Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to koniec "wolnej" Portugalii ?
Autor Wiadomość
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2019-07-09, 00:24   Czy to koniec "wolnej" Portugalii ?

Witajcie.

Piszę ten post będąc po raz kolejny na objeździe Półwyspu Iberyjskiego, bo jestem deczko zniesmaczony :-/

Zawsze mówiłem wszystkim, że uwielbiam Portugalię za jej fantastyczne podejście do kamperów.
Niestety, po kolejnym przejechaniu tego kraju, muszę skorygować swoje poglądy.
W wielu miejscach, gdzie do tej pory stawałam, wprowadzono zakazy wjazdu (bądź ruchu) dla kamperów :(
Już nawet nie chodzi o to, że chcę stać "za free". Po prostu NIE i koniec :evil: Zakaz wjazdu :!:
Wiele atrakcyjnych miejscówek podawanych w necie jest nieaktualnych :(

W tej chwili stoję w okolicach Monte Gordo (ostatnia plaża przed Hiszpanią) i z 5 znalezionych w necie miejsc tylko jedno jest dostępne dla kamperów (musiałem cofnąć się kilka kilometrów). W samym miasteczku wszędzie zakazy... Można oczywiście skorzystać z kempingu, ale nie chce mi się tak daleko zasuwać na plażę z buta :-P

Poza tym, do tej pory, jeśli nie wydałem kasy na kemping, to przejadałem to w miejscowych knajpach. Teraz trzeba będzie to podejście nieco skorygować :chytry

Podobnie jest z darmowymi miejscami serwisowymi.
W dużej mierze są częściowo niedostępne lub całkowicie zlikwidowane.

Rozmawiałem po drodze z użytkownikami kamperów z innych krajów i wszyscy są zaskoczeni :shock:

Jadąc w kierunku Portugalii, w południowej Francji i północnej Hiszpanii też widziałem kilka zakazów, ale nie aż tyle :(

Zobaczymy co będzie w dalszej podróży przez Hiszpanię..... :confused
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-07-09, 10:41   

Niestety jest to coraz częstszy obrazek. Zakazy są przez cały rok , ale w okresie wakacyjnym są mocno przestrzegane w wielu krajach.
Niestety pozostają kempingi i stellplatze. W Portugali ceny jednych i drugich są do przyjęcia. W ubiegłym roku placilismy za kemping ok. 30 kilka E , a za stellplatz 10 E.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2019-07-09, 10:57   

W tej chwili ceny są podobne, ale tak jak pisałem wcześniej, mi nie chodzi o to że chcę mieć wszystko za darmo.
Wkurza to, że podjeżdżasz na fajną plażę, miejsc postojowych pełno, ale nie możesz wjechać bo dla kamperów zakaz :evil:
W jednym miejscu się odważyłem, bo stało kilkanaście kamperów, więc pomyślałem, że może policja podchodzi do tego "z przymrużeniem oka". Faktycznie, na tej miejscówce tak było. Ale w innych miejscach lokalsi sami mówili żeby uciekać, bo jak policja podjedzie to jest wysoki mandat i nie ma tłumaczenia. Kilku Hiszpanów i Francuzów to potwierdzało :evil:
I tak wszędzie. W całej Portugalii :(
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2019-07-09, 11:03   

i weź tu miej kampera jako jedyny środek transportu,czyli do pracy i wypoczynku, podobne auto nie kamper wiedzie np dostawczak a ty nie, to jest jawna dyskryminacja ,auto dopuszczone do ruchu tak jak inne a podjechać jak inne nie może.Tyle ludzi ma kampery i nikt nie protestuje,oprócz wypocin na forach,ja sam miałem tego dość i kupiłem auto nie przypominające kampera i dziś mogą mnie w pompkę cmoknąć,ale czy tak to ma wyglądać ze musiałem sprzedać kampera i kupić zamiennik?, Pierwszy szok przeżyłem w 2010,jadać do Barcelony na terenie francji w jedna stronę bez zakazu miejsce a juz w drodze powrotnej zakaz,dziś to juz obraz powszechny.
_________________
Poloniści nie poprawiajcie mnie,ja i tak się nie nauczę,dysleksja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2019-07-09, 18:58   

erikson napisał/a:
podobne auto nie kamper wiedzie np dostawczak a ty nie


To taka pochopna opinia i nieprawdziwa....

Ciekaw jestem, czy gdybyś miał blaszaka - kampera z markizą,oklejonego, z rowerami na plecach, anteną na dachu i co najważniejsze - z kwitami "spec/kamp" to czy wbijałbyś tak śmiało pod zakaz dla kamperów? Obawiam się, że jednak nie... W końcu to urlop a nie potencjalna przepychanka z policją ( moim zdaniem i tak skazana na porażkę )
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-07-09, 19:06   

Erikson, dodam jeszcze, że w takiej podróży jak Twoja, moim zdaniem zatraciłeś ideę kamperowania.
Kiedy potrzebujesz do ubikacji to musisz ja poszukać gdzieś/ u kogoś. Jak trzeba się umyć w słodkiej wodzie to musisz ją poszukać gdzieś/ u kogoś. Jak trzeba ugotować to może w kucki da radę a pozmywać to... Pewnie, nie musisz tego wszystkiego robić w aucie, ale wtedy wg. mnie to nie jest kamperowanie. Nie oceniam Cię bo to Twoja decyzja. Ale takie podróżowanie to nie jest szczyt marzeń. Przynajmniej moich :bukiet: I co z tego, że mogą Cię w pompkę cmoknąć :bukiet:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2019-07-09, 21:03   

Agat napisał/a:
erikson napisał/a:
podobne auto nie kamper wiedzie np dostawczak a ty nie


To taka pochopna opinia i nieprawdziwa....

Ciekaw jestem, czy gdybyś miał blaszaka - kampera z markizą,oklejonego, z rowerami na plecach, anteną na dachu i co najważniejsze - z kwitami "spec/kamp" to czy wbijałbyś tak śmiało pod zakaz dla kamperów? Obawiam się, że jednak nie... W końcu to urlop a nie potencjalna przepychanka z policją ( moim zdaniem i tak skazana na porażkę )


chodzi mi o to ze widnieje sobie znak-zakaz dla kamperpw i podjeżdża dostawczak pod plaze i podjeżdża przerobiony dostawczak tej samej marki i model z wpisem spec/kamer ,to jak myślisz komu wolno tam stanąć?
Nawet w takim aucie(osobówka) mam więcej niz co niektórzy w niby kamperze, posiadam wc,wode,kuchenkę,ogrzewanie niezależne i wiele innych potrzebnych rzeczy, a ze miejsca mam mniej niz wcześniej-coś za coś, mój ideał kamperowania to stawać tam gdzie ja chce a nie tam gdzie mnie skierują i dlatego nie trawie kampingów i szufladkowania,jak bym chciał mieć swoje wczasy poszufladkowane to skorzystał bym z apartamentów,bo i wygodniej,prościej.
Wole na dziś posiadać podróbkę,jezdzic tam gdzie inni, niż miec orginal i poruszać sie tylko wyznaczonymi przez kogoś widzi misie drogami.
_________________
Poloniści nie poprawiajcie mnie,ja i tak się nie nauczę,dysleksja.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 222/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2019-07-09, 21:33   

ale coś cię boli w tym co wolisz,,, czytam to z wpisu ;)

Życie to nie bajka wszystko kosztuje, dlatego są zakazy,,,

dlaczego lokalny mieszkaniec ma płacić za wodę i kanalizację i wywóz śmieci ?... a tzw kamper za płotem chce za friko?

To se neda przy tej ilosci kamperów,,,
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2019-07-09, 21:53   

To jest obrona wybrzeża przed "najazdem" kamperów. Tysiace kamperów krąży w sezonie po północnym (Francja, Hiszpania), zachodnim (Portugalia) i południowym wybrzeżu Europy. Też mi się to nie podoba, ale wyobraź sobie parking przy samej plaży bez zakazu. W nocy byłby zastawiony kamperami na kilkudniowy postój. Robi się problem z szarą, kotem, warczące agregaty bo słupków nie ma. Nic nie kupują bo wszystko mają w kamperze. Sam "polowałem" wieczorem na miejsce postojowe i zostawałem na noc i dzień następny. Aby się pozbyć "tłumu" kamperów z wybrzeża wymyślono zakazy i bariery na wys. 2 m. Zostają dla nas kempingi i stellplatze 3-5 km od morza. Tych jest zwykle do wyboru do koloru, nawet darmowe z prądem. Taka polityka miejscowych włodarzy.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Ostatnio zmieniony przez krzlac 2019-07-09, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2019-07-09, 21:55   

proszę mi pozwolić użytkować kampera jako powszechny środek transportu,ja mogę go użytkować jako jedyny w domu takze jako dojazd do pracy tak jaki inny swoje auta,mam mieć prawo podjechać nim na parking skoro inni tam stoją, nikogo nie powinno interesować jaki jest wpis , inna sprawa gdy przytargam przyczepkę mu na parking, skoro to jest auto to proszę go tak traktować. Czemu zakaz kamerowania oznaczać ma zakaz wjazdu lub postoju?, skoro podjezdzaja innymi autami,a potem wracając do tych swoich aut o sraniu i szczaniu po krzakach nie wspomnę,a śmieci myślisz ze zabierają grzecznie do domu?ja swoje choć wiozę dalej do odpowiedniego miejsca i nie muszę walić gościowi pod brama,mam gdzie walnąć kupę i gdzie wywalić smiecior. Te cale zakazy to napędzanie klienteli campingom,bo na dzis to wiecej brudu zostawiaja te tłumy z tych osobówek niz gość co cały dom w środku i nie musi walić po krzaczyskach
.
_________________
Poloniści nie poprawiajcie mnie,ja i tak się nie nauczę,dysleksja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-07-09, 21:57   

:mrgreen: Kurde nie lubię myć nóg, to chyba dam se je, upier... I to przy samej. :dupa ie :spoko

Nikt nikomu nie broni wyboru sposobu na wypoczynek, ale już mam opory by blaszaka zakwalifikować jako kampera, a co dopiero osobowkę, nawet w stylu np Fiata Doblo itp.

Inna bajka i nie gorsza! Tylko inna :!: . Bo rowerem z karimatą jeszcze jest inaczej.. :bukiet:

Więc nie ma porównania, bo tego nie da się porównać. Jest to spanie i wypróżnianie w samochodzie i nikt nikomu tego nie broni.

Kiedyś Maluchem pół Europy z dziewczyną przekamperowaliśmy. :mrgreen:

Wybieram ograniczenia dla kamperów i jakoś nie korci mnie spać w ciasnym aucie, kuszetce czy hotelu.
A w miejsca zakazane dojadę lub mnie dowiozą. Niestety lekktyki wyszły z mody, trzeba rowerem, skuterem, taryfą lub wynajętym autem. Chyba że Żona da radę mnie zanieść? W końcu codziennie ćwiczy. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-07-09, 22:08   

Na Sardynii widziałem miejsca że busem nawet małym nie chcieli wpuszczać. Więc na nic za się jakiś Kacper utajniony. Każdy region czy państwo będzie coraz bardziej dbać o swoje interesy chcąc aby turysta zostawił trochę kasy u nich. Czy to coś złego, moim zdaniem nie.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-07-09, 22:16   

Krzlac taka jest prawda, :ok to ujołeś.

W PL to samo czeka, kwestja czasu, obserwując nie których użytkowników..
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Ostatnio zmieniony przez Comsio 2019-07-09, 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 222/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2019-07-09, 22:18   

Cytat:
proszę mi pozwolić użytkować kampera jako powszechny środek transportu

Błąd, walczyłeś by był specjalny, to się dostosuj do specjalnych przepisów,,,Volvo to kamper?
Ciężarowe też płacą, na codzień śmigają,,,dajmy im też ich marzenia na /przy plaży postawić...

Kolega dobrze powiedział, sluży to ochronie środowiska i powiem interesów...
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2019-07-09, 22:33   

Comsio napisał/a:
...kwestja czasu...


Nie, to kwestia ilości kamperów. Byłem w 2017 roku w sierpniu (chyba najgorszy miesiąc) w północnej Francji. Tam "stada" głownie francuskich kamperów "polują" na miejsca parkingowe jak watachy wilków. Gdyby nie barierki i zakazy to nie byłoby zza nich widać morza. Dlatego kocham Skandynawię. Mało kamperów (bo zimno), mało zakazów. Stajesz przy wodzie lub nawet w wodzie.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***