Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PC, ostatni raz, niestety
Autor Wiadomość
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-08-12, 20:13   

Fakt jest to nasze jedyne pismo , co nie zmienia faktu , że artykuły w nim zamieszczane nie wyglądają ciekawie lub inaczej nie przyciągają czytelnika.
Uważam , że redakcja powinna coś zmienić/ udoskonalić aby uczynić gazetę bardziej ciekawszą i interesująca. Jakby nie było , jest to hobby coraz bardziej rozwijające się w naszym kraju.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 97/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2019-08-12, 20:29   

Nie ma się o co droczyć. Wchodzę z kolegą do restauracji i po posiłku kolega głośno wyraża swoje niezadowolenie kelnerowi. Zazwyczaj niestety kelner ma to gdzieś. I nic z tego nie wynika. Ja natomiast już tam nie wchodzę. I będąc l przewodnikiem GOOGLE grzecznie bez epitetów piszę wyrażając swoją opinię.Ku przestrodze innych. Właściciel potem czyta te opinie i oby wyciągnął wnioski. I tyle.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-08-12, 20:35   

E tam... Olać.
Wersja internetowa wystarczy. Jest kilku blogerów m. In Alan H., do tego paru co mają ciśnienie na szkło i tylko prania i defekacji nie pokazują. Są strony francuskie, włoskie i brytyjskie, które Onkel Google nieźle tłumaczy...Czyli jest co czytać i oglądać. Nawet obce fora bezjęzykowo można przeglądać.

Raz już padli niemal i mało być lepiej. Kilka razy nawet było, lecz... teraz..

Za to uaktywnili się w necie i to chyba właściwy kierunek. Choćby z tego powodu, że można komentować i tym samym mieć jakiś wpływ?

Nie kupię, bo szkoda drzewl
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-08-12, 21:19   

20 parę lat temu, gdy zapanowała moda na CarAudio, widząc potencjał i lubiąc muzykę w najwyższej jakości wszedłem w ten temat. Powstało czasopismo o nazwie CarAudio-Muzyka w samochodzie. Czerpałem z tego pisma wiedzę, przesiąknięte było reklamami, ale to były reklamy dla mnie, czyli dla kogoś kto kumał o co kaman. Najlepsze były artykuły praktyczne, co tu w Polski Carawaning odpowiednikiem są relacje użytkowników. Te relacje to podróże ale też "majsterkowanie" co najbardziej przyciąga uwagę.
Ja pamiętam do dziś na pamięć artykuł pt. "Ława wąska dupa szeroka" chodziło o to że niektóry dźwięk w aucie się po prostu nie mieści. Zrozumiałem o co kaman i... zacząłem zarabiać.
Popieram w jakimś sensie to, żeby pismo posiłkowało się relacjami z podróży, modernizacji i napraw. Sam co nieco udostępniam Wam tu i każdy z Was coś mi - wsio za free.
Moim zdaniem, pismo jako tako komercyjne, jak tu na forum znajdzie coś ciekawego, to niech zapyta o zgodę i niech drukuje cokolwiek. To jest to co moglibyśmy dać od siebie, bezinteresownie.
Pismo Car Audio upadło bo moda upadła, więc i ja.
Caravaning raczej nie upadnie, otwieram tok myślenia.
:bigok :spoko
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2019-08-13, 05:38   

Bronek napisał/a:
E tam... Olać.


Nie kupię, bo szkoda drzewl


Od kilku ładnych lat też nie kupuję,
z tego samego powodu choć...…
nie tylko z tego :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-08-13, 05:56   

Można się zżymać, na ilość reklam i poziom treści, ale nawet gdyby były dobre i ciekawe, to i tak chyba bym "olał" o ile była by wersja internetowa.
Co prawda kamperowcy w sporej grupie to "dziadki borowe" ale czasem kumate i nic nie stoi na przeszkodzie aby było i taniej i więcej i weselej, korzystając z internetu.

I gadanie o przewadze papieru w ręce przed oczami, klimacie książki czy papierowego czasopisma, to jak gloryfikowanie klimatu liścia kapusty i w/w gazety w WC.
Owszem zawsze będzie grupa prawdziwych koneserów, dziwaków, niemot, i tych co na "nie".... I dla tych kioski Ruchu muszą pozostać.

Tekst to teks, obraz to obraz i czytnik, tablet, smarfon, komputer, a nawet telewizor spokojnie spełnią to zadanie. Szczególnie w tematach branżowych itp.
Doddam, że INTERAKCYJNOŚĆ elektronicznej formy przekazu jak np Forum, natychmiast pozwala być aktywnym czytelnikiem i mieć pewien wpływ na poziom.
Itd... tyle :spoko
Nogi mi ścierpły :oops: od pisania. Dziwne.

"MONIKA!!! KAPUSTA SIĘ SKOŃCZYŁA!! Nie ma? W ogrodzie rośnie łopian"
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SZMUN 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: L3H3 offroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2018
Piwa: 1/7
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2019-08-13, 08:07   

Niestety zgadzam się z większością.
Przestałem dofinansowywać PC z uwagi na jakość podawanej treści.
Reklamy to nie tylko strony które liczył MECENAS ale są również poukrywane w formie artykułów. Mam nieodparte wrażenie że nic nie robią bezinteresownie. Wielokrotnie wałkują te same marki. Brak obiektywizmu.
Kto wie? Może to okazja na wkroczenie nowego czasopisma z większą ilością merytorycznych przekazów?
Co do przekazywania materiałów? Byłoby im to na rękę bo w końcu czasopismo zyskałoby jakąś wartość.
_________________
VanLife - forma życia z wyboru
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2019-08-13, 14:52   

Przypomnieliście mi, że dostałełem ostatni numer tej gazet "just for free" jakieś dwa tygodnie temu - muszę wreszcie sprawdzić co z jej trescią jest nie tak ;) (to apropos treści na papierze vs w internecie)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2019-08-13, 15:52   

MECENAS napisał/a:


Wziąłem do łapy ponownie ten numer i policzyłem skrupulatnie reklamy , ich powierzchnie na stronach , wszystko zliczyłem i razem z reklamami samej gazety czyli prenumeraty wyszło mi r 15 stron na 108 stron czasopisma łącznie z okładkami . AŻ 15 STRON !!!!!!
Jak by sie mocno ponaginać z obliczeniami to tych reklam nie ma więcej jak 14 % a nie 70 przedmówcy który najwyraźniej mało potrafi .


Sorki. Ale pieprzysz głupoty. I nie mam bladego pojęcia jak liczysz reklamy. W PC zdecydowanie łatwiej jest wyliczyć ile stron to nie reklama.
No chyba, że sadzisz ze artykuły typu "100 lat technnologii absorbcyjnej w służbie podróżnikom" (reklama Dometic), "Rozruchowy czy użytkowy" (reklama Exide z fotką ich prezesa) czy "Buskamper - małe jest piękne" to nie są reklamy... Więcej nie chce mi się wyliczać bo mi nikt za to nie płaci. A nigdy nie pracuję za gratis.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yahoda 
weteran


Twój sprzęt: HYMERMOBIL 522 FORD
Nazwa załogi: brave sir Robin
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2015
Piwa: 71/62
Skąd: Starogard Gd.
Wysłany: 2019-08-22, 22:08   

A dostał ktoś z Was kiedyś emila od PC z prośbą o udostępnienie swojej relacji z podróży w celu publikacji na łamach PC?
_________________
kamperki z lego: http://www.camperteam.pl/...hlight=lego+kam
nasze autko: http://www.camperteam.pl/...ight=hymermobil
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2019-08-22, 22:29   

A ja z przyzwyczajenia kupuję od Nr 1 choć czytam B. wybiórczo
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2019-08-28, 19:28   

Smutne jest to, że temat powstał ponad 2 tyg temu a nikt z PC nie napisał kawałka posta typu "czego wam trzeba?", "co byłoby fajne?" "co jest do kitu"? itp..... No kto to kupuje poza kamperowcami?
A może. ... to nie ma znaczenia czy ktoś kupuje bo dzięki wszechobecnym reklamom numer zarabia choćby sprzedaż wyniosła 7 sztuk.... I tylko o to chodzi. Sorry Winnetou, biznes is biznes...
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DC 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rimor XGO Family 103
Nazwa załogi: Pingwiny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Lip 2015
Piwa: 15/18
Skąd: Lniska
Wysłany: 2019-08-28, 19:57   

Ile kamperów tyle kamperowców :-P Jeden lubi dłubać, drugi jak mu dłubią, jeden zwiedzać świat, drugi uciekać do garażu :lol: Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził i tak jest z naszym jedynym pismem.
Pamiętam z dziesięć lat temu czytałem z wypiekami na twarzy każdy artykuł i każde słowo bo to były moje początki w caravanigu.
Teraz po tylu latach doświadczeń czytam trochę z przymrużeniem oka i kupuję tylko te numer gdzie są jakieś interesujące mnie artykuły :spoko
_________________
Living a Boys Adventure Tale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
emkacar 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Dethlefs A5250
Dołączyła: 07 Cze 2011
Piwa: 2/5
Skąd: Borówiec
Wysłany: 2019-08-29, 05:22   

Ja zawsze przed zakupem przeglądam w sklepie :wyszczerzony: :wyszczerzony: Niestety w większości przypadków nie kupuję, bo czasopismo zalewają reklamy. Na początku reklam było o wiele, wiele mniej......Chęć zysku zasłoniła wydawcy poszanowanie czytelnika :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
John Wayne 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato automat-van
Dołączył: 24 Lis 2017
Piwa: 20/73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-29, 05:57   

emkacar napisał/a:
Ja zawsze przed zakupem przeglądam w sklepie :wyszczerzony: :wyszczerzony: Niestety w większości przypadków nie kupuję, bo czasopismo zalewają reklamy. Na początku reklam było o wiele, wiele mniej......Chęć zysku zasłoniła wydawcy poszanowanie czytelnika :(


Oprócz reklam dużo sponsorowanych artykułów w sumie reklamujących produkt.
Mnie interesowałby ranking campingów w Polsce są nowo otwierane o których redakcja też nic nie pisze.
_________________
John & Tess


---
Turyści nie wiedzą gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą gdzie będą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***