Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: wbobowski
2020-08-11, 11:50
Zakup kampera nowego - gdzie i kiedy?
Autor Wiadomość
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2020-08-10, 21:41   

makaronek napisał/a:
Od klilku stron próbuję tutaj dowiedzieć się czegoś o kupnie kampera i finansowaniu, czuje sie jakbym wszedł do PZPNu pełnego leśnych dziadów za Grzegorza Lato jeszcze albo do jakiegoś punktu dla bogatych tetryków wymieniać im kaczkę do sikania (u Was to pewnie oznacza dolewanie żelu do kasety, jedyna różnica)

rece opadaja.

i tak, moja aktywność tutaj dobiegła końca, i tak jesteście do niczego nie przydatni - jakbym chciał czytać takie wypociny to bym ściągnął "kabaret starszych panów" na VHS

narka



Narka :roll:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/106
Skąd: Ostrowiec Św.

Wysłany: 2020-08-10, 22:07   

makaronek napisał/a:

i tak, moja aktywność tutaj dobiegła końca, wracajcie do swoich dziadkowych "śmieszków"

narka

ale jaja..ale jaja.. :haha: :haha: :haha:
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2020-08-10, 22:08   

Jednak masz nas..ne w głowie myślałem że to je..ie cię młodość ale to ty jesteś je..ty
Tutaj nikomu nie zaimponujesz tymi cienkimi tekstami , już na pewno nie kwotami jakimi operujesz, jeszcze dużo nauki przed tobą
Życzę tobie trochę wstrzemięźliwości bo czasy anonimowości w internecie już dawno minęły i nigdy nie wież kogo spotkasz na szlaku w realu.
Forum CT głównie jest prowadzone aby promować turystykę kamperową, wymieniać się uwagami, pomagać sobie na wzajem, jak dorośniesz to zrozumiesz że kasa jest po to aby żyć a nie żyć aby mieć .
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 258/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-08-10, 22:26   

Proszę przestań mnie obrażać.
Tekstem "Andrzej, przepraszam, że tak bezpośrednio - ale zakładam, że jesteś rocznik 73 - jeśli dotąd nie zrozumiałeś za bardzo idei leasingu, to przykro mi, ale nie zrozumiesz i "autora wątku"...."
Nie jestem skłonny publiczne pisać o swoich doświadczenia biznesowych , więc napiszę tylko tyle - leasing to wypożyczenie i póki nie wykupisz przedmiotu dotąd on nie będzie Twój.
Osobiście nie czułbym się swobodnie w czyjejś własności. Rozumiem , że możesz mieć inne zdanie.

PS. Zwróć uwagę , że Twoje wypowiedzi są mało zachęcające do niesienia Tobie pomocy.
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2020-08-10, 22:28   

Andrzej, razem pisaliśmy lecz mi dłużej to pisanie zeszło :)
.
Będę ratował kolegę.
Makaronek, trochę się rozbujałeś w swoich przemyśleniach i myślę że powinieneś zrozumieć uwagi źle zrozumianych Kolegów gdyż są one bardzo prawdziwe. To z braku Twojego doświadczenia na forum i jego rozumienia.
Kamper to nie maskotka za 12zł. Kamper to obligatoryjnie przesadzone kosztowo obciążenie, jeśli nie komercyjne to bez możliwości odzysku tych kosztów - tą regułę znasz.
Zawsze od lat proponuję nowym niedoświadczonym miłośnikom karawaningu zakup kampera "na próbę".
Kup za gotówkę 20 letniego, uzyskaj odrobinę doświadczenia, sprecyzujesz potrzeby, jak się poparzysz to się wszystko wyklaruje i rzuć się na szeroką wodę ofert nowych kamperów, Tym krokiem niewiele stracisz a już będziesz wiedział czego szukasz, po czym zmienisz na kolejnego jeszcze lepiej sprecyzowanego.
To z autopsji rozważnie w dalszych zakupach przemyślanej i nie żałuję ani złotówki.
.
PS. 350 / 500, znam tą technikę, też stosuję, z niej mój obecny kamper. Za gotówkę! Ale wiedziałem czego chcę.
:bigok
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-08-10, 23:23   

poświęcę jeszcze może chwilę na odpowiedzi:

Moskit, Tobie nie poświęcę za długiej chwili, bo rozmowa z Tobą to strata czasu, wyzywasz mnie, i zachowujesz się jak jakiś samozwańczy mentor, wypowiadasz za wszystkich ludzi tutaj, leczysz swoje kompleksy i zaprzeczasz sam sobie (w jednym poście pisząc jaki jestem marny bo kupuje kampera za 350 tys więc nie ma na mnie nawet co splunąć, a w kolejnym jaka to kasa w życiu nieważna...) skocz może na badania, sprawdź, czy z głową wszystko ok - na dobre Ci wyjdzie i Twojemu małomiasteczkowemu mentalowi

Andrzej - nie wiem czemu czujesz się obrażony - jak widać nie rozumiesz za grosz leasingu. Ja się nie wychowywałem za Gierka, żeby z posiadania poloneza na własność robić swój cel życiowy - teraz mentalność się nieco zmieniła, ludzie płacą za używanie życia zamiast ciułać przez 5 lat na tego kampera w domowym zaciszu. Ciężko nie wspomnieć o bardzo niskim koszcie takiego kredytowania (niższym niż nawet kredyt hipoteczny), dużych oszczędnościach podatkowych, czy bardzo uproszczonej procedurze otrzymania leasingu. Pieniądze, które kosztują pojedyńcze procenty rocznie, można zaangażować w zupełnie inne inwestycje - kupić za nie np mieszkanie i wynajmować, kupić bitcoina albo nie wiem, obligacje firmowe i zarobić bezpiecznie kilka %. W tym kamperze możesz robić, co Ci się żywnie podoba, możesz nawet go przerobić na ambulans - bo jeśli koniec końców ten leasing wykupisz, nikogo to nie będzie obchodzić. Uważam, że dość dużo "przywilejów" względem faktu, że coś nie jest "Twoje". W takim leasingowanym kamperze będziesz się budził o 2 w nocy spocony z hasłem "o Boże, gdzie ja jestem, to nie jest mój samochód?". Co do moich wypowiedzi - ja nie będę sobie siedział z uśmiechem, jak tutaj się zbiera gremium jakiś dziadów borowych i mnie ciągle szturcha, znieważa, wyśmiewa i wygania z forum - co mam nadstawić drugi policzek? co mnie obchodzi pomoc i opinia takich ludzi? może z 20% z Was w ogóle nawiązała cokolwiek do tematu, reszta gada ciągle jakieś bzdury o moim profilu psychologicznym - to jest forum kamperów czy konsylium emerytowanych psychologów sądowych? Zrozum, że na kamperach znacie się jak mało kto, ale to nie znaczy, że NA WSZYSTKIM się znacie - a takie próbujecie stworzyć wrażenie

Socale, coś tam ogarniasz widać i choć trochę te Twoje wypowiedzi mają sensu. Zrozum, że ja nie będę teraz doktoryzował się w forumowych obyczajach, żeby poklepać tu po dupce wszystkich i zmieniał swojego sposobu pisania ani zbierał "dużej bańki" na kampera w gotówce, żeby to szacowne gremium tutaj postanowiło mnie lubić i mi pomóc - większośc tutaj nie ma zielonego pojęcia o mojej sytuacji, nie zna się na leasingu i zarządzaniu kasą - a ja tu nie potrzebuję pomocy jak koledzy z innych tematów "jak zbudować pojemnik na fekalia", albo "czy 20 litrów zamrażalnik zmieści butelkę whisky z biedronki", tylko mam dylemat w kwestii (głównie) zakupu (dealera) i finansowania - poza jednym człowiekiem co wspomniał o EFL nie przeczytałem tutaj ŻADNEGO konstruktywnego komentarza - i to ja jestem ten, co nie wie czego chce? I bardzo też dziękuję za próbę choć zrozumienia, na pewno osłodzi mi to trochę wrażenie z bana, którego pewnie zaraz otrzymam bo któryś z obecnych tu ormowców poleci z płaczem skarżyć, jak to Was tu wyzywam od najgorszych.

Co do kampera to wiem czego chcę, oczywiście za 1 razem nie kupię tego idealnego - ale chciałbym się wpasować w jak najmniejszy kompromis.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 258/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-08-11, 06:45   

Piszesz , że jesteś taki mądry i znasz się na tamtym i owamtym , to po jaką cholerę potrzebujesz pomocy w zakupie kampera. Wygląda to tak , jak ja bym zadał pytanie np. jak zrobić szafkę czy materac. :haha:
Przy prowadzeniu firmy 30 lat nie musiałem z tego korzystać , wolałem kupować za gotówkę. Umiem zarabiać i z tej umiejętności skrzętnie korzystam, a nie myśleć jak coś mieć nie mając kasy.
Co do leasingu , korzysta z niego ktoś kto musi i nie stać go na kupno np. auta.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2020-08-11, 10:01   

Przeczytaj jeszcze raz co poprzednio napisałeś może złapiesz co do mnie przekazałeś
Proszę Administratora o zamknięcie tego wątku jako szkodliwego dla użytkowników CT
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2020-08-11, 11:17   

Socale napisał/a:
Kup za gotówkę 20 letniego, uzyskaj odrobinę doświadczenia, sprecyzujesz potrzeby

Tylko może się okazać, że sprecyzowane w wiekowym kamperze potrzeby są nie do osiągnięcia we współczesnych. Poszedłem tą drogą i moje potrzeby odnośnie kampera to:
Rejestracja na 6 osób,
Spanie 4 osoby,
DMC do 2500 kg (aby parkować na chodniku, chociaż to może być problematyczne bo tylko osbowym do 2500 kg wolno)
i cała reszta kamperowa, tzn łazienka, terma, ogrzewanie, lodówka, kuchnia itp.
W starym kamperze to mam, w nowym nie do osiągnięcia (chyba że ktokolwiek coś takiego widział)
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2020-08-11, 11:50   

moskit napisał/a:
Proszę Administratora o zamknięcie tego wątku jako szkodliwego dla użytkowników CT

Andrzejku, życzenie bywa rozkazem. Autor najpierw się pożegnał, później znowu zaczął, czyli jest niezdecydowany - to ja Wam pomogę spełniając powyższą prośbę.

Jak komuś bardzo brakuje dyskusji tutaj to poproszę o PW, a mogę wówczas ponownie rozważyć swą decyzję :haha: :haha: :haha:
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***