38. W cieniu. Lodówkę porozłączałem z wtyczek. Czekam przez noc i zobaczymy. Ale chyba kumaty gość , Stwierdził,że im nowszy kamper tym bardzie gówniana ( czytaj ekologiczna ) lodówka. Podobno tylko sprężarkowa ma sens w tych temperaturach . Ta jest na gwarancji. Ale Dometic robi takie Sprężarkowe .Pasujące w moją dziurę w meblach. Odezwał się Marcin .On też produkuje sprężarkowe. Umówiłem się z nim na powrót w wojaży mam do niego zajechać i zamontować. Myślę ,że dotrzyma słowa.

a skoro już ją poodłączałeś i zgaduje że możesz wyjąć to może poobracasz jak to już gdzieś kiedyś pisano? Do góry nogmi z trzy razy... :idea:
może się coś odepcha? a jak nie pomoże to może dasz się jej stoczyć z jakiejś górki
poniżej 1000m :diabelski_usmiech powinno pomóc, przynajmniej Tobie jeśli nie lodówce... :diabelski_usmiech
PS. no i po włączeniu zeby zaczynała być zima w środku to tak z kilka godzinek potrzeba
_________________
.
"człowiek uczy się całe życie i głupi umiera" B.K.
.
"Życie jest zbyt poważne, aby traktować je serio" O.W.
.
***Niech kawa Cię obudzi zanim zrobi to rzeczywistość***
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej_Gdynia 
zaawansowany


Twój sprzęt: citroen pilote
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Cze 2016
Piwa: 15/9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-06-25, 20:23   

Nadal nie otrzymałem osprzętu do montażu, ale zrobiłem 1 test w mieszkaniu mojego nowego klimatyzatora FRAL FSC 03 o mocy znamionowej 800W. Pokój zgodny z tym co piszą w instrukcji czyli około 9m2. Temperatura 26 na początek, koce w oknach żeby zapchać dziury, wystawiłem rurę przez okno balkonowe. Po 2 godz. uzyskałem oczekiwaną 23 stopnie. Szału nie ma...
Trzeba sobie zadać pytanie do czego te klimatyzator ma służyć. Jesli ma być w kamperze zasilany z aku - być może warto. Trzeba sobie jednak przyjąć że to wymaga min. 600W-800W solara. Kto nie ma niech nawet nie marzy że będzie się chłodził. 99% czytelników tego wątku myśli o włączeniu klimy na kampingu - pod 230v. Jesli tak to nie kupujcie klimatyzatora o mocy 800W - to słabizna. Za niewiele większą, a może i taką samą cenę kupicie klimatyzator o 2x wyższej wydajności. I to będzie dobry zakup...
Jeszcze sprawdze jak to działa w kamperze (ja chciałem nosić go między mieszkaniem a kamperem), w najbliższy weekend mam nadzieję pohałasować w łebie - dam znać jakie rezultaty.. Tym niemniej podsumowując - najchętniej wymieniłbym go na większy...
_________________
Andrzej_Gdynia
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-06-25, 20:33   

Tak jak pisałem,poniżej 1000watt pobieranej mocy nie ma sensu,to nie będzie działać, a i jak jest w kamperze w środku to wydmuchując gorące powietrze powoduje podciśnienie,więc gorące z zewnątrz wciska się wszystkimi dziurami i ociepla kampera spowrotem ,najlepiej jednak mieć to wywalone na zewnątrz i rura z zimnym do srodka
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2019-06-26, 00:35   

Cytat:
powietrze powoduje podciśnienie,więc gorące z zewnątrz wciska się wszystkimi dziurami i ociepla kampera spowrotem ,najlepiej jednak mieć to wywalone na zewnątrz i rura z zimnym do srodka


Albo zrobić zasys powietrza do skraplacza z zewnątrz. Większa kratka to zasys do skraplacza. Mam tak zrobione i jest git, brak podciśnienia.
Mam fsc03 szału nie ma ale sypialnie w kamperze schłodzi. Na słońcu nie ma szans budy schłodzić mimo że mam bardzo dobrą izolację. W końcu to tylko 800w.




  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2019-06-26, 14:54   

Ja wiem tylko tyle. Żeby porządnie schłodzić to móc musi być.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2019-06-29, 16:10   

Dziś pt, dojechaliśmy do Chorwacji. Na Pulę. Trochę chłodniej jakieś 26-28 . Lodówka ożyła. W zamrażalniku minus. Nie wiem ile ale woda zamarzła. Więc jest odpowiedź. Po ad 40 w cieniu to dla tych lodówek za dużo. Ale i tak zmieniam . Na kompresorową. Tak że ta po powrocie będzie do sprzedaży. Zapraszam do kupna . Jeszcze jest na gwarancji. :spoko
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2019-06-29, 21:10   

No i na moje wyszło :szeroki_usmiech
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-06-29, 21:11   

Aż niewiarygodne. W awatarowym dethcie lodówka w upały robiła w zamrażalniku -23 st a w części lodowkowej przy tym było w okolicach zera.
Obecnie w nowym matrixie bardzo podobna lodówka na tych samych sensorach wskazuje w zamrażalniku -17st ale w części lodowkowej zmraża niektóre produkty że sztywnieją.
To wszystko w chwili obecnej przy ponad 30st na zewnątrz.
.
Jeśli chodzi o klime na dachu, to jest Dometic 2200 chodzi i chłodzi non stop gdyż po przegrzaniu organizmu muszę mieć jakiś azyl zimna. Spełnia swoją role a wątpiłem. Kamper stoi w pełnym słońcu, lodowcowa ściana jest zacieniona. Na noc klime trzeba uspokajać bo po prostu marznę.
To takie punkty odniesienia z mojej strony.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2019-06-29, 23:59   

Wojtek , myślę że starsze maszyny były lepsze.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2019-06-30, 00:15   

Wojtek , myślę że starsze maszyny były lepsze. Co do klimy masz rację. Wystarczą. A lodówka teraz tak . A przed tem nie. Może miała chwilę słabości?.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2019-06-30, 10:23   

Wiesiu - starsze maszyny były "nieekologiczne" i dlatego były wydajniejsze, a obecnie wszystko ma oszczędzać energię i "mniej" zanieczyszczać środowisko - dlatego są mniej wydajne poprostu.
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2019-06-30, 12:16   

Michale trudno się z tobą nie zgodzić. Ale najgorsze jest to że nic na to nie poradzimy.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***