Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Evia ( Eubea ) 2020
Autor Wiadomość
Access450 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Chausson 625 Welcome
Nazwa załogi: Access450
Dołączył: 04 Cze 2015
Piwa: 14/3
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2020-01-26, 15:22   Evia ( Eubea ) 2020

Witajcie - wakacje Grecja Evia 2020

Wakacje przed nami ...czas mija nieuchronnie ..więc przyszedł ten moment na założenie nowego tematu dotyczącego naszego kierunku tegorocznego wyjazdu - wyspa Evia ...mamy nadzieję ze wszystkie tu zgromadzone informacje przez Was dopisywane będą pomocne wszystkim forumowiczom ...Zachęcamy do wpisów . My przeznaczamy na tegoroczne wakacje ok 30 dni :) . W zeszłym roku mielimy rozpocząć eksplorację Evii lecz przeszkodziły nam szalejące tam w sierpniu pożary . Mamy kilka punktów już wybranych ..wujek Google pomaga jak może :wyszczerzony: ...lecz nie mamy sprawdzonych potwierdzonych miejscówek . Nasz tryb wypoczywania - na dziko...z dala od tłumów jak to tylko możliwe :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
carlos64 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: CHAUSSON TWIST 594
Dołączył: 02 Kwi 2018
Skąd: POZNAN
Wysłany: 2020-01-26, 23:01   

Spędziliśmy na Evii pięć dni w listopadzie 2019. Wyspa niedoceniona i często omijana, a jest przepiękna. Miejsc to stania na dziko bez liku. Wjechaliśmy promem z Glifa na północy, a opuściliśmy wyspę promem z Nea Styra do Aghia Marina.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Access450 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Chausson 625 Welcome
Nazwa załogi: Access450
Dołączył: 04 Cze 2015
Piwa: 14/3
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2020-01-27, 10:55   

Też mamy taki plan wpłynąć promem z Glify ...jak wygląda sprawa oczekiwania na prom i kupno biletu ? Czy jest tam gdzie zaparkować czy trzeba przyjechać tuż przed wypłynięciem ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2020-01-27, 16:12   

Nie wiem jak w wakacje w okresie letnim, my byliśmy w październiku i prom był praktycznie pusty (w obie strony). Bilety można kupić na bieżąco przed rejsem. Jest dwóch armatorów promowych więc odpływają chyba co godzinę. Myślę, że latem też nie będzie jakiej tragedii. Evia nie jest tak popularna jak inne wyspy a do tego wiele osób podróżuje przez most.
Życzę wielu wrażeń z podróży, Evię warto odwiedzić. Relacja z naszego pobytu tutaj lub na naszej stronie.
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-01-31, 12:39   

Fajnie, że powstał taki temat 2020. My też planujemy Grecję, w lipcu na maks.miesiąc. I tu dylemat: Lefkada czy Evia??? Nie byłem ani tu ani tu więc chciałbym wybrać coś ładniejszego. Podobnie jak autor watku: na dziko, mieszkanie na plaży. Evia jest bliżej o około 200km. To pierwszy plus. Może ktoś jeszcze coś dopisze, podpowie, doradzi....Proszę
Mieści się to w temacie wątku :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-01-31, 18:43   

Czy nie można rozszerzyć opisu np.ceny promu itd.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2020-01-31, 19:49   

To co ja wiem i pamiętam:
Na Lefkade most niepłatny,górzysta wyspa,najpiekniejsza Porto Katsyki płatna od jekiegoś czasu,cenny zmienne :?: Od strony Nidri bardziej płaaska,od strony plaży Porto Katsyki i Egkremni,stromo.Turkusy niesamowite.Egkremni była zasypana przez trzęsienie ziemi,zejscie na piechotę ,kiepsko z parkowaniem kampera.
Evia promy za kampera w granicach 30 euro,niepłatny most w stolicy Halkida,wiele plaz z trudnymi dojazdami dla dużego kampera.Termy w Loutro Edipson, woda ze skał wpływa do grajdołów i do morza.Reszte szukaj na Twoim tripiadvisor.Barbara
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Access450 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Chausson 625 Welcome
Nazwa załogi: Access450
Dołączył: 04 Cze 2015
Piwa: 14/3
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2020-02-01, 17:32   

znalazłem takie informacje :

https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g189454-Activities-c61-t52-Euboea_Region_Central_Greece.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Access450 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Chausson 625 Welcome
Nazwa załogi: Access450
Dołączył: 04 Cze 2015
Piwa: 14/3
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2020-02-01, 17:51   

i jeszcze coś takiego :

https://pintravel.pl/blog/najpiekniejsze-piaszczyste-plaze-w-grecji-czesc-4-wyspa-evia.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Access450 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Chausson 625 Welcome
Nazwa załogi: Access450
Dołączył: 04 Cze 2015
Piwa: 14/3
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2020-02-01, 18:24   

i jeszcze to ... :ok

https://blog.grecos.pl/okiem-grecosa/plaze/zabytki-i-plaze-na-evii/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-02-01, 20:57   

Miały być informacje praktyczne i są. Dzięki :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2020-02-01, 21:36   

Super,ale mam pytanie do Was :?: czy lepiej w marcu,czy koniec kwietnia.W marcu myslę Loutro Edipson, termy sa wspaniale bylismy kilka razy.A te inne cudeńka to lepiej chyba koniec kwietnia przy powrocie z Peloponezu.Jak to połączyć,z jazdą tam np.Bałkany,powrót ,północ Grecji :?: :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-02-12, 11:32   

Zastanawiam się nad optymalnym dojazdem na Evie. Jadąc z północy czyli z Macedoni. Jak jechać w SAMEJ Grecji by było: szybko, wygodnie i tanio?
Szybko i wygodnie to oczywiście autostradą. W 2019r jak jechałem na Pelion ( który jest bliżej czyli "wcześniej" ) to za autostradę w jedną stronę zapłaciłem około 35-37€ . Na Evie jest dalej więc za autostradę będzie z 10€ więcej lub jeszcze trochę. Chętnie pojechał bym w sposób mieszany: W trudnym terenie czyli tam gdzie są tunele (po drodze chyba 2 szt.) autostradą a po płaskim drogą równoległą do autostrady. Taki Mix. Ktoś może konkretnie coś podpowiedzieć? Wiem, że mogę w mapach Google ustawić "unikaj opłat". Ale forum jest po to by rozmawiać :bukiet: Nie chcę całkiem rezygnować z autostrady bo jak się jedzie z 9-cio latkiem to wiecie sami jak jest... :mrgreen:

Ps. Wiem jak ominąć punkt opłat na pseudo autostradzie na północy Grecji w Evzoni, przy samej Macedonii, bo to już przerobiłem w 2019 i można 5€ schować do kieszeni. Czy warto to każdy musi sam zadecydować. :mrgreen:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2020-02-12, 13:29   

LukF napisał/a:
Ps. Wiem jak ominąć punkt opłat na pseudo autostradzie na północy Grecji w Evzoni, przy samej Macedonii, bo to już przerobiłem w 2019 i można 5€ schować do kieszeni.


To podziel się informacją, może skorzystam w maju.
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2020-02-12, 13:34   

Cytat:
s. Wiem jak ominąć punkt opłat na pseudo autostradzie na północy Grecji w Evzoni, przy samej Macedonii, bo to już przerobiłem w 2019 i można 5€ schować do kieszeni.


: ;)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***