Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wakacje 2020 - święta i nowy rok, to czas marzeń i planów.
Autor Wiadomość
and123 
zaawansowany


Twój sprzęt: RTnFD
Dołączył: 25 Paź 2007
Piwa: 61/22
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-12-23, 14:06   Wakacje 2020 - święta i nowy rok, to czas marzeń i planów.

Zapraszamy podróżujących kamperowców na „Kaukaz 2020”

Już w czasie naszej tegorocznej wędrówki po północnym Kaukazie postanowiliśmy coś zmienić w naszych „niezmiennych” zasadach.
Zaplanowaliśmy w 2020 roku, zaproszenie kilku karawaningowych załóg i częściowe powtórzenie, najciekawszych fragmentów naszej tegorocznej trasy, po republikach północnego Kaukazu. Jeszcze nigdy tego nie robiliśmy. Nie jechaliśmy 2x w te same miejsca. Tyle ciekawych kierunków jeszcze przed nami, a żywot człowieka nie jest z gumy.
Jednak.
To co zobaczyliśmy, jakich ludzi poznaliśmy, ile rzeczy nas zaskoczyło, ile potocznych opinii w pył zostało rozbitych – skłoniło nas do pomysłu, aby te rzeczy pokazać kilkoro innym osobom z naszego środowiska.
Aby wykrzyczeć; Ludzie, zobaczcie w końcu coś fajnego. Poznajcie inny świat. Obalajcie mity. Wyrwijcie się ze swojego EU grajdołka!
Ale nie tylko Wy, starzy wyjadacze, co z niejednego pieca sól wyjadali. My zabieramy ze sobą wnuczkę lat 14. Chcemy jej pokazać cudną przyrodę, wspaniałych ludzi, prawdziwą historię. Być może i fajną wakacyjną przygodę? Czyli preferować chcemy inne załogi w składzie 2+ …. (dzieci, wnuki).

Teraz do konkretów, bardziej lub mniej szczegółowych:

- planowany termin wjazdu do Rosji (północny Kaukaz) to 15 lipiec, powrót 15 sierpień 2020
- konieczne paszporty i 30 dniowa rosyjska wiza turystyczna
- konieczna w Inguszetii jest zgoda FSB, do przejazdu ciekawymi regionami
- oczekujemy, że załogi posiadają już pewne doświadczenie karawaningowe
- rusofobi odpadają, mamy już przykre doświadczenie w tej materii
- oczekujemy umiejętności współpracy w grupie, otwartości i tolerancji
- trzeba pamiętać, że dojazd do granicy Gruzji, to 3000 km!
- na terenie północnej Turcji, po drodze, warto zobaczyć kilka ciekawych miejsc
- trasa po Gruzji to ok. 600 km, przewidujemy tu kilkudniowy pobyt i zwiedzanie (Batumi, Gori, Upliscyche, Mccheta, Tbilisi, GDW (historyczna Gruzińska Droga Wojenna), Kazbegi) – byliśmy tam przed laty
- trasa po republikach północnego Kaukazu to około 1900 km i 30 dni, po trasie: Inguszetia, Dagestan (Machaczkała, Derbent, Gunib, Matlas, kanion Sulak, jaskinie, muzea), Czeczenia (Grozny, jezioro Kozenojam), Biesłan (szkoła-pomnik), Elbrus (najwyższa góra Europy-wyjazd kolejkami na 4000 m npm, a dalej ……?)
- powrót z Rosji do Gruzji i przez GDW, nieco inną trasą wjazd do Turcji i kolejne 3000 km do Polski
- istnieje alternatywna droga powrotna z Kaukazu do Polski, 2800 km, przez Ukrainę. Jej plusy, to tanie, rosyjskie paliwo, a minusem jest konieczność opuszczenia górskich republik 4 dni wcześniej i przejechanie 1600 km do ukraińskiej granicy. Ważność wizy rosyjskiej nas ogranicza do 30 dni.
- cała trasa (Kraków-Kraków), to około 10 000 km
- praktycznie podróż potrwa około 2 miesięcy (2 tygodnie dojazd do Gruzji i 2 tygodnie powrót)
- można wyjechać wspólnie z kraju, umówić się na gruzińskiej granicy, albo nawet przed samą Rosją
- będzie czas i na kąpiele morskie, na odpoczynek, trekking górski, spokojną wędrówkę i jazdę drogami asfaltowymi,
- ze względów organizacyjnych konieczna jest łączność radiowa. W związku z planowaniem pobytu w gościnie u osób prywatnych, ilość załóg chcemy ograniczyć do 5 (my + 4)
- pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/SPhQENd377HeF4Ax5 umieściliśmy album ze zdjęciami, aby choć po części pokazać, co można będzie zobaczyć na trasie


Z naszej strony oferujemy swoją wiedzę i doświadczenie w zwiedzaniu Kaukazu, czyli rzeczy bezcenne, a szczególnie:

• Możliwość wspólnego uzyskania wiz rosyjskich w Polsce
• Załatwienia zgody FSB na Inguszetie
• Znajomość całej kaukaskiej trasy
• Wiemy co, gdzie i jak warto zwiedzać i jak się w poszczególnych rejonach zachować!
• Posiadamy sporo kontaktów osobistych i możliwość zorganizowania alternatywnego zwiedzania Dagestanu z przewodnikiem (prawie konieczne), w wynajętych pojazdach, na zasadach solidarnej składki za w/w
• Pomoc w tłumaczeniu w czasie wjazdu i wyjazdu z Rosji, wypełnianiu dokumentów itp.
• Znamy większość miejsc postojowych na nocleg i możemy je wcześniej ustalać, aby przejazdy odbywały się (ewentualnie) indywidualnie, a nie kolumną
• Nasza prędkość jazdy kamperem, to około 70-75 km/h, a cena paliwa w Rosji to połowa polskiej ceny. Koszty wyżywienia (sklep) porównywalne z polskimi.
• Wyjazd organizujemy non-profit, a oczekujemy jedynie zwrotu kosztów paliwa. No cóż, my już tam byliśmy, a powtarzamy trasę dla Was i naszej wnuczki. O szczegółach porozmawiamy, gdy będzie znana liczba chętnych (?)
• Wczesną wiosną warto będzie zorganizować spotkanie, aby się osobiście poznać i odpowiedzieć Wam na wszystkie pytania


Kontakt: telefon, Messenger, WhatsApp.

K 2020.jpg
Szkic trasy planowanej wycieczki.
Plik ściągnięto 12 raz(y) 246,96 KB

_________________
Pozdrawiam
and123
https://kamperemprzezswiat.wixsite.com/wizytowka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Halicz 
trochę już popisał


Twój sprzęt: ford tranzit
Dołączył: 23 Lip 2018
Otrzymał 30 piw(a)
Skąd: Krzycko Wielkie
Wysłany: 2020-01-26, 10:59   Re: Wakacje 2020 - święta i nowy rok, to czas marzeń i planó

and123 napisał/a:

• Wyjazd organizujemy non-profit, a oczekujemy jedynie zwrotu kosztów paliwa. No cóż, my już tam byliśmy, a powtarzamy trasę dla Was i naszej wnuczki.

... wzruszyłem się..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2020-01-26, 12:29   

and123 napisał/a:
oczekujemy jedynie zwrotu kosztów paliwa. No cóż, my już tam byliśmy


Halicz napisał/a:
... wzruszyłem się..



Mnie nawet łezka z oka popłynęła :bajer

:haha: :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hubibo 
trochę już popisał

Nazwa załogi: hubibo
Dołączył: 10 Cze 2017
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: wawa
Wysłany: 2020-01-26, 21:32   

Przepraszam, a czemu mają służyć te uszczypliwości.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2020-01-26, 21:49   Re: Wakacje 2020 - święta i nowy rok, to czas marzeń i planó

Halicz napisał/a:
and123 napisał/a:

• Wyjazd organizujemy non-profit, a oczekujemy jedynie zwrotu kosztów paliwa. No cóż, my już tam byliśmy, a powtarzamy trasę dla Was i naszej wnuczki.

... wzruszyłem się..

Hm... Może nie zabrzmiało to najlepiej, ale przynajmniej jasno i otwarcie. To zrzutka w zamian za wiedzę i doświadczenie o tamtych bądź co bądź rzadkich wśród nas kierunkach i pewnego zakresu odpowiedzialności. Przy wielu załogach w konwoju, kropelka dla pilota może Waszych Banków nie wykończy.
Dane są, liczył ktoś?
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2020-01-27, 09:51   

hubibo napisał/a:
Przepraszam, a czemu mają służyć te uszczypliwości.


Kolegów, tak jak i mnie rozśmieszył stopień poświęcenia wyrażony w poście. And123 zwyczajnie ma ochotę pojechać tam jeszcze raz, tym razem z wnuczką tylko potrzebuje kasy na paliwo.
Myślę, że znajdzie chętnych bo wiele osób chciałoby ale się boi. W odcinaniu kuponów od własnego doświadczenia nie ma nic złego tylko trzeba postawić sprawę jasno. za niewielką kasę /koszt paliwa/ macie doświadczonego przewodnika, który doda wam pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa. Akcentowanie ogromu poświecenia jest ciut zabawne.
Ja nie pojadę bo już byłem na części tej trasy i mi nie jest potrzebny przewodnik bo trasa niezbyt wymagająca ale kibicuję And123 i uważam, że Jego oferta może być kusząca. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2020-01-27, 10:06   

gryz3k napisał/a:
..... Jego oferta może być kusząca. :spoko


Szkoda że nie lubię ......ruskich :chytry
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2020-01-27, 12:09   

MILUŚ napisał/a:
gryz3k napisał/a:
..... Jego oferta może być kusząca. :spoko


Szkoda że nie lubię ......ruskich :chytry


Przecież Andrzej napisał, że rusofobów nie zaprasza. Czyli nawet jakbyś chciał to nie możesz. :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2020-01-27, 13:23   

Dlatego żałuję :(
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Halicz 
trochę już popisał


Twój sprzęt: ford tranzit
Dołączył: 23 Lip 2018
Otrzymał 30 piw(a)
Skąd: Krzycko Wielkie
Wysłany: 2020-01-27, 18:00   

Zgadzam się z powyższymi wypowiedziami. Choć - przynajmniej u mnie - najwięcej kosztów wyjazdów pochłania właśnie paliwo. Reszta to pikuś. I tak sobie myślę, że właśnie, między innymi, po to jest to forum, żeby można było nieodpłatnie, podzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi. W tym także jak np. bezpiecznie i ciekawie podróżować po ww. terenach...
Myślę, że dla organizatora tego wyjazdu też jest jakąś wartością istotną, że będzie jechał w towarzystwie...
Nie żebym krytykował - mamy (jak na razie) wolny kraj i każdy może sobie organizować takie wyjazdy jak chce, ale taki mały przytyk to był jednak z mojej strony - jeśli ktoś poczuł się urażony - to przepraszam.
Dla mnie frajdą jest właśnie, w miarę samodzielne, szukanie rozwiązań problemów, a im taniej tym przyjemniej :) (nie stroniąc od pomocy innych np. za pomocą tego forum). Nie czułbym się komfortowo, gdybym był zależny od przewodnika - ale to mój sposób na wyjazdy i rozumiem, że każdy ma prawo do własnego sposobu...
Sorry za słowotok.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/105
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2020-01-27, 21:52   

Halicz napisał/a:
Nie czułbym się komfortowo, gdybym był zależny od przewodnika -

Czyżbyś nawigacji i map nie używał :?: :bajer
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
and123 
zaawansowany


Twój sprzęt: RTnFD
Dołączył: 25 Paź 2007
Piwa: 61/22
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-01-31, 14:20   

Zaglądam sobie na swój wpis, a tu rozmowa. O dupie Maryni.
Nic nie wnosząca do tematu.
Więc po co jeden, czy drugi nabija sobie licznik?
Aby tytuł kombatanta załapać na forum
i wtedy brylować na salonach?
Żenada.

Tak, tak.
Poświęcamy się. Tracimy jeden swój sezon wyjazdowy, aby coś zrobić dla innych.
Za free już tu robiliśmy. Szkoda było wysiłku.
Teraz trzeba swój wkład wnieść.
Oczywiście jak się chce w inny wymiar wjechać. Bo to nie będzie nic podobnego
do kręcenia się w kółko po EU.

Najchętniej poprowadzilibyśmy tylko młodzież na wschód.
Bo starych ciężko przekonać do nowego spojrzenia.
Amen.
_________________
Pozdrawiam
and123
https://kamperemprzezswiat.wixsite.com/wizytowka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2020-01-31, 18:43   

and123 napisał/a:
Tak, tak.
Poświęcamy się.


No Ochojska normalnie. To poczucie poświęcenia to właśnie żenada :haha:

and123 napisał/a:
Więc po co jeden, czy drugi nabija sobie licznik?


No chyba nie. Mam kombatanta. Miluś też. :haha:

and123 napisał/a:
Tracimy jeden swój sezon wyjazdowy,


Dla mnie nie bo tam już byłem. Kamperem lub motocyklem. Bez przewodnika. Żaden wyczyn. Napisałem, że może ktoś doceni ogrom Twego poświęcenia. :diabelski_usmiech


and123 napisał/a:
Najchętniej poprowadzilibyśmy tylko młodzież na wschód.


Popytaj w domu dziecka. Nie wiem tylko czy zwrócą za paliwo. :haha:

and123 napisał/a:
Nic nie wnosząca do tematu.


A znalazłeś jakichś chętnych? Bo tu się nie pojawili.

Myślałem, że to o poświęceniu to był taki skrót myślowy a widzę, że Ty na poważnie. W takim razie sorry. Ja nie widzę ogromu tego poświęcenia i na pewno nie zdecydowałbym się na podróżowanie z kimś, kto miałby takie poczucie.
OK. Wyraziłem tylko swoje zdanie. Cały czas życzę Ci abyś znalazł takich, którzy docenią Twoje poświęcenie. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2020-02-01, 09:25   

gryz3k napisał/a:


A znalazłeś jakichś chętnych? Bo tu się nie pojawili......


Pojawili sie :-P ale....mają trochę zryty beret w stosunku do ruskich by pchać sie na afisz :diabelski_usmiech

Czy nie da sie tam inną drogą dojechać ? Po za tym to dla mnie wszystko do zaakceptowania :mrgreen:
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
M.K. Budyń 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Citroen C25 '92 Pilote Atlantis 39CX
Nazwa załogi: Budyń
Dołączył: 06 Sty 2020
Skąd: Sulechów
Wysłany: 2020-02-01, 10:10   

Około 1k pln na załogę, no niby nie mało, zaś z drugiej strony spora część kłopotów z głowy. Z drugiej strony "organizator" w jakimś stopniu będzie zobowiązany, aby wyjazd był udany. Dla kogoś kto nie był i ma jakieś obawy przed tamtymi kierunkami, to może być ciekawa propozycja. Mimo że już zwiedzaliśmy Gruzję i wiem że tam jest przyjemniej niż na zachodzie, to przez chwilę rozważałem taką alternatywę. Dla mnie problemem jest "rozciągłość" tej podróży, niestety nie mamy dwóch miesięcy urlopu.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***