Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Leasing
Autor Wiadomość
janb 
trochę już popisał

Dołączył: 19 Sty 2021
Piwa: 1/6
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2021-06-27, 23:21   Leasing

Jaka firma przedstawiła wam najlepszą ofertę leasingową na kampera?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maciejstraus 
doświadczony pisarz
Maciek Straus

Twój sprzęt: VW Grand California 600
Dołączył: 13 Sty 2021
Piwa: 17/9
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-06-28, 07:16   Re: Leasing

janb napisał/a:
Jaka firma przedstawiła wam najlepszą ofertę leasingową na kampera?


Pytanie jest wg mnie inne. Jaka firma leasingowa oceni twoją sytuację i czy w ich wewnętrznych kryteriach dostaniesz lepszą ofertę niż u konkurencji. Inaczej będzie wyglądać sytuacja jak kupisz nowego kampera na JDG a inaczej na SP. Z O.O. Można sporo zaoszczędzić ale przede wszystkim każdą firmę interesuje Twoja sytuacja i kamper - nowy, używany i sposób wykorzystania.

Nie będę tu wymieniał firm i banków ale jest ich sporo i mają bardzo różne polityki z opłatami dodatkowymi. Temat rzeka, jakbyś chciał coś wiedzieć więcej i konkretniej to wyślij mi wiadomość - nie sprzedaje leasingów ani polis :mrgreen:

Przechodziłem przez to 2 lata temu i rok temu, coś tam wiem :bigok
_________________
Historia zakupu VW Grand California 600
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-06-28, 08:43   Re: Leasing

janb napisał/a:
Jaka firma przedstawiła wam najlepszą ofertę leasingową na kampera?

temat należałoby zacząć od kwestii: jaka firma w ogóle sprzeda ci kampera bo z tego co tu piszą w innych tematach towar mocno deficytowy obecnie.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janb 
trochę już popisał

Dołączył: 19 Sty 2021
Piwa: 1/6
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2021-06-28, 23:10   

Kamper nowy na JDG.
Nikt tu na forum nie brał kampera w leasing? Wszyscy gotówka?
Jak tak to tylko gratulować.
Wyceniał ktoś ostatnio w jakiejś firmie?
Pytam bo nie chce mi się mailować z 20 firmami :kawka: szkoda mi czasu.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-06-29, 11:01   

janb napisał/a:
Nikt tu na forum nie brał kampera w leasing?

Dlaczego upierasz się na leasing?
Myślę, że przy JDG kredyt jest korzystniejszy :kawka:
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janb 
trochę już popisał

Dołączył: 19 Sty 2021
Piwa: 1/6
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2021-06-29, 17:27   

Wydawało mi się że jest to najtańsza możliwość finansowania nowego kampera.
Z kredytu odlicza się same odsetki, a w leasingu ratę, tzn. % z raty w zależności kto jaki ma próg. Czy źle myślę?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-06-29, 18:17   

A amortyzacja środka trwałego? :roll:
Jak jesteś VATowcem, to tyż... 50%
_________________
Pozdrawiam - Darek
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janb 
trochę już popisał

Dołączył: 19 Sty 2021
Piwa: 1/6
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2021-06-29, 20:30   

Temat do zgłębienia z księgową :bajer :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-06-29, 21:47   

Aaaaaaaaaaaa, bym był zapomniał: drugie 50% VAT dajesz w koszty :-P
Co najważniejsze: pojazd jest TWÓJ - co prawda na spółę z bankiem do czasu spłacenia, ale Twój.
Zaczytaj sobie w sieci jak potrafią leasingobiorców robić w konia... (co nie jest oczywiście regułą) :diabelski_usmiech
_________________
Pozdrawiam - Darek
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarsta0001 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido i86
Nazwa załogi: buchalterzy
Dołączył: 31 Lip 2019
Piwa: 11/27
Skąd: Nysa
Wysłany: 2021-06-29, 22:30   

[quote="Banan"]
janb napisał/a:

Dlaczego upierasz się na leasing?
Myślę, że przy JDG kredyt jest korzystniejszy :kawka:



W kredycie amortyzacja 14% rocznie a leasing wrzuci szybciej w koszty. (jak nowy).

Pozostałe aspekty masz Darku rację. Np. koszty zakupu pieniądza podobne. Prawnie zakup na raty korzystniejszy itp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 452/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-06-29, 22:58   

Oczywiście, że leasing jest najtańszą formą zakupu i dla szanujących swoje pieniądze jedyną sensowną. Wprawdzie rządzący wsadzili już w to swoje paluszki i z niezwykle korzystnej formy zakupu zmienili w tylko korzystną , ale nadal jest w tym sens ekonomiczny.
Pod względem opłacalności leasing jest pierwszy, potem zakup za gotówkę , natomiast kredyt jedynie dla Tych , którzy leasingu nie mogą wziąć i nie dysponują wystarczającą gotówką ..... drogo i ryzykownie.
Z oczywistych powodów praktycznych zakup do użytku mieszanego (50% VAT i 50% netto + pozostały VAT do amortyzacji ale max do 150000 PLN).
Nawet przy tym limicie , nadal suma odliczeń podatkowych jest wyższa od kosztów obsługi leasingu , czyli finalnie za pojazd płacimy mniej niż kupując go za gotówkę (przy cenach kamperów i tak jest to kilkadziesiąt tysięcy w kieszeni)
W obecnej sytuacji , kiedy stoimy u progu głębokiego kryzysu i rozkręcającej się inflacji , mamy jeszcze dodatkowy atut, mianowicie fakt, że w przypadku leasingu z góry mamy określone koszty obsługi i ustalony w umowie harmonogram spłat (przeciwnie niż w kredycie) . Przy dużej inflacji "cyfra" raty pozostaje niezmienna, ale jej realna wartość maleje (i jednocześnie cyfra wartości leasingowanego przedmiotu rośnie).
Jeśli ktoś ma dzisiaj kwotę wartości kampera w gotówce i chce ją w coś zainwestować , aby ograniczyć straty w obawie przed kryzysem i inflacją , to proponuję zainwestować w coś czego realna wartość nie będzie spadała z czasem, a kampera wziąć w leasing .
Pytanie tylko, czy w obecnej sytuacji firmy leasingowe są jeszcze chętne do dawania leasingu i czy można jeszcze gdzieś dostać od ręki sensownego kampera , bez rocznego czekania .

Kredyt w obecnej sytuacji tylko dla desperatów. Obawiam się że dotkliwie się o tym przekonają Ci, którzy teraz tak ochoczo biorą kredyty na zakup mieszkania, czy budowę domu. Za czas jakiś podzielą losy frankowiczów , którym i warunki i moment wzięcia kredytu wydawał się korzystny.
Rozmawiałem niedawno ze znajomym , który zajmuje się deweloperką. Pytałem o ten boom budowalny z jakim mamy teraz do czynienia pomimo solidnych wzrostów cen materiałów i usług, czy ludzie to za gotówkę robią czy za kredyt . Odpowiedział , że w większości za kredyt i problem jest taki , że jak ktoś kilka miesięcy temu wziął powiedzmy 5 stów i miało mu to starczyć , to teraz musi dobrać jeszcze z 3 stówy ...... a oprocentowanie i harmonogram spłat nie stały z góry określony , tylko zależny od tego co będzie się działo.
Będzie później płacz, że tyle lat się już spłaca , rata rośnie , a do spłaty zostało więcej niż było na początku.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-06-30, 10:30   

joko, nie mieszaj wieloletnich kredytów hipotecznych z kilkuletnim kredytem np. obrotowym :bajer
jarsta0001 napisał/a:
W kredycie amortyzacja 14% rocznie a leasing wrzuci szybciej w koszty. (jak nowy).

Niewątpliwie masz rację Jarku :ok
I się bedzie amortyzował jakieś 5 lat :mrgreen:

Warto wspomnieć o innym aspekcie: właściciel pojazdu.
Płacisz polisę AC, kradzież, stłuczka itp - ty decydujesz co dalej dzieląc się z bankiem - w przypadku leasingu zostajesz z ręką w nocniku i nie dostajesz nic.


Leasing jest OK, ale np w przypadku firmy transportowej, bo te pojazdy na siebie PRACUJĄ, w przypadku kampera jest raczej przeciwnie.
:spoko
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 452/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-06-30, 12:15   

Banan napisał/a:
joko, nie mieszaj wieloletnich kredytów hipotecznych z kilkuletnim kredytem np. obrotowym :bajer


Nie ma znaczenia czy kredyt na 5 czy na 40lat, wszystkie są ze zmienną stopą procentową , a więc bez jakiejkolwiek gwarancji co do tego ile finalnie przyjdzie nam zwrócić i jakie będą realne koszty tego kredytu.
Jeżeli jakiś bank daje kredyty na warunkach niezmienności oprocentowania , gdzie mamy pewność wysokości rat do samego końca jego spłaty ,niezależnie od tego jaka będzie sytuacja na rynku to ja chętnie ze 100 baniek bym wziął ;)
Przy stabilnej sytuacji gospodarczej wybór leasing czy kredyt nie był by taki oczywisty i można by polemizować, ale teraz każdy kredyt to szczał w kolanko.

Banan napisał/a:
jarsta0001 napisał/a:
W kredycie amortyzacja 14% rocznie a leasing wrzuci szybciej w koszty. (jak nowy).



Niewątpliwie masz rację Jarku :ok
I się bedzie amortyzował jakieś 5 lat :mrgreen:


Najkrótszy możliwy leasing na kampera to 3 lata i w tym okresie, wszystko co można mamy wrzucone w koszty . Przy kredycie gdzie mamy do czynienia z amortyzacją środka trwałego , VAT mamy szybciej z powrotem (cały możliwy), ale amortyzacja wiele lat, więc tak jakby jej nie było .

Banan napisał/a:


Warto wspomnieć o innym aspekcie: właściciel pojazdu.
Płacisz polisę AC, kradzież, stłuczka itp - ty decydujesz co dalej dzieląc się z bankiem - w przypadku leasingu zostajesz z ręką w nocniku i nie dostajesz nic.


Leasing jest OK, ale np w przypadku firmy transportowej, bo te pojazdy na siebie PRACUJĄ, w przypadku kampera jest raczej przeciwnie.
:spoko


W przypadku stłuczki czy innej szkody naprawialnej pojazd jest naprawiany bezgotówkowo z polisy dokładnie tak samo jak wtedy kiedy jest się właścicielem pojazdu. Polisa jest na leasingobiorcę a nie firmę leasingową. Cesja polisy jest na wypadek kradzieży lub szkody całkowitej i jedynie do wysokości aktualnych zobowiązań wynikających z umowy leasingu.
Jeżeli np. zapłaciłeś już połowę pojazdu , a kradzież ma miejsce np. po dwóch latach użytkowania i ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie adekwatne do aktualnej wartości pojazdu, niech będzie to np 70% wartości początkowej, to leasing bierze 50% które jesteś mu winny, a 20% trafia do Ciebie. Nic się to nie różni od sytuacji kiedy w takich samych warunkach masz kradzież Twojego samochodu. Też dostaniesz 70% tego co zapłaciłeś i tak samo te 30% straciłeś bezpowrotnie w związku z utratą wartości.
Jak autko jest w kredycie też nic się nie zmienia na lepsze, bo wprawdzie dostaniesz całość ubezpieczenia do ręki, ale kredyt trzeba z tego spłacić do końca .
Nie wiem skąd biorą się te dziwne opinie o naciąganiu klientów przez firmy leasingowe i to zostawanie z ręką w nocniku w przypadku kradzieży czy stłuczki ? Jeżeli ktoś podpisuje tak skonstruowane umowy , które dopuszczają takie działania to świadczy to o nim a nie o firmie leasingowej.
Miałem w swoim życiu mnóstwo leasingów na różne rzeczy i nigdy nie zdarzyło mi się najdrobniejsze odstępstwo firmy leasingowej od warunków umowy. Gdyby coś takiego robili to dawno już nie mieli by klientów .
Odnośnie samych ubezpieczeń AC na leasingowane pojazdy to powiem więcej , zazwyczaj są one bardziej rozbudowane , korzystniejsze i tańsze niż w przypadku kiedy wykupuje się je indywidualnie. Ja na przykład miałem przy leasingu kampera , przez całe 3 lata ubezpieczenie z opcją przywrócenia wartości początkowej , czy jakoś tak. Generalnie chodziło o to , że samochód przez cały okres leasingu był ubezpieczony na stałą wartość początkową . Składka była teoretycznie wyższa bo przez 3 lata była niezmienna taka jak za nowy samochód, ale z racji tego, że ogólnie była tańsza, to w sumie zapłaciłem za te 3 lata mniej więcej tyle samo co w przypadku gdybym kupował ją prywatnie (ale wtedy nie miał bym tej dodatkowej opcji).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-06-30, 15:18   

joko, przypomina mi to rozważania o wyższości świąt BN nad świętami WN...
I tak w rezultacie o wszystkim decyduje KSIĘGOWA znając zapisy w książce :haha:
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2021-06-30, 19:34   

[quote="joko"]

Jak autko jest w kredycie też nic się nie zmienia na lepsze, bo wprawdzie dostaniesz całość ubezpieczenia do ręki, ale kredyt trzeba z tego spłacić do końca .
Nie wiem skąd biorą się te dziwne opinie o naciąganiu klientów przez firmy leasingowe i to zostawanie z ręką w nocniku w przypadku kradzieży czy stłuczki ? Jeżeli ktoś podpisuje tak skonstruowane umowy , które dopuszczają takie działania to świadczy to o nim a nie o firmie leasingowej.
Miałem w swoim życiu mnóstwo leasingów na różne rzeczy i nigdy nie zdarzyło mi się najdrobniejsze odstępstwo firmy leasingowej od warunków umowy. Gdyby coś takiego robili to dawno już nie mieli by klientów.



Tylko zakup w kredycie lub za gotówkę czyli status właściciela, zabezpiecza interes kupującego w przypadku wady prawnej zakupionego pojazdu. Samochody specjalne kempingowe na takie wady prawne są bardzo podatne np. waga niezgodna z homologacją , waga niezgodna z dokumentacją pojazdu. Leasingodawcę nie interesuje temat bo kupujący wskazuje pojazd jaki chce aby nabył leasingodawca w jego imieniu. Żadne ubezpieczenie nie obejmuje takiej wady, a leasingodawca swój zysk i tak uzyska.
W moim przypadku tylko twarde negocjacje pomniejszyły, ale tylko pomniejszyły straty
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***