Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Schaudt Panel 268 - schemat/instrukcja
Autor Wiadomość
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
  Wysłany: 2020-01-29, 09:13   Schaudt Panel 268 - schemat/instrukcja

Witam!
Posiadam tytułowy panel w zabudowie Pilote (Ford Transit 1995 rok). NIestety nie działa nic poza sterowaniem trumą i bezpiecznikami. Żadne diody, wskaźniki - nic. Nie ma reakcji. Na moje zapytanie producent milczy. Ja w zasadzie nawet nie wiem od czego zacząć. Oczywiście panel odkręciłem i niby nic nie jest spalone a kable podłączone. Na pierwszy rzut oka nie znalazłem żadnych defektów.
Czy ma ktoś do tego jakiś schemat czy instrukcję? A może (na co liczę) podłączenie i zasada działania wskaźników jest wszędzie taka sama i mogę się posiłkować innymi instrukcjami/schematami?
Ktoś coś?

IMG_20200126_104356900.jpg
Plik ściągnięto 20 raz(y) 216,33 KB

_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-01-29, 12:52   

Na moim pisze symbol i po nim poszukałem sobie DS 300 TV DL i ważny u mnie jest nr.209049 https://www.google.com/se...chrome&ie=UTF-8
https://www.wohnmobilforum.de/w-t93523.html

https://www.google.com/se...V8Ag7Nt12Gp1MM:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zaradek 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Boxer PILOTE Pacific 65px
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Piwa: 13/9
Skąd: P-ń
Wysłany: 2020-01-29, 18:57   

A czy pompa wody dziala ? Czy zapala sie zielona dioda po wlaczeniu glownego zasilania. Czy slychac cykniecie przekaznika ? Czy jest oswietlenie ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2020-01-29, 19:31   

Pompa, oświetlenie jak i wszystko na pokładzie działa. Sprawdzałem. Bezpieczniki/włączniki (te kwadratowe przyciski) załączają i rozłączają obwody. Ale na panelu nic się nie dzieje. Nie świeci żadna dioda, nic nie cyka. Nic nie reaguje na żaden przycisk.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2020-01-29, 20:37   

Marek, czy w Twoim posiadaniu to działało i się popsuło czy tak już kupiłeś?
Twoja odpowiedź pozwoli wygenerować kolejne pytanie i dojdziemy.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2020-01-29, 21:13   

Tak kupiłem. Sprzedający twierdzi że za jego kadencji też tak już było. Było tak od sprowadzenia z francji gdzie auto było okradzione. Ponoć :)
Przed zakupem testowaliśmy wszystko czy działa - i działa. Ale panel nie żył od początku. Działają włączniki/bezpieczniki (ale diody nad nimi już nie) i sterowanie trumą (dioda w pokrętle działa). Ale wszystko co jest ponad nie daje żadnych oznak życia.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2020-01-29, 21:25   

marek230482 napisał/a:
...
panel nie żył od początku. Działają włączniki
...

Ok. Na foto zaznaczyłem włącznik zasilania pokładowego, teoretycznie oświetlenie, pompa wody itp powinny działać jak ów jest załączony.
Po wyłączeniu go, zasilania nie powinno być właściwie na nic, z wyjątkiem oświetlenia wejściowego - jeśli ta idea została zastosowana przez projektantów.
Czy tak jest?
.
Truma i jej sterowanie mogło/może być zasilane niezależnie, gdyż wychodząc np zimą na spacer, wyłączasz wszystko a zostawiasz tylko ogrzewanie - zatem działa niezależnie.

panel.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 218,2 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2020-01-29, 21:47   

Ten przycisk w ogóle u mnie nie jest włącznikiem/wyłącznikiem bo jest niestabilny. Czyli jest on w pozycji środkowej a można go niestabilnie nacisnąć góra lub dół. Oczywiście nie przynosi to żadnych efektów. Urządzenia jak działały tak działają bez tego (oczywiście jak załączę kwadratowe przyciski/bezpieczniki).
Byłem popstrykać sobie i widzę że jak pstrykam przyciskami po prawej stronie (aku rozruchowe i pokładowe) to wskazówka jakby drga. Tylko przy tych przyciskach i są to na prawdę tylko drgnięcia.

Aha, sprawdziłem przed chwilą jeszcze zasilanie 230V. Po podłączeniu zasilania z sieci też nic się nie zmienia. Nic nie zapala.
Coś grzebane musiało być bo pod fotelami jest niefabryczny zasilacz (całkiem duży i nowoczesny), w miarę świeże kable sieci 230V i w ogóle trochę niefabrycznych kabli :) ale na przykład czujniki na zbiorniku czystej wody są i dochodzą do nich kable :)

I jeszcze jedno. Truma tak całkiem niezależna nie jest. Trzeba wcisnąć pierwszy przycisk/bezpiecznik z śnieżynkami :D taki jak kiedyś na lodówkach polar były :D
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
alpo 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: w poszukiwaniu
Nazwa załogi: alpo
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Kwi 2013
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Luboń k/Poznania
Wysłany: 2020-01-30, 08:34   

Witam
Poszukiwania dokumentacji należy zacząć od ustalenia typu elektrobloku i następnie na stronach schaudt są do pobrania dokumentacje a jeśli takowych nie ma trzeba napisać do nich maila i wyślą potrzebną dokumentację

pozdrawiam
Darek Łuczak
tel501758889
_________________
alpo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2020-01-30, 08:54   

Niestety nie odzywają się (a napisałem zaraz po kupnie kampera). Ale już wiem gdzie szukać numeru o którym pisał andi i popołudniu to sprawdzę. Może to ułatwi mi znalezienie dokumentacji.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zaradek 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Boxer PILOTE Pacific 65px
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Piwa: 13/9
Skąd: P-ń
Wysłany: 2020-01-30, 11:05   

marek230482 napisał/a:
Ten przycisk w ogóle u mnie nie jest włącznikiem/wyłącznikiem bo jest niestabilny. Czyli jest on w pozycji środkowej a można go niestabilnie nacisnąć góra lub dół. Oczywiście nie przynosi to żadnych efektów.


On ma byc niestabilny. Do gory zalacza zasilanie (poprzez przekaznik) w dol wylacza zasilanie. Skoro nie "robi" nic tzn. Ze zostal pominiety i gdzies zasilanie spiete jest na krotko. Albo ominieto przekaznik albo przekaznik spiety jest na stale i ominieto tylko wlacznik. Od tego zaczalbym przywracac normalnosc.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2020-01-30, 14:07   

Dobra. Tak mnie to męczy że zamiast pracować postanowiłem szukać. Zacząłem ściągać wszystko jak leci ze stronki producenta i dopasowywać po obrazkach. Chyba się udało :D to znaczy znalazłem instrukcję pasującą obrazkami do mojego panelu. A wieczorem jak odczytam numer seryjny to może jeszcze więcej dopasuję schematów. Jakieś są. A może to co mam wystarczy. Ale do rzeczy. Przetłumaczyłem sobie instrukcję (z francuskiego o zgrozo - ale koleżanki pomogły) i załączam. Raz że dla potomnych a dwa że mam kilka pytań co do rzekomych sygnałów. Ostatnia strona to podłączenie sygnałów do panelu.
I teraz pytania.
1. Wtyczka z czujnikami wody. Po 5 pinów na zbiornik czysty/brudny. Czy pierwszy pin "baza" to sygnał wysyłany na czujnik a pozostałymi czterema z czujnika ten sygnał wraca? Co na tej "bazie" ma być? Plus czy minus?
2. Złącze 12pin prostokątne. Mam wątpliwości co do kilku sygnałów skąd mam je wziąć. W sensie fizycznie gdzie mają być podłączone w aucie? Nr5 (ładowanie akumulatora rozruchowego), Nr6 (prostownik) - czyli rozumiem, że ładowanie jak podłączę się pod 230V?? Nr7 - skąd brać sygnał +12V z zatrzymania auta? Nr10 (pracy/działania) - rozumiem że chodzi o + po stacyjce? Nr12 - to już w ogóle nie wiem co to za sygnał i skąd go wziąć......

930360_20001201_IT268-2A_BA_PL.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 73 raz(y) 1,04 MB

_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
alpo 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: w poszukiwaniu
Nazwa załogi: alpo
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Kwi 2013
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Luboń k/Poznania
Wysłany: 2020-01-30, 14:41   

To jest schemat samego panelu wtyczka 12 pinowa łączy panel z elektroblokiem poszukaj elektroblok na nim będzie oznaczenie typu i tam znajdziesz resztę podłączeń oraz blok łądowania akumulatorów.

pozdrawiam

Darek
_________________
alpo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2020-01-30, 15:22   

Ok. Jak to będzie wyglądać? Zamknięte w jakimś pudle czy płyta z układami? Duże to będzie?
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2020-01-30, 15:47   

marek230482 napisał/a:
Ok. Jak to będzie wyglądać?

Podobnie jak to:

:spoko

elektroblock.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 97,33 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***