Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
U Wegrow tez napadaja,potwierdza ktos?
Autor Wiadomość
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2019-08-30, 20:14   

Edit
Ostatnio zmieniony przez slawwoj 2019-08-30, 20:39, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_voyager 
zaawansowany


Twój sprzęt: BUERSTNER Viseo I 690 G
Nazwa załogi: YaskY
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Paź 2011
Piwa: 31/27
Skąd: FWS
Wysłany: 2019-08-30, 20:23   

joko napisał/a:



(...) Ja oceniam Węgry przez pryzmat państwa transferowego i tutaj z racji wybieranych destynacji docelowych mówimy przede wszystkim o zachodniej stronie Węgier. Panuje , zwłaszcza wśród kierowców ciężarówek , takie bardzo trafne określenie tego kierunku - "W kierunku na Szambo" :szeroki_usmiech

Ostatnimi laty sytuację poprawiła trochę autostrada M85 i M86, ale tylko skracając czas potrzebny na przebywanie w tym kraju. Dalej mamy pola,pola,pola, czasem jakieś mało atrakcyjne zabudowania, potem znowu pola,pola,pola .......... stacji benzynowej nie uraczysz, o restauracji jakbyś chciał spróbować tej słynnej węgierskiej kuchni zapomnij ...... (…)


Też tak myślałem że Węgry to tylko Wielka Nizina Węgierska dopóki nie pojechaliśmy kilka razy w okolice Egeru i Tokaju. Dzięki tym rejonom odczarowaliśmy Węgry - tam jest pięknie.
_________________
https://picasaweb.google.com/yaskytour
http://camper.wschowa24.pl/
Nasz archipelag: Kreta, Thira, Thasos, Samos, Kos, Rodos, Kefalonia, Peloponez, Elefonisos, Naxos, Kithira, Amorgos, Lefkada, Skopelos ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2019-08-30, 20:47   

joko napisał/a:


Co do romów i ich udziału w procederze , to pewnie jakaś racja tutaj jest, ale też uważam, że ani mniej ani więcej niż w krajach sąsiednich....


Dotyczy tylko wschodniej ; biedniejszej części Węgier ; przy granicy Słowacji ; Ukrainy i Rumunii :bajer
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 449/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2019-08-30, 22:46   

chris_voyager napisał/a:
joko napisał/a:



(...) Ja oceniam Węgry przez pryzmat państwa transferowego i tutaj z racji wybieranych destynacji docelowych mówimy przede wszystkim o zachodniej stronie Węgier. Panuje , zwłaszcza wśród kierowców ciężarówek , takie bardzo trafne określenie tego kierunku - "W kierunku na Szambo" :szeroki_usmiech

Ostatnimi laty sytuację poprawiła trochę autostrada M85 i M86, ale tylko skracając czas potrzebny na przebywanie w tym kraju. Dalej mamy pola,pola,pola, czasem jakieś mało atrakcyjne zabudowania, potem znowu pola,pola,pola .......... stacji benzynowej nie uraczysz, o restauracji jakbyś chciał spróbować tej słynnej węgierskiej kuchni zapomnij ...... (…)


Też tak myślałem że Węgry to tylko Wielka Nizina Węgierska dopóki nie pojechaliśmy kilka razy w okolice Egeru i Tokaju. Dzięki tym rejonom odczarowaliśmy Węgry - tam jest pięknie.


Zgadzam się z tym, że północno-wschodnie Węgry są krajobrazowo wiele atrakcyjniejsze , ale póki mam wybór innych miejsc , które mnie bardziej pociągają to zostawiam to sobie na czasy kiedy ten wybór będzie skromniejszy :spoko
Jest też kwestia nastawienia , tzw.pierwszego wrażenia , które determinuje kolejne wybory i faktu, że nie każdemu to samo się podoba i to samo pasuje .
Węgry zraziły mnie do siebie na samym początku , a kolejne tam wizyty tylko mnie w tym utwierdziły. Ja nie lubię jeździć i wydawać kasy tam, gdzie nie robi się nic po to aby mnie do tego zachęcić i mi ten pobyt ułatwić i uprzyjemnić (z podobnych pobudek omijam szerokim łukiem podhale , a w szczególności Zakopane).
Jeśli mam jechać w rejony węgierskie to 100x wolę Słowację i Słowenię. Po prostu bardziej mi się tam podoba i lepiej się tam czuję.
Podobnie złe wrażenie jak Węgry , zrobiła na mnie ostatnio Kreta . Poleciałem tam samolotem na swego rodzaju rekonesans, na miejscu wypożyczyłem samochód i objechałem praktycznie całą wyspę (a na pewno wszystkie polecane przez przewodniki miejsca) i teraz wiem na pewno, że kamperem już tam nie pojadę. Wielu na tym forum rozpływa się w zachwycie co do tej destynacji , a dla mnie to kilka bardzo ładnych widoczków w wybranych miejscach ...... a reszta to jak mawiają "bród , smród i ubóstwo"........ i niech to będzie najlepszym dowodem na to , że każdy ma swoje preferencje i upodobania i to co dla jednego jest super dla kogoś innego już niekoniecznie (i odwrotnie) :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_voyager 
zaawansowany


Twój sprzęt: BUERSTNER Viseo I 690 G
Nazwa załogi: YaskY
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Paź 2011
Piwa: 31/27
Skąd: FWS
Wysłany: 2019-08-30, 23:01   

Nie był bym tak radykalny w ocenie danego miejsca po jednej wizycie. Nawet jeśli jak piszesz zjeździłeś je wzdłuż i wszerz. Na Krecie już byłem z 10 razy i wydaje mi się że liznąłem tylko tą wyspę

kreta.JPG
To też Kreta (Lefka Ori)
Plik ściągnięto 8 raz(y) 619,93 KB

_________________
https://picasaweb.google.com/yaskytour
http://camper.wschowa24.pl/
Nasz archipelag: Kreta, Thira, Thasos, Samos, Kos, Rodos, Kefalonia, Peloponez, Elefonisos, Naxos, Kithira, Amorgos, Lefkada, Skopelos ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-08-30, 23:30   

Każdemu z nas podoba się coś innego.

Kuba traktuje Węgry tranzytem i rozumiem to bez zbędnych namawiań aby zgłębił ten kraj.
Ja chyba mam sentyment do Węgier z lat młodości kiedy to za komuny pojawiłem się tam pierwszy raz.

Wielu na naszym forum jest miłośników Norwegii czy całej Skandynawii , a nas ciągnie na południe: Włochy , Hiszpania czy Portugalia , to miejsca wymarzone dla nas :ok
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-08-31, 06:53   

Andrzej 73 napisał/a:
a naszym forum jest miłośników Norwegii czy całej Skandynawii , a nas ciągnie na południe: Włochy , Hiszpania czy Portugalia , to miejsca wymarzone dla nas


I tu jest pies pogrzebany.Dla jednych pokazanie gołych skał to cos pięknego, dla innych to krajobraz ksieżycowy. My lubimy kolorową cywilizację zachodu, a inni dziadostwo wschodu.Każdy jeździ gdzie chce i to jest wolność w kamperowaniu,
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 449/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2019-08-31, 08:27   

zbyszekwoj napisał/a:
Andrzej 73 napisał/a:
a naszym forum jest miłośników Norwegii czy całej Skandynawii , a nas ciągnie na południe: Włochy , Hiszpania czy Portugalia , to miejsca wymarzone dla nas


I tu jest pies pogrzebany.Dla jednych pokazanie gołych skał to cos pięknego, dla innych to krajobraz ksieżycowy. My lubimy kolorową cywilizację zachodu, a inni dziadostwo wschodu.Każdy jeździ gdzie chce i to jest wolność w kamperowaniu,


Dokładnie tak i super że tak jest , bo jakbyśmy wszyscy lubili to samo i chcieli jeździć tylko tam, to byśmy się zwyczajnie nie pomieścili :spoko
Na forum każdy chwali swoje i pokazuje ujemne punkty tego co się mu nie podoba a inni na podstawie własnych preferencji wybierają z tego co im pasuje.

Andrzejku z tymi Węgrami i sentymentem z lat młodości to dokładnie tak jest. To jest to co miałem na myśli pisząc wcześniej o tym pierwszym wrażeniu. Tak jak z ludźmi , jak kogoś poznajesz w miłych okolicznościach, to zazwyczaj dobre wrażenie pozostaje mimo uchybień czy wad jakie wychodzą później, a jak się źle zacznie to nawet jak człowiek jest super to nie dąży się do tego aby go naprawdę poznać.
Dla mnie takim państwem , które akceptuję mimo wielu wad i które jest swego rodzaju odkryciem dla mnie jest np. Słowenia . Długo ją omijałem , ale pierwszy kontakt po przejechaniu granicy właśnie od strony Węgier był takim kontrastem jakościowym i tak nas pozytywnie zaskoczył , że zamiast jechać dalej do wcześniej zaplanowanego celu , postanowiliśmy zostać kilka dni i poznać ten kraj lepiej. Miasto Ptuj, Lubljana, Bled, Jaskinia Postojna, Zamek Predjama, to tylko kilka przykładów z dłuższej listy miejsc, które nam się podobały.
Takich przykładów na to jak pierwsze wrażenie wpływa na postrzeganie miejsc, każdy z własnego doświadczenia, mógłby pewnie przytoczyć wiele.
Państwa, miasta, czy regiony, które znają się na "robieniu" turystyki dobrze o tym wiedzą i umieją to wykorzystać :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_voyager 
zaawansowany


Twój sprzęt: BUERSTNER Viseo I 690 G
Nazwa załogi: YaskY
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Paź 2011
Piwa: 31/27
Skąd: FWS
Wysłany: 2019-08-31, 11:01   

Chętnie się zgodzę z tym że pierwsze wrażenie (szczególne negatywne) przekłada się na kolejne spotkania z człowiekiem czy regionem. Dobrze jest jednak czasami dać kolejną szansę i odkryć coś na nowo. Wracając do tematu wątku - też miałem na Węgrzech nieprzyjemne doświadczenie (próbę kradzieży rowerów) jednak nie zamknąłem się na kolejne wyjazdy tylko po wyciągnięciu wniosków co do miejsca nocowania nadal z przyjemnością jeździmy na Węgry.

pozdrowienia
Krzysztof
_________________
https://picasaweb.google.com/yaskytour
http://camper.wschowa24.pl/
Nasz archipelag: Kreta, Thira, Thasos, Samos, Kos, Rodos, Kefalonia, Peloponez, Elefonisos, Naxos, Kithira, Amorgos, Lefkada, Skopelos ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-08-31, 11:35   

Joko,

Bardzo dla mnie celna charakterystyka ludzi i miejsc. Brawo, opisałeś i trafiłeś w punkt !
Nie mam na myśli Węgier i mieszkańców (Nie mam tam złych doświadczeń). Chodzi mi i tobie o ludzi oraz miejsca :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2019-08-31, 13:24   

Na ładnych pare lat kamerowania to oskubali nas do tej pory tylko 1 raz .Wracamy z Słowenii i na pierwszym parkingu w Austrii .Na Węgry jeździliśmy prawie co tydzień .Najczęściej do Hegyko bo skład wody fajny i baseny termalne myte codziennie .No i jak obudziłeś sie o 5 rano a miałeś ochotę w nowo napuszczonej wodzie się pomoczyć to nie ma problemu :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***