Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Integra plusy i minusy.
Autor Wiadomość
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-09-01, 19:22   

Ciekaw jest to, że bardzo często w tych półintegrach (i tu na Forum) widziałem , jest półeczka w miejscu poduszki pasażera..Jakoś to dziwne? :mrgreen: zresztą to tylko partner aktualny tam siedzi. Mąż czy żona w sumie obcy człowiek... wymienny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2019-09-01, 21:15   

Pomijając pyskówkę. Na serio dla mnie jest możliwość spania moich wnuczków na opuszczanym łóżku z przodu . Ja z żoną z tyłu . Ale rano jak powinno się wstawać ,przednia część czyli ,śpiący na tym łóżku lokatorzy śpią a w kamperze można normalnie funkcjonować , podobnie jak w alkowie, z tym że nie wspinasz się po drabinach i nie śpisz w klaustrofobicznej ciasnocie. Dlatego ja zmieniliśmy z pół na pełną integrę.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-09-01, 22:23   

Ogólnie to ta dyskusja o to co jest lepsze i dostrzegam przepychanki.
Lepsze jest to co każdy z nas lubi. Moja ostatnia alkowa to było tak wysokie bydle że pod wiaduktami ze znakiem 3,5m miałem dziwne odczucia. Do okna w dachu by zakręcić korbką to drabina albo skakać i ta przestrzeń fajna była. Teraz p/intergę mam. Wychodzę z klaustrofobii bo Matrix itp mają nad opuszczanym łóżkiem dach podwyższony, a w tej uzyskanej kubaturze wjeżdża/mieści się łóżko wiszące, więc wewnątrz w salonie można powstać i nie nabić guza.
Każdy swe chwali. Kupując Adrię, już nieco wcześniej wiedziałem czego chcę, więc to kwestia potrzeb aniżeli przepychanek co lepsze. Z gustu wizualnego, integry mi się po prostu nie podobają z kształtu pudełkowatości. Ale to mi, a nie posiadaczom i nie ubliżam, po prostu nie czuję potrzeby.
Szukając zmian oglądałem co nieco, nawet z zamiarem zakupu na próbę.
Matrixa 670SL widziałem na ostatniej majówce na Węgrzech u jakiegoś Helmuta i podjąłem decyzję że to jest to, więc kupiłem.
Decyzja nie zależała od posiadaczy blaszaków, alkowów, autobusów, integrów... lecz od Ewy.
Dla Niej... wszystko.
Każdy ma swoje ulubione kolory.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2019-09-01, 23:25   

A ja kupiłem integre dla....
- kotów - teraz już kota. Przednia deska to ich miejsce urzędowania
- przestrzeni (optycznej) w salonie
- widoków przez przednie okna
- ... i szukałem takiej bez łóżka nad kabina ale akurat nie było.

Mając 197cm byłem skazany na alkowe bo ciężko nawet o integre aby nie walić głowa w sufit a w obecnej nawet pod klima stoję wyprostowany :-)
W sumie mogłaby być jeszcze większa jak PKS lub ... morello ;) (3,5t jest problemem) i mogłaby mieć ściągana kierownice na czas postoju.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-09-02, 06:49   

Cytat:
dla kotów - teraz już kota


A my dla psów.
:mrgreen: Z pięciu kotów zrobiło się dwa :( ... takie koleje losu.

Brzmi to dziwnie, ale taka jest prawda. Przy okazji czasem na te luksusy wnuczek się załapie.

Stado mamy zgodne i zastanawiam się nad zabieraniem też tych drapieżników, tylko czekam na integrę że slajdami. :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-09-02, 08:19   

Dla mnie problem jednak jest potencjalne uszkodzenie np przodu samochodu. Ubezpieczenie mam ale działa tylko w Europie. Nie ma możliwości dokupienia Azji czy Afryki. Będąc latem w Turcji miałem z tyłu głowy, że w razie np zbitej szyby koszty będą wysokie. W przypadku stłuczki przodem możliwość naprawy na miejscu praktycznie żadna. Półintegra to zwykły Fiat, można ogarnąć. Miałem przypadek na Białorusi, że rozszczelnił się filtr paliwa . Niby nic ale ile się panowie w warsztacie nakombinowali, źeby wymienić bo umieszczony daleko. Wg mnie integra jest dla ludzi jeżdżących na zachód Europy czy do Chorwacji. Fajnie wygląda na kempingu.
Co do przewagi funkcjonalności to nie mam takich odczuć. Wszystko zależy od konfiguracji a nie czy pełna czy pół integra.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-09-02, 08:35   

:spoko Wiadomo, to tylko pjerdolamento forumowe :mrgreen:

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-09-02, 14:15   

Gadanie forumowe musi być bo obecnie się tu nic nie dzieje, słabo z relacjami chociaż wszyscy jeżdżą.
To co będzie w grudniu ???
Musowo trzeba wymyślać takie tematy!!! :mikolaj
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2019-09-02, 16:07   

Każdy jeździ tym czym chce , tym co aktualnie posiada , tym co mu się podoba i pasuje , tym na co go stać , tym na co go nie stać , tym co ma sąsiad , tym co ma sąsiadka , tym co dostał , tym , tym , tym .......... .
Najważniejsze że jeździ , poznaje uroki kraju / krajów , poznaje wspaniałych wesołych ludzi , bo brać kamperowa to są weseli ludkowie niekiedy tylko sponiewierani przez życie lub sytuację danej chwili .
Taką dyskusję powinno się podzielić na wątki autobusy , integry , półintegry , alkowy , wyprawówki itp. i dany wątek powinien zawierać plusy i minusy , ale na CT to raczej nie przejdzie bo zaraz do każdego wątku dołączy loża szyderców z podtekstem politycznym.
Dlatego wszystkim podróżnikom tym malutkim , tym większym , tym z większym doświadczeniem i tym początkującym ,tym w malutkich sprzętach i tym w olbrzymich "autobusach" życzę wspaniałych wypraw , pięknych wspomnień i jeszcze większych planów abyśmy zawsze gonili króliczka
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2019-09-02, 16:50   

[quote="LukF"]Gadanie forumowe musi być bo obecnie się tu nic nie dzieje, słabo z relacjami chociaż wszyscy jeżdżą.
To co będzie w grudniu ???
Musowo trzeba wymyślać takie tematy!!! :mikolaj [/quote

Mając kampera nie ma obowiązku czytania forum ani na nim pisania. Zwłaszcza aby nabić posty.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-09-02, 16:53   

Wg mnie zależy do czego używamy kampera. Każdy ma plusy i minusy. Jeżdżę integrą ale jak wybiorę się Iran, Indie, Nepal to tylko blaszak.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-09-02, 17:49   

slawwoj napisał/a:


Mając kampera nie ma obowiązku czytania forum ani na nim pisania. Zwłaszcza aby nabić posty.


Człowieku,

zastanawiam się skąd u Ciebie taka agresja w wypowiedzi i pretensjonalny ton? Chęć dowartościowania się, wybuchowy charakter czy może coś jeszcze innego???
Trzeci raz zaatakowałeś mnie personalnie nic nie wnosząc do tematu. Ja na pierwszej i drugiej stronie wątku odniosłem się merytorycznie do tematu. A Ty piszesz by obrażać. Inaczej nie potrafisz?

Przejrzałem sporo Twoich ostatnich postów Panie kombatancie forumowy:
-relacji z wypraw brak,
-potyczki słowne są,
-ataki personalne są.

Po co jesteś na tym forum? Wyłącz komputer, tablet, telefon i idź pobiegać, pojedź gdzieś, spotkasz różnych ludzi różniących się od Ciebie, może nauczysz się uśmiechać do nich a nie warczeć...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2019-09-02, 18:19   

No i o to mi chodziło. Troszkę refleksji nad swoją aktywnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-09-02, 18:24   

Mam nadzieję, że zrobiłaś sobie refleksję nad swoją aktywnością na podstawie tego co wcześniej Tobie wyklarowałem.

Mimo wszystko, życzę Tobie wszystkiego najlepszego
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2019-09-02, 18:27   

Ja do Ciebie też nie mam żadnej złości.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***