Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Integra plusy i minusy.
Autor Wiadomość
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-10-06, 21:56   

markoni7 napisał/a:
Znalazłem też w necie odmiany tej folii jednowarstwowe dwuwarstwowe a nawet czterowarstwowe, gdzie kolejna warstwę zdejmuje się po jakimś okresie eksploatacji
np.tu https://pwj.net.pl/folia-do-ochrony-szyby-przedniej


Dziękuję bardzo. Pomyślę o tym.

Ps.
Ciekawe ile za cztero warstwową do integry?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2022-10-06, 23:50   

LukF - myślę, że to świetny pomysł z folią ale za kilka lat, gdybyśmy nie zmieniali samochodów i zachodziłaby obawa, że nie ma już szyb dla nas gdzieś tam w magazynach.
Pozdrówka :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2022-10-08, 23:29   

Folie ochronne na szyby nie są jakimś nowym wynalazkiem , podobnie jak te stosowane na lakier w miejscach narażonych na uszkodzenia.
Sprawdzają się dobrze jako ochrona przed piaskiem , żwirem i drobnymi kamyczkami , zapobiegając efektowi tzw. "piaskowania", czyli wybijania drobnych punktów na powierzchni szyb i lakieru
Nie chronią natomiast przed uderzeniami większych kamieni, ani przed innymi zdarzeniami (uszkodzenia wypadkowe czy wandalizm).
W przypadku uderzenia cięższym przedmiotem szyba tak czy tak się podda.

Są firmy , które wykonują szyby na zamówienie. Nie jest to tanie, zwłaszcza w przypadku zamówień jednostkowych , ale zawsze takie rozwiązanie lepsze niż żadne.
Ja nie tak dawno temu zamawiałem hartowane 3 warstwowe szyby do samolotu w jednej z takich firm . Szyby wykonali na podstawie dostarczonych rysunków CAD, łącznie z wykonaniem otworów montażowych , a wszystko w technologii takiej jak te samochodowe (szyby klejone, tzw. bezpieczne)

20220922_122735.jpg
Plik ściągnięto 1363 raz(y) 140,73 KB

20220922_122742.jpg
Plik ściągnięto 1363 raz(y) 211,44 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2022-10-10, 22:06   

A teraz z innej strony choć nadal w temacie https://autokult.pl/kampery-sa-jeszcze-mniej-bezpieczne-niz-myslisz-tragiczne-wyniki-crash-testow,6809197174442113a
Jestem dalej zakochany w integrach ale nieustannie wraca pytanie - kto dopuścił takie cudo do ruchu ?
Czy nie lepiej zwiększyć dopuszczalną masę pojazdu i tworzyć konstrukcje bezpieczne?
Będę jeździł jednak, ..ale jeszcze wolniej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2022-10-11, 16:05   

rakro1 napisał/a:

Będę jeździł jednak, ..ale jeszcze wolniej.


Aż ktoś zrobi Ci z :dupa garaż :-P ....... a w Integrze tył również lichy jak przód :spoko


Jak miałem pół integrę, to patrzyłem w kierunku integry , bo bardziej mi się podobała.
Jak mam integrę to podoba mi się jeszcze bardziej, ale niestety jeździ się mi wiele gorzej.
Większa ilość "powietrza" w szoferce niestety nie rekompensuje tego dyskomfortu (fizycznego i psychicznego).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2022-10-11, 17:24   

Brylanty też nie są O.K. bo to można zgubić ukraść mogą (tak mawiał NIEODŻAŁOWANY BRONEK) tylko integra!!!!!
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-10-11, 17:33   

joko napisał/a:

jeździ się mi wiele gorzej.
Większa ilość "powietrza" w szoferce niestety nie rekompensuje tego dyskomfortu (fizycznego i psychicznego).


Kuba,
Przywykniesz :mrgreen:

Ps. Jesień w pełni. Czekam jak na szpilkach i przebieram nóżkami na obiecaną obszerną recenzję N&B Twego autorstwa. Bo to będzie hit :bigok
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2022-10-11, 17:53   

O proszę, żyłem w błędzie:
„Drugą z testowanych maszyn był tak zwany integral. To najbardziej zaawansowany typ kampera, w którym kabina jest całkowicie zintegrowana z resztą zabudowy, co gwarantuje najlepszą aerodynamikę, większą przestrzeń i najwyższy poziom komfortu.” Szafa może mieć aerodynamikę?
Tylko integra, aczkolwiek faktycznie przyznaje, ze z jej powodu jeżdżę wolniej :haha:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2022-10-11, 20:16   

Miałem vana, półintegrę a obecnie integrę. Dla mnie ideałem jest półintegra. Może integra ma efekt wow, może wieje prestiżem ale ogrom jej przewag nad półintegrą umyka mojej uwadze. Dla mnie zaletą są tylko wygląd i prestiż.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2022-10-11, 20:45   

Integra .....i długo długo nic. :spoko
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2022-10-11, 22:24   

MAWI napisał/a:
Integra .....i długo długo nic. :spoko


Chciałem, ale:
Moja żona mówi, że wygląda jak więźniarka z czasów okupacji - trochę racji ma. Szczególnie przy starszych modelach :)
Nie mam bo:
1. jest nieproporcjonalnie droższa i tego nie rozumiem
2. dla mnie mniej praktyczna (komu przeszkadzały drzwi pasażera :) )
3. te "opływowe kształty to chyba (nie wiem) raczej paliwo pożerają
4. te starsze wcale więcej schowków nie miały, tylko miejsce "do życia" bardziej komfortowe
Mogę się mylić, bo nie miałem, tylko oglądałem, a poza tym każdy kupuje co mu pasuje :) :) :)
Niemniej po filmie z testem zderzeniowym będę rozważniej dobierał prędkość. Wczoraj wracałem z Bieszczad i całą trasę S i autostradę pokonywałem z prędkością 130-140 - nie wiem czy dalej będę tak jeździł :(
Swoją drogą był tu temat dołożenia tempomatu i nie mogę znaleźć - gdyby ktoś podrzucił byłbym wdzięczny, bo bardzo mi w długich trasach brakuje.
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2022-10-12, 07:20   

Robert-4 napisał/a:
Swoją drogą był tu temat dołożenia tempomatu i nie mogę znaleźć - gdyby ktoś podrzucił byłbym wdzięczny, bo bardzo mi w długich trasach brakuje.


Ducato po 2006:
https://www.camperteam.pl...hlight=tempomat

Ducato do 2006:
https://www.camperteam.pl...p=800043#800043
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-10-12, 17:58   

gryz3k napisał/a:
Miałem vana, półintegrę a obecnie integrę. Dla mnie ideałem jest półintegra. Może integra ma efekt wow, może wieje prestiżem ale ogrom jej przewag nad półintegrą umyka mojej uwadze. Dla mnie zaletą są tylko wygląd i prestiż.


Własnie kolega sprzedał identycznego Hymera tylko z 3 l silnikem 6,6 m Gold Edition, zapakowany prawie 4 t. Kupił półintegrę i chwali lepsze prowadzenie.
Integra jeżdzi się jak wanną ,przy wyprzedzaniu potrafi bujnać no i pasażerka dalej od kierowcy. :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2022-10-12, 21:29   

Co do opływowych kształtów .Obecnie jeżdżę Mobiletta k-jacht z 2018r. Bardzo opływowy. Miałem kika aut w zabudowie pełnej integry. Ale i półintegry. Moim skromnym zdanie . Przewaga zintegrowanego auta jest ogromna. Opływowość powietrza jest super . W starszych integrach było gorzej . Bo szyby były bardziej pionowe, jak w autobusach. A mój obecny ,z przodu upodabnia się do pendolino. :wyszczerzony: A co do wyposażenia . to sprawa portfela i konfiguracji. Jeden z minusów ,to ten na akumulatorze. drugi to to że zazwyczaj ciężko zmieścić się z integrą w wadze. Zbyszku rozstaw foteli jest taki sam :spoko :spoko :kwiatki: Ale każdy może mieć inne zdanie
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2022-10-12, 23:12   

[quote="MAWI"] Jeden z minusów ,to ten na akumulatorze. drugi to to że zazwyczaj ciężko zmieścić się z integrą w wadze.

Aby uniknąć problemów z wagą zarejestrowałem na 4500 a miałem do wyboru również 4250, w opłatach nie ma różnicy. Mam równe 1000 kg do dyspozycji jeszcze nie przekroczyłem 4250 ( cztery dorosłe osoby zapasy na 20 dni i 130 litrów wody do picia na Skandynawie :gwm ale nie wiedzieliśmy że wody na północ się nie wozi bo jest wszędzie lepsza niż najlepsza sklepowa e PL)
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***