Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: wbobowski
2020-08-11, 11:50
Zakup kampera nowego - gdzie i kiedy?
Autor Wiadomość
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-08-09, 21:00   

Ja też na żadną bańkę pękajacą bym nie liczył. Kto kasę miał ten dalej ma. 10 lat temu to był spory kryzys. I co? Ilu producentów kamperów padło bo miało "100 gnijących na placu kamperów"? Albo ile tych złych i wstrętnych dealerów buja się z tymi nie sprzedanymi kamperami? Z tego co widzę to wybudowali nowe salony i sprzedają. I bardzo dobrze. Kamper to ma być przyjemność. A ja wszystkim życzę przyjemności. Wtedy i mnie będzie OK.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-08-09, 21:28   

Osobiście nie rozumiem autora tego wątku.
Chce kupić kampera , ale nie wie kiedy i gdzie. To proste i już odpowiadam.
Masz kasę to jedziesz kupujesz i masz. Nie rozumiem jakich jakichkolwiek dywagacji w tym kierunku.
My kupując nowego kampera wybraliśmy się na targi do Düsseldorfu i tam zamówiliśmy kampera takiego jak chcieliśmy.
Co do leasingu na kampera , osobiście bym się nie zdecydował. Ta zabawka powinna być wolna od obciążeń finansowych , wówczas daje poczucie całkowitej wolności.
Resztę co autor wątku wypisuje to bzdety nie mające pokrycia w rzeczywistości.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-08-09, 21:31   

Andrzej,

I jak się tu z Tobą nie zgodzić :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2020-08-09, 21:39   

Andrzej 73 napisał/a:
Osobiście nie rozumiem autora tego wątku.


Andrzej popatrz na niego innaczej :wyszczerzony:

On goni króliczka :-P


Chce coś udowodnić, a sam nie wie do końca co .

Grunt to mieć widownię w swoich marzeniach ;)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2020-08-09, 22:39   

makaronek napisał/a:
.........
Natomiast wiem też, że ja się za tę bańkę jeszcze zemszczę, kiedy rynek wróci do normalności, i wtedy to ja będę "nie odbierał telefonów" albo wtedy zaczynał rozmowę od 20% rabatu, a nie od leasingu - takie prawa rynku.


Czyli co ? Mamy spokój od Twych wypocin na pare lat ? :chytry
Też dobrze :diabelski_usmiech
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-08-09, 22:45   

ja niby chcę coś udowodnić? a to ja tu na przemian się prześcigam w budowaniu swojego profilu psychologicznego?

Andrzej, przepraszam, że tak bezpośrednio - ale zakładam, że jesteś rocznik 73 - jeśli dotąd nie zrozumiałeś za bardzo idei leasingu, to przykro mi, ale nie zrozumiesz i "autora wątku"....

Otóż, jestem od Ciebie 10 lat młodszy - to idealny okres czasu, żeby przestać brać leasingi, żyć z odsetek i być faktycznie "wolny" - czyli mieć własność, w sumie nie wiem po co, której do trumny raczej nie zmieszczę. Dla mnie wolność oznacza, że mając 40 lat mogę sobie zamiast do pracy pójść na plażę. Natomiast, żeby do tego etapu dojść, uwierz mi przez te kolejne 10 lat muszę brać leasingi, bo miałem ich o 10 mniej od Ciebie, żeby mieć tyle kasy, żeby kupić kampera za 1/3 bańki za gotówkę.

W kamperze mam możliwość, której być może niektórzy z Was nie mieli - tzn pracować sobie lajtowo przez 8 miesięcy w roku z dowolnego miejsca na świecie. Duża część tej pracy to obracanie w pewien sposób pieniędzmi, inwestowanie, analizowanie. I tak - nie stać mnie na NOWEGO kampera za gotówkę, myślę nieskromnie, że jak 99% z Was w moim wieku.

Leasing kampera kosztuje powiedzmy 10% w ciągu 3 lat, ale mam w ręku 350 tys zł, które mogę zainwestować w ciągu tych trzech lat zrobić z nich 500 tys zł.
Kupno kampera w Duseldorfie być może faktycznie czyni z Was ludzi sukcesu (nie odbieram Wam jeśli tak się czujecie), natomiast z punktu widzenia człowieka "na dorobku" jest skrajną głupotą, bo nie pozwoli mi w "Waszym" wieku pojechać do Dusseldorfu i przywieźć jakiegoś Vario z samochodem w garażu, dwóch skuterów i pięciu hostess z tych targów :)

więc reasumując, wolę teraz pomęczyć się z leasingiem, posłuchać tutaj Waszej dziadkowej szydery i pooglądać z zazdrością Wasze kampery w Grecji. Przydałoby mi się Wasze doświadczenie w tych kwestiach, ale nie mogę go uraczyć, bo zebraliście jakąś loże szyderców robiącą od 4 stron mój potrret psychologiczny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-08-09, 22:46   

Bim napisał/a:
Andrzej popatrz na niego innaczej

Jacku , sam wiesz , że tego typu userów na tym forum było sporo.

Tak dla potomnych napiszę , że 20 % rabatu na kampera jest całkowicie nie możliwy nawet w ciężkim kryzysie. Sam dostałem duży rabat , ale nie 20 % i wiem że diler nie jest wstanie tak dużej kwoty podarować kupującemu przy zachowaniu minimum zysku.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-08-09, 22:47   

MILUŚ napisał/a:
makaronek napisał/a:
.........
Natomiast wiem też, że ja się za tę bańkę jeszcze zemszczę, kiedy rynek wróci do normalności, i wtedy to ja będę "nie odbierał telefonów" albo wtedy zaczynał rozmowę od 20% rabatu, a nie od leasingu - takie prawa rynku.


Czyli co ? Mamy spokój od Twych wypocin na pare lat ? :chytry
Też dobrze :diabelski_usmiech


ok, macie spokój... i tak widzę, że nic z tego wątku się nie dowiem - możecie wrócić do spijania sobie z dziobów swojej ostrej jak brzytwa ironii i pławić się w swoich luksusowych kamperach za gotówkę z targów ;)

na razie :) szerokości
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-08-09, 22:56   

Andrzej 73 napisał/a:
Bim napisał/a:
Andrzej popatrz na niego innaczej

Jacku , sam wiesz , że tego typu userów na tym forum było sporo.

Tak dla potomnych napiszę , że 20 % rabatu na kampera jest całkowicie nie możliwy nawet w ciężkim kryzysie. Sam dostałem duży rabat , ale nie 20 % i wiem że diler nie jest wstanie tak dużej kwoty podarować kupującemu przy zachowaniu minimum zysku.
:spoko


ciężko aż uwierzyć, że kumaci ludzie, w sumie całkiem sympatyczni (bo miałem okazję poznać w trakcie podróży kilkoro), uczepiają się 20%, które rzuciłem ot tak po prostu - przejaskrawiając trochę żeby pokazać pewien przykład, figurę, zobrazować zjawisko, wskazać jakiś trend.

Oczywiście, że być może nie uda mi się kupić kampera z 20% zniżką, dotarło do mnie. Choć zakładam, że połączone marże dealera samochodu i autora zabudowy mogą oscylować wokół tej wartości (dealer audi zarabia ok 23%, nie wiem jak jest w markach nie-premium) - więc w skrajnych przypadkach pewnie są w stanie się pozbyć czegoś z takim rabatem (jak nie ma popytu), choćby po to, żeby zrobić miejsce pod nowe modele.

Mógłbym też kupić jakiegoś używanego kampera w przyzwoitym stanie na jakimś spruchniałym citroenie czy fiacie, ale nie chcę. Prócz caravaningu kręci mnie także motoryzacja - nie wytrzymam 3/4 roku jeżdżąc takim 120 konnym szrotem. Jadąc kamperem na dwutygodniowe wakacje jestem to w stanie znieść, ale nie praktycznie w nim mieszkając.... Ostatnio w ciągu 2 tygodniowego wyjazdu na kempingu byłem trzy razy, jak narzeczona chciała umyć włosy pod silniejszą wodą... Ja więcej jadę, niż stoję, dlatego chciałbym kampera 4x4, najlepiej ok 180-200KM, niezbyt długiego i z jakimś kokpitem, co nie wygląda jak rodem z ciężarówki na brukiew. Fajnie jakby miał ACC. Mogę pójść na kompromis w kwestii miejsca - nie mam lumbago, artretyzmu, ani wieńcówki. Ale to powoduje, że raczej jestem skazany na kampera nowego, na którego nie do końca mnie stać (a cierpliwością też nie grzeszę wielką).

Miluś, a Ty powiedz mi proszę, co Ty tutaj robisz w temacie o zakupie nowego kampera? Kiedy kupujesz, jakiego? Bo widzę, że jesteś człowiek konkretny, który tutaj w odróżnieniu ode mnie zęby zjadł - możesz zaspokoić proszę moją ciekawość, czy poza skillami psychologa sądowego, masz jakieś konkrety już wybrane w zakresie zakupu nowego kampera za gotówkę? Co to będzie? podziel się, proszę!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2020-08-09, 23:26   

makaronek napisał/a:
....konkrety już wybrane w zakresie zakupu nowego kampera za gotówkę? Co to będzie? podziel się, proszę!


Ford THOR / HYMER 30.4 SLIDE OUT :-P
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-08-10, 07:50   

Bo widzisz Makaronek,
Zacząłeś ten wątek jak jakiś zadufany zepsuty małolat. Stąd analiza psychologiczna. Ostatnie Twoje wypowiedzi były już spokojniejsze. Zapewne odzew byłby dla Ciebie bardziej satysfakcjonujący gdybyś częściej używał słów: proszę i dziękuję oraz sorry.
Zauważyłem, że TO forum tak po prostu działa. Tutaj część ludzi swoje lata (i nerwy) ma :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2020-08-10, 16:23   

makaronek napisał/a:
ja niby chcę coś udowodnić? a to ja tu na przemian się prześcigam w budowaniu swojego profilu psychologicznego?


Leasing kampera kosztuje powiedzmy 10% w ciągu 3 lat, ale mam w ręku 350 tys zł, które mogę zainwestować w ciągu tych trzech lat zrobić z nich 500 tys zł.
Kupno kampera w Duseldorfie być może faktycznie czyni z Was ludzi sukcesu (nie odbieram Wam jeśli tak się czujecie), natomiast z punktu widzenia człowieka "na dorobku" jest skrajną głupotą, bo nie pozwoli mi w "Waszym" wieku pojechać do Dusseldorfu i przywieźć jakiegoś Vario z samochodem w garażu, dwóch skuterów i pięciu hostess z tych targów :)

więc reasumując, wolę teraz pomęczyć się z leasingiem, posłuchać tutaj Waszej dziadkowej szydery i pooglądać z zazdrością Wasze kampery w Grecji. Przydałoby mi się Wasze doświadczenie w tych kwestiach, ale nie mogę go uraczyć, bo zebraliście jakąś loże szyderców robiącą od 4 stron mój potrret psychologiczny.


Taki spec od kasy taki poliglota , wątek jakby rozmowa była o co najmniej dużym kole , nie wysilaj się kup co chcesz i nie zaśmiecaj CT
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-08-10, 21:19   

moskit napisał/a:
makaronek napisał/a:
ja niby chcę coś udowodnić? a to ja tu na przemian się prześcigam w budowaniu swojego profilu psychologicznego?


Leasing kampera kosztuje powiedzmy 10% w ciągu 3 lat, ale mam w ręku 350 tys zł, które mogę zainwestować w ciągu tych trzech lat zrobić z nich 500 tys zł.
Kupno kampera w Duseldorfie być może faktycznie czyni z Was ludzi sukcesu (nie odbieram Wam jeśli tak się czujecie), natomiast z punktu widzenia człowieka "na dorobku" jest skrajną głupotą, bo nie pozwoli mi w "Waszym" wieku pojechać do Dusseldorfu i przywieźć jakiegoś Vario z samochodem w garażu, dwóch skuterów i pięciu hostess z tych targów :)

więc reasumując, wolę teraz pomęczyć się z leasingiem, posłuchać tutaj Waszej dziadkowej szydery i pooglądać z zazdrością Wasze kampery w Grecji. Przydałoby mi się Wasze doświadczenie w tych kwestiach, ale nie mogę go uraczyć, bo zebraliście jakąś loże szyderców robiącą od 4 stron mój potrret psychologiczny.


Taki spec od kasy taki poliglota , wątek jakby rozmowa była o co najmniej dużym kole , nie wysilaj się kup co chcesz i nie zaśmiecaj CT


nie zapomnij leków, żeby Ci żyłka nie strzeliła jak zaciskasz tam piąstki.
Rozumiem, że dostarczam w Waszym nudnym życiu rozrywki, ale możecie już przestać się na mnie skupiać i wrócić do swoich wypasionych fur za gotówkę, obserwować helleńskie niebo ze swoich żelowych toalet?
Ostatnio zmieniony przez makaronek 2020-08-10, 21:25, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2020-08-10, 21:24   

makaronek napisał/a:
nie zapomnij leków, żeby Ci żyłka nie strzeliła jak zaciskasz tam piąstki


I tu chyba granicaTwojej aktywności dobiegła końca :gwm
_________________
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-08-10, 21:37   

Bim napisał/a:
makaronek napisał/a:
nie zapomnij leków, żeby Ci żyłka nie strzeliła jak zaciskasz tam piąstki


I tu chyba granca Twojej aktywności dobiegła końca :gwm


bo? pierwszy raz nie zareagowałem defensywnie na Wasze oldskulowe bzdury i marnej jakości ironizowanie?

rece opadaja.

i tak, moja aktywność tutaj dobiegła końca, wracajcie do swoich dziadkowych "śmieszków"

narka
Ostatnio zmieniony przez makaronek 2020-08-10, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***