Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
narty w czechach- plany
Autor Wiadomość
Kaia 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: fiat ducato L3H2, 2007
Dołączyła: 25 Gru 2019
Skąd: sopot
Wysłany: 2019-12-25, 18:37   narty w czechach- plany

planujemy narty ale poki jestem niedoswiadczona nie chce zapuszczac sie za daleko.
czy ktos moze mi polecic jakas dobrą miejscowke darmową niedaleko stoku, lub moze camping warty uwagi?
bede wdzieczna za kazda podpowiedz i tez przepraszam z gory jesli taki temat juz jest i powinnam gdzies indziej pisac..!
pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2019-12-25, 22:20   

Witaj :kamp :bukiet:



Ze śniegiem to kiepsko .Jak już to polecam Kaprun całoroczny ośrodek i mój ulubiony .U góry 3200 m piękna łączka z struksikiem a trasy od początkujących do ścian .https://www.google.com/search?q=kitzsteinhorn&sxsrf=ACYBGNQCmonoKGOK5JnbXTyJHFvnxIb8Bg:1577306561851&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=n2Jbvev9wkTsZM%253A%252CMl6ZT7cBpOW59M%252C%252Fm%252F05qwmq&vet=1&usg=AI4_-kRiCjbLTQHE7JU5snujNj0kGHbWmg&sa=X&ved=2ahUKEwi8vMjq1NHmAhUB0qYKHUJgCDMQ_B0wFHoECAsQAw#imgrc=n2Jbvev9wkTsZM:

Kamping polecam ,https://www.sportcamp.at/de/woferlgut-p1.html

Na karte ACSI są ulgi .Najbliższa to termin 9.1 do 30.1 za 20 e Kamper +2 osoby .https://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=17716 . :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kamil Cz 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Benimar Europa 6000ST
Nazwa załogi: Kamil team
Dołączył: 03 Sty 2017
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2019-12-26, 17:47   

Praktycznie odpowiedni przygotowanym kamperem wszędzie znajdziesz miejscówkę.
Ja sugerowałbym się warunkami narciarskimi. Jeśli chodzi o Czech to byliśmy w Szpindlerowym Młynie i w Harrachowie. W obu przypadkach staliśmy na parkingach pod stokiem. Jest tam co prawda zakaz kamperowania , ale jak nie ma dużo ludzi nikt nie goni.
W kraju polecam Białkę (jest tam możliwość podpięcia do prądu) , Szczyrk, Czarną Górę.
Ja bym pojechał do Austrii polecam Solden , Kaprun, Mayrhofen. W Solden jest fajny całoroczny camping w samym centrum. Można trafić na promocję pobytu z karnetem w cenie.
We Włoszech polecam Livigno. Jest tam fajny kamper stop z widokiem na dolinę blisko wyciągów.
W razie pytań pisz na priv.
_________________
Kamil
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kamil Cz 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Benimar Europa 6000ST
Nazwa załogi: Kamil team
Dołączył: 03 Sty 2017
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2019-12-26, 18:01   

Widzę że jesteś z Sopotu. Jeśli masz ochotę pogadać i dowiedzieć się czegoś więcej to będziemy się kręcić kamperem po Trójmieście w wekend. Zapraszam na pogaduchy.
663 380 563
_________________
Kamil
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drwoy 
zaawansowany
Woytek

Twój sprzęt: Hymer T 572c
Nazwa załogi: Kamperik
Dołączył: 15 Gru 2015
Piwa: 6/40
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2019-12-26, 18:28   

W Czechach.
1. Od strony Głuchołaz - https://goo.gl/maps/9CuKyryQmY8sbQpk9 - Červenohorské sedlo
790 01 Bělá pod Pradědem, Czechy fajne spokojne miejsce, dużo parkingów darmowych.
2. Szklarska Poręba - problem z parkingiem blisko wyciągów (trzeba przyjechać wcześnie rano, lub późno wieczorem) - płatny.
3. Zacler - od strony Kamiennej Gór, Lubawki.
4. Rokytnice - duży areał, od strony Harrachowa.

jest sporo miejsc, trzeba sprawdzić jakie warunki zimowe. W razie pytań - proszę.
_________________
Pozdrawiam Woytek


------------------------------------------------
Wyższe wykształcenie może mieć każdy, podstawowe niekoniecznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kaia 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: fiat ducato L3H2, 2007
Dołączyła: 25 Gru 2019
Skąd: sopot
Wysłany: 2019-12-26, 22:21   

Super, dzieki za podpowiedzi ! Do Austrii bardzo chciałabym jechac i jeszcze sie zastanawiam ale nie chciałabym jechac za daleko nowym autem w razie jakis problemow.. Jeszcze pomyśle!

Andi at- dzieki za cyne z tą kartą, musze o tym poczytać i moze zamówię! Nie wiedziałam ze jest cos takiego :)

Kamil Cz - jestem na miejscu w weekend wiec odezwę sie!

Drwoy- to jest kolejność od najlepszego według Ciebie?
Zaczynam śledzić warunki narciarskie!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2019-12-27, 06:09   

Sorki nie wyświetliło stron .Karta działa raczej od września do maja .Musisz sprawdzać czy dany kemping ma podpisaną umowe z ACSI i ewentualnie kiedy ma ulgi .U nas raczej nie ma .Jeżeli będziesz jeździć jesien ,zima ,wiosna to na pewno szybko ci się zwróci koszt zakupu . https://www.eurocampings.pl/ .Jeszcze to jest dobre https://play.google.com/store/apps/details?id=fr.tramb.park4night&hl=pl
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysioz 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Piwa: 65/64
Skąd: Płóczki Dolne
Wysłany: 2019-12-27, 08:23   

Nie znam dobrze warunkow narciarskich Sudetow wschodnich , ale w Karkonoszach najlepiej zagospodarowanym arealem jest - Pec po Snezkou/ Janskie Laznie / Czerny Dul , co do miejscowki na kampera nie mam wiedzy .
Jest jeszez jedno urocze miejsce w Gorach Orlickich , gdzie jest darmowy parking i dostep do WC przez cala dobe. destne w Orlickych Horach . Jest tam tez caloroczny kamping ale trudno o miejsca w zimie. Nic nie szkodzi zapytac. Miejsce jest dosc specyficzne , bo jest tam mikroklimat i nawet kiedy nawet w wyzszych gorach nie ma sniegu to tam bywa. Za gora jest Zieleniec .

https://zakouti.eu/
_________________
przewodnik górski- sudecki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drwoy 
zaawansowany
Woytek

Twój sprzęt: Hymer T 572c
Nazwa załogi: Kamperik
Dołączył: 15 Gru 2015
Piwa: 6/40
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2019-12-27, 08:48   

Kaia napisał/a:


Drwoy- to jest kolejność od najlepszego według Ciebie?
Zaczynam śledzić warunki narciarskie!!


Oczywiście kolejność jest przypadkowa. Każde z tych miejsc jest inne.
_________________
Pozdrawiam Woytek


------------------------------------------------
Wyższe wykształcenie może mieć każdy, podstawowe niekoniecznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kaia 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: fiat ducato L3H2, 2007
Dołączyła: 25 Gru 2019
Skąd: sopot
Wysłany: 2020-01-19, 18:30   

OD PLANÓW PO CZYNY!!:)
Jestem niedaleko spidlerovego młyna, stoimy za darmo na parkingu, 100 m od wyciągu, lat.N 50° 44' 0" long. E 15° 34' 3". Jutro pojeździmy tu, po jutrze spróbujemy w centrum szpindlerowego . Dziwna sprawa z tymi Czechami bo 10 km od granicy nie było śniegu, nawet śnieżynki. Dojeżdżając do granicy robiło się biało a już dojeżdżając do celu nie dałoby się bez łańcuchów! Póki co bardzo mi się podoba. W planach jeszcze mała upa i janskie łaźnie
Pozdrawiamy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drwoy 
zaawansowany
Woytek

Twój sprzęt: Hymer T 572c
Nazwa załogi: Kamperik
Dołączył: 15 Gru 2015
Piwa: 6/40
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2020-01-20, 10:06   

No to się udało. Możesz także zajrzeć do Pecu. Przyjemności.
_________________
Pozdrawiam Woytek


------------------------------------------------
Wyższe wykształcenie może mieć każdy, podstawowe niekoniecznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-01-20, 12:18   

polecam Jańskie Łaźnie . TU masz parking dla kamperów przy samym stoku z możliwością podłączenia do prądu.

Nie wiem ile jest teraz śniegu na górze ale normalnie jak jest śnieg to na szczycie przy górnej stacji kolejki gondolowej kursują dla narciarzy specjalne transportery gąsienicowe które przewożą ludzi w stronę Peca , można przejechać górą do Peca , pojeździć do końca dnia w Pecu i wrócić za darmo skibusem pod sam parking w Jańskich . To wszystko bez żadnych dodatkowych opłat w cenie normalnego karnetu ( ten sam karnet jest ważny w obu ośrodkach).

https://www.skiresort.cz/pl/aktivity/skitour/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
juchas12 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Itineo JB700
Dołączył: 16 Wrz 2017
Piwa: 1/1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-01-22, 18:49   

Byłem w tamtym tygodniu przejazdem w Pecu pod Snezkou. Można stać camperem na parkingu przy drodze do dolnej stacji gondoli na śnieżkę. Jakieś 30 zł za dobę stania, brak jakiejkolwiek infrastruktury. Jeździ stamtąd skibus do wyciągów ale i do sąsiednich ośrodkó jak Upa, Janskie Laznie. Ośrodek całkiem fajny, w sumie jest gdzie pojeździć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kaia 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: fiat ducato L3H2, 2007
Dołączyła: 25 Gru 2019
Skąd: sopot
Wysłany: 2020-01-27, 12:00   

suzu4x4, dokładnie tam potem pojechaliśmy, bardzo fajny ośrodek, termy niedaleko, aczkolwiek nie tak ciepłe jak się spodziewaliśmy.. potem mała upa. Chciałabym dodać jakieś zdjęcia ale nie umiem. :) musicie wierzyć mi na słowo ze było na prawdę ładnie i autko spisało się super.

Niestety po przystanku we Wrocławiu nie dojechałam już z parkingu bo strzeliła mi jakaś pompa... wtryskowa czy coś takiego. Auto u mechanika, mili panowie mi pomagali wiec jak komus coś się przytrafi we Wrocławiu to mam pare kontaktów!:)

Polecam narty w kamperze, mega super przygoda!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-01-27, 18:57   

cieszę się że Ci się podobało, dla nas Jańskie to jedna z fajniejszych miejscówek w rozsądnej odległości na weekendowe wyjazdy. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***