Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2021-08-04, 22:39
Uniejów 2020 - dyskusja
Autor Wiadomość
jarko_66 
weteran

Twój sprzęt: Ducato 3
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 42/27
Skąd: Kutno
Wysłany: 2020-01-13, 20:02   

Ja również nie byłem ,ale może to i dobrze bo bym wyszedł bez twarzy :haha: :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2020-01-13, 20:17   

Sytuacja na parkiecie o godzinie 02:06 :bajer
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotruś 
zaawansowany

Twój sprzęt: ducato L4H2
Nazwa załogi: PiotrAsie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2012
Piwa: 22/41
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2020-01-13, 20:27   

Dziękujemy za wspaniałe chwile :spoko
Podziękowania dla piątkowych podkuchennych :mikolaj
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2020-01-13, 20:46   

Parkiet o wpół do trzeciej w nocy.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2020-01-13, 20:52   

Przed czwartą zmieniliśmy trochę repertuar. :haha:
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2020-01-13, 20:54   

Ja żałuję tylko tego, że te chwile tak szybko przeminęły :-/ Za krótko, zdecydowanie i mam niedosyt.
Przedstawienie - wyróżnienie mojej osoby przez Tadeusza... poczułem się jak zaskoczony celebryta :mrgreen: to było przemiłe, indywidualne przywitanie jeszcze bardziej - długo potem z Ewą o tym mówiąc tańcowaliśmy.
CT to wielka i fajna rodzina, może nie każdy z każdym miał okazję się przywitać, ale chyba każdy z każdym w "pociągu Rynkowskiego" choćby dłonią się klepnął-pozdrowienie zaliczone :mrgreen:
Lux organizacja, kulinaria nadspodziewanie wysokich lotów, zespół nieograniczony. Od "oczu zielonych" aż po... Whitney Houston- a ją to covery cza umić.
No i potańcowaliśmy też :roza:
Cieszę się że wiele załóg poznałem w realu.
Grzesiualex, tyś chlupotał się w wodzie tuż koło nas, a ja Cię nie rozpoznałem :gwm wybacz, mam wadę co do pamięci twarzy.
.
Fotki z buźkami są prawdziwe i wartościowe.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2020-01-13, 21:17   

Socale napisał/a:
ale chyba każdy z każdym w "pociągu Rynkowskiego" choćby dłonią się klepnął-pozdrowienie zaliczone :mrgreen:

Może nie Rynkowskiego ale proszę. Pociągów kilka było, ten zarejestrowałem bo siedziałem na peronie. Ten ze stacji odjeżdżał około 21. ;)
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2020-01-13, 21:27   

Spóźniłeś się i pociąg odjechał bez Ciebie :mrgreen:
.
.
.
janusz napisał/a:

W kolacji wzięło udział 99 osób.
Za kampery wpłaciło 38 załóg.
Jeszcze nie mam faktur za orkiestrę i tort.
99x150 = 14850
38x30 = 1140
Razem wpłaty 15990

Kolacja = 11880
Parking = 1140
Pozostaje 2970 na orkiestrę.

Faktury są tutaj: https://www.camperteam.pl...p=804383#804383
.
Nie pozwolimy żebyś dopłacał z własnej kieszeni.
Zaraz się skrzykniemy i wpłacimy niedobór + nagroda dla Ciebie za... żetony :spoko
Prawda chłopaki?
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2020-01-13, 21:29   

Dla tych co się powołują na rodo W dalszych rozważaniach skupimy się na normie prawnej skonkretyzowanej w art. 81 ust. 2 pkt 2. Zgodnie z art. 81 ust. 2 pkt 2 dopuszcza się rozpowszechnienie wizerunku stanowiącego jedynie szczegół całości, takiej jak zgromadzenie, krajobraz czy publiczna impreza. Sformułowanie „takie jak” niewątpliwie wskazuje na przykładowy charakter wymienionych „okoliczności” (zob. też wyrok SA w Warszawie z dnia 10 lutego 2005 r., I ACa 509/04, LEX nr 535042).

Dla lepszego zrozumienia zasad stosowania omawianej regulacji jest wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie, według którego rozstrzygające znaczenie dla jej zastosowania ma ustalenie relacji między wizerunkiem a pozostałymi elementami. Zgodnie z tym orzeczeniem rozpowszechnianie wizerunku nie wymagałoby zezwolenia, jeśli stanowiłby on „jedynie element akcydentalny lub akcesoryjny przedstawionej całości, tzn. w razie usunięcia wizerunku nie zmieniłby się przedmiot i charakter przedstawienia” (wyrok SA w Krakowie z dnia 19 grudnia 2001 r., I ACa 957/01).

Założeniem skorzystania z przepisu jest zatem stwierdzenie podrzędności konkretnego wizerunku wobec przedstawianej całości. Dla przeprowadzenia tej logicznej operacji przydatny może być „test eliminacji”, zgodnie z którym wizerunek odgrywa wówczas rolę podrzędną kiedy jego wyeliminowanie lub też zamiana nie wpływa na wartość ujęcia danej całości. Pośrednią przesłanką do oceny wzajemnego stosunku jest wielkość konkretnej osoby na danym zdjęciu lub inaczej – stopień wypełnienia przez nią kadru.

W przypadku gdy osoba ta jest widoczna zdecydowanie lepiej niż inne lub też wypełnia ujęcie w stopniu znacząco większym niż inne – uzasadnione jest założenie braku akcydentalności czy akcesoryjności wizerunku takiej osoby dla całego ujęcia. Odnosząc się do wskazanych ustawą przykładów sytuacji umożliwiających wykorzystanie wizerunku bez zezwolenia, pojęcie zgromadzenia może być rozumiane w świetle ustawy z dnia 5 lipca 1990 r. – Prawo o zgromadzeniach (tekst jedn.: Dz. U. z 2013 r. poz. 397).

Zgodnie z art. 1 ust. 2 tej ustawy zgromadzeniem jest zgrupowanie co najmniej 15 osób zwołane w określonym celu (wspólnych obrad lub wspólnego wyrażenia stanowiska). Przełożenie wprost wskazanego dolnego limitu uczestników zgromadzenia na tle analizowanych regulacji nie może odbywać się wprost i tym samym nie dostarcza jasnej odpowiedzi. Równie ważne jest celowość wspólnego zebrania się, tym samym wykluczając zgromadzenia przypadkowe, np. zgromadzenie gapiów przy wypadku drogowym czy też rzeczywistej akcji ratownicze. „Krajobraz” oznacza natomiast pewien fragment przestrzeni, choć niekoniecznie musi być kojarzony z wycinkiem otaczającej nas natury. Z kolei publiczna impreza zakłada wydarzenie powszechnie dostępne.

Kadrowanie i zdjęcia klasowe

Przyjmuje się, że skupienie obrazu na konkretnej osobie (jej skadrowanie) wyklucza możliwość powołania się na omawiany wyjątek (J. Barta, R. Markiewicz, Prawo autorskie, Warszawa 2013, s. 467). Na aprobatę zasługuje wyrok Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu z dnia 30 stycznia 2014 r. (I ACa 1452/13), w którym to potwierdzono stanowisko Sądu I instancji, w którym to Sąd ten podkreślił, że określenie – zgromadzenie – dotyczy każdej zbiorowości, niezależnie czy jest ono przypadkowe czy zorganizowane. Jeśli więc wykonanie zdjęcia czy nagrania nie było ukierunkowane indywidualnie na określoną osobę, przeciwnie osoba ta jest przedstawiona w sposób równoważny przedstawieniu innych osób, to rozpowszechnianie takiego wizerunku nie wymaga zgody.

W stanie faktycznym sprawy powód domagał się ochrony w związku z upublicznieniem na portalu społecznościowym jego wizerunku uwiecznionego na zdjęciu klasowym. Zdjęcia klasowe z opublikowaniem których powód wiązał naruszenie swoich dóbr osobistych, utrwalają pewne zgromadzenie, w skład którego wchodzą osoby uczęszczające do tej samej klasy, a przy tym wizerunek każdego z uczniów ma ten charakter, iż stanowi jedynie element akcesoryjny, którego usunięcie nie zmieniłoby ani przedmiotu, ani charakteru przedstawienia. Sąd nie podzielił stanowiska powoda, iż brak określonego ucznia na zdjęciu zwraca uwagę na jego nieobecność. Takie reakcje mogą towarzyszyć jedynie wąskiej grupie osób, które znają skład osobowy klasy, dla każdego, przypadkowego widza brak określonej osoby na zdjęciu, a więc brak jej wizerunku nie wywoła żadnych wrażeń.

Podsumowanie

Podsumowując powyższe rozważania – wskazać należy, że dozwolone będzie wykonywanie i rozpowszechnianie zdjęć relacjonujących wydarzenia w postaci imprez zakładowych bez uzyskiwania od każdego uczestnika zgody na wykorzystanie jego wizerunku tak długo jak spełniać będą warunki wyrażone w art. 81 ust. 2 pkt 2 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Przecież to była impreza masowa , ilu nas było , Rodo nie obowiązuje , więc wrzucajcie .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2020-01-13, 21:31   

janusz napisał/a:

Przed czwartą zmieniliśmy trochę repertuar
Już wiem czemu tak mało tańczyłeś , bo kręciłeś :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorzalex 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Nazwa załogi: Grzegorz i Marzena
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Piwa: 38/19
Skąd: Opalenica
Wysłany: 2020-01-13, 21:32   

Socale napisał/a:
Ja żałuję tylko tego, że te chwile tak szybko przeminęły :-/ Za krótko, zdecydowanie i mam niedosyt.
Przedstawienie - wyróżnienie mojej osoby przez Tadeusza... poczułem się jak zaskoczony celebryta :mrgreen: to było przemiłe, indywidualne przywitanie jeszcze bardziej - długo potem z Ewą o tym mówiąc tańcowaliśmy.
CT to wielka i fajna rodzina, może nie każdy z każdym miał okazję się przywitać, ale chyba każdy z każdym w "pociągu Rynkowskiego" choćby dłonią się klepnął-pozdrowienie zaliczone :mrgreen:
Lux organizacja, kulinaria nadspodziewanie wysokich lotów, zespół nieograniczony. Od "oczu zielonych" aż po... Whitney Houston- a ją to covery cza umić.
No i potańcowaliśmy też :roza:
Cieszę się że wiele załóg poznałem w realu.
Grzesiualex, tyś chlupotał się w wodzie tuż koło nas, a ja Cię nie rozpoznałem :gwm wybacz, mam wadę co do pamięci twarzy.
.
Fotki z buźkami są prawdziwe i wartościowe.


No następnym razem nadrobimy :lol:
Jeszcze chyba mieliśmy bliskie spotkanie na autostradzie A2 ?
Minęliśmy się na bramkach
_________________
Pozdrawiamy Marzena i Grzegorz
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2020-01-13, 21:36   

Socale napisał/a:
Nie pozwolimy żebyś dopłacał z własnej kieszeni.

Ale jakie dopłacał? orkiestra dostanie 30 zł mniej. :pifko
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2020-01-13, 21:40   

Socale napisał/a:

Nie pozwolimy żebyś dopłacał z własnej kieszeni.
Zaraz się skrzykniemy i wpłacimy niedobór + nagroda dla Ciebie za... żetony :spoko
Prawda chłopaki?
Popieram i się przyłączam .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2020-01-13, 21:41   

adaml61 napisał/a:
Już wiem czemu tak mało tańczyłeś , bo kręciłeś :lol:

Bo ja nie dansior. :oops:
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2020-01-13, 21:41   

janusz napisał/a:
orkiestra dostanie 30 zł mniej
A tak fajnie grała .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***