Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przełęcz Colle del Nivelet
Autor Wiadomość
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2022-02-16, 20:52   Przełęcz Colle del Nivelet

Tak sobie szperam po czeluściach internetu , snuję plany na kolejne odwiedzenie Włoch , w planie od dawna Przełęcz Stelvio.
o niej trochę informacji zdobyłem . Wyszperałem kolejne miejsce , Przełęcz Colle del Nivolet . Mam pytanie , czy ktoś miał okazję być na niej .Nie mogę znależć kiedy jest dostępna , jedyne co znalazłem , to to że nie można wjechać na nią idywidualnie w niedzielę .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jb 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe - Traveller Active Z
Dołączył: 18 Sty 2016
Piwa: 128/20
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2022-02-17, 08:07   

Byłem tam, zrobiłem z tego miejsca kilka wycieczek. A działo to się w 2009 roku. Jak chcesz wiecej szczegółów to sprawdź na mojej stronie.


https://www.znamiotemikam...-i-ecrins-2009/
_________________
jb
https://www.znamiotemikamperem.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jb 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe - Traveller Active Z
Dołączył: 18 Sty 2016
Piwa: 128/20
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2022-02-17, 08:50   

Fajne masz zainteresowanie tymi przełęczami. Też wiele w Alpach odwiedziłem ale to jeszcze w epoce przedkamperowej. Teraz tez próbowałem ale nie mogę patrzeć jak się kamper męczy. Zwłaszcza na zjazdach. Jeszcze żeby wjechać i pobyć tam kilka dni to ok ale wjazd i zjazd dla samego zaliczenia (co nie jest w końcu złe, w końcu nie takie rzeczy ludzie robią) to już mi szkoda.
A wracając do Stelvio - jak już ją pokonasz to niedaleko masz przełęcz Gavia (2621). Trzeba z Bormio kierować się na Ponte di Legno. Trudno będzie o lepszą okazję.
_________________
jb
https://www.znamiotemikamperem.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2022-02-17, 12:11   

Dzieki za info , ja lubię wyzwania . Ta przełęcz ,z tego co przeczytałem nie jest aż tak mocno oblegana i te widoki .Jak pierwszy raz byłem na Transfogarskiej ,było fajnie , niezbyt duży ruch . Kolejny raz była tragedia , ruch jak na Marszałkowskiej .Naraz wszystkich nie zobaczę , coś trzeba zostawić na kolejny raz , zazwyczaj jestem ograniczony czasowo , zawsze staramy się ogarnąć coś widokowego , jakieś zabytki i trochę poleniuchować .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2022-09-14, 19:55   

Po przejechaniu Stelivo , apetyt wzrósł , postanawiamy że jak pogoda pozwoli na powrocie zaliczymy Nivolet . No i się udało , Adrenalina była , te pionowe ściany bez zabezpieczeń . No i świstaki , na Stelvio widzieliśmy tylko 2 , i nie udało się ich z focić , tu wręcz pozowały , jeden to chyba taki dyżurny , widziałem go na cudzych fotkach , miejsce to same , to świstak pewnie też . I oczywiście nie jest tak oblegana ,jechałem w sobotę , nie licząc rowerzystów , oni są na każdej . Polecam , naprawdę warto ją zobaczyć . Foto relacja będzie , fotki niestety na tym forum trzeba przygotować , a to pochłania trochę czasu .

DSC_4627.JPG
A to ten dyżurny świstak
Plik ściągnięto 1 raz(y) 536,15 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***