Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga na oszusta działającego w naszym środowisku.
Autor Wiadomość
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2200
Skąd: Otwock
Wysłany: 2019-07-24, 17:34   Uwaga na oszusta działającego w naszym środowisku.

Nasz Kolega Włodek, którego znacie ze spotkań oraz z prezentowanych przez niego filmów o tematyce karawaningowej, przeżywa obecnie trudne chwile wskutek oszustwa jakiego dopuszczono się na nim.

Prezentuję poniżej szczegóły sprawy podane przez Włodka. Czynię to dla przestrogi ale też dla ukazania poważnego problemu:

------------

Tekst jaki wysłałem na stronę "sprzedajemy.pl"

Witam
Mam problemy z zakupioną przez waszą stronę a niedostarczoną już od ponad miesiąca lodówką do kampera. Kupiłem ją 13 czerwca 2019 od sprzedawcy „ROBERT” ..........(sprzedajemy.pl/oferty-uzytkownika-7454924) za 850 zł. 13 Czerwca 2019 zgodnie z umową przesłałem 300 zł zaliczki, reszta płatna przy odbiorze.
24 czerwca po telefonicznej interwencji pan Robert poprosił o potwierdzenie zamówienia, bo gdzieś mu ono zaginęło, wysłałem: Zgodnie z rozmową telefoniczną zamawiam lodówkę. Elektrolux RM212. Nr ogłoszenia 56890757
Włodzimierz Ziółkowski
Sufczyn 5 B
05-340 Kołbiel
Znowu po paru interwencjach telefonicznych przyszła przesyłka, którą odebrała żona. Przesyłka była nadana przez panią ....................................
Po otwarciu przesyłki okazało się, że nie jest to zamówiona lodówka tylko jakaś mocno zużyta, zardzewiała i nie kompletna. A ta, którą zamówiłem do dnia dzisiejszego jest w ofercie pana Roberta Elektrolux RM212. Nr ogłoszenia 56890757 . Już miesiąc czasu staram się odzyskać zamówioną lodówkę lub pieniądze. Niestety bez skutku, co parę dni dzwonie i tylko słyszę coraz to nowe wymówki i propozycje jak pan Robert prześle mi lodówkę. A jak powiedziałem, że chyba nie chce żeby sprawę rozstrzygał sąd odpowiedział, żebym go nie straszył, bo on się takiego straszenia się nie boi „a zresztą w Polsce to tak nie działa”.
W lipcu z powodu unieruchomienia kampera nie wyjechałem na wakacje i najbliższy termin 4 sierpnia również jest zagrożony.
Linki do strony sprzedającego
https://sprzedajemy.pl/lodowka-electrolux-rm212-12v-240v-gaz-kemping-przyczepa-swidnica-2-6bea9f-nr56890757

https://sprzedajemy.pl/szukaj?srchm=ls&catCode=&inp_category_id=5&inp_location_id=1&inp_text%5Bv%5D=LOD%C3%93WKA+ELECTROLUX+RM212+12V+240V+GAZ+KEMPING+PRZYCZEPA&inp_user_id=7454924&sort=inp_srt_date_d&items_per_page=30

https://sprzedajemy.pl/oferty-uzytkownika-7454924

Piszę do Państwa z prośbą o pomoc w załatwieniu sprawy przed złożeniem doniesienia na policję. Tak mi poradził prawnik, z którym ustaliłem kolejność postępowania.
Z wyrazami szacunku
Włodzimierz Ziółkowski
Tel. 601 219 635
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Ostatnio zmieniony przez Tadeusz 2019-07-25, 15:57, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-07-24, 22:06   

Portale ogłoszeniowe nie są stroną w transakcjach, choć starają się pomagać, to jednak nie są obarczone odpowiedzialnością za transakcje.
Moim zdaniem ów "Prawnik"* to też oszust. Powinien powiedzieć , daj pan stówę i powiem co zrobić. (Iść na Policję)
Procedury w takich sytuacjach są jasne i proste i nie potrzeba do tego pośredników prawnych którzy im dłużej ciągną sprawę, tym dłużej zarabiają co zdaje się w postępowaniu być naturalne.
.
Jest dowód wpłaty zaliczki?
Z dowodem wpłaty zaliczki na Policję i... max 2 tygodnie, tfu, 10 dni lub tylko tydzień i kasa wraca albo lodówka przyjeżdża.
.
* "Prawnik" def: W większości spraw prostych, jest to komplikator spraw prostych.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Gregorio 
zaawansowany
Don Gregorio


Twój sprzęt: na jakiś czas bezdomny :(
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Maj 2011
Piwa: 14/9
Skąd: EPI
Wysłany: 2019-07-24, 22:58   Re: Uwaga na oszusta działającego w naszym środowisku.

Tadeusz napisał/a:
[b] bo on się takiego straszenia się nie boi „a zresztą w Polsce to tak nie działa”.


Niestety wychodzi na to, że nieuczciwy sprzedawca ma rację :gwm Chyba...

Miałem identyczną sprawę. Towar kupiony na aledrogo, z fakturą, dociera uszkodzony. Uszkodzenie niemożliwe w transporcie. Widać, że źle użytkowany i spie....ny. Wg opisu super, co jeszcze sprzedawca potwierdził telefonicznie. Oczywiście protokół spisany przez kuriera.
Oczywiście sprzedawca się wypiera, wysłał dobre tylko ja zepsułem a protokołów od kuriera jutro mi 6 da....
Zgłosiłem do allegro do allegro pok . Zażądali zgłoszenia na policję. Zgłosiłem. No to zażądali potwierdzenia wszczęcia postępowania. Po 2 miesiącach dostałem pismo z prokuratury, że BRAK ZNAMION CZYNU ZABRONIONEGO i odmawiają wszczęcia postępowania a ja mogę założyć sprawę cywilną w sądzie. Odpuściłem, nie mam czasu na łażenie po sądach.
Oszust się cieszy, allegro kasy nie zwróci, bo jak wyżej „a zresztą w Polsce to tak nie działa”.
_________________
Pozdrawiamy
Ewa i Grzesiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2019-07-25, 08:36   

To ja mam inne zdanie.
Gość na Allegro oszukał mnie na 180 zł, przesyłając smieci zamiast dysku. Pech ciał, że zrobił to samo 5 innym osobom. Zgłoszenie na Policję, potem sugestia, żeby połączyli sprawy i wyszło powyżej jakiejś tam kwoty (w sumie wyszło 400 zł). Po 2 latach sprawa w Sądzie.
Sprawę w sądzie wyczekałem tylko ja, byłem oskarżycielem posiłkowym.
Gość dostał 3 lata bez zawiasów, ja dostałem możliwość publikowania wszędzie tego wyroku z jego danymi.
Teraz jak ktoś mi podskakuje w necie przy transakcjach to wysyłam mu ten wyrok.
Przy całej sprawie wyszło, że allegro chroni takich oszustów. Utrudniali sprawę, nie dostarczali dokumentów, powoływali swoich biegłych. Sąd ukarał allegro kara 25 000 zł.
Sprawa trwała 3 lata. Ale facet siedzi do tej pory.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SZMUN 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: L3H3 offroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2018
Piwa: 1/7
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2019-07-25, 08:41   

To smutne. Nieudolność prawa daje wiele możliwości potencjalnym oszustom. Pytam się - jak ma być lepiej skoro nikt z tym nic nie robi a wręcz tłamsi w zarodku chęć walki ofiary o swoje.
Nie chcę prawić wywodów a jedynie przestrzec przed stroną sprzedajemy(dot)pl
Czasami mam wrażenie że ta strona powstała przez oszusta i dla oszustów - omijam ją szerokim łukiem.

P.S.
sweetek napisał/a:
Ale facet siedzi do tej pory.

Siedzi czy dostał wyrok w zawieszeniu?
_________________
VanLife - forma życia z wyboru
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-07-25, 08:47   

Tez uczestniczyłem w takiej sprawie . Przez kilka lat dostawałem zawiadomienia o przebiegu . Tez był wyrok ( to był Śląsk).
Ale Allegro to porażka . Fakt teraz jest ubezpieczenie , tylko to nie to, co np PayPal na EBayu czy nawet Alliexpress . A o Amazonie nie wspomnę .
CUDO .

Ostatnio kurier wsadził tak mi paczkę ,że nie mogłem jej znaleźć . Kontaktu z nim nie było , to zgłosiłem i DHL i Amazonie . Kurier sie znalazł i paczka ,ale w ciągu godziny mi kase zwrócono .
Ponieważ towar dotarł to jako prawy Obywatel zezwoliłem na ponowne pobranie z karty ( zarabiając nawet na kursie). Miła Panienka z Amazona wszystko załatwiła po polsku ...
Pay Pal też zwraca . Na Ali sprzedawca nie dostanie kasy jak nie potwierdzę otrzymania towaru
Tylko Allegro to g portal . Raz mieli stracha jak EBay wszedł na nasz rynek ale się nie przyjął to maja nas w :dupa ie bo i tak kupujemy . Ale wszczynając tam spór , to skutkuje . Sprzedawca najczęściej reaguje pozytywnie

OLX , to dla ..... tych co nie kupuja w Mediaekspercie :mrgreen:

Sprzedajemy nie dotykam.

Jak cos trafie na OLX to proszę o wystawienie na Ebay jak nie chce to olewam .
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2019-07-25, 10:07   

Nie znam gościa ze Świdnicy ani Kolegi który zgłosił sprawę.

Nie wiem jakie jest prawdopodobieństwo tego że to oszustwo lub błąd w zamówieniu i przeciągający się okres jej reklamacji.

Podawanie danych osobowych osób fizycznych jest nielegalne a nazywanie oszustem kogoś bez wyroku jest zniesławieniem.

Dodatkowo takie oczernianie bez wyroku grozi narażeniem przedsiębiorcy( o ile facet ma firmę) na większe straty niż ta lodówka.

Od załatwienia takich spraw jest sąd a nie forum. :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2019-07-25, 11:19   

SZMUN napisał/a:
Siedzi czy dostał wyrok w zawieszeniu?

sweetek napisał/a:
Gość dostał 3 lata bez zawiasów
:-P
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bazyli 
Kombatant
+125 punktów do życia po odpaleniu kampera


Twój sprzęt: T.E.C. Rotec 680G automat 196 KM
Nazwa załogi: Bartek/Magda/Kasia/Filip
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Mar 2011
Piwa: 195/183
Skąd: Lublin->BOTANIK
Wysłany: 2019-07-25, 11:44   

Pamiętajmy że zarówno olx jak i sprzedajemy to platformy ogłoszeniowe - nie zakupowe. Jedna i druga platofrma wyraźnie sugerują spotkanie osobiste i przestrzega przed wysyłaniem pieniędzy czy danych osobowych więc dokonywanie "zakupów" jest na własne ryzyko. Oszustom nie należy odpuszczać - brawo sweetek ! Co do allegro nie będę pisał bo za bardzo nie mam czasu ale z uwagi na swoją profesję mógłbym napisać o nich książkę....
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2200
Skąd: Otwock
Wysłany: 2019-07-25, 13:07   

grzegorz_wol napisał/a:
Nie znam gościa ze Świdnicy ani Kolegi który zgłosił sprawę.

Nie wiem jakie jest prawdopodobieństwo tego że to oszustwo lub błąd w zamówieniu i przeciągający się okres jej reklamacji.

Podawanie danych osobowych osób fizycznych jest nielegalne a nazywanie oszustem kogoś bez wyroku jest zniesławieniem.

Dodatkowo takie oczernianie bez wyroku grozi narażeniem przedsiębiorcy( o ile facet ma firmę) na większe straty niż ta lodówka.

Od załatwienia takich spraw jest sąd a nie forum. :spoko


Niezbyt dokładnie przeczytałeś pismo naszego kolegi. Opisuje on jak jest zbywany przez cwaniaka, który przysłał mu zardzewiały i niekompletny złom.
Nazywanie oszusta oszustem jest prawem pokrzywdzonego i ludzie mają już dosyć brania w obronę oszustów, mend i bandziorów w imię domniemywanej niewinności. Oszukany wie, że jest oszukiwany i okpiwany więc nasz kolega poprosił o umieszczenie jego listu i uczyniłem to bez żadnych wątpliwości.
Sprawa skończy się w sądzie, ale do tego czasu przynajmniej inni koledzy nie dadzą się nabrać.

Od siebie dodam, że żyjemy w kraju w którym łotrom wyrządzającym krzywdę uchodzi to na ogół bezkarnie bo albo prawo kulawe albo mają obrońców "dla zasady".
Śmieją się potem nam, frajerom, w oczy i mają nas gdzieś.
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2019-07-25, 18:21   

Bronek napisał/a:

Ale Allegro to porażka . Fakt teraz jest ubezpieczenie , tylko to nie to, co np PayPal na EBayu czy nawet Alliexpress . A o Amazonie nie wspomnę .
CUDO .


Ten Ebay i Paypal to też takie trochę gówno, gdy sprzedawca jest złodziejem i kłamie. Jedną sprawę już ciągnę kolejny miesiąc i pie...lony ciapak, bo nazwisko hinduskie albo pakolskie, kłamie, że nie dostał zwrotu.
Do Ebay (dział Click&Collect) gdy dzwonię potwierdzają, że towar wrócił z punktu odbioru do sprzedawcy, ale nie mogą mi podać numeru potwierdzenia, bo nie mają dostępu w systemie, ale kierują mnie do PAypal, bo zrobią zwrot na pewno. Tam otworzyłem sprawę (gwarancja zwrotu, blablabla), ale właśnie się skończyła i gówno zwrócili. Dzwonienie do Paypal to tylko gadanie z robotami rozpoznającymi głos, a z opcji wyboru nawet tej sprawy, która była otwarta w ogóle nie było. Z człowiekiem nie udało się mi pogadać, tylko pie...nymi maszynami.
Będę dzwonił do zasranego Ebay bez końca, bo czasu mam dużo i tam gadam z człowiekiem, a paczka zaginęła i kasy też nie ma. Złodziei zawsze będę nazywał złodziejami.

Teraz jak pakole mi dzwonią z ofertami, to opie...m jak bure suki każdego, bo RODO w UK nie istnieje i ktoś musi ich nauczyć. Zaczyna mi się to podobać :haha:
Zobaczymy co wyjdzie z tym złodziejem pier...ym kasimem osranym. Czy jakoś tak mu. I czy Paypal da dupy czy nie z tym swoim programem ochrony kupujących. :roll:

Ze złodziejami trzeba krótko. Jak się da, to nawet upie...ć łapy przy samej dupie.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-07-25, 23:23   

Idą jak po swoje, od wiosny na naszym parkingu, z ciężarówek wydojli ok 5000litrów dizla.
W środę wydojli 5 aut do zera,nie bylo na czm dojechać do cpn-nu.
Jakieś gamonie nie zdary,,brudasy byli bo porozlewali.
Na parkingu capi.

Z aledrogo już dawno dałem se spokuj.
Przepraszam :( ale ludzie wszystkiego nauczą.


Włodziu nie daj się, a jemu niech w pięty zajdzie. :ok
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bazyli 
Kombatant
+125 punktów do życia po odpaleniu kampera


Twój sprzęt: T.E.C. Rotec 680G automat 196 KM
Nazwa załogi: Bartek/Magda/Kasia/Filip
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Mar 2011
Piwa: 195/183
Skąd: Lublin->BOTANIK
Wysłany: 2019-07-25, 23:40   

Comsio napisał/a:
od wiosny na naszym parkingu, z ciężarówek wydojli ok 5000litrów dizla

To nie masz w zanadrzu kilku nadpobudliwych burków ?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2019-07-26, 05:40   

ja natomiast dostałem zwrot kasy przez fundusz allegro,bez żadnych ale parę dni od zgłoszenia do nich,i to oni zajęli sie wszystkim,także zgłoszeniem na policje.
_________________
Poloniści nie poprawiajcie mnie,ja i tak się nie nauczę,dysleksja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-07-26, 08:06   

Co do aledrogo:
Trzeba chcieć i sprawdzić przed kupnem , np. w ocenach i komentarzach (jeżeli to firma sprawdzamy opinie w sieci) z kim mamy do czynienia ,
Przecież "oszuści" zazwyczaj mają dużo negatywów lub świeże konta bez komentarzy , takich raczej omijam ,
droższe rzeczy biorę za pobraniem (docierają w średnio w 2 dni) ,
sprawdzam przy kurierze (co prawda nie wszyto się da sprawdzić wzrokowo ),
W razie "W" piszemy protokół i taki kombinator raczej nie ma szans .
Szczerze - nie zostałem jeszcze wydymany nie licząc kilku nieścisłości ,
które przeważnie udaje się wyjaśnić (aktywne konto mam kilkanaście lat).

Problemy to raczej zdarzają mi się z kurierami (prym wiedzie dhl )
często przyjeżdżają późno wieczór lub w ogóle ich nie ma ,
na stronie śledzenia pojawia się wpis "adresata nie zastano". :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***