Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bośnia i Hercegowina z psem- proszę o pomoc
Autor Wiadomość
Gośka 
stary wyga


Twój sprzęt: Citroen Jumper
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 31 Paź 2012
Piwa: 126/14
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2020-01-20, 19:23   Bośnia i Hercegowina z psem- proszę o pomoc

Witam Was serdecznie i proszę o pomoc.

Planuję wyjazd na 3 tygodnie z psem do Bośni i Hercegowiny.
Proszę o aktualne informację jakie dokumenty i badania muszę załatwić wjeżdżając.

Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii są informację jak dla mnie mało czytelne.

Z tego co zrozumiałam pies musi posiadać :

- oznakowanie indywidualne chip,
- zalegalizowany paszport,
- ważne szczepienie przeciwko wściekliźnie,
- świadectwo zdrowia wydane przez Powiatowego Lekarza Weterynarii ( w BiH chyba nie obowiązuje wzór świadectwa),
- badania przeciwciała przeciwko wściekliźnie metodą miareczkowania - w BiH chyba nie jest wymagane, ale mój pies ma aktualne.


Nie wiem też jak długo świadectwo zdrowia jest ważne, czytałam coś o 10 dniach, boje się że przy powrocie po 3 tygodniach do Polski mogę mieć jakieś problemy. Nie rozumiem tego zapisu o ważności świadectwa.

Proszę o pomoc.
_________________
Pozdrawiam

Gosia i Sławek
Ostatnio zmieniony przez Gośka 2020-01-21, 06:19, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rwaldi 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Reanult RAPIDO Maestro 7410R
Nazwa załogi: Strażacy
Dołączył: 24 Sty 2010
Piwa: 2/5
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2020-01-20, 19:58   

Skoro w paszporcie jaki posiada pies weterynarz wbija pieczątkę o wizycie u niego oraz wpisuje ,że pies został zaszczepiony i odrobaczony i wystarcza to na rok czasu to chyba jest oki. Ja podróżuje zawsze z psem po Europie i też po BIH i nigdy nie miałem problemu. Zaznaczam ze pies ma tez chip.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2020-01-20, 22:38   

Tyle razy jechaliśmy całymi Bałkanami i nigdy nas o nic nie pytali,nasz pies nie ma szczepienia na wściekliznę z krwi :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2020-01-20, 22:52   

Wprawdzie w BiH z psem byliśmy ostatnio w 2017 ale jestem pewien że nic się nie zmieniło i żadnych problemów mieć nie będziecie. Wystarczy paszport z ważnym szczepienie na wściekliznę i będzie OK. Generalnie całe Bałkany bez problemu. Serbię, Macedonię i Kosowo na pewno bez problemu i to mogę powiedzieć na bieżąco bo w tych krajach jesteśmy notorycznie. W Kosowie bardzo notorycznie :) )) bo mieszkamy obecnie w Prisztinie.

Ps. Link, który podałaś jest nie do otwarcia bo prowadzi do katalogu w Twoim kompie.

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gośka 
stary wyga


Twój sprzęt: Citroen Jumper
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 31 Paź 2012
Piwa: 126/14
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2020-01-21, 06:26   

Dziękuję wam i proszę o dalsze informacje 😊 jak macie jakieś fajne, sprawdzone miejsca postoje w BiH proszę o koordynatory. Miłej pracy wam dzisiaj życzę, oczywiście tym, którzy jeszcze pracować muszą 😞
_________________
Pozdrawiam

Gosia i Sławek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2020-01-21, 08:35   

jeżeli samo BiH nie ma spec warunków
to paszport (chip lub tatuaż) aktualne badanie psa przez weta ( w zasadzie powiatowego) ale jak nie powiatowy podstempluje paszport to też jest Oki poza tym, że wchodzi powiatowemu w kompetencje. Mój nieludzki wchodzi bez problemów. Pierwsze przekroczenie granicy nie później niż 10 dni od badania (ale tego nikt w praktyce nie sprawdza) i na tym badaniu reszta podróży.
Jeżdżę zawsze z psem, czasem gdzieś na granicy biorą paszport do ręki, poobracają na wszystkie strony i oddają. Kilka razy z ciekawości paszportu psa nie podałem (pies duży i widać go od razu) nikt o paszport się nie upomniał.
Przyjmij:
Paszport
badanie nie starsze niż 10 dni (w dniu pierwszego przekroczenia pierwszej granicy)
i bawcie się dobrze ;)
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2020-01-21, 11:54   

Co do Bośni to my jeździmy,Banialuka i przełom rzeki Wrbas,wodospad jajce no i Sarajewo.Baseny termalne riwiera ....,Pocitelji ,wodospady krawica i przez Trebinije koniecznie do Kupari w Horwacji.Pisze z pamięci.wejdź na Tripiadvisor Bosniaa.Barbara
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2020-01-21, 20:48   

Realnie to już opisano - ja przerabiałem w 2019 - wg przepisów weterynaryjnych UE BiH , MNE SRB - to kraje trzecie i traktowane są jako o podwyższonym ryzyku wścieklizny
Oprócz standardowych wymagań dodatkowym wymaganiem dla wjazdu powrotnego do UE z tych krajów jest właśnie miareczkowanie przeciwciał wścieklizny, dobrze że je masz bo niestety długo to trwa. Serbia natomiast ma własny druk zaświadczenia
Bezpośredni kontakt z węgierską weterynaria potwierdził to co wyżej napisałem.
Nie sadzę żeby wszystko było sprawdzane ale na wszelki wypadek lepiej mieć

strona co prawda nieoficjalna ale to dość poważne źródło - https://www.pettravel.com/passportnew.cfm i znajdziesz tam bardziej strawne opisy wymagań dla rożnych krajów
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gośka 
stary wyga


Twój sprzęt: Citroen Jumper
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 31 Paź 2012
Piwa: 126/14
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2020-01-22, 12:25   

Dziękuję :spoko
_________________
Pozdrawiam

Gosia i Sławek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***