Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moja zimowa Hiszpania 2019/20 plus narty. Info pra
Autor Wiadomość
JanKowal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-14, 19:13   

izola napisał/a:
Jedno jest ważne, nie za dużo widzieć na raz, by sensu jazdy nie zatracić😋

Ja na to poświeciłem kilkanaście wojaży po Hiszpanii, także spoko, z sensem :-P jest z czego wybierać na początek...nie czytałem całego wątku bo własnie "wojażowałem" i nie wiem co wątko-dawca preferuje, ale może akurat to go zainteresuje...


a! dorzucił bym jeszcze Montserrat - hiszpańską Częstochowę. Piękne widoki, nie dotarłem na sama górę gdy tam byłem, ostatni etap wjazd kolejką, niestety byłem za późno.

http://telezbyszek44.pl/M...%99stochowa.php
Ostatnio zmieniony przez JanKowal 2020-01-14, 19:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 224/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2020-01-14, 19:25   

Kowal, nie rób się taki ważny i obcykany, są ludzie jak ja, i pierwszy raz w zimie :mrgreen:
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanKowal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-14, 19:38   

Ja jeżdżę tylko w zimie, ewentualnie maj, dalej to nie dla mnie, za gorąco i dzikie tłumy...

a! jeszcze sobie coś przypomniałem, Ronda! dla mnie jadącego z Portugalii szlakiem "Białych miasteczek", to ostatni etap łańcuszka tych miast, dla jadącego od Gibraltaru było by to pierwsze miasto do zwiedzania, chociaż nie zalicza sie do tych "białych" i jest najbardziej oblegane turystycznie, nawet teraz po sezonie, skąd tam, teraz, w tym mieście, wzięło się milion chińczyków, to ja nie wiem :roll: :lol:

Gibraltar tez fajny, trzeba sie tylko mocno nagimnastykować.
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 224/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2020-01-14, 19:58   

Kowal, zapominamy, to nie nasz wątek...

z mojej strony jest koniec dyskusji.
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanKowal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-14, 20:10   

Nie za bardzo rozumiem :roll: nic nie zapominam, odpowiadam na wyraźna prośbę LukF-a i twoje posty skierowane do mnie.
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2020-01-14, 20:18   

JanKowal napisał/a:


Szlak "białych miasteczek", szlak przebiega przez 19 miasteczek położonych w paśmie górskim Sierra de Grazalema w prowincjach Kadyks i Malaga. Konkretnie są to: Alcalá del Valle, Algar, Algodonales, Arcos de la Frontera, Benaocaz, Bornos, El Bosque, El Gastor, Espera, Grazalema( cudowna), Olvera, Prado del Rey, Puerto Serrano, Setenil de las Bodegas, Torre Alháquime, Ubrique, Villaluenga del Rosario, Villamartín, Zahara de la Sierra.

Wczoraj własnie z stamtąd wróciłem, niezapomniane wrażenia...



8-) Czyżby :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-01-14, 20:35   

Panie i Panowie pięknie dziękuję za sugestie. Na pewno się przydadzą jak nie teraz to w przyszłości. Lub innym czytającym ten wątek :bukiet:

14.01.2020
Dziś przyjechaliśmy nadmorską drogą (a nie autostradą) na plażę polecaną przez Wizjonera, dzięki.
Playa la Carolina i obok Cocedores. Kamperów jest tu z 50, istny tłum. Ale ładna plaża. Było tak ciepło, że koszulkę zdjąłem na 3 godz. Zostajemy do jutra na plażing.
37.375959,-1.628522 Brak udogodnień, można stać na dwóch poziomach/ tarasach. A wodę dziś tankowaliśmy z prysznica na mijanej gdzieś po drodze plaży. W ogóle od wyjazdu z płw. Cabo de Gata na północ różne plaże ciągną się jedna za drugą. Jedne puste i odludne (w sezonie czy to możliwe?) a inne miejskie zagospodarowane. Teraz pełen wybór. :bigok
Co do zwiedzania: chyba Tarragona będzie ostatnim miejscem w drodze do domu. Wszystkiego nie da się zobaczyć bo bunt na pokładzie się pojawi :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-01-14, 20:40   

Ps. Basi dziękuję za prywatną wiadomość. Jeśli dostanę zgodę to ją tutaj zacytuję :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wizjoner 
zaawansowany
Wizja jest podstawowym zadaniem do realizacji celu


Twój sprzęt: Phoenix (2015)
Dołączył: 12 Paź 2015
Piwa: 8/6
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2020-01-14, 20:55   

Po drodze polecam baseny zewnetne z woda 36 stopni los banos de fortuna okolice murcii to jest camping ale mozna korzystac z samych basenow 5 euro za caly dzien knurni to takie dopelnienie wakacji ;) polecam
_________________
Gdzie jedziesz ? Wszędzie ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanKowal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-14, 22:31   

Bim napisał/a:

Czyżby


kurde, nie chce zaśmiecać wątku, ale co "czyżby"? o co ci chodzi? po kiego grzyba to podkreślenie?
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2020-01-15, 09:22   

Taragone zostaw na inny czas a wstąpcie do Monserat,to naprawdę piękne miejsce,teraz nie będzie tak zatłoczone.Dla dzieci jedźcie na gorę kolejką.nie mogę wstawić fot,bo zrobiłam dziadostwo w 2017 Hszpania,skasowalam 2000 fot.Zięc mi to odzyskał,ale sa bardzo pomieszane datami.
Co do Hiszpani,zgadzam się jest dużo pięknych zabytków do zwiedzania, pięknych plaż,ale trzeba mieć oczy szeroko otwarte,a Grecja to jest sam luz.
Grecja pow.131957kmkw.
ludność 10,5 mln
Hiszpania pow.505992km kw.
ludność ponad 39 mln
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2020-01-15, 09:33   

LukF ,prośba :!:
Jak będziesz podsumowywał relacje napisz wszystkie plaże zwiedzone ,ale podaj miasteczka koło których sa.Linia brzegowa Hiszpanii ma pewnie z 1000km,a plaż tysiece.Nie ma map z samymi plażami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2020-01-15, 09:40   

Ja mam dodatek z przed lat najpiękniejsze plaże Hiszpanii,one sa podzielone na np.Costa Dourada,Costa Blanca,Costa Almeria,Costa Tropikal itd.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2020-01-15, 09:50   

JanKowal napisał/a:
Wracając warto zajrzeć do Campo de Criptana, Consuera (białe wiatraki) Toledo, jezeli nie masz czasu na dłuższe zwiedzanie, a można naprawdę długo, to chociaż na punkt widokowy, skąd rozciąga sie panorama na całe miasto ("szczena opada")...


I to się przyda. Lecimy w przyszłym tygodniu w te strony i te wiatraki będą na trasie do Granady :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
onionskin 
stary wyga

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2013
Piwa: 46/138
Skąd: FMI
Wysłany: 2020-01-15, 10:25   

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
.....Nie ma map z samymi plażami.


Na mapach OpenStreetMap można trochę podejrzeć:



Grecja
http://overpass-turbo.eu/s/PL6

Hiszpania:
http://overpass-turbo.eu/s/PL8
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***