Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moja zimowa Hiszpania 2019/20 plus narty. Info pra
Autor Wiadomość
Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2015
Piwa: 20/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-01-31, 13:42   

LukF napisał/a:
andi at,
Dzięki za mapę, a jak mam zaznaczyc wodę , skoro jej nie widzę na liście po prawej. Może byś mnie za rączkę poprowadził, proooooszę :bukiet:


Ja sprawdzam wodę z tej strony w ten sposób że przepisuję współrzędne geograficzne takiego miejsca z wodą do map google i uruchamiam street view. Dzięki temu wiem czy da się podjechać kamperem i w jaki sposób nabrać wody - czy konewką, czy wąż się da podłączyć itp.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
max111 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Adria Coral 660 sl
Dołączył: 21 Lis 2013
Piwa: 5/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2020-02-03, 06:54   Trasa do Hiszpanii

Witam
Skoro temat jest na tapecie i koledzy i koleżanki są własnie w podroży lub świeżo po to proszę dajcie znać jak jechać do Hiszpanii (takie podsumowanie) żeby ominąć drogie autostrady a żeby nie jechać drogami "bardzo lokalnymi".
Taka optymalna trasa - i ew miejsca do tankowania paliwa i wody.
Dziękuję z góry
_________________
Krzysztof
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/330
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-02-04, 16:29   

Zbieram się do napisania podsumowania. Również dotyczącego dojazdu który mam w głowie . Ale potrzebuję jeszcze trochę czasu by się zebrać :-P Jak chcesz coś na szybko to dzwoń.
Dwa solary w tym tygodniu muszę zamontować i tym się zajmuję. Oraz kamerę podłączyć. Czyli ogarnąć dwa inne kampery
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 230/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2020-02-05, 14:25   Re: Trasa do Hiszpanii

max111 napisał/a:
Witam
Skoro temat jest na tapecie i koledzy i koleżanki są własnie w podroży lub świeżo po to proszę dajcie znać jak jechać do Hiszpanii (takie podsumowanie) żeby ominąć drogie autostrady a żeby nie jechać drogami "bardzo lokalnymi".
Taka optymalna trasa - i ew miejsca do tankowania paliwa i wody.
Dziękuję z góry


Ja obojętnie gdzie jadę, ustawiam Garmina na " nie jedz drogami płatnym"

To działa, wybiera wtedy drogi bezpłatne, zawsze wybiera te lepsze bezpłatne...

Paliwo tankuje jak mam w baku ca 50% ... Wtedy mogę jeszcze że 450 km zrobić, albo jak jest zimno ogrzewanie dislowskie bez obawy śmigać.

Tankuję
nie na autostradach i drogach schybkiego przejazdu... Są dziebko droższe.
:roll:

Woda, jak jest za friko robię pełny tank... Jak mi zabrakło poszłam kupić do sklepu za drobne pieniążki...

Tylko bez stresu, nic nie jest tak gorące jedzone jak było gotowane, wszystko co chcesz jest możliwe :spoko
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
elabaluch 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 20 Lut 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Krzanowice/Racibórz
Wysłany: 2020-02-05, 14:46   

Czytam te wasze wspomnienia z Hiszpanii i zastanawiam się czy Hiszpania to tylko południe .Przecież mają piękne wybrzeże północne pełne klifów z dużymi parkingami a na nich woda i toalety .Może nie na wszystkich ale przynajmniej na co drugim jest .Największe skupiska takich parkingów zaobserwowaliśmy i korzystaliśmy w okolicy Playa Catedrale na wschód i zachód . az do Faro de Fisterra gdzie przy drodze w miasteczku jest plac kempingowy za 10 euro z mediami lub samo miejsce 5euro dalej w stronę latarni plac na klifach bezpłatny a przy dojeżdżie woda. Piękne plaże mniejsze większe otulone skałami .Ludzie mili wody można dostać a na jednym nawet straż dowoziła bo było dużo kamperow .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 230/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2020-02-05, 14:57   

Elabaluch, ja nie wspominam, jestem dziś aktualnie Cala de Mijas.

Kolega pytał o coś?

Dla mie Hiszpania w tym roku to tylko południe... I wybrzeże dookoła Iberii
Taki szlak mam wybrany😁

Więc nie dziw się niczym... Tylko podaj parę przydatnych info...
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacek stec 
stary wyga

Twój sprzęt: Laika
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Sty 2007
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: Mszczonów/Tylicz
Wysłany: 2020-02-05, 15:53   

Zimą to chyba lepiej południe niż północ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/330
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-02-05, 17:01   

Zdecydowanie południe w zimie. A tym właśnie tu piszemy. Na plażach jest wtedy przyjemnie. Nie wiem jak północ od strony UK ale myślę, że będzie znacznie zimniej :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
elabaluch 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 20 Lut 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Krzanowice/Racibórz
Wysłany: 2020-02-05, 17:04   

Fakt zima to jednak zdecydowanie cieplejsze miejsca ale latem polecam północ .Wielu z nas sądzi ze pogoda tam to tylko wiatr i deszcz sama się zdziwiłam będąc na Pikos Europa gdzie temperatura 35 +i spacer w góry z jęzorem po kolana nie był najlepszym pomysłem .W tym momencie jednak południe ;kiedy pogoda nasza nie nastraja pozytywnie .zatem do wszystkich przebywających w ciepełku przywieście nam trochę słońca .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanKowal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-05, 17:28   

W tym roku wigilie spędziłem w San Sebastian, a potem północnym wybrzeżem, powoli do Portugalii, ciepło, ludzie się kąpali, co prawda nieliczni, ale jednak. Obserwowałem nawet jak jakiś śmiałek w Sant Sebastian przepływa tamtejsza zatokę w poprzek.
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/330
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-02-05, 17:57   

Najlepszy dla mnie cydr był z San Sebastian :bigok Taki związek z miejscem w którym byłeś
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 795/251
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-02-05, 20:14   

LukF Czekam na podsumowanie jak już wszystko pomontujesz. Pozdrawiam
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/330
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-02-05, 21:35   

ZbigStan napisał/a:
LukF Czekam na podsumowanie jak już wszystko pomontujesz. Pozdrawiam


Dzięki wielkie. Będzie bo pierwsze auto dzisiaj skończyłem. Tobie życzę miłego szusowania :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/330
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-02-10, 16:21   

Hiszpania zima 2019/2020
Podsumowanie- cz.1


Czas na podsumowanie. W pierwszej części statystyka i koszty.
Nasz wyjazd trwał 31 dni. W tym czasie
przejechaliśmy w sumie 6940km. Z autostrad korzystaliśmy w PL (31zł) i Niemczech (jeszcze darmowe). We Francji jechaliśmy bezpłatną autostradą A75 z Clemond-Ferand na południe do Beziers- 340km. Nie liczę kilku innych krótkich darmowych odcinków autostrad w tym kraju.
W Hiszpani poruszaliśmy się darmowymi Autovia natomiast unikaliśmy płatnych Autopistas. Darmowe drogi są w świetnym stanie (we Francji w znakomitym) a do tego jest zakaz jazdy ciężarówek.
Nawigacja w telefonie z mapami Google z ustawionym "unikaj opłat" załatwia sprawę bez stresu. Polecam. Nie używałem nawigacji fabrycznej którą mam w kamperze. Przeżytek. Już jej nawet nie będę aktualizował...
Spaliliśmy 844l ON co daje przeciętną 12,2l/100km przy prędkości autostradowej 115km na tempomacie.
Paliwo to dla nas najwiekszy koszt tego wyjazdu: 4340zł za całość. Unikaliśmy tankowania we Francji bo nawet na samoobsługowych stacjach cena ON to 1,455€. Tutaj bardzo pomaga 120l zbiornik naszego kampera. W Hiszpanii na stacji, 30km za granicą FR (namiary podałem na początku relacji), ON 1,13€ ( to była najniższa cena).
Oczywiście na dłuższym zimowym wyjeździe potrzeba też sporo gazu. Zużyliśmy 5 butli LPG. Dwie butle z PL i trzy tankowania do butli w Hiszpanii na stacjach REPSOL. Bez problemu mając wlew gazu opisany na początku relacji. Polecam jeśli ktoś nie jest strachliwy. Cena 0,74€. Gaz razem 290zł.
Noclegi tylko na dziko- koszt 0zł. Nigdzie nas nie okradli. Namiary z forum, od znajomego (Łukasz- pozdrawiam) oraz Park4night.

To tyle statystyk i informacji praktycznych. :spoko


O moich odczuciach dot. Hiszpanii oraz subiektywne porównanie z Grecją w części 2. :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/330
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-02-10, 18:44   

Edit: trochę zmieniłem nazwę wątku by była aktualna :mikolaj
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***