Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dublin camperem
Autor Wiadomość
maciek88 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Sie 2019
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-29, 12:09   Dublin camperem

Cześć,
Był ktoś może w Dublinie camperem? Czy dużo tam kempingów? Jakieś porady gdzie najlepiej się zatrzymać?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2019-08-29, 19:31   

https://play.google.com/store/apps/details?id=fr.tramb.park4night&hl=pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2019-09-01, 22:54   

Irlandczycy chwalą sobie kemping Camac pod Dublinem. Spod niego odjeżdżają autobusy do centrum. Niestety nie polecę żadnego kempingu w okolicy, bo do Dublina jeszcze się w celach turystycznych nie wybraliśmy :) Byliśmy za to poniżej - w Bray, ale to było przejazdem z Co. Wicklow.
Zanim zacząłem korzystać w park4night (głównie dzikie miejscówki), to kempingów szukałem na:
1. Camping Ireland
2. Kempingi ACSI

Teraz niezwykle rzadko staję w Irlandii na kempingach.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2019-09-01, 23:20   

Odwiedzamy Dublin średnio raz w miesiącu, i jeśli nie parkujemy w centrum pod domem znajomych, to nocujemy tutaj https://goo.gl/maps/XuybMS7UiAG1zyLYA a w dzień ... chyba najwygodniej znaleźć miejsce w Phoenix Park (przy ulicy albo Dublin Zoo car park) i stamtąd eksplorować miasto pieszo lub busami. W centrum kamperem bym sie nie pchał (mimo, ze przy samej "spili" bywałem pelnowymiarową cieżarówką z naczepą).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2019-09-02, 00:18   

RadekNet napisał/a:
chyba najwygodniej znaleźć miejsce w Phoenix Park (przy ulicy albo Dublin Zoo car park)


O, w Phoenix Park można parkować? Nie wiesz, ile tam parking kosztuje?
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2019-09-02, 12:36   

Tutaj na 100% za free:
https://goo.gl/maps/QSp14kWfvyZF6XHq9
a wzdłuż ulic na 99% też jest za darmo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
maciek88 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Sie 2019
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-11, 12:12   

RadekNet napisał/a:
Odwiedzamy Dublin średnio raz w miesiącu, i jeśli nie parkujemy w centrum pod domem znajomych, to nocujemy tutaj https://goo.gl/maps/XuybMS7UiAG1zyLYA a w dzień ... chyba najwygodniej znaleźć miejsce w Phoenix Park (przy ulicy albo Dublin Zoo car park) i stamtąd eksplorować miasto pieszo lub busami. W centrum kamperem bym sie nie pchał (mimo, ze przy samej "spili" bywałem pelnowymiarową cieżarówką z naczepą).


W centrum jakich cen można się spodziewać za parking? Są jakieś strefy do których nie można wjeżdżać?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2019-09-11, 13:16   

maciek88 napisał/a:
RadekNet napisał/a:
Odwiedzamy Dublin średnio raz w miesiącu, i jeśli nie parkujemy w centrum pod domem znajomych, to nocujemy tutaj https://goo.gl/maps/XuybMS7UiAG1zyLYA a w dzień ... chyba najwygodniej znaleźć miejsce w Phoenix Park (przy ulicy albo Dublin Zoo car park) i stamtąd eksplorować miasto pieszo lub busami. W centrum kamperem bym sie nie pchał (mimo, ze przy samej "spili" bywałem pelnowymiarową cieżarówką z naczepą).


W centrum jakich cen można się spodziewać za parking? Są jakieś strefy do których nie można wjeżdżać?


Parkowanie w centrum:
http://www.dublincity.ie/...pay-and-display

Jesli nie masz 5 osi (lub więcej) oraz masz mniej niz 3.5t DMC to jeżdzisz bez jakis specjalnych utrudnień ;) Ale ... naprawde goraco nie polecam wbijania sie kamperem w centrum, zeby tam zaparkować. Jedyne sensowne parkingi to te piętrowe z ograniczeniem wysokości. O miejsca postojowe przy ulicy jest naprawdę ciężko.

Jest jeszcze jedno miejsce tutaj https://goo.gl/maps/Vb3K1gYaZceQmD526 (cała ulica na zachod od tego punktu), gdzie nie powinno być problemu z parkowaniem, a ciut bliżej centrum niż z Phoenix Park.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2019-09-11, 14:38   

Właśnie dlatego kamperem tam się nie wybieram :) Ewentualnie kiedyś pojedziemy na kemping niedaleko (może i Camac) i wtedy pewnie pozwiedzamy.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maciek88 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Sie 2019
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-23, 09:48   

Dzięki wielkie za info. Chyba rzeczywiście nie ma sensu się pakować do centrum..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2020-03-04, 02:24   

Ciutkę zaktualizuję. Bylismy niedawno na weekend w Dublinie. Zatrzymaliśmy się na kemingu Camac pod Dublinem, niedaleko trasy. Nocleg 26 euro za zestaw 2+2, prąd 5 euro extra.
Jeśli chodzi o zwiedzanie, to pod samym kempingien zatrzymuje się autobus linii 69 i jedzie on do samego centrum. Bilet 3,30 euro dorosły i 1,30 euro dziecko (cena biletu zależy od ilości przejechanych przystanków - powyżej 13 jest już taka kwota, jaką podałem). Trzeba mieć odliczone drobne, banknotów kierowca nie przyjmuje - drobne wrzuca się do koszyczka i kierowca drukuje bilet. Warto zwrócić uwagę, że autobus jeździ po swojemu a nie według rozkładu. Jest jeden na godzinę, ale najlepiej pobrac apkę Dublin Bus, gdzie można sprawdzić o której na danym przystanku będzie autobus. Każdy przystanek ma swój numer i tak się szuka.
Polecam taką metodę zwiedzania Dublina :)
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 793/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-03-06, 20:34   

Mavv Jak wygląda sprawa postojów " na dziko ". Czy w Irlandii są free parkingi dla kamperow z możliwością serwisu lub bez serwisu, jak we Francji? Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2020-03-06, 21:34   

ZbigStan, nie spotkałem się z darmowymi parkingami czy stellplatzami, które oferują wodę czy zrzut. Darmowe miejsca wydzielone tylko dla kamperów można czasem spotkać. Wodę można czasem pobrać na stacjach benzynowych.
Na dziko można stawać, owszem. Czasem jednak są znaki zakazujące kamperowania (wiadomo - nie rozkładać rolety, nie najeżdżać na najazdy itp), czasem zakaz zostawania na noc.
Często puby lub restauracje oferują nocleg na swoim parkingu, jeśli u nich zjesz/napijesz się. Niektórzy restauratorzy (inni kamperowcy) oferują też i wodę i zrzut.
Na kempingu w Irlandii ostatnio staliśmy niedawno w weekend, a tak to wcześniej kilka lat temu. Preferujemy zwiedzanie wypsy na dziko. Irlandzkie kempingi - delikatnie mówiąc - oferują zbyt mało w stosunku do tego, co chcą za swoje usługi. Na kontynencie w cenie irlandzkiego kempingu jest dużo więcej i kempingi sa fajniejsze :) No ale to Irlandia, gdzie tubylcy myślą, że u nich wszystko jest najlepsze :)
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 793/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-03-08, 20:10   

Mavv Dziękuję za informację. Chciałbym kiedyś pojechać do Irlandii i Szkocji. Na razie zbieram informacje. Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2020-03-08, 21:50   

Odkąd mam tutaj kampera to na kempingu nie byłem ani razu, a trochę jeżdzimy ;) Park4night i praktycznie wszędzie znajdziesz dogodne miejsce (czy to przy plazy, czy nad jeziorem, czy w lesie).
Na parking (platny) z serwisem natknałęm się do tej pory tylko raz - w Cobh Co. Cork, ale też nie szukałem jakoś specjalnie, bo zawsze serwis w domu robię.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***