Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jumper-średni blaszak - przeszczep z przyczepy TE-380T
Autor Wiadomość
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2019-11-04, 09:12   

Maciej S. napisał/a:
a łazienka jak na takie małe auto to rozpusta
MisioKrak mnie już trochę wyręczył w odpowiedzi - zgoda tak to o rozpusta ale nie znów taka wielka.
Mam dość małej łazienki w budzie owszem dało się ją użytkować ale było trochę ciasno zwlasza że smoki z wiekiem trochę przybyły na wadze :) więc przyjąłem założenie że zwiększam.
Zakładałem brodzik 70cm do tego jaki by nie doszedł kibel to 35-40cm więc rozpusta jest ok 10cm. Brodzik 60 i umywalka w rogu to porażka, nad kiblem składana to też nie najlepsze więc świadomie kupiłem te łazienkę.
3-cie spanie tak jak pisałem żaden problem w kabinie lub inny najprostszy sposób nawet decha na przednie siedzenia gąbka i dodatkowa noga a na dzień wio ja na tylne wyro to będzie użyte max. 2 w roku
Podkowa raczej wolałbym nie, bo żeby to miało ręce i nogi to trza składać w stolik na dzień a ja leniuch jestem :) ale nie wykluczam jak nie zmieszczę za kierowcą
Plecy na tylnych drzwiach auta też są nieco dla mnie kontrowersyjne najechanie na tyłek to częste stluczki
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2019-11-04, 15:59   

przepraszam - post był zdublowanym cytatem, po nim są posty więc nie mogłem go usunąć
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
Ostatnio zmieniony przez smok_wawelski 2019-11-07, 16:42, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2019-11-04, 20:30   

W/g mnie możesz ogarnąć zabudowę tak:
Łóżko w poprzek 120 cm, łazienka (brodzik 70 x 70 półokrągły ! koniecznie dla wygody przy kibelku) + WC (deska 38 cm + luz do ściany 7 cm =45 cm), razem 115 + 2x ścianka po 3 cm = łazienka 121 cm. Zostaje Ci tyle by wstawić pojedyńczy fotel OBROTOWY !(ok.70 cm)
Do jazdy ustawiony w kierunku jazdy, na co dzień odwracasz w kierunku drzwi odsuwanych.
I teraz stolik, nie masz miejsca do mocowania do ściany za kierowcą, ale można go usytuować na środku samochodu, na wprost drzwi odsuwanych. Przykręcasz do podłogi gniazdo do mocowania wkładanej w nie nogi stołu, blat robisz z mocowaniem mimośrodkowym, i masz stolik w/g potrzeb przy każdym z trzech foteli. Do jazdy dwa ruchy i stolika nie ma, a jest trzy osobowy samochód
Łóżko, jak zdecydujesz, ze stolika lub na przednich fotelach. :bigok
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2019-11-04, 22:16   

wlodo napisał/a:
W/g mnie ...ciach...Zostaje Ci tyle by wstawić pojedyńczy fotel OBROTOWY !(ok.70 cm)
Do jazdy ustawiony w kierunku jazdy, na co dzień odwracasz w kierunku drzwi odsuwanych.
I teraz stolik, nie masz miejsca do mocowania do ściany za kierowcą, ale można go usytuować na środku samochodu, na wprost drzwi odsuwanych. Przykręcasz do podłogi gniazdo do mocowania wkładanej w nie nogi stołu, blat robisz z mocowaniem mimośrodkowym, i masz stolik w/g potrzeb przy każdym z trzech foteli.

Bardzo dobry pomysl, tez bym teraz tak zrobil. Zwlaszcza po obejrzeniu szwedzkich crashtestow camperow, gdzie zobaczylem gdzie sie konczy strefa zgniotu w Ducato, a co za tym idzie co stolik moze zrobić osobie w drugim rzedzie.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2019-11-07, 16:51   

wlodo, Dzięki - tak to jest bardzo dobry pomysł, myślę że pójdę właśnie w tym kierunku
decumanus, aspekt "gilotyny stolikowej" jest bardzo istotny i to tez przemawia za wersją bez stałego stolika

Komfort owszem ważny ale bezpieczeństwo dla mnie ma najwyższy priorytet
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-11-07, 20:43   

Smoku,piętrzysz nierealne problemy.Wy krakusy to macie dar do tego :szeroki_usmiech .Jak chcesz trzy miejsca to nie rób nic,tylko wladuj wersalkę ,umywalkę i oświetlenie ,wywal przegrodę i jedź zamienić na specjalny kempingowy.zostaw ławkę i fotel kierowcy.zrobia ci zdjęcie umywalki do Cepiku i wpiszą kwita,że specjalny,pkd 45.20 potrzebne do wywalenia grodzi,ale nic więcej
Dostajesz specjalny kempingowy w dowód ,w rubryce miejsc 3 i wywalasz wersalkę,umywalkę i ławkę przednia ,dorabiasz mocowanie fotela z tyłu i masz 3 miejsca

A tak wogole masz do mnie godzinkę,chcesz ,podjedź ,mam na takim samym zbudowane to zobaczysz na żywo jak tam z miejscem wychodzi.I jak prosto mocowania drugiego rzędu wykonać,a poza tym posłuchasz se Webasto i trumy na żywo i będziesz mógł do budowy przystapic :spoko
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2019-11-07, 22:16   

tom-cio napisał/a:
Smoku,piętrzysz nierealne problemy.Wy krakusy to macie dar do tego
jak to gorole no nie :szeroki_usmiech - diagności w Kraku też gorole to też maja ten dar i właśnie to jest ten problem :(
tom-cio napisał/a:
Jak chcesz trzy miejsca to nie rób nic,tylko właduj wersalkę ,
no własnie - zapomniałeś dodać że trzeba tę wersalkę przykręcić z pkd bo będzie badanie negatywne :)
tom-cio napisał/a:
Dostajesz specjalny kempingowy w dowód ,w rubryce miejsc 3 i wywalasz wersalkę,umywalkę i ławkę przednia ,dorabiasz mocowanie fotela z tyłu i masz 3 miejsca
nie do końca bo to zmiana konstrukcyjna foteli a w cepiku siedzą foty przykręconej wersalki i ławki z przodu
tom-cio napisał/a:
A tak wogole masz do mnie godzinkę,chcesz ,podjedź ,mam na takim samym zbudowane to zobaczysz na żywo jak tam z miejscem wychodzi.I jak prosto mocowania drugiego rzędu wykonać,a poza tym posłuchasz se Webasto i trumy na żywo i będziesz mógł do budowy przystąpić
Dzięki za zaproszenie i b. chętnie skorzystam - fakt jest niedaleczko można któryś weekend podskoczyć - w tygodniu raczej u mnie marne szanse, jeśli nie byłby to problem puść mi proszę na pw nr tel..
Trume 3002 znam doskonale z kilkunastu lat w przyczepie, webasto też nie jest mi całkiem obce lecz to raczej z busów i ciężarówek, stąd wywołałem tę dyskusje o webaście w zastosowaniach kempingowych
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2019-11-08, 02:26   

Spytaj Świstaka jak on Milkę II na "Specjalny kempingowy" przerejestrował :diabelski_usmiech
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Milki 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Esterel 31 LD
Nazwa załogi: M&M
Dołączył: 08 Wrz 2019
Piwa: 2/4
Skąd: Pomorze Środkowe
Wysłany: 2019-11-08, 20:04   

tom-cio napisał/a:
Smoku,piętrzysz nierealne problemy.Wy krakusy to macie dar do tego :szeroki_usmiech .Jak chcesz trzy miejsca to nie rób nic,tylko wladuj wersalkę ,umywalkę i oświetlenie ,wywal przegrodę i jedź zamienić na specjalny kempingowy.zostaw ławkę i fotel kierowcy.zrobia ci zdjęcie umywalki do Cepiku i wpiszą kwita,że specjalny,pkd 45.20 potrzebne do wywalenia grodzi,ale nic więcej
Dostajesz specjalny kempingowy w dowód ,w rubryce miejsc 3 i wywalasz wersalkę,umywalkę i ławkę przednia ,dorabiasz mocowanie fotela z tyłu i masz 3 miejsca


:haha: :haha: :haha:
A ja myślałem że jestem problemowy :haha:

tom-cio piwko i to na żywo bym ci postawił za ten wpis a nie tylko wirtualne!
Oplułem ekran :lol: :lol: :lol:
Tacy jak Ty podbili świat:)
No ale wbrew "safety rules" ( co nie znaczy że mniej bezpiecznie) a fe!
_________________
Jak chcem to mogem ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-11-09, 12:02   

No kurde a co :szeroki_usmiech

Ale to jest z życia wzięte,tu na forum jeden to wyczyniał,nawet umywalkę z Castoramy w szafce miał .Ja wiem jak mój przegląd przechodził,zdjęcia do Cepiku i tyle,specjalny i tyle.A z głową trzeba robić .Ja całe.zycie bylem z tych ,co problem rozwiązują a nie go piętrzą
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2019-12-09, 08:11   

Ogólnie pomalutku idzie do przodu Armaflex prawie wyklejony :) ale dopadł mnie temacik związany z izolacją i ociepleniem.
Konkretnie chodzi o przestrzenie ścian bocznych z tyłu.
Ciężkawo przez te maławe dziury kleić Armaflex i styrodur i chyba niewiele można na to poradzić ale profilaktycznie zapytam.
Czy ma ktoś jakis patent czy lepiej za pianę sie brać nim łapy na rantach poobdzieram ?

tyl izolacja.jpg
Plik ściągnięto 3838 raz(y) 48,35 KB

_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2019-12-09, 08:30   

smok_wawelski, Smoku ,a może byś chciał poznać ludzi z Małopolski,którzy spotykają sie cztery razy do roku w pizzerii Horn na ul Koziej. Teraz mamy spotkanie w czwartek 19 stego Grudnia o ok 18 stej,zapraszam wpadnij zobaczysz jest luzik,miło i sympatycznie.....:)
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2019-12-09, 09:15   

Dzięki serdeczne za zaproszenie. Jeśli tylko czas pozwoli bardzo chętnie.
Niestety nie mogę potwierdzić na 100% pracuje w zwariowanej branży NDT zwanej gdzie nieraz nie znam dnia ani godziny a godziny pracy sa przeróżne
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robertunio 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 7/6
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-12-11, 00:30   Izolacja

Też jestem na etapie izolacji tej części blaszanki, kilka opcji rozważałem lecz stanęło na piance polynor
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2019-12-11, 16:03   

No to utwierdziłeś mnie w tym że poszedłem właściwa drogą :)
U mnie wczoraj piana poszła w profil :)
Moje spostrzeżenie - przy temp blachy ok 5-6st C Polynor nie bardzo chce się do niej kleić, pomimo że producent podaje możliwość aplikacji od +5st
Poradziłem sobie robiąc stronami po ok półgodzinnym nadmuchu farelka blacha miała ok 8-10st i piana kleiła się znakomicie :)

Pierwsze wrażenia z Polynora - wężykowa tragizm zawór trudno precyzyjnie dozować ilość, zwykłym pistoletem z regulacją b. fajne nakładanie
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***