Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Adria Matrix 670
Autor Wiadomość
snoozer 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Adria Matrix 670SP
Dołączył: 03 Maj 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-08-04, 02:40   Adria Matrix 670

czesc,
Przesiadłem się tutaj z forum karawaningowego bo podjęliśmy decyzję o przesiadce na kampera. Wstępnie wybór padł na Adrię Matrix 670 SP. Tzw. półintegra.

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z kamperami Adrii? Przyczep jest w Polsce coraz więcej i raczej wszyscy chwalą.

Drugie moje pytanie to jaka jest autostradowa prędkość przelotowa takiej półintegry z silnikiem 2.0 160KM?

Przyczepę do tej pory holowałem na tempomacie 95-100km/h. Liczę na to, że kamperem da się jechać bez stresu szybciej...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fordek 
stary wyga

Twój sprzęt: Eura Mobil PT 696 EB
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Piwa: 12/5
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2019-08-04, 06:32   

Na autostradach można utrzymywać bez wysiłku 120 km/h . Brat jeździ taką - Adrią - ja Fiatem 2,3 i jedyna różnica to taka , że wzniesienia on częściej pokonuje na biegu niższym .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-08-04, 07:06   

Cytat:
na to, że kamperem da się jechać bez stresu szybciej

Da się szybciej , ale łamiąc nasze przepisy.
80km/h tyle u nas możesz. :mrgreen:
Ale jako były przyczepkowiec mogę dodać , że nawet gdybyś jechał przepisowo, to Kamper jest bardziej zwinny na drogach i tym samym raczej dojedziesz szybciej niż zestawem. Ale to nie jest reguła


Poszukaj Kolega Socale zanabył Adrię i chwali, ale tu wszyscy chwalą samochody, żony, dzieci i kochanki... oprócz żon to na ogół swoje swoje. :spoko
Tu link
https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-08-04, 08:53   

Bronek napisał/a:

...
Socale zanabył Adrię i chwali, ale tu wszyscy chwalą samochody, żony, dzieci i kochanki... oprócz żon to na ogół swoje swoje. :spoko
Tu link
https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

Ochy i achy bez końca ale nie tak do końca.
Cena była fajna jak na tak fajnie wyposażony egzemplarz.
Snoozer, masz link do mojej Adrii wyżej. Czytaj i pytaj.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
snoozer 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Adria Matrix 670SP
Dołączył: 03 Maj 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-08-04, 23:48   

O widzisz... prawie taka sama jak ta co mi wpadła w oko. Przeczytałem Twój temat i wnioskuję z niego, że silnika 2.0 nie mam się co obawiać...

Mam parę pytań jak mogę:
1. Jaką masz założoną klimę dachową (producent i jakiej mocy)? Czy chłód z klimy dachowej dociera wystarczająco do części kampera ze stolikiem. Kamper zaproponowany przez dealera nie ma jej na wyposażeniu i będziemy dokładać.

2. Czy klima kabinowa podczas jazdy wyrabia? Ma w końcu niezłą kubaturę za sobą.

3. Czy masz tempomat? Ewentualnie jak wygląda sprawa dołożenia do tego auta, bo w tym które chce kupić też nie ma a dla mnie jest absolutnie niezbędny.

4. Jak najlepiej rozwiązać kamerę cofania? Na liście wyposażenia jest pozycja "Preinstalacja pod kamerę cofania". Wystarczy podłączyć pod instalację kamerkę i podpiąć z przodu np. pod jakąś stację multimedialną?

5. Z czego są ściany w kabinie prysznicowej? Plastik czy taka ala plastikowa tapeta jak w przyczepach Adrii?

6. Czy kamper ma wysuwany stopień przy drzwiach?

7. Czy jest w nim ładowarka dodatkowego akumulatora po podłączeniu do 230V czy też aku ładuje się z alternatora podczas jazdy?

8. Co kryje się pod pojęciem "Preinstalacja pod panele solarne"?

9. Czy łóżko w jadalni można zatrzymać w dowolnej pozycji podczas opuszczania czy ma tylko 2 stany góra/dół? Chodzi mi o to czy można opuścić tylko tyle żeby mogło tam spać dziecko podczas gdy na dole da się siedzieć przy stoliku.

z góry dzięki,

Socale napisał/a:
Bronek napisał/a:

...
Socale zanabył Adrię i chwali, ale tu wszyscy chwalą samochody, żony, dzieci i kochanki... oprócz żon to na ogół swoje swoje. :spoko
Tu link
https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

Ochy i achy bez końca ale nie tak do końca.
Cena była fajna jak na tak fajnie wyposażony egzemplarz.
Snoozer, masz link do mojej Adrii wyżej. Czytaj i pytaj.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-08-05, 21:45   

snoozer napisał/a:
O widzisz... prawie taka sama jak ta co mi wpadła w oko. Przeczytałem Twój temat i wnioskuję z niego, że silnika 2.0 nie mam się co obawiać...

Mam parę pytań jak mogę:
1. Jaką masz założoną klimę dachową (producent i jakiej mocy)? Czy chłód z klimy dachowej dociera wystarczająco do części kampera ze stolikiem. Kamper zaproponowany przez dealera nie ma jej na wyposażeniu i będziemy dokładać.

2. Czy klima kabinowa podczas jazdy wyrabia? Ma w końcu niezłą kubaturę za sobą.

3. Czy masz tempomat? Ewentualnie jak wygląda sprawa dołożenia do tego auta, bo w tym które chce kupić też nie ma a dla mnie jest absolutnie niezbędny.

4. Jak najlepiej rozwiązać kamerę cofania? Na liście wyposażenia jest pozycja "Preinstalacja pod kamerę cofania". Wystarczy podłączyć pod instalację kamerkę i podpiąć z przodu np. pod jakąś stację multimedialną?

5. Z czego są ściany w kabinie prysznicowej? Plastik czy taka ala plastikowa tapeta jak w przyczepach Adrii?

6. Czy kamper ma wysuwany stopień przy drzwiach?

7. Czy jest w nim ładowarka dodatkowego akumulatora po podłączeniu do 230V czy też aku ładuje się z alternatora podczas jazdy?

8. Co kryje się pod pojęciem "Preinstalacja pod panele solarne"?

9. Czy łóżko w jadalni można zatrzymać w dowolnej pozycji podczas opuszczania czy ma tylko 2 stany góra/dół? Chodzi mi o to czy można opuścić tylko tyle żeby mogło tam spać dziecko podczas gdy na dole da się siedzieć przy stoliku.

z góry dzięki,

1.Dometic Freschjet 2200 z pilotem jak Nokia 5110 - robi zimno serio, nie udaje. Jest suwak kierunku nawiewu ale nawet na 1 poz wieje zimnem do sypialni w Chorwackim klimacie. Stosunkowo cicha.
2.Aż zanadto. Gardło, zatoki czują ją wyraźnie. 2800km przejechaliśmy na minimum mrożenia.
3.Mam, to priorytet. Dokładka manetki ponoć nie jest kosztowna.
4.Są po prostu puszczone kable. Ja zmierzam do wire 2,4Mhz
5.Nie wiem, ja się nie myję. :mrgreen: Tafle z tworzywa a drzwi bezbarwne. Jak prysznic brała Ewa to zerkałem a jak Lucija,Borjana czy jak im tam było... to się gapiłem :mrgreen:
6.Mój nie. Drzwi mają niski próg wejściowy- nie zamierzam dokładać stopnia.
7.Za trudne pytanie. Włączam 230V i wszystko ma być doprowadzone do stanu używalności. Jest kontrola obciążenia/ładowania z użyciem solara i oddzielne wskazania napięć na biegunach akumulatorów.
8.Okablowanie=marketing tanim kosztem. Panel mam 130W ale mieć nie musiałem choć ja dziki. Dali to jest.
9.Łóżko ma nośność 200kG opuszczone na maxa w dół. Do 100kG może wisieć wyżej na mechanizmie, ale nie wypośrodkujesz bo albo guzy na głowie pod łóżkiem, albo dziecko u góry przyklejone do sufitu. Kompromisem są stosunki wymiarów w alkowach.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
willyfog 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Adria Matrix 670SL
Dołączył: 29 Lis 2015
Postawił 7 piw(a)
Skąd: Dawidy Bankowe
Wysłany: 2019-08-06, 07:26   

To jeszcze ja się wypowiem

Mam parę pytań jak mogę:
1. Ja mam Teleair I jest ok, choć głośna na najmocniejszym biegu gdyż wpada w rezonans z obudową kampera. Chłodu aż za dużo. Inna sprawa jest ze nagrzanego kampera ciężko szybko schłodzić.

2. W miarę tak

3. Tempomat bardzo przydatny..... Czy da się dołożyć to nie wiem

4. Jeżeli masz preinstalacje to powinno się tylko dołożyć ale u mnie jej nie było więc musieli położyć nowa instalacje. Nie jest to zbyt trudne.

5. Ściana prysznica jest z tapety plastikowej chropowanej

6. Czy kamper ma wysuwany stopień przy drzwiach? Nie i nie potrzeba

7. Czy jest w nim ładowarka dodatkowego akumulatora po podłączeniu do 230V czy też aku ładuje się z alternatora podczas jazdy? Energo blok jest I ładuje na postoju że słupka, ma możliwość ładowania AGM/GEL I oddzielnie kwasiaka choć nie ma odpowietrzenia akumulatora i producent wkłada na start GEL


8. Co kryje się pod pojęciem "Preinstalacja pod panele solarne"? A to że do energobloku doprowadzona jest instalacja i idzie nad lodówkę w okolice dachu.

9. Czy łóżko w jadalni można zatrzymać w dowolnej pozycji podczas opuszczania czy ma tylko 2 stany góra/dół? Chodzi mi o to czy można opuścić tylko tyle żeby mogło tam spać dziecko podczas gdy na dole da się siedzieć przy stoliku. Zależy od wagi dziecka. Jeżeli Niejadek to dowolna pozycja, jeżeli 12to latek z 50 kg wagi to łóżko i tak będzie chciało opasc nizej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
snoozer 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Adria Matrix 670SP
Dołączył: 03 Maj 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-08-06, 13:58   

dziekuje za pomoc. Kamper zamówiony. Będzie za ok. 2 tygodnie do odbioru. Klimę dokładam Dometic Freshjet 2200 bo taką miałem w przyczepie i sprawdzała się super.
Odnośnie tempomatu to akurat znalazł się stockowy, który miał go już fabrycznie.
Dołożyłem jeszcze fajny bagażnik na rowery do garażu - Thule VeloSlide. Mój kamper ma układ SP i tam tylne łóżko można podnieść tak, że w garażu jest 123cm wysokości więc duże rowery wejdą.
Jak odbiorę to się pochwalę ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-08-06, 20:54   

snoozer napisał/a:
dziekuje za pomoc. Kamper zamówiony.
...

:bigok

Porter.jpg
Plik ściągnięto 7801 raz(y) 28,33 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-08-06, 21:08   

willyfog napisał/a:
...
1. Ja mam Teleair I jest ok, choć głośna na najmocniejszym biegu gdyż wpada w rezonans z obudową kampera. Chłodu aż za dużo. Inna sprawa jest ze nagrzanego kampera ciężko szybko schłodzić.
...

Ja swoją nóweczką debiutowałem po zakupie od razu miesiąc na Hvar. Grzało klasycznie. Klima chodziła NON STOP przez 4 tygodnie. Marzłem w nocy, w środku zawsze było zimno. Taki mój azyl na wysiłki rowerowe, pontonowe i...
Hałas.
Ludzkie ucho słyszy zawsze, nawet jak śpi, ale jednostajny niezmienny dźwięk jest po krótkim czasie ignorowany przez mózg, więc burczenie mi/nam nie przeszkadzało. Załączanie sprężarki i wyłączanie dawało się wyczuć drgnięciem, ale to chyba inżynierki chociaż raz coś przewidzieli i zastosowali wbrew pozorom.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
snoozer 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Adria Matrix 670SP
Dołączył: 03 Maj 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-08-08, 22:28   

Mam teraz taką samą klimę w przyczepie i bardzo podobne s ą moje odczucia. tzn czuć kiedy sprężarka się załącza ale absolutnie w niczym to nie przeszkadza a schładza i osusza bardzo sprawnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-09-11, 09:30   

Kolego Snoozer , jak tam kamper odebrany ??

Koledzy mam pytanie bo za bardzo na zdjęciach z netu nie wdać , czy w tym układzie opuszczone łóżko mocno koliduje z drzwiami wyjściowymi ??

ewentualnie jakby ktoś miał link lub mógł wrzucić zdjęcie jak to wygląda po opuszczeniu łóżka

i powiedzieć jak się to sprawdza w praktyce czy przy opuszczonym łóżku osoba dorosła może swobodnie wchodzić i wychodzić ?

bo ze zdjęć które znalazłem na necie wynika że łóżko trochę zachodzi na drzwi :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-09-11, 19:51   

suzu4x4 napisał/a:
...
czy w tym układzie opuszczone łóżko mocno koliduje z drzwiami wyjściowymi ??
...

Tak, w Matrix 670SL koliduje natomiast w Coral 670SL nie koliduje bo go tam po prostu nie ma :)
W Matrixie opuszczone łóżko nie pozwala swobodnie wyjść z kampera, trzeba się mocno skulić lub przeczołgać do wyjścia :)
Zdjęcia są robione tak by tego nie było widać.
.
Poszperaj Weinsberg Cara Loft i podobne. Tam drzwi są w innej pozycji umieszczone na ścianie i łóżko obniżone pozwala na swobodne wyjście.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-09-11, 21:09   

Socale napisał/a:
suzu4x4 napisał/a:
...
czy w tym układzie opuszczone łóżko mocno koliduje z drzwiami wyjściowymi ??
...

Tak, w Matrix 670SL koliduje natomiast w Coral 670SL nie koliduje bo go tam po prostu nie ma :)
W Matrixie opuszczone łóżko nie pozwala swobodnie wyjść z kampera, trzeba się mocno skulić lub przeczołgać do wyjścia :)
Zdjęcia są robione tak by tego nie było widać.
.
Poszperaj Weinsberg Cara Loft i podobne. Tam drzwi są w innej pozycji umieszczone na ścianie i łóżko obniżone pozwala na swobodne wyjście.


Weinsberga rozkłady znam na pamięć lecz niestety nie ma tam dla mnie idealnego układu :-/ generalnie brałbym pod uwagę CaraSuite 650 MF i tam drzwi nie kolidują ale za to nie ma dwustronnie otwieranego garażu
a CaraSuite 650 MG ma dwustronny garaż ale łóżko koliduje z drzwiami

są jeszcze ROLLER TEAM KRONOS 298 TL, CI Horon 87 XT, Sunlight T 67 w zbliżonym budżecie ale o ile jakość Adrii i Weinsberga znam i akceptuje tak resztę wymienionych widziałem tylko na zdjęciach ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-09-11, 21:24   

No i widzisz, trudno jest doradzać obiektywnie.
Każdy kamper jest inny. Kwestia kompromisu bo coś wybrać cza.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***