Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przewóz dziecka w foteliku z przodu pojazdu a przepisy lokal
Autor Wiadomość
slepy8 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: W T4
Dołączył: 22 Mar 2019
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-08-13, 07:32   Przewóz dziecka w foteliku z przodu pojazdu a przepisy lokal

Samochód kupiłem, wykończyłem, zabudowałem ale o jednym nie pomyślałem - o lokalnych przepisach dot. przewozu dzieci.

Jeździmy T4 (w papierach wbite 9 os.) z 3-ema miejscami z przodu. Młody siedzi w foteliku po środku i jest nawet komfortowo. Tył zawalony zabudową, żadnych dodatkowych miejsc.
W PL jest bezproblemowo.

Ale już w niemal wszystkich krajach nas otaczających dziecko ma być przewożone na tyle pojazdu. M.in. Niemcy, Czechy, Słowacja.

Pytanie do osób które mają dośw. w tym temacie:
Orientujecie się jak nasi sąsiedzi nas karają za przewóz z przodu? Czy kończy się tylko na mandacie, czy może nie pozwalają na dalszą jazdę jeżeli nie umieścimy dziecka z tyłu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2019-08-13, 09:40   Re: Przewóz dziecka w foteliku z przodu pojazdu a przepisy l

slepy8 napisał/a:

Ale już w niemal wszystkich krajach nas otaczających dziecko ma być przewożone na tyle pojazdu. M.in. Niemcy, Czechy, Słowacja.


Jesteś pewien? Bo mnie sie zdawało, że to ogólnounijne przepisy, że dziecko może w foteliku z przodu.

W Irlandii też można z przodu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
slepy8 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: W T4
Dołączył: 22 Mar 2019
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-08-13, 10:06   

No i właśnie cały galimatias w tym, że jest szum informacyjny w necie.
Jedna strona www podaje tak, druga inaczej. Każda jest inaczej datowana i nie wiadomo już komu ufać.

Zatem zapytałem u źródła.
Odpowiedź z Ambasady RP w Bratysławie (Słowacja):

"Szanowny Panie,

Referat Konsularny Ambasady RP w Bratysławie, w odpowiedzi na przysłany e-mail informuje, że:

- zgodnie z § 3 oraz § 4 Rozporządzenia Rady Ministrów Republiki Słowackiej NR 554/2006 w sprawie obowiązkowego stosowania pasów bezpieczeństwa oraz fotelików ochronnych lub innych urządzeń do przewożenia dzieci kierowca samochodu osobowego ma obowiązek zapewnienia przewozu w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci dziecka o wzroście poniżej 150 cm (nie ma kryterium wieku dziecka ani obowiązku czy nakazu zapewnienia przewozu w foteliku ochronnym wyłącznie na tylnym siedzeniu) - w ruchu na wszystkich drogach Republiki Słowackiej,

- foteliki ochronne i inne urządzenia do przewożenia dzieci dzieli się na pięć grup wagowych:

a) Grupa 0 dla dzieci o wadze do 10 kg
b) Grupa 0+ dla dzieci o wadze do 13 kg
c) Grupa I dla dzieci o wadze od 9 do 18 kg
d) Grupa II dla dzieci o wadze od 15 do 25 kg
e) Grupa III dla dzieci o wadze od 22-36 kg.

- kierującemu pojazdem zabrania się przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w czołową poduszkę powietrzną dla pasażera, jeżeli czołowa poduszka powietrzna nie została wyłączona lub automatycznie dezaktywowana.

- na Słowacji dopuszcza się przewożenie na podkładce samochodowej dziecka, które waży więcej niż 36 kg, ale wyłącznie na tylnym siedzeniu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***