Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zachodnie wybrzeże USA - plany na 2021
Autor Wiadomość
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-03, 15:05   Zachodnie wybrzeże USA - plany na 2021

Odkąd pamiętam zarzekałem się, że nie polecę do USA póki są wizy. Wizy zniesione tak więc słowo się rzekło :) Plan jest dosyć odległy, bo na wakacje 2021, ale zaczynam zbieranie informacji i planowanie. Podzielę się co mi do tej pory wychodzi z moich rozważań. Może coś dorzucicie od siebie, a może ktoś ma podobne plany i informacje z tego wątku się przydadzą.

Po pierwsze: termin. Niestety jesteśmy ograniczeni szkołą syna, więc w grę wchodzą wakacje. Tak sobie myślimy zarwać trochę szkoły i lecieć w połowie czerwca, a wracać koniec lipca lub w pierwszej połowie sierpnia. Czyli czas wycieczki ok. 7 tygodni.

Po drugie: gdzie? Rozważamy obszar naszej wycieczki. Początkowo myśleliśmy, że wschód, ale po rozpoznaniu tematu i naszych preferencji wychodzi nam, że zachodnie wybrzeże będzie ciekawsze.

Po trzecie: jak dolecieć? Niby nic prostszego. Kupić bilety na samolot i już. Trochę czasu spędziłem w porównywarkach cen lotów na wyszukiwaniu połączeń i wcale nie jest łatwo znaleźć rozsądne połączenie do Los Angeles. W końcu coś mnie tknęło i sprawdziłem bezpośrednio na stronie LOT'u. Okazuje się, że można (przynajmniej na te wakacje, bo na przyszłe jeszcze nie ma cen) znaleźć bezpośrednie połączenie za pieniądze takie jak w wyszukiwarkach tylko trzeba termin wyjazdu i powrotu dopasować do dni w których są niższe ceny. W tym roku np. lecąc 17 czerwca, a wracając 10 sierpnia bilet wychodzi 7600 zł za trzy osoby. Bez przesiadek. Bez czekania na lotniskach. Jeśli tylko taką oferta będzie na następne wakacje to zapewne staniemy się klientami LOT'u. Chyba, że jeszcze coś innego wyszukam. Mam czas do jesieni :)

Po czwarte: jak zwiedzać? Tu miałem wiele pomysłów. Oczywiście najchętniej kamperem, ale... to wychodzi najdrożej, a my nie mamy nie wiadomo jakiego budżetu. Rozważałem zakup vana lub kampera na miejscu. Jednak problemy z zarejestrowaniem auta przez obcokrajowca skutecznie mnie zniechęciły. Ponadto znalezienie odpowiedniego auta, potem pozbycie się to jest czas i niekoniecznie wyszłoby to tak tanio jakby się zdawało. Wynajęcie kampera na taki okres bardzo szybko odrzuciłem jak zobaczyłem ile to wychodzi. Tak więc pozostaje wypożyczenie osobówki i noclegi w apartamentach/pokojach. Będzie to wymagało dobrego rozplanowania logistycznego, ale chyba to jest najekonomiczniejsze rozwiązanie i najbardziej bezproblemowe.

Po piąte: za ile? Moje wstępne kalkulacje wskazują, że budżet na taką wycieczkę powinien zamknąć się w 10000$ :gwm Zbieramy kasę. Jeszcze jest trochę czasu. W tym roku wakacje w Polsce. Zaoszczędzoną w ten sposób kasę przerzucamy na przyszły rok. Jak wyliczyłem tą kwotę? Tak z grubsza:

1. przelot - 2000$
2. ubezpieczenie - 300$
3. samochód - 2000$
4. paliwo - 1000$
5. noclegi - 2000$
6. jedzenie - 1500$
7. pozostałe - 1000$

Na razie zakupiłem mapę i przewodnik :) Plany są. Co z tego wyniknie sam jestem ciekaw.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2020-02-04, 14:36   

Stanek napisał/a:
budżet na taką wycieczkę powinien zamknąć się w 10000$ Zbieramy kasę


Przy takiej kwocie można sporo zaoszczędzić, radziłbym skupować dolara. Wykresy z 2-3 lat wskazują na duży potecjał dla wzrostu tej waluty i złotówka pewnie się osłabi.

Stanek ... życzę powodzenia :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-04, 15:37   

Endi napisał/a:
radziłbym skupować dolara.


Część środków mam już w dolcach zachomikowane z dawnych czasów. Teraz faktycznie mam taki plan, choć widzę, że przegapiłem dołek, który był ok. 6 stycznia.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2020-02-04, 16:17   

Jestem w USA piąty raz INFLACJA ceny nie porównywalne
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-02-04, 16:23   

Stanek,

Świetny pomysł!!! Też bym poleciał z synem i żoną. I też chętnie w następnym roku w wakacje. :spoko

I widzę, że jak każda Twoja relacja, wszystko masz czytelnie rozpisane. Tak lubię :lol:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/43
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2020-02-04, 16:26   

[quote="Stanek"] Tak więc pozostaje wypożyczenie osobówki i noclegi w apartamentach/pokojach.[/quote

Znajomy tak zrobił klika lat temu.Wynajął auto i sypiał z rodzinką w "motelach"
Powiedział,że nigdy więcej.Syf i kiła.Jednej nocy uciekli przed karaluchami do samochodu :haha:
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: LMC -- FORD
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2020-02-04, 17:16   

Stanek wynajmij z wyprzedzeniem kampera na miejscu , jak przeliczysz koszta noclegu , jedzenia w knajpach i wiele innych utrudnień wyjdziesz na podobne koszta ale masz luksus i wszystko pod ręką.
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-04, 17:48   

kimtop napisał/a:
Wynajął auto i sypiał z rodzinką w "motelach"


Moteli nie biorę pod uwagę tylko prywatne pokoje z Airbnb.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-04, 17:52   

OMEGA napisał/a:
Stanek wynajmij z wyprzedzeniem kampera na miejscu , jak przeliczysz koszta noclegu , jedzenia w knajpach i wiele innych utrudnień wyjdziesz na podobne koszta ale masz luksus i wszystko pod ręką.


Liczyłem. Wynajęcie kampera w sezonie jest dwa razy droższe od osobówki + limit mil jeszcze. Paliwa kamper spali też przynajmniej dwa razy tyle. Kempingi też nie są darmowe, a w sezonie miejsca trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem. To też nie jest wolność. Pokoje, które zamierzamy wynajmować są z dostępem do kuchni i najczęściej ze śniadaniem w cenie, więc nie zamierzamy stołować się w knajpach. Naprawdę wolałbym kampera, ale nijak mi nie wychodzi to cenowo opłacalnie. Nawet rozważałem transport naszego do USA, ale na 2 miesiące to też gra nie warta świeczki, a kłopotów logistyczynych co nie miara.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-04, 18:16   

Jeszcze raz sprawdziłem. Wynajęcie najmniejszego kampera na 3 tygodnie prawie 3400$ :shock: Za 6 tygodni wyszłoby prawie 7000$. Osobówka na miesiąc to ok. 1000$ bez limitu mil.

kamperusa.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 198,52 KB

_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
hubibo 
trochę już popisał

Nazwa załogi: hubibo
Dołączył: 10 Cze 2017
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: wawa
Wysłany: 2020-02-04, 19:57   

Policz ile by kosztowało zabranie własnego kamperka. Zobacz tutaj https://www.sea-bridge.de
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorzalex 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Nazwa załogi: Grzegorz i Marzena
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Piwa: 38/19
Skąd: Opalenica
Wysłany: 2020-02-04, 20:54   

Nie opłaca się
Interesuje się też tym tematem
Robili dla mnie kalkulację wyszło około 2400E
W jedną stronę
My wybieramy się też tylko jeszcze nie wiem czy 2021 czy 2022
Plan jest taki, że chcemy być tam 3 miesiące
Ja raczej będę kupował tam coś
_________________
Pozdrawiamy Marzena i Grzegorz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-04, 21:04   

hubibo napisał/a:
Policz ile by kosztowało zabranie własnego kamperka. Zobacz tutaj https://www.sea-bridge.de


Liczyłem. Na 2 miesiące się nie opłaca. Zresztą firma nawet nie raczyła zrobić kalkulacji więc mam ich w :dupa tak jak oni mnie. Ponadto dostarczenie kampera na prom potem powrót. Potem lot do USA. Zgranie terminów. Potem nadanie powrotne. Potem odbiór z promu. To mnie przerasta logistycznie. Gdyby to było na rok to może by miało sens.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-04, 21:11   

grzegorzalex napisał/a:

Ja raczej będę kupował tam coś


Z tym kupowaniem to z tego co czytałem to nie jest tak różowo. Można zarejestrować na obcokrajowca zdaje się tylko w dwóch stanach, a i tak trzeba mieć adres tam na miejscu. Ponoć wcale nie jest tak łatwo znaleźć coś za rozsądne pieniądze. Podobno bez 5000$ nie ma co podchodzić. Potem sprzedaż na szybko to spora strata. Chyba, że ma się kogoś na miejscu, kto się tym zajmie. Dodatkowo trzeba wykupić ubezpieczenia, a jak Ci się auto rozkraczy to jesteś zdany na siebie. Nie sprawdzałem w praktyce, ale opisy osób w necie mnie skutecznie zniechęciły.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
grzegorzalex 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Nazwa załogi: Grzegorz i Marzena
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Piwa: 38/19
Skąd: Opalenica
Wysłany: 2020-02-04, 21:17   

Stanek napisał/a:
grzegorzalex napisał/a:

Ja raczej będę kupował tam coś


Z tym kupowaniem to z tego co czytałem to nie jest tak różowo. Można zarejestrować na obcokrajowca zdaje się tylko w dwóch stanach, a i tak trzeba mieć adres tam na miejscu. Ponoć wcale nie jest tak łatwo znaleźć coś za rozsądne pieniądze. Podobno bez 5000$ nie ma co podchodzić. Potem sprzedaż na szybko to spora strata. Chyba, że ma się kogoś na miejscu, kto się tym zajmie. Dodatkowo trzeba wykupić ubezpieczenia, a jak Ci się auto rozkraczy to jesteś zdany na siebie. Nie sprawdzałem w praktyce, ale opisy osób w necie mnie skutecznie zniechęciły.


No ja mam tam kogoś
Wszystko będzie na znajomego,który będzie mi przygotowywał cały plan podroży
On zajmuje się tym Prowadzi bloga https://www.interameryka.com/
Jak potrzebujesz informacji to pisz do niego
_________________
Pozdrawiamy Marzena i Grzegorz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***