Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DUCATO ABS
Autor Wiadomość
bmalu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato MAXI 2,8 JTD
Nazwa załogi: Andrzej i Ela
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 31/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-05-19, 20:09   DUCATO ABS

Na wiosnę miałem nie gasnącą kontrolkę ABS w Ducato z 2003. Po wymianie ABS-u (na używany) problem zniknął, ale wczoraj znowu kontrolka się zaświeciła i nie gaśnie. Przejechałem góra 300 km. Na komputerze jeszcze nie byłem Czy problem nie leży w czymś co psuje ABS? - za duże napięcie? , zwarcie?
Z góry dziękuję za sugestie.
_________________
"Dobra rada nic nie kosztuje i jest tyle samo warta"
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kubryk1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit 2,3 D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Piwa: 40/8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-20, 19:55   

U mnie (Ducato 2,3 z 2003) kontrolka ABS zapala się w dość przypadkowych sekwencjach czasowych. Często po ponownym odpaleniu silnika gasnie ale równie często świeci nadal.
_________________
andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bmalu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato MAXI 2,8 JTD
Nazwa załogi: Andrzej i Ela
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 31/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-05-22, 20:55   

Kontakt problem :)
Muszę podjechać na "komputer"
_________________
"Dobra rada nic nie kosztuje i jest tyle samo warta"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bmalu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato MAXI 2,8 JTD
Nazwa załogi: Andrzej i Ela
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 31/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-05-24, 20:14   

Kontrolka w drodze do mechanika raz gasła raz świeciła. Komp wykazał uszkodzony czujnik obrotów prawego przedniego koła. Wymiana zweryfikuje diagnostę.
_________________
"Dobra rada nic nie kosztuje i jest tyle samo warta"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gewehr 
weteran


Pomógł: 38 razy
Dołączył: 30 Paź 2013
Piwa: 219/114
Skąd: AmWarsztat.pl
Wysłany: 2019-05-26, 00:31   

Sam czujnik może być ok, a skorodowane/uszkodzone jest koło foniczne na przegubie, lub nadmierny luz na łożysku. Sprawdź to zanim wymienisz czujnik ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bmalu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato MAXI 2,8 JTD
Nazwa załogi: Andrzej i Ela
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 31/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-06-01, 20:13   

Czujnik wymieniony, koronka sprawdzona, a kontrolka żyje swoim życiem. Komputer dalej pokazuje uszkodzony czujnik. Na przewodach nie widać uszkodzeń.
_________________
"Dobra rada nic nie kosztuje i jest tyle samo warta"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bryxon 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato 2008 2.8 JTD ambulans
Dołączył: 31 Sty 2018
Skąd: Auckland, NZ
Wysłany: 2019-06-07, 02:20   

Cześć,

Też miałem probelmy z kontrolką, raz nawet przez to musiałem powtarzać przegląd.
Winna okazała się kostka wejściowa do poduszki pasażera.
Wyszło na komputerze, mechanik przeczyscił, wtyknął z powrotem i skasował 60$.
A pewnie rozłaczyłem/poluzowałem sam jak rozkładałem schowek i podłączałem panele usb itd.

Powodzenia

Bartek
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bmalu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato MAXI 2,8 JTD
Nazwa załogi: Andrzej i Ela
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 31/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-06-07, 20:30   

Dzięki, ale nie o tej kontrolce mowa. Moja dotyczy ASB więc układ hamulcowy. Dzięki za dobre chęci. Pozdrawiam
_________________
"Dobra rada nic nie kosztuje i jest tyle samo warta"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bmalu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato MAXI 2,8 JTD
Nazwa załogi: Andrzej i Ela
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 31/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-07-22, 21:46   

Zamykam temat przekazując kilka zdobytych wiadomości. Kontrolka ABS dalej świeciła, a komputer wykazywał przerwę w obwodzie prawego przedniego koła, a raz nawet uszkodzenie wyłącznika stopu. Po wymianie wyłącznika nic się nie zmieniło. "przedzwoniłem" połączenie z kostki do gniada włączanego do sterownika. Żadnej przerwy nie było. Znalazłem firmę w Redzie która naprawia ABS - POLECAM. Jadąc na wczasy zawiozłem zdemontowany wcześniej sterownik do zdiagnozowania. Okazało się, że jest zepsuty silnik napędzający pompę w jednostce hydraulicznej ABS, a sterownik jest nie uszkodzony. Sygnalizowana przez komputer przerwa w obwodzie czujnika prawego koła dotyczy również ewentualnej przerwy w samym sterowniku odpowiadającego za ten obwód. Po powrocie do domu wystarczyło zamienić sterowniki pomp ABS (bez demontażu całej jednostki) pomiędzy układami ABS i po przejechaniu kilkudziesięciu metrów kontrolka ABS zgasła. Dobrze, że nie był uszkodzony silnik w zamontowanej pompie ABS, a sterownik sygnalizujący przerwę w obwodzie prawego, przedniego koła.
Podsumowując zdobytą wiedzę:
- można zdemontować sam sterownik i wysłać go do zdiagnozowania (w tej firmie bezpłatnie) i ewentualnej naprawy po zaakceptowaniu wstępnej wyceny,
- autem można jeździć bo pozostaje sprawna jednostka hydrauliczna - trzeba mieć świadomość że bez ABS, więc na zakrętach i na śliskim hamować pulsacyjnie - tak kiedyś się jeździło,
- oczywiście jeżeli uszkodzony jest silnik elektryczny (co powinien wykazać komputer diagnosty) to trzeba zdemontować cały ABS i wysłać do naprawy (mogą być np. uszkodzone szczotki komutatora). W moim przypadku wewnątrz skorodowały mocowania magnesów stojana i elementy wytworzone przez korozję chyba blokowały wirnik uruchamiany tylko przy załączaniu się ABS.
- kupując używany ABS trzeba mieć na uwadze, że i jego trzeba będzie naprawiać albo z dwóch zrobić jeden sprawny (tak było w moim przypadku) :( .

ABS.png
Podstawowe elementy ABS
Plik ściągnięto 1031 raz(y) 8,95 KB

_________________
"Dobra rada nic nie kosztuje i jest tyle samo warta"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***