Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
marokoko info
Autor Wiadomość
cehade 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: j5 alko adria 2,5td
Nazwa załogi: 23
Dołączył: 10 Maj 2016
Piwa: 2/6
Skąd: z ziemi
Wysłany: 2019-09-16, 13:08   

jeszcze raz dzieki wszystkim potrafiacym normalnie odpowiedziec, piwa rozdane.

tym spietym, doszukujacym sie szacunku, hierarchi i poglosu kliknalbym - wylej/rozbij piwo - gdyby byla taka opcja. - prosze o rozwazenie tego przez administracje (:

nie chce porad od kogos kto mialby buraczyc i czuc sie wazniejszy z jakiegokolwiek powodu. karta zawsze moze sie odwrocic i nie wiadomo kto kiedy bedzie potrzebowal pomocy.
to, ze jestem swierzakiem na forum nie sprawia automatycznie, ze bede sie komukolwiek podlizywal - a jak juz pisalem wczesniej - problem kultury pisania ze soba dotyczy kazdej grupy wiekowej (chociaz wczesniej uwazalem inaczej, to po przejrzeniu paru tematow na ct szybciutko wyprowadzilem sie z bledu)
poprawna polszczyzna jest dla mnie o wiele mniej wazna niz zdrowe stosunki miedzyludzkie.
powtorze sie jeszcze raz - jesli komus nie odpowiada moj sposob pisania i nie ma nic ciekawego do dodania - niech wlaczy sobie jakis film dokumentalny, albo poczyta ksiazke czy gazete.
serio

dalej juz w temacie:

rozejrzalem sie troche i wydaje mi sie, ze przyjemniejsza opcja bedzie wskoczenie na prom we wloszech i doplyniecie do tangeru dwa dni pozniej - kasa porownywalna, lub troche wieksza niz przy jezdzie, a sily i czas mozna zaoszczedzic na maroko.
cena za 2 dniowy rejs promem z kajuta dla 4 osob z oknem, w jedna strone to okolo 570 euro.
do samej genui z np zgorzelca bedzie okolo 1200 km.
czyli jadac spokojnie z noclegiem w austrii w ciagu 4 dni - bez meczenia sie za kolkiem jest sie na polnocy maroka.
z tamtad do marakeszu tylko niecale 600 km i mozna jechac dalej na poludnie.

2. merlin - jeszcze raz dzieki za info, mozliwe, ze w drodze powrotnej bedziemy jechac wlasnie wybrzezem.

4. zwierzaki - generalnie nie ma problemu z wyjechaniem z eu z psem, kotem czy innym zwierzakiem. gorzej jest z powrotem.
przed wyjazdem z unii trzeba przeprowadzic test na wscieklizne (met. miareczkowania) u jakiegokolwiek lekarza weterynarii, ktory wysyla probke do jednej jedynej instytucji zajmujacej sie takimi badaniami w polsce - trwa to do miesiaca i kosztuje kolo 200 pln. lepiej zaszczepic zwierze dodatkowo min 30 dni przed tym badaniem. dodatkowo chip i paszport tez jest obowiazkowy. takie badanie jest aktualne przez cale zycie zwierzaka.

(wiem, ze sam sobie odpowiadam, ale ten temat w zalozeniu jest tez dla innych)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kompi 
zaawansowany

Dołączył: 06 Lut 2016
Piwa: 7/11
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2019-09-16, 13:17   

Taka nowość: nie trzeba już wypełniać fiszki przy wjeździe do Maroko. Zniesione.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-09-16, 13:36   

cehade napisał/a:


tym spietym, doszukujacym sie szacunku, hierarchi i poglosu kliknalbym - wylej/rozbij piwo - gdyby byla taka opcja. - prosze o rozwazenie tego przez administracje (:


poprawna polszczyzna jest dla mnie o wiele mniej wazna niz zdrowe stosunki miedzyludzkie.


powtorze sie jeszcze raz - jesli komus nie odpowiada moj sposob pisania



Ty piszesz o "zdrowych stosunkach międzyludzkich"? Rozbijając lub wylewając piwo? Wybacz...

Coś jeszcze chciałem napisać, ale skasowałem ... :roll:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2019-09-16, 15:31   

Szkoda oliwy Luk.

Dwa zdania i se odpuściłem. Nie ten poziom.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-09-16, 15:49   

Racja Slaw.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2019-09-17, 22:58   

cehade napisał/a:
nie chce porad od kogos kto mialby buraczyc


Nie wpadłeś na to, że jeśli chcesz porad od kogoś, to warto byłoby samemu nie buraczyć? :-)

Cytat:
poprawna polszczyzna jest dla mnie o wiele mniej wazna niz zdrowe stosunki miedzyludzkie


Widząc jak mało ważne dla Ciebie są zdrowe stosunki międzyludzkie rozumiem, dlaczego tak totalnie lekceważysz poprawną polszczyznę :)

Tak z ciekawości: co robisz z tą całą energią, którą zaoszczędziłeś nie wciskająć shifta? :) Łazisz po pubach i rozlewasz piwo ludziom, którzy oczekują od innych podstawowej kultury? :-)
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
cehade 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: j5 alko adria 2,5td
Nazwa załogi: 23
Dołączył: 10 Maj 2016
Piwa: 2/6
Skąd: z ziemi
Wysłany: 2019-09-18, 14:19   

w temacie niedotyczacym maroka wypowiem sie ostatni raz, bo nie mam zamiaru bawic sie w te przepychanki.

stosunki miedzyludzkie to cos wiecej niz poprawna polszyzna.
nie chodzilo mi o urazenie kogokolwiek, tylko o postawienie sprawy jasno - nie popieram i nie bede popierac slownych przepychanek (np. o poprawna polszczyzne czy cokolwiek innego).
jesli jako dorosli ludzie czujecie sie dotknieci moimi slowami to jestem ciekawy czy rownie mocno walczycie na forum gdy widzicie bezwzglednie seksistowskie wpisy czy obrazanie innych czlonkow forum, gdzie jedyna 'kultura' jest wykropkowanie przeklenstwa.

pare osob napisalo bez brania do siebie czegokolwiek swoje zdanie i porady dotyczace tematu maroka, czyli mozna przyjac do wiadomosci, ze nie wszystkim musza podobac sie gry w kto ma wiekszego kampera i jak to sie ktos na czyms nie zna.

nie mam zamiaru nikogo przepraszac, a moj czas zaoszczedzony na wciskaniu shifta wkladam w zdobywanie wiedzy od innych ludzi.

serdecznie pozdrawiam
michal
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-09-18, 19:05   

Wytłumaczcie mi proszę, czy "cehade" to soś takiego jak "adehade"? To by wiele wyjasniło. :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2019-09-18, 20:34   

zbyszekwoj napisał/a:
Wytłumaczcie mi proszę, czy "cehade" to soś takiego jak "adehade"? To by wiele wyjasniło. :roll:


Wiele wyjaśnia podpis.......Born to be wild :bajer :chytry
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 258/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-09-18, 20:47   

MILUŚ napisał/a:
Born to be wild

Nie znam angielskiego , ale coś mi świta że: urodzony, aby być dzikim
Czy to nie jest tytuł jakiejś piosenki?
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-09-18, 22:11   

Panowie,

Warto skorzystać z rady:

slawwoj napisał/a:
Szkoda oliwy (...).

Dwa zdania i se odpuściłem. Nie ten poziom.



Popieram :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brodacz77 
stary wyga


Twój sprzęt: Challenger Mageo 163, 2.8JTD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sie 2016
Piwa: 47/283
Skąd: Snochowice
Wysłany: 2019-09-18, 23:52   

cehade napisał/a:
w temacie niedotyczacym maroka wypowiem sie ostatni raz, bo nie mam zamiaru bawic sie w te przepychanki.

stosunki miedzyludzkie to cos wiecej niz poprawna polszyzna.
nie chodzilo mi o urazenie kogokolwiek, tylko o postawienie sprawy jasno - nie popieram i nie bede popierac slownych przepychanek (np. o poprawna polszczyzne czy cokolwiek innego).
jesli jako dorosli ludzie czujecie sie dotknieci moimi slowami to jestem ciekawy czy rownie mocno walczycie na forum gdy widzicie bezwzglednie seksistowskie wpisy czy obrazanie innych czlonkow forum, gdzie jedyna 'kultura' jest wykropkowanie przeklenstwa.

pare osob napisalo bez brania do siebie czegokolwiek swoje zdanie i porady dotyczace tematu maroka, czyli mozna przyjac do wiadomosci, ze nie wszystkim musza podobac sie gry w kto ma wiekszego kampera i jak to sie ktos na czyms nie zna.

nie mam zamiaru nikogo przepraszac, a moj czas zaoszczedzony na wciskaniu shifta wkladam w zdobywanie wiedzy od innych ludzi.

serdecznie pozdrawiam
michal


Posłuchaj Michale.

Zapisałeś się na forum i z marszu zacząłeś wszystkich uczyć kultury, pisowni i stosunków międzyludzkich. Jeśli ktoś nie miał ochoty na Twoje nauki to z automatu dostał poradę w pierwszym poście, aby "pocałować się w dupę" - a nie, źle napisałem "pocaluje sie w dupe".

Smutno trochę, bo jak napisał LukF - ten temat mógł zgromadzić ciekawe informacje odnośnie Maroka, na czym skorzystałbyś i Ty i inni czytający ten wątek.

Twój sposób pisania to wtórny analfabetyzm, bo inaczej tego nie można wytłumaczyć. Ubolewam nad tym ale świata nie zmienię. Przyznam, że polskie litery bym Ci podarował (mieszkam w Lipsku, koło Drezna) - OK, ma niemieckiego windowsa, polskie litery to problem, ale te przecinki i pisanie sieczką.......... Ktoś z userów na forum ma w stopce podpis "używajcie polskich liter - jest różnica zrobić komuś Łaskę a nie Laskę............" Zrozum, że czytanie sieczki, którą piszesz to problem i męczarnia, zastanawianie się w myślach, jak to podzielić i gdzie wstawić przecinek.
Tu jeszcze przypomniała mi się historyjka - ułaskawić nie powiesić.

Link z opisem - http://archiwum.rp.pl/art...wypowiedzi.html

I jeszcze Twoja arogancja do wszystkich..... A już jeżeli ktoś ma ochotę podbudować ego i zwrócić Ci uwagę.........

Nie mam zamiaru całować się w :dupa

Pomimo, że zacząłeś źle to piszę do Ciebie całkiem spokojnie, nie złośliwie bo ten wątek może zebrać ciut ważnych info odnośnie Maroka (i już troszkę zebrał). I co ważne - aktualnych - 2019

PS. Jak napisał tom-cio - nie jestem dziadkiem borowym, bo młody skończył przedwczoraj 8 miesięcy......
_________________
Odkupię każdą ilość używanych / zużytych / uszkodzonych baterii do laptopa / elektronarzędzi.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
mitek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Lip 2019
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-08, 14:02   

Maroko w zimie. Cześć wszystkim. Chciałbym skorzystać z zamieszania związanego z mało politycznym postem :-) i sam dowiedzieć się czegoś więcej o kamperze w Maroko.
Wybieram się tam pod koniec grudnia na 2 tygodnie. Z żoną i 14letnim synem. Z racji małej ilości czasu lecimy do Malagi z nadbagażem i stamtąd pożyczoną półintegrą przez Tarifę / Tanger na południe. Czy koleżanki i koledzy którzy już tam byli (lub są) mogliby mi podesłać sugestie co do +/- 12 dniowego „kółka” z i do Tangeru ?
Myślimy raczej o łatwiejszej trasie „atlantyckiej” - Rabat, Casablanka i może Essauria. I z powrotem. Czy jest np. apka / przewodnik z dobrymi opisami kempingów ? Jak z refillem butli gazowych - nie wiem, ale chyba będziemy ogrzewać w nocy. Jakieś „typy” do zobaczenia / wjechania ? Pojedziemy pewnie na offline TomTomie i offline Google, jakie są Wasze doświadczenia z nawigacją tam ? Jazda w nocy - w miarę bezpiecznie ? W ogóle, jeśli można to prosiłbym o wszystkie możliwe sugestie. Ze swojej strony służę skromną wiedzą o podróży kamperem w tym roku w czerwcu po Norwegii (część zach - Bergen do Atlantic Rd) i 2 lata temu Francji z doliną Loary. Nie wiem, czy dobrze się wstrzeliłem w miejsce na forum, chętnie przyjmę wszystkie uwagi i sugestie. Wielkie dzięki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Arnold1 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.3
Dołączył: 14 Sty 2018
Piwa: 18/26
Skąd: Polska/Europa
Wysłany: 2019-10-09, 12:53   

[quote="MER-lin"]Byłem w Maroku 5 lat temu oraz w tym roku kwietniu i maju. W trakcie tegorocznej wyprawy 3/4 czasu spędziłem jeżdżąc samotnie ( moja lepsza połowa doleciała samolotem do Marrakeszu i potem odleciała ). /quote]

Witaj, podobny mam plan na luty/marzec 2020. Jak wygląda sprawa z lotami (ceny przelotu - rejsowe/czarter?, odbior z lotniska camoerem mozliwy?)
_________________
Pozdrowienia
Arnold
-------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-10-09, 14:10   

mitek napisał/a:
Jak z refillem butli gazowych -


Nam 2 butle z Hiszpanii wystarczyły na 2 m-ce w Maroku, a ty 2 tygonie, najwyżej ci przeleja na kempingu jak zabraknie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***