Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
U Wegrow tez napadaja,potwierdza ktos?
Autor Wiadomość
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2019-08-23, 18:43   U Wegrow tez napadaja,potwierdza ktos?

https://www.pzm.pl/news/2...NdblA1sk54hQPoA
_________________
Poloniści nie poprawiajcie mnie,ja i tak się nie nauczę,dysleksja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2019-08-23, 20:34   

Tak, jak najbardziej tak :diabelski_usmiech
i z roku na rok jest bardziej niebezpiecznie.
W małych miastach-miasteczkach całodobowe stacje paliwowe na nocnej zmianie (po 22) zbieraja wystawione produkty do wewnątrz swego budynku.
Gaśnice też.
Światła na zewnątrz i wewnątrz przygaszają, drzwi zamkają.
Miałem przykre zdarzenie, stojąc na parkingu przy stacji ( wschodnie rejony) ok. 23 zauważyłem jak zabierają towar do wewnątrz i to mnie zastanowiło.
Około północy w pobliżu mojego samochodu i stojącego obok tira zaczęła "myszkować" grupa gówniarstwa.
Dobrze, że kierowca tira ( holender) jeszcze nie spał i wyszedł z auta.
Razem z nim i z przedłużaczami w rękach pogoniliśmy gówiarstwo.
Wspólnie postanowiliśmy przyjechać ok. 50 km za granicę do Rumunii gdzie stanęliśmy na placu przy stacji benzynowej i bezpiecznie przespaliśmy do rana.
Opisałem tylko jeden przypadek, ten w którym musiałem wyjść z campera.
W ostatnich latach praktyka sprzątania wystawionego towaru przez obsługę stacji jest nagminna.
Moim zdaniem nie jest to objawem poprawy nocnego bezpieczeństwa w tym pięknym kraju.
Były inne przypadki w których wolałem odjechać z podejrzanego miejsca postoju aby nie narazić się na napaść.
Np.: na parking przed Miskolc Tapolca wolę nie wjeżdżać wieczorem, jeśli już to grubo po północy.
Na w/w parkingu niedawno cwaniak usiłował wyłudzić karną opłatę podając się za inkasenta parkingowego.
Obudził mnie nad ranem żądając 20 tyś. za postój.
Wqiłem się i pogoniłem wstrętnego chwasta.
Niestety kilku kamperowców przede mną oskubał.

Te Węgry nie są już spokojnymi i bezpiecznymi, chcąc się zatrzymać na dziko trzeba być ostrożnym i wybierać miejsce w miarę bezpieczne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-08-24, 11:12   

Powiem szczerze. Spędziliśmy teraz kilka dni na Węgrzech i do mnie ten kraj niezbyt przemawia. Nie mieliśmy żadnych nieprzyjemnych zdarzeń ale po Turcji, która żyje całą dobę jakoś tak mrocznie. Po 19 ciemność i wałęsające siè grupy wyrostków.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
JanKowal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-08-24, 12:36   

DI STEFANO napisał/a:


Te Węgry nie są już spokojnymi i bezpiecznymi, chcąc się zatrzymać na dziko trzeba być ostrożnym i wybierać miejsce w miarę bezpieczne.


taaaa....chipsy chowają po zmroku...przeraziłeś mnie tym wpisem. :shock: Robi sie jak we Francji :shock:
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-08-24, 13:20   

Widzisz są takie kraje jak muzułmańska Turcja z której wracam po 1.5 miesiąca gdzie nikt nie chowa na noc towarów z przed sklepu. Nawet lodówki z piwem otwarte. No tak ale to nie bogoojczyźniana Polska gdzie sąsiad by towary na taczce wywiózł.
Są więc takie kraje. I to zupełnie nie te po których byś się tego spodziewał. Ale żeby to wiedzieć tl trzeba świat obejrzeć na żywo a nie w TVP.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2019-08-24, 13:29   

Czekam na relacje
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-08-24, 16:46   

slawwoj napisał/a:
Czekam na relacje


Jeżeli to do mnie to coś tam napisałem w dziale o Turcji. Chętnie odpowiem na pytania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2019-08-24, 17:02   

Umknęło mi. 😁
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanKowal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-08-26, 12:51   

gryz3k napisał/a:
Widzisz są takie kraje jak muzułmańska Turcja z której wracam po 1.5 miesiąca gdzie nikt nie chowa na noc towarów z przed sklepu. Nawet lodówki z piwem otwarte. No tak ale to nie bogoojczyźniana Polska gdzie sąsiad by towary na taczce wywiózł.
Są więc takie kraje. I to zupełnie nie te po których byś się tego spodziewał. Ale żeby to wiedzieć tl trzeba świat obejrzeć na żywo a nie w TVP.


Ciekawe bo o mega "bogoojczyznianej" Turcji nie wszyscy maja takie zdanie, są i tam złodzieje, można tego sie dowiedzieć nawet z TVN-u.
https://turcjawmoichoczach.blogspot.com/2014/01/co-sie-dzieje-uwaga-zodzieje-sprawa.html
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-08-26, 13:43   

gryz3k napisał/a:
Widzisz są takie kraje jak muzułmańska Turcja z której wracam po 1.5 miesiąca gdzie nikt nie chowa na noc towarów z przed sklepu. Nawet lodówki z piwem otwarte. No tak ale to nie bogoojczyźniana Polska gdzie sąsiad by towary na taczce wywiózł.
Są więc takie kraje. I to zupełnie nie te po których byś się tego spodziewał. Ale żeby to wiedzieć tl trzeba świat obejrzeć na żywo a nie w TVP.


Ale tam złodziej ma swiadomośc, ze w wiezieniu nie bedzie mógł sie dopominać o TV i sprzet grajacy jak u nas.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-08-26, 22:03   

Nie wiem jak obecnie, ale parę wiosen wstecz .
Jak nie wierny wylonduje w curmie,to zleca się rodzinie tureckiej, o opiekę nad tym nie wiernym.
W RO jest podobnie, choć za pewno sumę można się wykupić.
W BY już nie przelewki tragedia.
Są curmy koło Borysewa,jak się nie wykupisz, to spędzi w tym obozie pracy parę wiosen.
Wruci wrak.
To jak by nam poszlo nie tak.

Nie ma reguły, wszędzie obco-sraja mogą obrobić,jest łatwym konskiem.
Świat do odważnych należy.

Bezpiecznego kamperowania życzymy. :kawka:
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kubryk1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit 2,3 D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Piwa: 40/8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-08-28, 09:31   

A co to "curmy"? Miałeś chyba na myśli "turmy" czyli więzienia z rosyjskiego (tiurma)
_________________
andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Yans 
weteran
wielbiciel pieczonych pyrek, grilla i wędzenia


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Sty 2009
Piwa: 106/1683
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2019-08-28, 17:40   

zbyszekwoj napisał/a:
gryz3k napisał/a:
Widzisz są takie kraje jak muzułmańska Turcja z której wracam po 1.5 miesiąca gdzie nikt nie chowa na noc towarów z przed sklepu. Nawet lodówki z piwem otwarte. No tak ale to nie bogoojczyźniana Polska gdzie sąsiad by towary na taczce wywiózł.
Są więc takie kraje. I to zupełnie nie te po których byś się tego spodziewał. Ale żeby to wiedzieć tl trzeba świat obejrzeć na żywo a nie w TVP.


Ale tam złodziej ma swiadomośc, ze w wiezieniu nie bedzie mógł sie dopominać o TV i sprzet grajacy jak u nas.

:drum: :tuba: :foto :gra: :kawka:
_________________
Praca jest najgorszą formą spędzania wolnego czasu....

A każdy dzień jest raz w życiu...


Tomek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 450/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2019-08-28, 18:32   

Źle nastawiony powyższym tematem, jechałem kilka dni temu przez Węgry z odbezpieczoną kaburą ...... i nikt mnie nie napadł, nie okradł i nie zgwałcił .... nie miał za bardzo okazji , bo jedynym miejscem postoju podczas tego tranzytu był 10-cio metrowy skrawek posypanego żwirem pobocza , gdzieś między jedną a drugą pipiduwą. Przecież to Węgry, kraj który można przejechać cały w poprzek , nie spotykając po drodze ani jednej stacji benzynowej, restauracji, ani nawet miejsca postojowego. Aby napić się kawki, musiałem , od momentu pomysłu do znalezienia odpowiedniego (akceptowalnego) miejsca przejechać ponad 30km ..... kuźwa oni nawet pobocza przy drogach nie mają. Jak się człowiek nie zatankuje na Słowacji i nie zaopatrzy lodówki, to w drodze na Chorwację czy Słowenię , można stanąć w szczerym polu (na drodze , bo pobocza niet) i umrzeć z głodu i pragnienia :szeroki_usmiech
I jakie wobec powyższego ma znaczenie to czy tam napadają , czy nie ? ...... no chyba że mówimy o takich grupach jak na filmie Szybcy i Wściekli :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2019-08-29, 13:36   

Dlatego wala na campingu,bo wiedza ze tu jest łup i nie odjedzie z nienacka
_________________
Poloniści nie poprawiajcie mnie,ja i tak się nie nauczę,dysleksja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***