Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
FIAT DUCATO I CONCORDE
Autor Wiadomość
Nocny Rajder 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Fiat ducato1985 Eriba-Hymer spłonął
Nazwa załogi: Załoga Dżi
Dołączył: 12 Sty 2011
Postawił 1 piw(a)
Skąd: DESZCZNO
Wysłany: 2019-07-19, 07:28   FIAT DUCATO I CONCORDE

Mam do kupienia Fiata Ducato 1,9TD z zabudową Concorde dokładnie tego https://www.olx.pl/oferta...D5-IDAK0iH.html
W zeszłym roku sprzedałem Fiata Ducato z podobną zabudową COSMOS tylko z silnikiem 2,5 Diesel. Sprzedałem tylko z takeigo powodu że nie miał łazienki, ten egzemplarz ma. Więc moje watpliwości dotyczą tylko silnika. Poprzednim Fiatem byłem na Ukrainie, Rumunii Wegrzech itd. Prędkość podróżna 70 - 80 kilometrów na godzinę w zupełności mi wystarcza. Będę jeżdził najczęściej w dwie osoby. Mam tylko obawy co do silnika, bo poczytałem na forum że jest straszny bo się grzeje ma turbo dziurę i w ogóle dramat, chciałbym jeśli można usłyszeć głosy posiadaczy Fiatów z takimi silnikami jak się tym jeżdzi i jak to jest z tym grzaniem silników.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DC 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rimor XGO Family 103
Nazwa załogi: Pingwiny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Lip 2015
Piwa: 15/18
Skąd: Lniska
Wysłany: 2019-07-19, 08:28   

No faktycznie trochę temperatura silnika szła do góry ale tylko przy jakiś długich podjazdach. Drugi wentylator na chłodnicy załatwia sprawę. Nam się jeździło O.K ale trzeba było pilnować się przy wyprzedzaniu .
Osobiście polecam jednak 2.5 , mocniejszy, leprzy moment, i po pewnych przeróbkach można wycisnąć z niego jeszcze trochę qcyków :wyszczerzony:
_________________
Living a Boys Adventure Tale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2019-07-20, 06:37   

Nawet gdyby to było 2.5td to i tak nie jest wart 10tys zł. Więc cena z Marsa....może trzeba sprzedającemu podać marsa? :D Niech zje i zejdzie na Ziemię :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-07-20, 13:41   

Ludzie, to jest rocznikowo oraz technicznie zabytek. Stare najlepsze są skrzypce i wino a nie auto...
Nie idźcie tą drogą...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-07-21, 09:51   

Poniżej na obrazku Burstner, nieco większy ale z silnikiem 1,9 TD istotnie turbo dziura była od dołu dosyć długa, musiałem się po prostu przestawić odruchowo, by nieco wyżej go kręcić i nieco szybciej na podjazdach redukować i poza tym nic złego o tym silniku nie napiszę. Z budą radził sobie zaskakująco, pisałem o tym nawet tu na forumie.
.
Jak lubisz dłubać, odnawiać, tworzyć...
Pociśnij po cenie i powodzenia. Auto ma tablice z I lub z F
.
LukF, ładniutko zrobione zabytki przyciągają większą uwagę.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/87
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2019-07-21, 13:40   

Silnik przy tak małym aucie spokojnie da radę i za bardzo bym się nim nie przejmował. Zwróciłbym bym uwagę bardziej na tym co kryje się pod warstwą szarej farby dookoła samochodu ,stanem zabudowy i urządzeń. Bo tu się mogą kryć dodatkowe koszty.
:spoko
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Nocny Rajder 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Fiat ducato1985 Eriba-Hymer spłonął
Nazwa załogi: Załoga Dżi
Dołączył: 12 Sty 2011
Postawił 1 piw(a)
Skąd: DESZCZNO
Wysłany: 2019-07-21, 23:58   

Wielkie dzięki za odpowiedzi, w zabudowie do wymiany jest to okrągłe okno ponieważ jest połamane, z ceny urwałem już dwa tysiące, ale myślę że to nie jest koniec negocjacji, do wymiany też jest poduszka tylnego zawieszenia, ponieważ jest dziurawa. Blacha pod szarą farbą jest w dobrym stanie, dzisiaj byłem zobaczyć MB 100 pod Koszalinem,

https://www.otomoto.pl/of...html#6be1df1013

straszny zgnilec, w sumie trzeba by było kupić drugiego i przełożyć środek i czapkę
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2019-07-22, 09:13   

Stary kamper to stary kamper i nic więcej, nawet odnowiony to i tak będzie stary pojazd. Co z tego, że będzie ciekawił innych....jak podróż będzie w nim męcząca. Czasy się zmieniają, mialem T4 2.4D i co z tego że był piękny i niezniszczony jak podróż nim to męczarnia przy 100km/h był huk a wyprzedzanie odliczało się kalendarzem.
A zupełnie nie rozumiem ludzi, którzy mają nowe kampery a polecają innym zakup starego trupa z wyżartymi fotelami.
Szkoda czasu i energii na naprawę takich pojazdów. To ma cieszyć i służyć, bo i tak mało się tego używa przez rok...a żeby grzebać i restaurować i ładować kasę w stare auto? Lepiej te pieniądze przeznaczyć na nowsze auto a czas na podróże.
Nigdy się to zwróci - czas stracony na odbudowę i wydane środki do czasu używania danego zabytka.
Ale każdy robi jak uważa, grono ludzi tutaj posiada kampery z idei aby to mieć i ulepszać....
Też kiedyś miałem dethleffsa z 1988r i niestety zawsze coś było do zrobienia i zawsze był najstarszy...obecnie rodzice mają już duwdziestoletniego ahorna i też jest stary ale poziom podróży nim to inna galaktyka.

A to czym ludzie przyjeżdżają w tym roku do HR to naprawdę przechodzi wyobrażenie, strary kamper to kamper który tutaj ma 10 lat.....wszystkie są nowsze....

Teraz zobacz, z ceny opuszczone już 2tys zł....to ile to kosztowało skoro już taką kwotę opuszczono, transport do kraju był droższy niż ten pojazd....kosztował czapkę jabłek, pewnie ok 1000Eur. O wspomaganiu kierownicy zapomnij....
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-07-22, 09:33   

majsterus napisał/a:
że będzie ciekawił innych....

.. Ale każdy robi jak uważa, grono ludzi tutaj posiada kampery z idei aby to mieć i ulepszać....

To jedynie usprawiedliwia, plus satysfakcja tego co walczył ,ale tą nie wszyscy rozumieją patrząc na efekty lub samoróbki oraz adaptacje .
To cieszy jedynie posiadacza , no i dobre i to .

Przez delikatność , :bukiet: i szacunek dla czyjejś pracy , nie mówimy czasem co sądzimy .
:oops: I dlatego milczę często w wątku budowniczych i remontowców :mrgreen: Bo sam też czasem walę "babole" .
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rumburak 
zaawansowany

Twój sprzęt: FFB Tabbert 560 Europa - Ducato I- 2,5D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Gru 2017
Piwa: 31/13
Skąd: Krajna
Wysłany: 2019-07-22, 10:55   

majsterus napisał/a:
...Nigdy się to zwróci - czas stracony na odbudowę i wydane środki do czasu używania danego zabytka...

A zakup nowego/nowszego kampera na prywatny użytek zwraca się? :haha:
Gdyby Nocnego Rajdera stać było na nowszego to by kupił. Zakup czegoś na Ducato II w dobrym stanie to wydatek co najmniej x4.
Całe przedsięwzięcie wyjdzie mu około 20tys zł. Części eksploatacyjne są jeszcze dostępne i tanie. Pojeździ jeszcze 4...5 lat i być może sprzeda za 10tys zł. Roczna utrata wartości na poziomie 2tys zł... Czy można taniej?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-07-22, 15:24   

Cytat:

A zakup nowego/nowszego kampera na prywatny użytek zwraca się?


Tak. Jak spłodzisz w nim potomka a ten zostanie jednym z "B, B lub B" i jego dzieci a Twoje wnuki zafundują Ci pobyt w Super Domu Spokojnej Starości (tak ok 7000zł/m-c), to się zwróci po kilku latach.

B;B;B to przykładowe profesje, jedna to np. Biznesmen, resztę sobie podstaw :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rumburak 
zaawansowany

Twój sprzęt: FFB Tabbert 560 Europa - Ducato I- 2,5D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Gru 2017
Piwa: 31/13
Skąd: Krajna
Wysłany: 2019-07-22, 16:10   

[quote="Bronek"]
Cytat:

B;B;B to przykładowe profesje, jedna to np. Biznesmen, resztę sobie podstaw :mrgreen:

Biznesmen, Bandyta, Biskup ... Może być? :ok

A wracając do tematu. Ten konkretny kamper z ogłoszenia i wydarte siedzenia nie wróżą nic dobrego. Ktoś, kto jeździł z dziurami w fotelach na pewno też miał wylane na serwisowanie mechaniczne i ogólne dbanie o samochód. Trzeba być czujnym przy zakupie. Tutaj jedynie na plus może być w miarę zdrowa blacha i szczelna zabudowa (o ile jest?).
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-07-22, 16:21   

Miałeś widzenie :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-07-22, 18:57   

Majsterus,

Nawet nie cytuję tego co napisałeś bo to WSZYSTKO 100% RACJA !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2019-07-22, 22:17   

Ponieważ, gdyż mam obecnie cycepkę dethleffsa, mały kurnik, stary 1999 ale zdrowa z NL, jedyne co w niej przerobiłem to łóżko na stałe ze sklejki na froncie, lampka 230V radio z głośnikami i wentylatorki lodówki z małym akumulatorem. Więcej nie robię, jest sprawna i ma służyć, a nie być polem do napraw. Mogę coś poprawić, dołożyć ale żeby remontować??? Już z tego wyrosłem, przerobiłem to na starym kamperze. Dlatego uważam, że niektóre rzeczy w życiu trzeba od razy zakupić tak aby od razu miały służyć, a nie się z nimi piero..ć i tracić czas. Ja tego czasu nie mam na urlopie, urlop mam jaki mam i sprzęt ma służyć mi, a nie ja jemu, i obmyślać co jeszcze bym poprawił... poprawić można wyposażenie o doposażenie, jak np grill cadac, który po zakupie okazał się za duży i został w domu....i muszę nabyć mniejszy jak na forum jest opisany.
P.S. żeby nie było w "domu" mamy peueota j5 z 2,5td skrzynię, to już jedzie, ale jazda tym nawet odcinka 60 km jest męcząca, a co dopiero kamper 1,9 w tej kabinie..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***