Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zanim kupisz, lub zlecisz wykonanie kampera
Autor Wiadomość
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/73
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2019-07-30, 10:40   

Ciekawi mnie jak jest zamocowana lodówka. Umieszczona dość wysoko w szafie, a w razie wypadku będą na nią działać duże siły. Jest tam jakaś rama?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
60pluz 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Boxer
Dołączył: 29 Lip 2019
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-07-30, 10:42   

Nie Maciek, dla jasności.

Kamper był w całości kupiony w tej firmie.
Firma ta robi również na zlecenie i tak się reklamuje.
Faktura VAT, niestety nie wystawił, auto rejestrowane było na jego szwagra a właściciel z wielkim bólem wystawił potwierdzenie wykonania zabudowy dla wydziału komunikacji.
Jak widać i ekonomicznie potrafi zamotać, dlatego od tego przypadku tylko chleb i bułki kupuję za gotówkę :)
Potencjalny klient wchodząc na plac tej firmy widzi kilka samochodów o podobnej zabudowie, nie znając się kupuje oczami. Wszystkie kolorystycznie podobnie wymalowane, ot jak makijaż na nie koniecznie ładnej pannie.
Sprzedawca wyjątkowo sprawnie zagaduje, opowiada o praktyce w Niemczech, atmosfera miła.
Kupujesz, płacisz, a dalej już znacie.
Ktoś pisał że powinien wypowiedzieć się wykonawca, jeżeli można racjonalnie wyjaśnić pokazane obrazki w co wątpię.
Chcę tylko przestrzec innych, oraz dotrzeć do tych którzy już mają produkt tej firmy.
Jeżeli dotrzemy do podobnych "szczęśliwców" będzie można wymienić doświadczenia :)

Wracam do dalszej "naprawy" oczywiście z kamerką... Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
60pluz 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Boxer
Dołączył: 29 Lip 2019
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-07-30, 10:47   

RadekNet napisał/a:
Ciekawi mnie jak jest zamocowana lodówka. Umieszczona dość wysoko w szafie, a w razie wypadku będą na nią działać duże siły. Jest tam jakaś rama?

Przykręcona do półki, a nad nią kuchenka mikrofalowa.
Przeniesiemy lodówkę na dół, a kuchenka do demontażu nie jest potrzebna w kamperze.
Lodówka nie była podłączona do gazu, tylko 12 lub 230V
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-07-30, 10:48   

60pluz napisał/a:
Potencjalny klient wchodząc na plac tej firmy widzi kilka samochodów o podobnej zabudowie, nie znając się kupuje oczami.


A mnie tu niemal z pretensjami wyjechano , iż napisałem jak to pewnie wygląda . To nie zarzut , tylko normalka, kupujemy "oczami" .
Plus odpowiednia gadka i masz odkurzacz myjący , piorący i masujący ...a do tego szybkopsujący .
Tylko nawet gdyby , to mamy kupując "normalnie": gwarancje , rękojmię i Sądy ostatczn (i)e
Tu coś poszło nie tak i to nie tylko po stronie parciarza . Dobrze ,że macie do tego dystans , inni mogli by nie mieć już spokojnego snu . :spoko
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2019-07-30, 10:55, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lepciak 
weteran

Twój sprzęt: FIAT Ducato 2,5TD Burstner
Nazwa załogi: lepciaki
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Piwa: 61/39
Skąd: Gdańsk-Oliwa
Wysłany: 2019-07-30, 10:54   

60pluz napisał/a:
Nie Maciek, dla jasności
Wracam do dalszej "naprawy" oczywiście z kamerką... Pozdrawiam
Nie wracaj z kamerką bo dalej będziesz dołował się sam i przy okazji nas. Lepiej załączaj zdjęcia możliwie duże a my pomożemy w wyborze wariantu naprawy podzespołu dokładając własne doświadczenia z uwzględnieniem Twoich życzeń i pragnień.
Powodzenia
Bronek - chyba nikt do Ciebie pretensji nie ma. Bo niby za co? Za trzeźwe spojrzenie na świat?
_________________
lepciak
''A najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy przeważnie nic nie mają do powiedzenia''
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 261/71
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-07-30, 11:08   

60pluz napisał/a:
"że nie kupiłeś kampera w ciemnym worku." Andrzeju czy trzeba mieć kilka fakultetów aby w Polsce cokolwiek kupić?

Masz rację nie trzeba mieć jak się to kupuje od firmy która wydaje homologację , posiada liczne certyfikaty , lub wykonuje to bardzo długi czas.

Ad. Moich produktów , to ja posiadam doświadczenie półwieczne w tym co robię , a nie bo nagle ubzdurałem sobie , że będę wykonywał meble.

Fakt jest faktem , że firma nie ma pojęcia jak to powinno być właściwie wykonane.
Jednak gdy będzie znajdowała na swoje kampery klientów to będzie przy życiu.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2019-07-30, 11:26   

To jednak morał jest.

Panowie przenigdy nie wolno kupować kampera robionego dla szwagra. :haha:

Firma robi zabudowy jak widać z ogłoszeń w cenie od 25000,00 do 60000,00 dla "rodziny" zrobił tak jak zrobił albo wtedy akurat się uczył (może sam szwagier pomagał przy wykończeniu) .

W sytuacji kiedy firma wykonująca zabudowy ma "opory" w potwierdzeniu że wykonała zabudowę to kampera bym omijał.

Tak poza tym to formalnie to kampera to Kolega kupił od osoby prywatnej a nie firmy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-07-30, 12:04   

60pluz napisał/a:
auto rejestrowane było na jego szwagra ..............................................
Potencjalny klient wchodząc na plac tej firmy widzi kilka samochodów o podobnej zabudowie,

A każde zarejestrowane na słupa :?: (szwagier , syn , żona , siostrzeniec itd.) :diabelski_usmiech
Co za tym idzie - nie na faktury (podatku) gwarancji , jest tylko umowa kupna-sprzedaży (widziały gały co brały) :haha:
60pluz napisał/a:
a właściciel z wielkim bólem wystawił potwierdzenie wykonania zabudowy dla wydziału komunikacji.
Oświadczenie o przebudowie kogo wystawione ?
jeżeli na ciebie to również musiał wystawić fakturę na owe 60 k ,
jeśli na szwagra to również , ale wtedy będzie opiewała na kwotę 1-2k a wgląd do niej może mieć tylko fiskus podczas kontroli :diabelski_usmiech
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
60pluz 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Boxer
Dołączył: 29 Lip 2019
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-07-30, 13:01   

amples napisał/a:
60pluz napisał/a:
auto rejestrowane było na jego szwagra ..............................................
Potencjalny klient wchodząc na plac tej firmy widzi kilka samochodów o podobnej zabudowie,

A każde zarejestrowane na słupa :?: (szwagier , syn , żona , siostrzeniec itd.) :diabelski_usmiech
Co za tym idzie - nie na faktury (podatku) gwarancji , jest tylko umowa kupna-sprzedaży (widziały gały co brały) :haha:
60pluz napisał/a:
a właściciel z wielkim bólem wystawił potwierdzenie wykonania zabudowy dla wydziału komunikacji.
Oświadczenie o przebudowie kogo wystawione ?
jeżeli na ciebie to również musiał wystawić fakturę na owe 60 k ,
jeśli na szwagra to również , ale wtedy będzie opiewała na kwotę 1-2k a wgląd do niej może mieć tylko fiskus podczas kontroli :diabelski_usmiech

Tu nie mowa o kosztach 90k za całość, a raczej przestroga dla innych.
Nie jestem zwolennikiem sądów etc kupiłem popełniłem błąd, nie rozpaczam, jest to lekcja której może ominąć każdy następny potencjalny klient.
To czy to był jedyny egzemplarz? no nie, piszą do mnie inni "szczęśliwcy".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-07-30, 13:45   

60pluz napisał/a:
przestroga dla innych................ jest to lekcja której może ominąć każdy następny potencjalny klient.
Jeżeli to ma być przestroga dla innych ,
czemu nie podasz nazwy firmy :?: ,
gdybyś ich o coś oskarżał publicznie , ale ty tylko informujesz o powyższym fakcie
przecież nie jest to zakazane prawnie .
wystarczy ze napiszesz: kupiłem w firmie XXXX
(na ogłoszeniach owa firma występuje incognito , jako osoba prywatna - ) :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Turok 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Obecnie brak
Dołączył: 03 Wrz 2017
Piwa: 22/20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-30, 16:50   

Kuba L. napisał/a:
Turok napisał/a:
Fuszerka ostra :-/ Jak to często w życiu bywa - jak się robi dla siebie to porządnie, a tak to....


Uważasz, że jak dla siebie ten magik by robił tą zabudowę to wykonał by ją zupełnie inaczej??
To jest jakaś paranoja.. Sam stoję przed podobnym dylematem czy zlecić w nie dalekiej przyszłości zabudowę, chciałbym się dowiedzieć co to za firma wykonuje takie zabudowy :evil:


Oczywiście - zawsze tak jest, że jak coś robisz dla siebie to przykładasz się do każdego detalu

Na pewno jest masa firm, które znają się na tym co robią i robią to porządnie, ale jak widać, są też takie, jak na filmie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
60pluz 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Boxer
Dołączył: 29 Lip 2019
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-07-30, 17:21   

Podejrzewam że dla siebie zrobił podobnie.
Jak widać są tacy którzy potrafią siebie postawić na piedestał nie mając za grosz wiedzy.
Nasza znajomość zakończyła się staropolskim zwyczajem, a pomimo tego że to ja zostałem oszukany on pozostaje frajerem.

Teraz mam problem z wodą, woda zimna, instalacja ciśnieniowa, a gorącą niskociśnieniowa?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-07-30, 17:59   

Ja miałem Elgene bojler i na jednej pompce zanurzeniowej z rozgaląźnikiem, a wody mieszkały się w mieszaczu czyli kranie , oczywiście wtedy kran z mikrowyłącznikiem
Niepotrzebnie kombinujesz.
Jak z WC? Masz oddzielny zbiornik do kasety, czy z centralnego bierze . Jeśli do WC z centralnego to można dać drugą pompkę zanurzeniową.
Nie wchodził bym w ciśnieniową nie mając bojlera ciśnieniowego. Do samej zimnej... Nie wiem jak korzystacie z kampera, czy są kąpiele czy nie. Bo znam takich co w kibelka mają np. szatnię i tylko po krzakach i publicznych natryskach i toaleta h grasują :lol:
Są producenci np Hymer co robili na pompka h zanurzeniowych.
Jestem raczej za zanurzeniowymi, bo przy ciśnieniowych zawsze jest groźba zalania. Jak spadnie ciśnienie z powodu nieszczelności instalacji to pompa opróżni Ci zbiornik np. gdzieś za szafką. Pomimo, że mam fabryczną ciśnieniową, to zawsze wyłączam pompę gdy wychodzimy a czasem w nocy. Zresztą są głośne.

Wszystko tu jest na Forum. :bylo
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2019-07-30, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2019-07-30, 20:06   

Czytałem niedokładnie, czy przeoczyłem, że nie było podane jaka firma?
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-07-30, 20:50   

toscaner napisał/a:
że nie było podane jaka firma?
No własnie ostrzega przed fuszerką ,
tylko nie wiadomo kto ją wykonuje :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***