Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co wybrac - potrzebna porada.
Autor Wiadomość
krzyss 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: nie mam
Dołączył: 27 Sie 2019
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-27, 15:28   Co wybrac - potrzebna porada.

Cześć,

Jestem na forum nowy, ale potrzebuję waszej porady.
Jeździłem z przyczepami, przez ostatnie lata mialem w sumie trzy przyczepy, burstnera 78"
Hobby 2005" oraz Adria 2003 (duża przyczepa 6 osobowa).

Od paru lat nie mamy juz przyczepy bo posiadany holownik nie umozliwial instalacji haka, a i sposob spedzania wakacji sie troche zmienil. Wczesniej z przyczepą jezdzilem tylko po Polsce, ale dość intensywnie, wiem czego chcę, mimo to mam wątpliwości.

Ponieważ jeździć będziemy głównie w 2 osoby, i lubię często zmieniać miejscówki to padła decyzja że potrzebujemy kampera. Zakup chciałbym sfinalizować do marca 2020r. tak aby swobodnie na przyszły sezon można było już pojechać.

Wymagane minimum:
- cena: 40-80kzl - skąd taki rozstrzał, bo zakładam że 40k mogę przeznaczyć na ten zakup, a na resztę będę musiał się "pożyczkować", więc im mniej tym lepiej, ale jak zacząłem przeglądać oferty za 40k to okazało się że to za mało, więc może wy coś podpowiecie, problem tylko taki że jak kupie kampera za 80k to nie bede mial pieniedzy na zadne modyfikacje, no i nie wiem co z ubezpieczeniem, jak cos kosztuje 80k to wypadalo by miec AC, a na taki luksus juz mnie nie bedzie stac (jak sprawdzalem to sa bardzo wysokie stawki).
- pół-integral, albo niska alkowa - będziemy jeździć w 2 osoby, nie potrzebuję dużo miejsc do spania, 4 osobowy wystarczy.
- duże łóżko z tyłu, minimum 140x200 a idealnie 145-150x210, moze mieć ścięty róg
- toaleta, z prysznicem (może być razem) ciepła woda najlepiej zarówno na gazie jak i prądzie (są takie piece ?) w przyczepie miałem ciepłą wode z małego boilerka 5L i to wystarczało.
- klimatyzacja kabinowa, musi być chcemy jechać na południe europy, i jeszcze na kempingu to jakoś upał wytrzymam, tak podczas jazdy już nie.
- silnik kampera, jakis diesel, tak zeby przy 100km/h dało się osiągnąć spalanie w okolicach 10L

Miło widziane:
- nie chcial bym auta starszego niz 2003r
- klimatyzator postojowy, czytałem że są jakieś nowe podwoziowe ? ktoś pisał że koszt to ok 6000.- PLN, albo normalny klimatyzator taki na dachu.
- garaż, pewnie będę chciał wozić mały skuter, miło by było żeby garaż był duży, ewentualnie skuterek na jakimś mocowaniu na zewnątrz, początkowo pewnie będziemy zabierać hulajnogi elektryczne.
- markiza, dobrze by było żeby jakaś już była
- panele fotowoltaiczne i zasilanie LED+jakis aku postojowy, jak już by była instalacja to pewnie zaoszczędziło by mi to czasu i pieniedzy.
- duże zbiorniki na wode (chcemy czas spedzac tak po polowie na kempingach i na dziko)
- reszta to juz chyba standard, czyli kuchnia itp.


To mam już w głowie, przeglądam oferty w PL i DE (mogę pojechać i sprowadzić to nie problem, ale akcyza 18% podnosi bardzo cenę).
Możecie coś doradzić ? kamperami nigdy nie podróżowałem, ale powino być tylko łatwiej niż przyczepą.


Znalazlem takie oferty ktore mi sie podobaja, oczywiscie poza cena, czy w kamperach negocjacja ceny powiedzmy o 10% wchodzi w gre ? czy to jest inaczej niz w osobowkach ?

https://www.olx.pl/oferta/kamper-CID5-IDBi5Wp.html
Ma klimatyzacje kabinowa, i wydaje sie dosc przestronny.

https://www.olx.pl/oferta...D5-IDBcwEy.html
za drogi, ale w sumie spelnia moje wymagania, i wyglada jakos tak "zdrowo" ?

https://www.olx.pl/oferta...D5-IDBgFmm.html
+ sprzedaje ktos z forum, ma klimatyzacje i z opisu ktos dbal o niego, ale jest duzy i ma alkowe, ile to realnie moze spalac ? cena... na granicy, a rocznik starszy.

To chyba tyle, mam nadzieje ze ktos dotrwal do konca :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2019-08-27, 17:41   

krzyss.........sorry ale musisz zwiększyć budżet .....co najmniej o 20 tyś. :-/
Przy tych pieniądzach to albo starszy niż 2003 lub totalny golas . A jeśli golas to i tak będziesz musiał go doinwestować do swoich życzeń :chytry
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2019-08-27, 18:04   Re: Co wybrac - potrzebna porada.

krzyss napisał/a:
Cześć,

Jestem na forum nowy, ale potrzebuję waszej porady.


No ale w czym Tobie tu radzić jak dobrze wiesz czego chcesz? :lol: Trzeba jeździć, oglądać, macać, wąchać. Nikt za Ciebie nie kupi. W przypadku używanych (i kamperów i aut i chyba wszystkiego) potrzebne są kompromisy. Ze swojej listy życzeń wybierz ze da punkty, które Muszą być i tym się kieruj.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzyss 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: nie mam
Dołączył: 27 Sie 2019
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-27, 18:23   

No moze macie racje, ja w sumie wiem czego chce tylko w kwocie do 80k ciezko mi znalezc takie auto... a z waszego doswiadczenia w okresie zimowym ceny spadaja ? jesli tak to o ile procentowo ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2019-08-27, 18:54   

krzyss napisał/a:
okresie zimowym ceny spadaja ? jesli tak to o ile procentowo ?


To nie tak działa, spadają ceny zgniłków

Kamper w dobrej cenie z wyposażeniem sie sprzedaje jak długo pomysilsz to się możesz nie załapać.

Kampery od handlarzy to loteria kupowałbym raczej z kimś kto wie gdzie zaglądać.

Pierwszego kupiłbym poza kredytem zostanie na wakacje, no chyba że masz "astmę z młodego rocznika" i na firmę kupujesz
i bez klimy ani rusz
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ewka B 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: pasażer Ford Transit Trigano Challanger
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lut 2018
Piwa: 7/6
Skąd: Chełm
Wysłany: 2019-08-27, 20:46   

Mogę wypowiedzieć się o ostatnim z Twojej listy bo jeżdzimy podobnym. Dla 2 osób jest ok. Śpimy z tyłua alkowa służy jako schowek na różności. Na skuter musiałbyś dorobić rampę bo widzę, że bagażnik za niski. Chyba, że będziesz go wozić na leżąco. Pali jakieś 13-14 litrów
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik

Wysłany: 2019-08-27, 20:58   

Tak jak Bajaga napisal: wybierz z dwie ważne rzeczy, z reszty będziesz musiał zrezygnować. Budżet jest za mały na Twój koncert życzeń.
Klima na dach czy pod auto jak będzie działa stojąc na dziko ???
Auto o masie 3,5T przy prędkości 100km/h ma problem ze spalaniem ok.10l. Trzeba dodać...
Jeśli macie jeździć w dwie osoby to po co alkowa? Po kiego pchać przed sobą taką masę powietrza??? By mieć schowek? Bez przesady...To zostało wymyślone by ludzie tam spali a nie by bieliznę wkładać.
Kampery w zimie nie tanieją. Bo na wiosnę można je znowu drożej sprzedać. Chyba, że dotyczy to handlarza. To oczywiście nie wyklucza zakupu.
Powodzenia :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-08-27, 21:13   

Rozmach cenowy w ofertach jest w pełnym zakresie. Szukając kampera na pewnym pułapie cenowym, oczekuje się atrakcyjności o jedno podium wyżej w cenie o podium niżej.
Szuka się w nieskończoność i w końcu kupuje się to co można było kupić bez straty czasu na szukanie. To nie jest łatwy zakup, ale skoro szukasz i nie znajdujesz, to znaczy że to nie ten przedział.
Powiedzmy że trafisz egzemplarz który ma wszystko czego oczekujesz. Brawo, dzwonisz, umawiasz się, jedziesz, emocje, myślisz o spełnionym marzeniu i właściwie to już go kupiłeś nie oglądając bo emocje dominują...
Potem okazuje się że... jest coś o co nie zapytałeś a sprzedający o tym nie wspomniał z wiadomych powodów.
Zonk.
A kredyt trzeba spłacać.
Dlatego apeluję, nie rzucaj się w ciemno na wielką wodę z jakimiś kredytami na kampera. Masz skarbonkę i jej zasoby przeznacz na zakup. Szczęście będzie dokładnie takie same.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-08-27, 21:20   

Żaden z podanych przez Ciebie ofert nie spełnia w 100 % Waszych oczekiwań.
Rozumiem że szukacie półintegry z garażem dobrze doposażonej.

To na ten moment w kraju nie ma nic do kupienia. :(
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-08-28, 10:28   

Pierwszy dobra moja firma, ktos tylko meble "unowoczesnił"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jacek Górka 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Pilote Sensation 740
Nazwa załogi: Łodziaki
Dołączył: 29 Lut 2012
Piwa: 4/6
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2019-08-28, 11:45   Re: Co wybrac - potrzebna porada.

krzyss napisał/a:
Cześć,

Jestem na forum nowy, ale potrzebuję waszej porady.
Jeździłem z przyczepami, przez ostatnie lata mialem w sumie trzy przyczepy, burstnera 78"
Hobby 2005" oraz Adria 2003 (duża przyczepa 6 osobowa).

Od paru lat nie mamy juz przyczepy bo posiadany holownik nie umozliwial instalacji haka, a i sposob spedzania wakacji sie troche zmienil. Wczesniej z przyczepą jezdzilem tylko po Polsce, ale dość intensywnie, wiem czego chcę, mimo to mam wątpliwości.

Ponieważ jeździć będziemy głównie w 2 osoby, i lubię często zmieniać miejscówki to padła decyzja że potrzebujemy kampera. Zakup chciałbym sfinalizować do marca 2020r. tak aby swobodnie na przyszły sezon można było już pojechać.

Wymagane minimum:
- cena: 40-80kzl - skąd taki rozstrzał, bo zakładam że 40k mogę przeznaczyć na ten zakup, a na resztę będę musiał się "pożyczkować", więc im mniej tym lepiej, ale jak zacząłem przeglądać oferty za 40k to okazało się że to za mało, więc może wy coś podpowiecie, problem tylko taki że jak kupie kampera za 80k to nie bede mial pieniedzy na zadne modyfikacje, no i nie wiem co z ubezpieczeniem, jak cos kosztuje 80k to wypadalo by miec AC, a na taki luksus juz mnie nie bedzie stac (jak sprawdzalem to sa bardzo wysokie stawki).
- pół-integral, albo niska alkowa - będziemy jeździć w 2 osoby, nie potrzebuję dużo miejsc do spania, 4 osobowy wystarczy.
- duże łóżko z tyłu, minimum 140x200 a idealnie 145-150x210, moze mieć ścięty róg
- toaleta, z prysznicem (może być razem) ciepła woda najlepiej zarówno na gazie jak i prądzie (są takie piece ?) w przyczepie miałem ciepłą wode z małego boilerka 5L i to wystarczało.
- klimatyzacja kabinowa, musi być chcemy jechać na południe europy, i jeszcze na kempingu to jakoś upał wytrzymam, tak podczas jazdy już nie.
- silnik kampera, jakis diesel, tak zeby przy 100km/h dało się osiągnąć spalanie w okolicach 10L

Miło widziane:
- nie chcial bym auta starszego niz 2003r
- klimatyzator postojowy, czytałem że są jakieś nowe podwoziowe ? ktoś pisał że koszt to ok 6000.- PLN, albo normalny klimatyzator taki na dachu.
- garaż, pewnie będę chciał wozić mały skuter, miło by było żeby garaż był duży, ewentualnie skuterek na jakimś mocowaniu na zewnątrz, początkowo pewnie będziemy zabierać hulajnogi elektryczne.
- markiza, dobrze by było żeby jakaś już była
- panele fotowoltaiczne i zasilanie LED+jakis aku postojowy, jak już by była instalacja to pewnie zaoszczędziło by mi to czasu i pieniedzy.
- duże zbiorniki na wode (chcemy czas spedzac tak po polowie na kempingach i na dziko)
- reszta to juz chyba standard, czyli kuchnia itp.


To mam już w głowie, przeglądam oferty w PL i DE (mogę pojechać i sprowadzić to nie problem, ale akcyza 18% podnosi bardzo cenę).
Możecie coś doradzić ? kamperami nigdy nie podróżowałem, ale powino być tylko łatwiej niż przyczepą.


Znalazlem takie oferty ktore mi sie podobaja, oczywiscie poza cena, czy w kamperach negocjacja ceny powiedzmy o 10% wchodzi w gre ? czy to jest inaczej niz w osobowkach ?

https://www.olx.pl/oferta/kamper-CID5-IDBi5Wp.html
Ma klimatyzacje kabinowa, i wydaje sie dosc przestronny.

https://www.olx.pl/oferta...D5-IDBcwEy.html
za drogi, ale w sumie spelnia moje wymagania, i wyglada jakos tak "zdrowo" ?

https://www.olx.pl/oferta...D5-IDBgFmm.html
+ sprzedaje ktos z forum, ma klimatyzacje i z opisu ktos dbal o niego, ale jest duzy i ma alkowe, ile to realnie moze spalac ? cena... na granicy, a rocznik starszy.

To chyba tyle, mam nadzieje ze ktos dotrwal do konca :)


Witam może zainteresuje cie nasz oferta ;) Pozdrawiam https://www.camperteam.pl...pic.php?t=33696
_________________
" Żadna kwatera nie zastąpi kampera "
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzyss 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: nie mam
Dołączył: 27 Sie 2019
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-28, 13:14   

Dzieki za porady, najwazniejsze dla mnie to klimatyzacja kabinowa i podwójne łóżko.
Może zrezygnuje z garażu, wtedy jest znacznie większy wybór. Co do kredytu, mam już kapke ponad 40lat i raczej głowe na karku, więc powiedzmy że nerki nie bede musial sprzedawac. ;)

Emocje oczywiscie zawsze sa, ale tak jak kupowalem przyczepy to sporo musialem sie najezdzic zeby cos wybrac. Na mechanice się jako tako znam, zgniliznę wynajdę, no ale wiadomo do wnetrza silnika przy zakupie nie zerkne, wypadkowosc itp raczej rozpoznam.
A jak bedzie potrzeba to zwroce sie do kogos o dodatkowa weryfikacje.

Idę przeczesywać internet :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jurek121175 
stary wyga


Twój sprzęt: Ducato 2.8JTD Joint 154 2005r
Nazwa załogi: Jurek, Mariola, Erika, Laura
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 22/58
Skąd: Jerzykowo k/Poznania
Wysłany: 2019-08-28, 15:39   

Zastanawiamy się nad sprzedażą naszego kamperka. W planach mamy blaszaka ;)
Jak byś był zainteresowany to proszę o info :ok
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Horte 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ford Nobel Art
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lip 2017
Piwa: 13/8
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2019-08-29, 08:36   

Ten kamper z ostatniego linku ( https://www.olx.pl/oferta...D5-IDBgFmm.html ) to mój :)

Jeżeli chodzi o spalania, to w trakcie ostatniej podróży do Chorwacji nie spalił więcej niż 12l. Prędkość na autostradzie miałem w przedziale 100-115km/h.
Tak jak koledzy piszą. Alkowa, to dodatkowy opór powietrza dla "Robura" , ale też wygodne spanie dla 2 osób. Sam czasami gramolę się do alkowy jak dzieciaki zajmą moje wyrko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
philu 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Jeszcze nie mam
Dołączył: 28 Sie 2019
Skąd: Cisie/k. Halinowa
Wysłany: 2019-08-29, 12:20   

Z linka nie otwiera się ogłoszenie. Sprzedany?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***