Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Klimatyzacja silnikowa w 2,8 145km
Autor Wiadomość
ccsrally 
zaawansowany


Twój sprzęt: Był FENDT 640 , vw T4multivan teraz szukamy
Nazwa załogi: Kotek i Słoneczko
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2008
Piwa: 3/5
Skąd: wroclaw
Wysłany: 2019-10-15, 22:21   Klimatyzacja silnikowa w 2,8 145km

Witam
Czy ktoś dokładał klimę do silnika? Pacjent Ducato 2005 rok 2,8 moc.145km.
Polecacie kogoś jakie ceny?
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekKliny 
zaawansowany
https://www.facebook.com/mg.campers


Twój sprzęt: To co wolne :)
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Wrz 2013
Piwa: 20/5
Skąd: Kliny / k.Lublina
Wysłany: 2019-10-16, 07:33   

Klima borki, 3000-3500zł, w zeszlym roku
_________________
Pozdrawiam
Mirek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Horte 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ford Nobel Art
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lip 2017
Piwa: 13/8
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2019-10-16, 08:46   

Jak masz trochę zdolności manualnych, to jesteś w stanie sam zainstalować. Znajdź dawcę (najlepiej na chodzie), pobierz wszystkie organy i do roboty. Dwa popołudnia powinny wystarczyć. Skręcenie rurek klimatyzacji zostaw osobie która będzie nabijać układ, bo trzeba wszystkie uszczelniacze wymienić. Powinieneś zmieścić się w 2 tys.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 260/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-10-16, 10:40   

Jest to bardzo dobry silnik z większą mocą, dokładnie 146 KM. Troszkę wyższy moment obrotowy przy niższych obrotach. Czyli szybciej się zbiera.
Gratuluję. :spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-10-16, 22:38   

Mam nowe.kolo pasowe na dwa paski wielorowkowe i sprężarkę z lapa,resztę z dowolnego auta na dowolnym szrocie,parownik dołóż przed wylotem powietrza w podszybiu,nawet deski ściągać nie trza będzie,tylko że załóż zawór ciśnieniowy i lektronike wyłączająca sprężarkę powyżej 30 bar ,bo jebnac zdrowo potrafi jak przekroczy.Weze na wymiar zakujesz wszędzie tam ,gdzie hydraulikę do koparek robią.koszf nowe koło 300,sprężarka uzywka 300, resztę że szrota 250,2 godziny pracy.a i kupujesz czynnik r600a,to izopropan,zamiennik Freona,tylko dajesz połowę tego .a kosztuje 40 zł za kilogram.a nią i zmieniono automatycznie na - opowiadaj napiszą co nigdy śrubokręta nie widzieli że trzeba fabrycznym 1234h czy jakoś tak niej to głęboko,freonu nie dostaniesz a najlepiej w klimie się zwykły skroplony LPG sprawdza,kup na ali zestaw z trzema wężami do klimatyzacji z manometrem za.100,sprężarka z lodówki że złomu zrób próżnię przez żółty wąż ,do czerwonego.zakrec butle z r600 i dopuść z pół kilo ,jak zawór ciśnieniowy będzie zA często sprężarkę wylaczl to upuść trochę gazu w powietrze do momentu aż bedzie szlo płynnie.i tyle,jak kampera zbudowałeś to to ogarniesz w jednonpopoludnie
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dominik 
stary wyga


Twój sprzęt: FIAT DUCATO 2,3 Burstner Nexxo T740
Nazwa załogi: dominiki
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2008
Piwa: 12/18
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2019-10-17, 18:22   

Robiłem w swoim 2000 rok, 1,9 TD silnik PSA, trochę zachodu jest, ale od fabrycznej różni się tylko włącznikiem na desce w kabinie. Cześć elementów nowych sprężarka, parownik, skraplacz, a część z różnych aut np 406, doblo, palio.
_________________
Ewa i Piotrek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pitt_M 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Bavaria A-566 na Ducato 2,5 TD
Nazwa załogi: Blue Bavarka
Dołączył: 29 Lis 2012
Piwa: 10/11
Skąd: Warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2019-11-15, 13:37   

Witam. :spoko
Zakładałem w tym roku w kwietniu (Ducato 2.5 TDI ) we wspomnianej wcześniej firmie "Klima Borki" i jestem zadowolony, co prawda byłem z reklamacją ale wszystko jak najbardziej pozytywnie załatwione, jest gwarancja na dwa sezony, książeczka itp. Sam nie próbowałem robić bo mam 2 lewe do mechaniki. Koszt 3400,- ale było warto.
Pozdrawiam Pitt
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 446/330
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-11-15, 14:14   

tom-cio napisał/a:
Mam nowe.kolo pasowe na dwa paski wielorowkowe i sprężarkę z lapa,resztę z dowolnego auta na dowolnym szrocie,parownik dołóż przed wylotem powietrza w podszybiu,nawet deski ściągać nie trza będzie,tylko że załóż zawór ciśnieniowy i lektronike wyłączająca sprężarkę powyżej 30 bar ,bo jebnac zdrowo potrafi jak przekroczy.Weze na wymiar zakujesz wszędzie tam ,gdzie hydraulikę do koparek robią.koszf nowe koło 300,sprężarka uzywka 300, resztę że szrota 250,2 godziny pracy.a i kupujesz czynnik r600a,to izopropan,zamiennik Freona,tylko dajesz połowę tego .a kosztuje 40 zł za kilogram.a nią i zmieniono automatycznie na - opowiadaj napiszą co nigdy śrubokręta nie widzieli że trzeba fabrycznym 1234h czy jakoś tak niej to głęboko,freonu nie dostaniesz a najlepiej w klimie się zwykły skroplony LPG sprawdza,kup na ali zestaw z trzema wężami do klimatyzacji z manometrem za.100,sprężarka z lodówki że złomu zrób próżnię przez żółty wąż ,do czerwonego.zakrec butle z r600 i dopuść z pół kilo ,jak zawór ciśnieniowy będzie zA często sprężarkę wylaczl to upuść trochę gazu w powietrze do momentu aż bedzie szlo płynnie.i tyle,jak kampera zbudowałeś to to ogarniesz w jednonpopoludnie


Tomcio,
Wszystko to możena zrobić tak jak piszesz. Ale trzeba spełnić łącznie dwa warunki:

1. Trzeba wiedzieć jak Wygląda przysłowiowy śrubokręt, oraz
2. Chcieć napełnić zwykłym LPG...
A NIE KAŻDY TAK CHCE...
Pozdrawiam :bukiet:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanKowal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-16, 16:47   

Miesiąc temu, Klima-Borki, cena nadal 3500zł. drugi serwis tu gdzieś polecany z Wrocławia cena ok. 12tys. w Borkach części częściowo używane, sprężarka regenerowana org. lub nowa chińska, samochód zastępczy do dyspozycji, robota wykonana w godzinach 8-17. Szef powiada ze rocznie zakładają klimatyzacje w ok. 200-300 samych tylko Dukato (dokładnej cyfry nie pamiętam) mała linia produkcyjna na trzy stanowiska, codziennie zajęte. Polecam.
  
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2019-11-22, 21:18   

Znajomi też w Borkach zakładali na silniku 2,8 (nie znam mocy). Gdzieś ze szrotu za nieduże pieniądze kupili używkę, nieco zdekompletowaną. To czego brakowało w Borkach dołożyli i od roku śmiga bez zarzutu.
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Borys1003 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato TURBO
Nazwa załogi: Katarzyna Tomasz Aleksandra Oskar
Dołączył: 08 Maj 2010
Postawił 4 piw(a)
Skąd: Mrzezyno
Wysłany: 2023-06-11, 15:21   Klima 2.8 idtd Presistat Diavia

Potrzebuje opis wyprowadzenia presostatu 5 pinowego. Są tam 3 wyjścia do wentylatorów. Czy sterowane masa czy +12v. Na dole 2 piny do sterowania przekaznikiem kompresora też nie wiem czy tylko zwiera czy jest to podłączone z wyjściami wentylatora. Może któryś z kolegów wnikał jak to działa? Moze schemat ktoś ma?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
matheoo 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: DUCATO 2.3
Dołączył: 26 Sty 2012
Skąd: Radom
Wysłany: 2023-06-24, 15:05   

Czujnik ciśnienia steruje i włączeniem klimatyzacji i wentylatorów. W jednym czujniku są jakby dwa obwody. Jeden sterowany plusem idzie z termostatu i zamyka obwód w przedziale ciśnień 2-30bar. Drugi obwód sterujący wentylatorami działa na masie pierwszy bieg odpala powyżej 15bar a 2 bieg powyżej 20bar. Akurat jestem w temacie na bieżąco bo miesiąc temu zakładałem klimę w kamperze rodziców. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dream_team 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato II z zabudową Hymer C 594
Dołączył: 15 Lip 2021
Piwa: 1/2
Skąd: Sulechów
Wysłany: 2023-06-25, 09:17   

Proszę

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2023-06-25, 20:43   

matheoo napisał/a:
Czujnik ciśnienia steruje i włączeniem klimatyzacji i wentylatorów. W jednym czujniku są jakby dwa obwody. Jeden sterowany plusem idzie z termostatu i zamyka obwód w przedziale ciśnień 2-30bar. Drugi obwód sterujący wentylatorami działa na masie pierwszy bieg odpala powyżej 15bar a 2 bieg powyżej 20bar. Akurat jestem w temacie na bieżąco bo miesiąc temu zakładałem klimę w kamperze rodziców. :)


A gdzie jest ten czujnik? Bo miałem wyciek z chłodnicy, wymienianej 2 lata temu, bo nie działa mi 2gi bieg... to stwierdził facet który mi ta chłodnice wymieniał 2 lata temu (że nie dziala) dziś sprawdziłem MESem i oba wiatraki są sprawne, więc może jakiś przewód od tego czujnika? Albo cały czujnik. Za tydzień wyjazd a klimy brak...
Z tego co widziałem oczekiwał że oba wiatraki wlacza mu sie od razu... nie wiem jak zmienia się ciśnienie w czasie... powinien od razu?
R
Mam ducato III, 2.3
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Borys1003 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato TURBO
Nazwa załogi: Katarzyna Tomasz Aleksandra Oskar
Dołączył: 08 Maj 2010
Postawił 4 piw(a)
Skąd: Mrzezyno
Wysłany: 2023-06-26, 10:08   

Znalazlem od fiata Punto maly schemat i tak jak piszesz. Czujnik zalacza kompresor przy cisnieniu powyzej 2,5bara wyłacza przy 25Barach. przekazniki wentylatorów zalaczane masą. Niby proste ale jak sie nic nie wie to juz nie takie proste. Nawet Ci od klimy tego nie rozpracowuja szczegółowo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***