Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: wbobowski
2020-08-11, 11:50
Zakup kampera nowego - gdzie i kiedy?
Autor Wiadomość
tusiaczek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 21 Mar 2017
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-02-10, 14:08   Zakup kampera nowego - gdzie i kiedy?

Witam wszystkich,
Ponieważ zapadła ostatnio na łonie rodziny ważna decyzja o zakupie swojego kampera mam do Was kilka pytań...
Kampera chcemy kupić nowego (leasing), na 5-6 osób, półintegra (podróżowaliśmy już alkową, chyba jednak lepsza będzie półintegra), celujemy tak 200-210 tys plus jakieś 20-30 tys na doposażenie w klimę postojową, markizę, solar plus dodatkowe aku, może coś jeszcze...? (no chyba że w tej cenie łącznej trafi cię coś doposażonego...).
I teraz pytanie, co możecie polecić w takich parametrach? Gdzie szukać? Kiedy najlepiej kupić?
Zastanawiałem się czy warto może pojechać na targi karawaningowe i czy tam jak na innych targach wystawcy wyprzedają modele powystawowe? Generalnie mam sporą zagwozdkę z tym zakupem...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JacekL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Malibu T 440 QB
Dołączył: 24 Maj 2011
Piwa: 4/9
Skąd: Myszków
Wysłany: 2020-02-10, 14:54   

Nie chcę Cię martwić ale budżet na poziomie 200 tyś może nie wystarczyć na zakup nowego, chyba że to kwota netto - to prędzej.
A i tak jedź na targi. Najbliższe są 27-29 marzec w Poznaniu.
_________________
Jacek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2020-02-10, 15:11   

Półintegra na 6 osób :?: - ciężki temat :chytry
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tusiaczek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 21 Mar 2017
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-02-10, 15:12   

No i to mnie właśnie martwi... kosmiczne ceny pojazdów (nie tylko nowych). W sumie jakiś czas temu dałem tyle za 140-to metrowe mieszkanie w centrum Gdańska :roll:
Ciekaw jestem czy w przypadku kamperów też występują np. wyprzedaże rocznika ubiegłego jak w salonach samochodowych? Może lepiej sprowadzać nowego zza granicy? Bo chyba nowe z obszaru UE nie podlegają akcyzie i nie ma na nie cła? Nie spieszy nam się z zakupem, planujemy go na przyszłą wiosnę bo akurat kończy nam się leasing jednego auta ale spokojnie jak się trafi coś w dobrej cenie możemy zamówić wcześniej...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tusiaczek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 21 Mar 2017
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-02-10, 15:13   

Roberto napisał/a:
Półintegra na 6 osób :?: - ciężki temat :chytry
Dlatego napisałem 5 d0 6... gdzieś widziałem ofertę na integrę z niby 6 miejscami... muszę poszukać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2020-02-10, 15:14   

tusiaczek napisał/a:
Bo chyba nowe z obszaru UE nie podlegają akcyzie

Podlegają
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2020-02-10, 15:28   

To ja Ci napiszę jak jest.
Zapewne śledzisz ogłoszenia i znajdujesz ciekawe oferty, w jednej szczególnie przyglądasz się zdjęciom i stwierdzasz że to nawet niezła okazja, taki kamper w takiej cenie... i tyle ma wypasu.
NIE.
Nie ma wypasu a to jest fikcja a nie okazja, bowiem okazuje się u dilera, że ogłoszenie zawiera zdjęcia poglądowe modelu a wyposażenie jest opcjonalnie za dopłatą lub tłumaczenie ceny na 100 sposobów. Dilerzy zachęcają byleby próg salonu przekroczyć, potem zaczyna się uwodzenie.
Kiedy kupować u dilera? Jak pojawi się model na rok następny, bywa to zazwyczaj wrzesień/październik.
Na okazje cenowe nie licz w przypadku zupełnie nowego kampera, no ew. jakieś nieznaczne w postaci fantów, uwierz że zawsze się znajdzie klient który o cenie nie będzie dyskutował.
.
Moim zdaniem i zarazem radą jest, kupić na start kampera świeżego, tańszego i dotrzeć się w tej materii, wówczas wyjdą istotne szczegóły co jak w kamperze powinno być a lista będzie długa, nowy absolutnie tego nie zapewnia i nie o wypas chodzi, lecz dopasowanie do jego mieszkańców :idea
Tuż przed Adrią, mając duże doświadczenie z kamperami typu alkowa, postanowiłem kupić pierwszą półintegrę NA PRÓBĘ, wyszło inaczej i kupiłem nową, ale to nie był mój pierwszy kamper.
Powodzenia. :spoko
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tusiaczek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 21 Mar 2017
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-02-10, 15:36   

Ale ja taki zupełny świeżak nie jestem... :bajer Tak jak pisałem troszeczkę już pojeździłem alkową, źle nie było ale jednak raz czy dwa na Bałkanach miałem odrobinę miękko czy się zmieszczę na wysokość, integrę wybieramy z wygody... A przy tych 6 miejscach się wcale nie upieram... sporo pojazdów ma 5 i to nas w zupełności urządza bo podróżujemy w czwórkę ale jakby jakiś zapas był to opierał się nie będę... :mrgreen:
Zastanawiałem się także nad cesją czyjegoś leasingu ale tutaj jakoś do końca przekonania nie mam (chociaż takie auta już są zazwyczaj doposażone...).
Np. to wydaje się w miarę sensowne
https://www.olx.pl/oferta...html#96c00f0202

ale tutaj już moim zdaniem cena końcowa chyba "lekko" kosmiczna wychodziła...
https://archiwum.allegro.pl/oferta/kamper-benimar-mileo-263-cesja-leasingu-i8076402875.html
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2020-02-10, 15:53   

O już jakieś dane są :)
Polecam więc coś na wzór Adrii, z takim wygarbieniem w górę, to pozwala wewnątrz łóżko unosić całkiem wysoko i daje poczucie przestrzeni nad głową.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcin traker 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato Hymer 91/Hobby460 /Peugeot Concorde
Dołączył: 14 Sty 2012
Piwa: 3/1
Skąd: Piekary Śl
Wysłany: 2020-02-10, 15:57   

Masz wykluczające się wymagania...i więcej osób kamper musi być lżejszy czytaj gorzej wypasiony
Budżet za mały w stosunku do wymagań
Półintegra z łożem opuszczanym nad siedzenia wyklucza przesiadywanie w czasie rozłożenia łóżka np dla dzieci wieczorem,bo rozumiem że sypialnia z tyłu dla dorosłych
Zimówki z tą cenę w ogóle sensownej nie kupisz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
John Wayne 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato automat-van
Dołączył: 24 Lis 2017
Piwa: 20/73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-10, 16:19   

Za drugie tyle masz pełen bezpieczny wybór /brutto/ i tego sie trzymamy okazje to stwarzają kombinatorzy i oszuści.
Wypożyczalnie kamperów mają politykę wymiany aut co rok lub dwa,kupują 20-50 szt z dużym upustem a po roku bezwzględnej eksploatacji sprzedają za cenę zakupu.
_________________
John & Tess


---
Turyści nie wiedzą gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą gdzie będą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-02-10, 16:53   

Do.autora postu :
Waga- weź pod uwagę wagę czyli masę czyli: jeśli kupujesz do DMC 3,5T bo chcesz na prawo jazdy B to NIE MA kampera dla 5-6 osób który się mieści. A jak znajdziesz pojazd z takimi papierami to podczas pierwszej wyprawy wakacyjnej uprzejmy Pan w Austrii otworzy Twoje oczy szeroko natomiast Twój portfel jeszcze szerzej :haha:
Proszę zejść na ziemię. Kamperowanie jest drogie!!! Jak jest Was 4 czy 5 to nie patrz za żadnymi zapasami w postaci foteli. Bo naczelna zasada na tym forum oraz w tym hobby jest taka: KAŻDY KAMPER JEST DWU OSOBOWY. Koniec, kropka. Jak jest Was więcej, to jest już uciążliwe mieszkanie w tyle osób na 14m2.

Co do budżetu: 210PLN to o 100 za mało na nowego taniego kampera. A coś jakościowo lepszego to od 400. Okazji brak. Za sprowadzony z zagranicy płacisz 18,6% akcyzy ( no chyba, że kupisz FORDA to 3,1%) i tak uzyskaną wartość powiększasz o 23% VAT. Jak będzie używka to VATu zazwyczaj nie będzie.
Jak widać tanio również nie będzie :mrgreen:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2020-02-10, 17:23   

LukF napisał/a:
...
sprowadzony z zagranicy płacisz 18,6% akcyzy ( no chyba, że kupisz FORDA to 3,1%)
...

Albo na Cytrynce w PL, chociaż Niemcy też ich sporo mają.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DC 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rimor XGO Family 103
Nazwa załogi: Pingwiny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Lip 2015
Piwa: 15/18
Skąd: Lniska
Wysłany: 2020-02-10, 19:01   

https://www.otomoto.pl/of...html#b41d1e34b9
_________________
Living a Boys Adventure Tale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
przemmko 
początkujący forumowicz

Nazwa załogi: Miśki
Dołączył: 26 Mar 2012
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Jaroszówka/Piaseczno
Wysłany: 2020-02-10, 19:04   

Z doświadczenia z 2018 i z 2019 roku , w cenie 240 brutto, a i trochę mniej też kupisz nowego kampera, któremu nic nie brakuje, oczywiście nie będzie to wysoka półka ale będzie miał wszystko co potrzeba, kwestia wymagań.
Spokojnie w zasiegu: Roller Team, CI, Benimar, Dethleffs tu z +10.
Rozejrzyj się na rynku, szczególnie po rodzinnych mniejszych firmach, a na pewno znajdziesz i dostaniesz dobrą ofertę.
RT,CI, Benimar w tej cenie będzie miał solar, kamerę i może markizę, klime za rok dołożysz.

Nie rezygnuj z Forda, komfortem jazdy, ergonomicznością i wyposażeniem bije Citroena o lata świetlne, a i każdy z powyższych ma masę do jazdy poniżej 3t i wersję dla 5 osób.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***