Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Izolacja Ducato Maxi
Autor Wiadomość
tomek_f 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Maxi
Dołączył: 11 Lis 2019
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2019-11-19, 10:11   Izolacja Ducato Maxi

Witam wszystkich.

Jestem od niedawna posiadaczem Ducato Maxi ( L4hH3 ). Zaczynam na dniach prace związaną z izolacja. Nie mam w tym jakiegoś większego doświadczenia, więc mam kilka pytań do bardziej doświadczonych w temacie osób. Chciałbym izolować całego vana płytami PIR (płyta poliuretanowa )zaczynając od podłogi ( płyta 3cm lub 5cm ) , ściany boczne i sufit. Przeglądając forum widziałem, że gro osób izoluje Vany pianą, a także wełną mineralna w paczkach foliowych. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jaki sposób jest najlepszy ? Najmniej informacji znalazłem o płytach PIR, choć na serwisie jutubowym kilka osób ociepla Vany w całości tym sposobem. Zaznaczę, żę ściany boczne ze sklejki będą ścianami nośnymi ( zamontowane na aluminiowych wzmocnieniach do konstrukcji pojazdu). Proszę o rade i pozdrawiam. Tomek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2019-11-19, 10:28   

Weż troche wełny i zamocz w wodzie .Wełne musisz upychać a piana sama ci wejdzie i nie robi poduszki powietrznej .Kaszub robił pianą i spytaj go .https://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?p=796614&sid=1c114510e245ebd6b4adae415f7b292f#796614

Toscaner robił wełną ale on nonstop mieszka w nim a co będzie jak będzie stał bez ogrzewania ?

Ja jeste za pianą
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tomek_f 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Maxi
Dołączył: 11 Lis 2019
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2019-11-19, 10:33   

a płyty PIR ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2019-11-19, 11:07   

Do czego PIR
Scianki w środku
To takie pisanie i odpisywanie .Podaj swój nr,tel. i wiele załatwi :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tomek_f 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Maxi
Dołączył: 11 Lis 2019
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2019-11-19, 11:20   

Pytanie jest proste. Co sadzicie o izolacji całego Vana płytami PIR ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D

Wysłany: 2019-11-19, 12:07   

andi at napisał/a:


Toscaner robił wełną ale on nonstop mieszka w nim a co będzie jak będzie stał bez ogrzewania ?

Nic nie będzie . Mieszkanie i oddychanie stwarza dużo gorsze warunki wilgotnosciowe niż zima sama w sobie. Plyty pir sa ok jak komus nie przeszkadzaja wyziewy z pianek poliuretanowych. Zasadniczo obustronnie oklejone aluminium plyty sa najmniejszym zlem ze wszystkich pir/pur izolacji. Pamietaj ze pianki montazowe sa jak twardsza gabka i para sie przedostaje do samej blachy i tam skrapla. Po wszystkim szczelnie wszystko zamknij alufoxem i bedzie git. Najwazniejsza jest paroizolacja. Bo woda w izolacji psuje jej parametry drastycznie a co robi z blacha niemusze mowic.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2019-11-19, 15:08   

W styropianie albo w styroduru zrób otwór nie na wylot i nalej wody .Zobacz kiedy przepłynie haha
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D

Wysłany: 2019-11-19, 21:08   

andi at napisał/a:
W styropianie albo w styroduru zrób otwór nie na wylot i nalej wody .Zobacz kiedy przepłynie haha

nie bardzo rozumiem czego miała dotyczyć twoja wypowiedź. Pytanie o piankę PIR a ty wyjeżdżasz z polistyrenem w dwóch różnych postaciach. ma nalać i co się stanie? Każdy z mojej branży wie że styropian (EPS) to kulki polistyrenu, przy pomocy pary wodnej ekspandowane w formie. Siłą rzeczy przepuszcza wodę. Natomiast styrodur (XPS) to ten sam materiał ale wyprodukowany od razu w większej formie. jest zamknięto komorowy (zasadniczo styropian też, ale przestrzenie między kulkami nie pomagają)

Wytłumacz proszę co miałeś na myśli porównując do to pianek poliuretanowych - zupełnie innej technologi.
R
edit
btw
https://pl.pinterest.com/pin/645985140273723154/
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2019-11-20, 12:21   

Moje doświadczenia z ocieplaniem pianą,
- świetnie wygłusza i skleja telepiące się blachy w blaszaku,
- bardzo dobrze izoluje,
- stosunkowo łatwo się nakłada, włącznie z wszelkimi zakamarkami.

Robiąc kolejnego blaszak brałbym pod uwagę tylko ocieplanie pianą.
Skorzystał bym obecnie z POLYNOR ze względu na szybkość nakładania. U siebie robiłem zwykłą montażową, i poza czasem nakładania jestem bardzo zadowolony.
Polynor obecnie na tyle staniał że można spokojnie szybko i stosunkowo tanio samemu ocieplić blaszankę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Micha 
trochę już popisał

Twój sprzęt: w przyszłości...
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2017
Piwa: 5/5
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-11-20, 22:45   

Nie do końca na temat ale wtrącę 3 gr: przed zaizolowaniem proponuję umyć i zabezpieczyć wnętrze progów, sprawdzić i ew. uszczelnić dookoła szpilek mocowania szyny drzwi przesuwnych oraz przy pomocy masy klejowej np. poliuretanowej (potocznie: klej K+D, montażowy itp.) wypełnić wszystkie szczeliny pomiędzy blachami poszycia a szkieletem wewnętrznym. To ostatnie bardzo wycisza nadwozie, fabryka kleiła dość oszczędnie i blachy żyją swoim życiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D

Wysłany: 2019-11-21, 05:49   

W zyciu bym sie nie odwazyl zapianowac progow w Ducato... :shock:
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/483
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2019-11-21, 07:37   

decumanus napisał/a:
nie odwazyl zapianowac progow w Ducato...

ktoś tak robi? :niewiemm
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Micha 
trochę już popisał

Twój sprzęt: w przyszłości...
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2017
Piwa: 5/5
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-11-21, 09:02   

SlawekEwa napisał/a:
decumanus napisał/a:
nie odwazyl zapianowac progow w Ducato...

ktoś tak robi? :niewiemm


Absolutnie nie to miałem na myśli, w pustej blaszance jest do nich świetny dostęp od góry przez te duże trójkątne otwory a izolacja w mniejszym lub większym stopniu je zakryje.
Pianowanie zamkniętych przestrzeni jest gdzieś pomiędzy "nieskuteczne" a 'szkodliwe".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tomek_f 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Maxi
Dołączył: 11 Lis 2019
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2019-11-21, 10:19   

Rozumiem, że nikt nie izolował żadnego pojazdu samymi płytami PIR. Pytałem o płyty PIR, nie o piany. Konkretnie chodzi mi też o to, za kilka lat np. będę chciał samochód sprzedać bez zabudowy. Jak wtedy ściągać taka pianę z całego samochodu, pomyślałem, że płyty PIR byłyby lepsze niż piana, ale rozumiem, że nikt na forum w taki sposób nie robił.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Micha 
trochę już popisał

Twój sprzęt: w przyszłości...
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2017
Piwa: 5/5
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-11-21, 10:46   

tomek_f napisał/a:
Rozumiem, że nikt nie izolował żadnego pojazdu samymi płytami PIR. Pytałem o płyty PIR, nie o piany. Konkretnie chodzi mi też o to, za kilka lat np. będę chciał samochód sprzedać bez zabudowy. Jak wtedy ściągać taka pianę z całego samochodu, pomyślałem, że płyty PIR byłyby lepsze niż piana, ale rozumiem, że nikt na forum w taki sposób nie robił.


Nie wspominałeś o demontażu zabudowy, przy takim planie skłaniałbym się ku wełnie w workach - niedroga i łatwa do usunięcia bez śladu. PIR lubią stosować Amerykanie, sporo jest o tym na promasterforum.com . Płyty muszą być szczelnie przyklejone na całym obwodzie, demontaż to prawdopodobnie jeszcze więcej pracy niż przy zakładaniu (skrobanie...)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***